sparen Coop. Spaar- en Voorschot- bank.DeRijp'G.A.tedi Rijp JAN VAN B1IIS Speelkaarten? Leert uw Kinderen Moeders Hofstede-Stolk Luister niet naar Politiek permanenten prys f 3.- Boekh. Hoogcarspel „Kribbige Krabbels" Vervolg van pagina 1 DRIE stamkaarten en zijn teelt- vergunning. Zij, die niet in het bezit zijn van een teeltvergunning kunnen NIET in aanmerking komen. Deze uitreiking geldt voor De Rijp, Graft en Oost- en West- Graftdijk. Bij beeindiging van de boven- genoemde werkzaamheden is men verplicht zijn kaari weder in te leveten. Bij verzuim komt men bij een volgende uitreiking niet in aan merking. Strenge contrQIe zal hierop worden uitgeoefend. Uitreiking na deze datum kan niet meer plaats hebben. Uitreiking melk- en cacaokaarten. Coflp. Spaar- en Voorschotbank „de Rijp" G A. Laat ze een gratis spaarbusje en spaarboekje aanvragen bij de Kantoor: 00STEINDE 110 Geopend: Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur En verder bij aanwezig zijn. is Uw dochtertje al opge- geven voorde lessen van de M0DEVAKSCH00L? Iedere Dinsdag en Vrijdag gelegenheid tot inschrijving. Modev akscliool Directr. Mej. J. DE JONG Heerengr. 9 - Purmerend SP0RTNIEUWS. Wandelen Daar lieten de mannelljke leden der Rijper wandelaars het lelijk zitten. Zondag ging niet den heer naar de tochten in Aalsmeer. Wel twee dames durfden het aan deze verre tocht te ondernemen. 's Morgens om kwart voor zeven vertrok dit tweetal, om twee heren uit Purmerend „op te halen". We behoeven wel niet uit te weiden over het pajcours, dit was zooals altijd weer prima in orde. Naar we dan ook van een der dames vernamen, liet de onder- linge verstandhouding en de ge- zelligheid ook nu weer niets te wensen over. Het werd een fijne, gezellige dag die ze niet licht zullen ver- geten. Ook de surprise, nu eens niet in de vorm van een bos rozen, maar die thans bestond uit een bouquet van de fijnste seringen viel in een goede smaak bij de de vele deelnemers. Wandelaars, die thuis geble- ven zijn, U ziet, ge hebt weer eens ongeiijk gehad, door deze tocht te laten verlopen. Laat dit de volgende tocht beter zijn I Houdl U in ieder geval ge- reedvoordeeerstvolgendemarsch! the Wanderer GSV-Grootsohermer Zondag speelde GSV tegen Alkmaar 3 en wist wederom een klinkende overwinning te beha- len. laat Uw haar voor de a.s. Feestdagen O. BANK P. VILTEN Julianastraat 46, Purmerend, Telefoon 57' Speciaal voor Kunstgebitten. Pijnloostrekken en Vullen Ziekenfondsleden tegen fondsprijzen Spreekuren te Purmerend; dagelijks 1—3 en Dinsdags van 9—13 Spreekuren te Edam: Maand., Woensd. en Vrljd. 9 10, Spuistraat Spreekuren te DE RIJPDonderdags van 9—10 Rechtestr. De rust ging in met 2 0. Na de hervatting was GSV zeer op dreef en maakte nog 4 doelpunten. Na een onzeker begin in deze competie is G thans opge- klommen tot de 3e plaats op de ranglijst, voorwaar een keurig resultaat. Dit het Reo-kamp Na een rustperiode van vier maanden, zijn er Zondag ji 3 elftallen van Reo in actie geweest. Reo I die direct een zware uitwedstrijd te spelen kreeg, nl tegen USV I te Uitgeest was bijna met een overwinning thuis gekomen. Twaalf minuten voor het eln- de was nog 3-0 voor Dirk en zijn mannen. Doch alle spelers waren geheel uitgespeeld en hadden bepaald te veel van hun krachten moeten geven want in de laatste minuten wist USV 4 doelpunten te maken en zoo ver- loren onze mannen nog met 4-3. Het vertoonde spel van dezen middag belooft toch weer veel voor de toekomst. Doordat onze 1. back niet mee- speelde was de opstelling geheel gewijzigd. Zijn plaatsvervanger die meestal voor staat of in de halflinie, speelde niet slecht, doch kan ons Cees nog niet doen vergeten Ook Verdonk was wederom van de partlj en we hopen, dat deze speler geen last meermoge hebben van zijn oude blessuur. De Secretaris, die eenige ja- ren niet voetbalde wegensstudie is het voetballen nog niet ver- leerd, hij stond nu niet op zijn oude I.half, doch op de l.binnen plaats en voelde zich ook hier goed thuis. Als Reo a s. Zondag tegen Purmerend uitkomt op het Gem. Sportterrein kunnen de suppor ters wederom genieten. Want Purmerend beschikt thans ook over een goed elftal. Reo 2 verloor met 6-1 en de a jr wonnen met 4-0 van ado a jr. De Sportverslaggever Zendf spoedig uw Copie toe! G.S.Y.-Nienws. Jl Zondag trok GSV I naar Alkmaar om aldaar Alkmaar 2 te ontmoeten. Daar Alkmaar 1 vrijaf had kon A 2 op voile sterkte in het veld treden. G verscheen ook volledig. Onder ideale weersomstandig- heden werd om 2 uur onder lei- ding van den heer Koning be- gonnen. Met de rust stond het 1-1. Nadat de heer Koning die de wedstrijd goed leidde voor de laatste maal floot, had G met 2-1 verdiend gewonnen en zijn eerste overwinning behaald. Voor Zondag staat de wedstrijd GSV I—Egmondia I op het pro- gramma. Aanvang om 2 uur te Egmond a/z. Vertrek om 12.15u. per fiets. Het is een zeer zware wed strijd aangezien E een ernstige kampioenscandidaat is. P.P.C Dinsdag 25 Maart 1941. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 8 partijen, wegende pirn. 7500 K.G. H logste prijs f 35.25 per 100 pond van KEES de kater Het echtpaar, dat een paar huizen voorbij ons, in een groot huis woont, en, zooals ik uit verschillende gesprekken van de Vrouw met vriendinnen afgeluis- terd heb, de ..Vlashaasjes" heet, heeft geen kat te verzorgen en leidt derhalve een zeer ledig be- staan. Een bestaan, dat echter niet schadelijk genoemd kan worden, omdat het zich van de bezoeking eener hond heeft we- ten te vrijwaren en ook niet overbodig, om een reden, die ik u nader uiteen zal zetten. Vooraf zij echter gezegd dat de Vlashaasjes, niet die echte- lieden zijn, de u vermoedt en waarvan u hetgene, datikstraks zal vertellen, „altijd wel gedacht heeft". Om alle misverstand te voor- komen zij opgemerkt. dat voor de ramen van het huis van het echtpaar paarse gordijnen hangen met aanzienlijke roode Schotsche ruiten en een groen biesje. Niet zelden staat op hetraam- kozijn een groote gele, uit steen gebouwen hond, waaraan ik mlj altijd erger in het voorbijloopen en waarvan de plaatsing opzulk een opzichtige plaats mlj een onsympathiek gebaar van de Vlashaasjes toeschijnt, terwijl achter het andere raam veelal een groote koperen kooi zicht- baar is, waarin een vreemd uit- gedoschte vogel, denkelijk een papagaai (een tropische delica- tesse) aan een schommeltje is opgehangen. De Vlashazinis opvallend meer gewichtig dan haar man, watbe- grijpelijk is, daar zij een zittend leven leidt en het Vlashaasje, een schrielhaan, een druk en vermoeiend bestaan als opspo- ringsambtenaar van gehamsterde waren heeft, waarbij niet zelden groote scherpzinnigheid, door- tastendheid en activiteit aan den dag gelegd moet worden, iets wat uiteraard zeer vermoeiend is. (Wordt vervolgd) Bij de uitreiking wordt uitsluitend onderscheid gemaakt naar leeftijdi- groepen op 1 April 1941 en wel als voigt A. Personen, geboren VOOR 2 April 1927 (dus ouder dan 14 jaar) ont- vangcn £dn melkkaart, bestaande uit 40 bonnen, genummerd 11 tot en met BO; B. Kinderen, geboren NA 1 April 1927, doch VOOR 2 April 1937 (dus van 4 tot en met 13 jaar) ontvangen twee melkkaarten en 6£n cacaokaart, bestaande uit 4 bonnen, met als opschrift rantsoen le periode", respectleve- lijk 2e periode, 3e periode en 4e periode. C. Kinderen, geboren NA 1 April 1 Aprii 1937 (dus nog geen 4 jaar) ontvangen 4 melkkaarten en £6n cacaokaart. Woensdagavond werd in „Het Rij- per Wapen" de jaarlijksche Algemee- ne Vergadering gehouden van de Coop Spaar- en Voorschotbank »de Rijp" G.A., alhier. Na opening door den voorzitter, den heer K. Tuin, die o.a. wees op de moeilijke tijdsomstandigheden, werden de notulen door den Kassier, den heer F. Rijkes, gelezen en onveranderd goedgekeurd; waarna in behandeling kwam de Balans en de Verlies en Winstrekening 1940; die door den Kassier post voor post werd toegelicht. en waaraan we het volgende ont- leenen: Het aantal leden bedroeg per 31 Dec. '40: 61. Per 31 Dec. '40 stonden uitaandiv. leeningen f 3.4B8; aan Voorschotten f 15.213; Deposito's, Giro en Kas f 17.367.30; aan effecten f 22.177.75: aan nog te ontvangen renten f 608,72. De credit-zijde vermeldt: reserve- fonds f 8.634.21; spaargelden f 77,700.17 Aandeelhouders f 3,590; terwijl de Ba lans sluit in ontvangst en uitgaaf met f 92.050.42; w.o- een te verdeelen winst over 1940 van f 2.126.04. Op voorstel van de adm. besluit de Alg. Verg. goed te keuren, aan de aandeelhouders 4 proc. uit te keeren en het restant aan de reserve toe te voegen, zoodat de reserve wordt f 10.628.29. Namens de Raad van Toezicht ver- klaart de heer Hs. van Oenen, dat Boeken, Bescheiden en Kas bij den Kassier telkenmale na onderzoek keu- rig in orde waren bevonden en leest het ContrOle-rapport van den accoun tant voor, dat verklaart, dat alle waar- den, boeken en bescheiden na onder zoek zijn accoord bevonden, en advi- seert tot goedkeuring der gevoerde administratie, waartoe de Alg. Verg. besluit en den kassier decharge ver- leent tnzake zijn gevoerd beheer. De aftredende bestuursleden de hrn K. Tuin, P. Hop en B. Visser worden met groote meerderheid van stemmen herkozen; tot lid van de R. v. T.werd gekozen de heer A. Abercrombie en tot lid der C.C. de heer T. Bruntink (aftr.), terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer P. Dekker om gezondheidsredenen, de heer J. Kalis wordt gekozen, De voorz. dankt met hartelijke woor- den den hesr P. Dekker voor het werk, dat hij vele (aren in R. v. T. of C.C. verrichtte. Bij de rondvraag worden o.a. mid- delen besproken het vergaderingbezoek dat slechts 1 maal per jaar is, verbe- terd te krijgen, waarna de heer Tuin de vergadering sluit en dank zegt voor de aangename besprekingen. De heer B. Langerijs brengt namens de vergadering dank aan Bestuur en Kassier voor het nauwgezette beheer in het gepasseerde moeilijke jaar. Maar MARKT PURMEREND Volvette kaas met Rjjksmerk f Kletne Boereokaas f 33. Vette koeien 181 «t. voor de levering Geldekoeien voor de levering f300380 Melkkoeien f 325—480 per stuk Stleren 10 st. voor de levering Nuchtere kalveren, 45 65 Magere varkens ff per stnk Blggen f 1832 per stuk Schapen f 45f 50 per stnk Kippeneieien f 1.07.f .00 N.H. blauwen (kuikens) 100-300 ctp. kg Oude kippen en hanen Wit en Roodat per kg Blauw ct per kg Konjjnen f 2.00f 8,00 per stuk Eenden 100180 ct per stuk KAASBEURS

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1941 | | pagina 4