Huisvrouwen, let op! ,De Tijd' -boter f 1.15 per pond. A. KtJIN, BROOD Broodbon nummer 31 is geldig t/m 7 Juni (2COgram). De niet gebruikte bonnen blijven geldig t/m II Juni. Broodbon 34 geldig t/m 22 Juni 1 00 gram brood. BLOEM Bon 8 van de bloemkaart 50 gram roggebrood of 50 gr. ander brood of een half rant- soen gebak of 35 gr. bloem of meel, geldig t/m 1 5 Juni. AARDAPPELEN Bon 03 van de aardappelkaart lx/« kg aardappelen geldig t/m 1 juni. De niet-gebruikte bon nen blijven geldig t/m 4 Juni. KAAS Bon 6B en 7B, 1 ons kaas geldig t/m 1 Juni. Bon 66 en "76 i ons kaas geldig t/m 1 juni (15 Juni). THEE Bon 34 40 gram thee of 250 gram koffie-surrogaat geldig t/m 22 Juni. SUIKER Bon 31 1 kilogram suiker t/m 8 Juni. BOTER Bon 18 van de boterkaart Vi p. boter geldig t/m 11 Juni (14 Juni). VET Bon 18 van de vetkaart 1lt p. boter of Vi p. margarine geldig t/m 11 Juni (14 Juni) Bon 17 van de vet- en van de boterkaart 200 gram slaolie of V" pond boter t/m 11 Juni. VLEESCH Bon 16 vleesch van de vleeschk. V» ons vleesch (been inbegrepen), of Vi rantsoen vleeschwaren geldig t/m 30 Mei. VLEESCHWAREN Bon 16 vleeschwarenvan de vleeschkaart V# rantsoen vleeschwaren geldig t/m 30 Mei. Onder een rantsoen vleesch waren wordt verstaan: 75 gram ons) ham, spek, rookvleesch, pekelvleesch, Gel- dersche rook- of plockworst. 100 gram (1 ons) boterham- menworst of rolpens. 125 gram (1XU ons) lever- of tongenworst. 150 gr. (1 Va ons) bloedworst. Rauw vet valt ook onder de distributie van vleesch. RIJST Bon 33 V« pond rijst. rijste- meel, rijstebloem of gruttemeel of rijstgries t/m 1 5 Juni. Bon 31 van de vetkaart Vs pnd rijst t/m 25 Mei (extra rant soen). VERMICELLI J3ozi 36 1 ons vermicelli, macaroni 6f spaghetti t/m 15 Juni. MAIZENA Bon 37 1 ons maizena, griesmeel, sago, aardappeimeel of puddingpoeder of pud- dingsauspoeder t/m 1 5 Juni. GORT Bon 35 Vi pond gort, gortmout, of grutten geldig t/m 15 Juni. HAVERMOUT Bon 34 Vi pond haverbloem havervlokken, havermout, aard- appeimeeivl., gort, gortmout of grutten, geldig t/m 1 5 Juni. EIEREN Bon 87 1 ei geldig t/m 1 juni. De niet-gebruikte bonnen blij ven geldig t/m 4 juni. omzetbelasting inbegrepen. U kunt thans ieder oogenblik voor het Persoonsbewijs thuis verwachten Laat dus zoo spoedig mogelijk Uw foto maken. Ook de Pinksterdagen zijn wij den geheelen dag geopend Apoth.-ass., Drogisterij en Fotografie, Telefoon 30, de Rijp MELK Bon 18 van de melkkaart \*U liter melk geldig t/m 1 juni. PEULVRUCHTEN Bon 33 1 pond peulvruchten geldig t/m 4 Juni. ZEEP Bon 39 150 gram toiletzeep of 1 20 gr. huish.zeep of 200 gr. oude of 150 gr. nieuwe zachte zeep of 300 gr. zachte zeeppasta of 600 gr. waschpoe- der of 250 gr. zeeppoeder t/m 31 Mei. scheerzEep Bon K. van de Textielkaart van mannen boven 15 jaar (paars met zwart opdruk) van 1 Mei t/m 31 Augustus 1941 50 gram scheerzeep of 1 tube dan wel 1 pot scheercreme. PETROLEUM Petroleumlbon lO 2 li ter petroleum t/m 1 5 Juni. De voorzitter van eerstgenoem- de vereeniging, de heer J. Rijkes. die deze bijeenkomst ook ge opend had, dankte Mr. Hare- maker voor haar woorden. Burgemeester van Staveren verkreeg hierna het woord. Spr. dankte voor de uiinoodiging, en wees o a. er op, dat het de af- wijzende adviezen van de beide organisatles waren, welke maak- ten, dat beide gemeenten nog niet aangesloten waren. Kerschillende leden, er waren maar weinigen opgekomen, we- zen er op, dat men bij de plaatselij- ke banken, zoo niet gemakkelijk, dan toch altijd crediet kan krij- gen, als men voor 100 procent credietwaardig is, wat men toch ook bij het Middenstandsborg- stellingsfonds moet zijn. Vandaar de afwljzende houding. Mevrouw Mr. Haremaker voer- de hier tegenover aan, dat niet altijd alleen geld de hoofdzaak is van hulp. Moreeie hulp wordt veel gegeven. Enkele andere leden voerden aan, dat het juist was wateerst- genoemde leden naar voren brachten, doch hiertegenover staat, dat, indien er maar e£n zakenman is, die wel behoefte heeft aan het Fonds, hem, door ongunstige adviezen, ten eenen- male de gelegenheid ontnomen werd, zich om hulp te wenden. Nadat mevrouw Haremaker vertrokken was, besloot men, ieder in eigen afdeeling de kwestie nogmaals onder het oog te zien. De voorzitter dankte aan het slot heeren Burgemeester enWet- houders voor hun aanwezigheid. Eerste steenlegfiBg oienwe fabriek „de Nieuwe Deemster" Donderdag 29 Mei jl. vond voor de nieuwe fabriek van de N.V. Fabriek van Melkproducten „De Nieuwe Beemster" te de Rijp, de eerste steenlegging plaats. Voor een kleine schaar van genoodigden, de Directie, den Aannemer en andere bij den bouw betrokken, werd deze steen legging door Mevrouw de Kadt verricht. De Architect, de heer Boelens uit Assen, kon wegens ziekte niet aanwezig zijn. De Directeur, de heer P. Mid- delkoop, liet zijn dankzegging voor de steenlegging gepaard gaan van een bouquet, terwijl de aannemer, de heer O. Hamstra, Mevr. de Kadt een herdenkings- troffel aanbood. Na afloop begaf het gezel- schap zich naar de zaal van den heer Blokdijk, alwaar de aan- wezigen door den heer Middel- koop werden verwelkomd. Daarna werd nog het woord gevoerd door den heer Q. R. A. Meijer, directeur der Mij. tot be- vordering van Nijverheid te de Rijp, in zijn functie van Com- missaris van de N.V. en door enkele andere heeren. De verschiilende sprekers leg- den er de nadruk op, hoe be- langrijk het is, dat in een tijd als deze toch de bouw van een nieuwe fabriek wordt doorgezet, in het belang van de samenle- ving en in het bijzonder belang van de inwoners van de Rijp en omgeving. De heer de Kadt dankte voor de vele goede wenschen voor het bedrijf, welke in het gespro- kene tot uitdrukking waren ge- bracht. Hiermede was deze voor de Rijp niet onbelangrijke gebeur- tenis geeindigd. Yerplaatsing (iroeaten- en Frnifzaak Piet Bronwer De heer P. Brouwer deelt in een advertentie in dit nummer mee, dat hlj zijn zaak in Groen- ten, Aardappelen en Fruit heeft verplaatst van Rechtestraat 92 naar Rechtestraat 196. De annonce meldt tevens dag en uur der opening. Bioscoop-tbeater Kok Co. in de Rijp Aan het ons alien welbekende Bioscooptheater is weer vergun- ning verieend, zijn tent op het Gemeentelljk Sportveld (bijge- naamd de Meelzak) te plaatsen. De advertentie op pagina 4 van dit nummer deelt ons mede, dat de hoofdfilm, welke op den lsten en 2en Pinksterdag ver- toond zal worden, de UFA-film „Moeder" zal zijn. Een heel sterke speelfilm, welke in de groote plaats veel publiek trok en vele malen geprolongeerd werd. Des Zondags- en Maandags middags zal een matinee gege ven worden, welke voor iedere leeftijd zeer interessant zal zijn, De Hollandsche Film „'t Was 1 April" wordt gedraaid. Een oer-komische film. De prijzen zijn laag gesteld. Velen zullen het Bioscoop theater bezoeken. Bijzonderheden vermeldt |ge- noemde advertentie. Visch-heigelakte Formulieren voor het aanvra- gen van een vishengelakte zijn ter gemeentesecretarie de Rijp verkrijgbaar. Terlorei Een zilveren Rozenkrans in bruin etui. Inlichtingen ter gemeente se- cretarie de Rijp. West-Graftdijk Openbare uitvoeriog fanfarerereea. „firaftdijk" Zondagavond j.l. gaf het Fan farecorps „Graftdijk een muziek- uitvoering. De zaal was tot de laatste plaats bezet. Omstreeks 7 uur opende de voorz. de heer Th van den Beldt, deze avond. Spr heette alien hartelijk welkom. Naar aanleiding van de sere nades en uitvoeringen, die er ge geven waren, was wel gebleken, dat er op West-Graftdijk behoef te bestond aan een fanfarecorps. Hij verzocht alien tijdens de uitvoering de meeste stilte te betrachten. Hlj twijfelde niet of ook deze avond zou slagen. Hierna speelde het Fanfarecorps allereerst een drietal nummers n.l. Saiut au Drapeau, een marsch van J. de Wolf; Bellatrin, Ou- verture, M. Caldero; Asteria een Concertwals vanM. Caldero. Een daverend applaus bewees de instemming van het publiek Wij kunnen dan ook niet an- ders zeggen dan dat het drietal muziekstukken, heel goed werd uitgevoerd. Hierna werd het doek gehaald voor de opvoering van het klucht- spel in ££n bedrijf „De Macht der Vrouw". Ook hier genoten alien van het goede spel der verschiilende dames en heeren. De lach was niet van delucht. Na de pauze kwam het corps wederom voor het voetlicht. Het speeide de uummers „Wij zetten de klok terug" een potpourri over oude bekenden Ch. de Charmont en „Geldersch Festival" en Pas redouble van T. J. Schweinsberg. Ook deze stukken werden goed uitgevoerd, waarvan ons Geldersch Festival het meest kon bekoren wat be- treft uitvoering en stemming. Hierna volgde het optreden van het gezelschap Koos de Haan. De heer B, van Giessen kon- digde dit nummer aan. Hij had echter een teleurstellende mede- deeling. De heer Koos de Haan kon door omstandigheden niet aan de avond medewerken. Het bestuur had zich echter in ver- binding weten te stellen met een cabaretgezelschap onder leiding van den bekenden Tom Hadze uit Cassabianca in Afrika. Toen werd het doek gehaald en daarstond de heer Tom Hadze alias.behoeven we dat nog te vermelden? het zou de eerste keer zijn als Koos de Haan, aan een of andere uitvoering in West- Graftdijk niet medewerkte. Het gezelschap bestaande uit de heeren Tom Hadze, Ger Hop en mejuffrouw Greta Ris, speel de hierna eenige Afrikaansche Trekkersliedjes. De nummers vielen dan ook zeer indesmaak. Wij bewonderden het goede spel van dit drietal. Hierna kregen we de heer M. Leegwater en P. Meurs te zien in een schels „Het Grootste" Ook dit nummer sloeg gewel- dig in. Na een korte pauze speelde het Fanfarecorps La Dame du Coeur van G. Duval en ReginellaCam- pagnola van Lazarro. Het laatste nummer werd door het publiek medegezongen. Als toegift speelde het corps nog „Heidewitzka". Ook hier was het wederom „Communily Singing" De heer van den Beldt besloot de avond met een dankwoord aan alien, die medegewerkt heb- ben om deze avond te doen sla gen. Spr hoopte dat het corps nog iang zal blijven bestaan. Wij gelooven wel, dat het Fanfarecorps „Graftdijk" op een schitterend geslaagde uitvoering kan terugzien. Ook de jongc krachtt corps bezit, beloven voor de toekomst. Beemstei labraak In de nacht van Zc Maandag hebbenonger ten een bezoek gebrac Zuivelfabriek „de Tijd' eenige produkten die plus'n enkelgeldswaart tje konden bemachtige Aangezien de Tijd r der een bezoek geh wordt alles op de mei treffende manier verzel dat het bezoek van ongi zijde op een mislukk uitloopen. Niet voldaan over d schijnen de daders, rm tenminste dat het deze geprobeerd te hebben Buurt bij den winkelie ter resultaten te boeke Ook hier werden ee producten vermist. SPORTNIEU Wandelen Zondag hebben allew (sters) genoten van hu diende rust. Daarom zullen we d direct beginnen met het ma. voor a.s. Pinksterei Een der mooiste tocl de omgeving georganis is wel door de bekend ribus Unitis teSantpoor Pinksterdag. Wij geloven niet, da eeniging meer reclame Haar tochten zijn te om er nog meer regels wijden. Vertrek van hotel te Bloemendaal tussen uur. Rijpers wij starttenvan om 7.30 uur. En dan nog ;en wo onze buren, de IVandeh uit de naburige plaai juliie met de Rijpers n len, zorg dan alien om het caffe vau den heer 1 te West-Graftdijk prest komen daar dan langs zo de dames en heere Wandelenthoesiasten, sterdag blijft er niemai alien gaan aan de sc tocht in Santpoort d the V A.V.Y.-Nieuwg. Zondag was voor A' eens een goede dag, i twee elftallen een ov in de wacht wisten te Het eerste, dat Broel veste opzocht, heeft da werk verricht en een mee naar de Rijp genoi mer is het nu DRC ha wedstrijd in een ov heeft omgezet, heeft kansloos gemaakt voor motie naar de NVB. Maar laten wij hopei volgende seizoen ons gelukkiger moge zijn. Het tweede heeft weer van haar goede z zien en heeft Kwadijk II huis „ros" gegeven. Kees Kanon heeft zl niet gespaard voor de keeper. De overwinninj Leden zoals juliie w gepasseerde W.dag de is begonnen. Wij gelov bestuur hiermede eeng gedaan. Doe ook nu kant iets. Kom zoo vee op tijd. Dat is voor sj trainer het aangenaams Programma voor twe sterdag is Kwadijk I—j 2 uur. MM Uw oproep

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1941 | | pagina 2