„Vliegersvrouwen" Be Bijper Kermis voor Do Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noordschermer, Beemster en Omstreken verduisteren N o. 1585 Saterdag 20 September 1941 komt 't Rijper Klein Tooneel Tooneelzaal van Hotel ,De Eendracht' RIJPER Abonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.60 per jaar plat laCBfiokoitu Losse nummers 3 cent Electrische Drukkerij i iJHoogre&rspel (Fa. Eisma) - De Rijp Telefonii I 31 e Jaapgang .Advertentieprijs f cant per gewonen regel bij abonnement reductie VERSCHIJNT WEKELIJKS Hoofdredacteur: G. J. Hoogcarspel PHEDIKBE UB TEN De Bljp Ned. Hervormde Gsm. geen dienst Doopsgezinde Gem. 3 morgens 10 uur Ds. P. Keuning Donderdagavond a.s. 7 uur Zusterkring Ev. Liuthersche Gem. s Morgens 10 uur de Heer W. v. Achterbergt, van Driebergen 2 uur Zondagsschool Gerelorm. Gem. s Morgens 10.30 uur en s midd. 3 uur Leesdienst Gralt JTodi Hervormde Gom.. s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Oraft geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost-Grafidijk s Morgens 10 uur Ds- J. E. Loysen West-Graftdijk dienst te Oost-Graftdijk. Zuld-Sohermer s Morgens 10 uur Ds. J. M. de Jong Driehulzen geen dienst Doopsgezinde Gem. Oott-Qraftdjjk geen dienst Groot-Sohermer geen dienst Akersloot Bij gunstig weer 9 uur fietstocht naar Graft dienst bij Ds. Kastein. naafloop bezichtiging van de kerk te de Rijp, onder leiding van den Heer Van Houwelingen. Bij ongunstig weer. dienst te Akersloot s Morgens 10 uur Ds. Van Mullem 19.47-7.22 19.45-7.23 19.42-7.25 19.40-7.26 19.38-7.28 19.35-7.30 19.33-7.31 Zondag 31 September a.s. wederom met Tooneelspel in 3 bedrijven van Jan van Ees en Henk Bakker Bezoekt allen deze openbare Uitvoering in de Aanvang S uur PRECIES Entrée 65 cent per persoon (pi. belasting inbegrepen) KAARTVERKOOP en plaatsbespreken volgens plattegrond, op Zondag 21 September van 10.30—13 uur uitsluitend aan de zaal De eerste Kermis-Zondag zette al heel slecht in. Het regende niet, het goot, en bijna den ge- heelen dag. Dat was jammer, vooral voor de menschen, die met bun spellen en kramen het toch van het vele publiek moeten hebben. Met den middag kwamen voor. namelijk jonge menschen toch naar hier. En het werd een ge zellige drukte op het Kermister rein tot 's avonds laat. Het Ker misterrein (AVV-sportveld) is goed bezet. Ook de opstelling is goed. Er is meer aantrekkelijk heid dan de voorgaande jaren In de café's De Eendracht, Blokdijk en Lenferink, waar mu ziek gemaakt werd, heerschte een vrolijke stemming, die tot het sluitingsuur voortduurde. Op de Kermis-Dinsdag gaven onze plaatselijke tooneelvereeni- gingen Rijper Klein Tooneel en Benedictus XV hun kermisop- voeringen. Hieronder volgen de verslagen. Donderdagmiddag had de jsugd van de beide Lagere Scholen vrij af. Zij hebben er écht van genoten. „Vliegersvrouwen'' een ernstig tooneelspel, mei ook goede humor, subliem opgevoerd door onze amateurs van het RIJPER KLEIN TOONEEL Zondag middag 31 Sept. a.s. 3e opvoering „De zaai is totaal uitverkocht", werd ons 1 dag voor de opvoe ring door het bestuur van boven genoemde looneeivereeniging medegedeeld. Dat is op zichzelf al heel pret tig voor de spelers, zij geven zich nog meer. Dit prettige idee v/as in het openingswoord van den heer j. Dekker, voorz. van het Rijper Klein Tooneel, verwerkt, toen hij Dinsdagavond jl. in Hotel „De Eendracht", allen, in het bijzonder Mevrouw en Burgemeester van Staveren en de zustervereeniging uit Oterleek het welkom toeriep. Na een kleine inleidiug door genoemden spr. werd het scherm gehaald. Het was stikdonker op het tooneel. Allereerst hoorden we een pro loog tusschen vliegtuigbestuur der en zijn marconist, die tijdens een luchtdepressie boven zee daaronderuit poogden te komen. Het gelukt hen en zij vliegen in sfeer verder. Dit gaf al reeds veel spanning. Hierna werd het tooneel ver licht en vertoonde zich de woon kamer van een verkeersvlieger aan ons oog. Keuiig verzorgd. De vader (Jan Zwart) van Riny Adler, de vliegeniersvrouw (Luus de Moes) bespreken beiden de moeilijkheden van vliegersvrou wen, die bijna altijd alleen, moeten teren op wat radio- of couranten berichten. Zij kan er niet tegen op en toch bewondert ze haar man, Jimmy Adler (Jan Dekker). Als ze dan ook eindelijk door de nieuwsberichten hoort, dat haar man met zijn „kist" veilig te Rangoon is geland, dan is ze weer gelukkig. Haar vader, oud-zeekapitein, weet er van mee te praten maar zijn vrouw was anders dan zijn dochter, zij vatte het gemakkelij ker op. Het spel tusschen hen beiden valt op, we merken dat het spel- Burgerijjhe stand. Nadruk verMen. DE RIJP. Geboren: Aaltje, dochter van C.Ram- kema en T. Helder. Gehuwd i Pieter Molenaar, oud 25 jaar en Klasina Klootwijk, oud 20 |aar, wonende te Wormerreer. OverledenWiliempje de Ruiter, oud 81 jaar, echtgenoote van Pieter Haan. GRAFT. Qeea aangifte BEEMSTER. Geboren: Jacobus Nicolaas, zoon van A. Veldboer en van M. M. Verduin. Trijntle, dochter van P. Knaap en van D. A. Timmerman. Overleden: Trijntje Wagemaker, 69 j. echtgenoote van Hermanus Helmigh. GEMEENTE DE RIJP. Bevolking over 12 tm. 18 Sept. 'tl Ingekomen personen: Maria E. Woestenburg van Edam naar Viaander 299. Gerri H. Zomerdijk van Amsterdam naar Kecntestraat 170. Vertrokken personen: Henriëtte M. C. Put van Rechtestr. 71, naar Bergen N.H. peil eenige streepjes is opgevoerd. Dan komen kennissen op be zoek, Ted Berger, vriendin van Riny, ook vliegersvrouw (Oré Potgieser) brengt een kennis van haar man mee, nl. Van Beilaert (Leen Slot). Een gezellige prater, die het leven gemakkelijk kan opnemen. Hij brengt, of liever gezegd, zij brengen de komische noot aan bij dit ernstige tooneel- werk. Zij spelen hun rollen met groote vastheid en Leen Slot leeren we kennen als een goede karakter speler, zijn karaktereigenschap pen zijn geschikt voor de hem toegewezen rol. Jimmy Adler komt thuis en is verder alleen met de gedachte: de record-vlucht New York— Amsterdam. Hij is een stoere kerel, man uit één stuk, door tastend, zooals ze altijd moeten zijn in de strijd met de natuur elementen, welke hen zoo vaak de baas willen worden. Jim is een der oudere vliegers, en is bang, verdrongen te wor den door de jongeren. Hij wil tonen, en is dat verplicht aan zijn eigen bestaan, dat hij nog niet te oud is. Hij wil, zooals zijn vrouw zegt, meedoen aan een waanzin-record-race. Ook Hol land moet daarin mee, volgens Jim. in het 2e bedrijf overtuigt Jim schoonvaderTelders.van de nood zaak van zijn solovlucht, niet alleen voor de maatschappij, maar ook voor het nationale belang om mee te doen, zooals vader Teiders met zijn schip meedeed aan de strijd om de blauwe wimpel. Vervolg op pagina 4

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1941 | | pagina 1