B VITENLA N I). ENGELAND. Londen, 25 Jan. Sir James Outram blijft te Allumbagh met 4000 man, Sir Coliu Campbell gaat naar Futteyghur. Derajah van Amjhera is door sir Robert Hamilton ter dood veroordeeld. Het in oproer gekomen 11de regiment is over vallen en, na het ondergaan van verlies, op de vlugt gegaan. Het 73ste, evenzeer in opstand gekomen, was met behulp van Europesche troepen,van Julpegoreegekomen,aangetast,maar kon niet uit zijne versterkte positie verdreven worden. FRANKRIJK. Parijs, 31 Jan. De vijfde verjaardag van liet huwelijk van den keizer en de keizerin is op vele plaatsen gevierd. DUITSCHLAND. Dusseldorp, 25 Jan, Reeds sedert eenige dagen had zich het gerucht verspreid, dat zich aan den Graven berg wolven vertoond hadden; men heeft evenwel niets anders daaromtrent vernomen. Daarentegen zouden zich in het Calcnmer bosch twee wolven bebbpn maar achteruit gegaan zijn Ncmi; wij hebben slechts willen aantoonendat de ouden in den landbouw meer vorderingen hebben gemaakt, dan menigeen gelooft; en wij houden ons overtuigd, dat de landbouw wel is vooruitgegaan, maar even als in vele andere zaken veel heeft afgebroken, dat misschien had verdiend behouden te worden, en dat welligt nog heden niet door iets beters is vervangen geworden. De opstandelingen van het 24ste regiment hebben hunne eigene vrouwen vermoord, en zouden naar men zegt, van honger omkomen. Het huwelijk van prinses Victoria met prins Frederik Wil lem van Pruissen is heden voltrokken, welke prins, bij zijne aankomst, te Dover, op een adres van den gemeenteraad, had geantwoord, dat zijn innigste hartewensch zou zijn, te waken voor het geluk der beminde prinses. Ofschoon de ochtend zeer koud en mistig was, vertoonde zich langs den geheelen weg, welken de stoet, langs moest koineneene zoo groote menigte menschen, dat de inwoners zeiven verbaasd er over waren, en verklaarden, dat de belangstelling bij alle standen zoo groot was, dat zij zelfs nog die overtrof, welke bij het huwelijk der koningin was ten toon gespreid. De volksme nigte vertegenwoordigde alle standen want ofschoon de ge- heele weg ook lange reijen van rijtuigen der aristocratie ver toonde, hadden vele personen van voornamen rang zich onder de voetgangers gemengd. De voornaamste winkels der City waren gesloten, en de meeste huizen hadden gevlagd. Omstreeks half een verscheen de koningin in de schitte rend versierde kapel van Sint James, gevolgd en voorafge gaan door de heeren en dames die haren stoet uitmaakten in de volgorde, door het programma vastgesteld. Daarna kwam de prins van Pruissen met de leden van zijnen stoet rii eindelijk de brnidmet den haren de kapel binnen. De prin ses droeg een moiré andqtie kleed (wit en goud), met drie volants van Honiton kant, en geene diamanten. Haar kapsel was met een eeuvoudigen bloemkrans versierd. Op de vraag van den aartsbisschop van Canterbury.die de dienst verrigtt of de prins de prinses tot zijne wettige vrouw wilde nemen, had de prins, met zeer goed Engelsehen tongval,het gewone, bevestigende antwoord zóó duidelijk gegeven dat allen in de kapel het vernamen. Bij de prinses was het antwoord niet zoo luid en bepaald van toon geweest. De kroondiamanten, die in 1714 van Hannover naar En geland werden overbragt, zijn door den opper-hofkommissa- ris Faichmann en den kommissaris Krieger derwaarts terug gebragt. Gisteren heeft, te midden van eene menigte menschen, die in het St. James park verzameld waren, een man, bloots hoofds, der menigte de minnebrieven van prins Frederik en prinses Victoria voor een stuiver aangeboden. In weerwil van ul zijne redenen om de omstanders te overtuigen, deden zich weinige of geene kooplustigen voor die autographen op. Met uitzondering van eenige weinige dagen was het we der gedurende de afgeloopen week in het noorden van Schot land veel zachter dan gedurende 40 jaren, in het gelijke jaar getijde, het geval is geweest. Te Aberdeenzijn in een tuin rij pe aard-bezien geplukt, en in een tuin te Peterhead nieuwe aardappelen gerooid. Zelfsindebergstreken is thans nog wei nig sneeuw gevallen. Te Napels hebben de aldaar wonende Eugelschen om streeks pd.st. 100 ingeschreven voor de slachtoffersder'aard- beving. Na vele discussiën is door de inschrijvers besloten dat Dr. Strange en nog twee andere, daar wonende Engel- schen zeiven het geld zonden nitdeelen in plaats van het aan de regering in te zenden. Prins Albert van Pruissen (broeder des konings) heeft een uitstap naar Portsmouth gedaan, en met zijn gevolg de v genomen. Gisteren werd hier een allerbelangrijkst jaanfeestgevierd, dat namelijk, van de stichting der eerste volkplanting in Aus- tralië.De minister van koloniën was op dit feest, tegenwoor dig, en weeserophoe de weinige, koene Engelsche volkplan ters, welke eenmaal te Sydncy-Covc de eerste Engelsche ba nier vestigden, thans reeds tot ver boven de 800,000 koppen zijn aangegroeid. De bevolking van Frankrijk bedraagt volgens de laatste telling 17.794.964 mannen, en 17.988.206 personen, die tot het schoonste gedeelte van het menschenras behooren. Het standbeeld te paard van Napoleon I, dat bestemd is te Cherbourg opgerigt te worden, is in het atelier van den heer Eek gegoten en naar men zegt, uitmuntend uitgevallen. De prins van Oude blijft te Parijs, om den loop van zaken in laaie af te wachten. De rei? des kiezers naar Algiers is thans eene bepaalde zaak. De personen, die Z. M. zullen vergezellen, hebben reeds aanzegging bekomen, om binnen zes weken gereed te zijn. Deze reis zal met alle mogelijke pracht en militaire staatsie geschieden. Er hcerscht een verschrikkelijke storm in den Bosphorus en er valt veel sneeuw te Constantinopel. De begrafenis van dekoningin van Oude heeft heden plaats gehad. De lijkkoets was bespannen met zes witte paarden bedekt met prachtige dekkleeden. Zes officieren der koningin liepen op zijde van de koets; daarachter liep de broeder der koningin. Prins Mirza, de zoon der overledene, werd verge zeld door generaal d' Orgoni; hij had op het hoofd een roo- den tulbandbezet met edelgesteenten. Dertien rijtuigen volgden de lijkkoets. Op het kerkhof werd het lijk nogmaals gewasschen, en daarna volgens Mahomedaanschen ritus be graven. Te Amiens zou bij gelegenheid van eene huiszoeking een document gevonden zijn, dat vele inlichtingen geeft over de vertakkingen van het complot. Men verneemt, dat de Porte aan Engeland afstand zal doen van hel eiland Perim tegen eene geldelijke schadeloosstelling. Dit zou op aandrang van Oostenrijk geschied zijn. De laatste berigten van China melden, dat de vereenigdc krijgsmagten den 15den December op het eiland Hoaan ge land waren. Dadelijk na het in bezit nemen van Canton zal zich de Fransche vloot tegen het keizerrijk Anam wen den, om in gemeenschap met de troepen van liet Sijaansche gouvernement, Touranne aan te vallen. Er was heden het gerucht verspreid, dat er weder een com plot tegen den keizer ontdekt is. Men spreek zelfs van kleine re bommen, die met pik bedekt zijn, zoodat zij zich vasthechten op de plaats, waar zij nederkomen. Nadere bijzonderheden zijn echter niet bekend. Onder de anecdoten, die aangaande den vermaarden gees- tenopwekker Home verhaald worden, is de volgende niet de minst authentieke. Eene engelsche dame te Parijs heeft aan dien heer eene jaarlijksche lijfrente geschonken van 6000 francs, uit dankbaarheid dat hij uitgewerkt heeft, dat zij aan de onsterfelijkheid der ziel en een toekomstig leven gelooft. Twee personen, de een een Franschman, de ander een vreemdeling, die verdacht waren, deel genomen te hebben aan den aanslag van den 14den, is het gelukt Frankrijk te ontvlugten.Onderdegewondenzijner verscheidene, die men verdenkt van op roer te hebben willen maken. Een ander berigt meldt, dat van de beide ontvlugte personen de Franschman Berpard heet en de ander een Engelschman is. Over het algemeen is men van gevoelen,dat de vier beschul digden, die van den beginne af genoemd zijn, voor het hol van assises zullen verschijnen.

Schager Courant | 1858 | | pagina 2