BEL6IE- ZWITSERLAND- Bern 27 Jan. De bondsraad heeft eene mededeeling ont vangen van de Fransche regering, waarvan, met betrekking tot het regt van het verleenen eener vrije schuilplaats, zeer gestrenge eischen en vorderingen worden gedaan. TURKIJE. Constantinopel23 Jan. In de laatste dagen, heerschte er een voorbeeldeloos onweder in de Levant. Alle gemeen schap was afgebrokende telegraphen gestoordde stoom- booten in hare vaart belemmerd, en menig ongeluk gebeurd. SPANJE- li I E N L A D. Scha gen den 4 Februarij. s' Gravenhage, 1 Feb. De heer Home, die aan het ho tel Paulez afgestapt is, heeft gisterenavond op eene soiree bij H. M. de koningin, zijne bekwaamheden vertoond. Dreischor. 26 Jan. M. Reverstimmerman alhier, zich gisteren morgen aan het gebruik vau sterken drank te buiten gegaan hebbende, en in dien toestand aan het middagmaal deelnemende, werd daarbij eensklaps ongesteld en overleed eenige oogenblikkeu daarna. Geboren25 Jan. Klaas z. v. W. Terbeek en N.Kaas. 27 dito Pieter, z. v. II. Ott en B. v. Buren, 31 dito Jacob, z. v. T. Boekei en Y Bes. Ondertrouwd: 29 Jan. J. Hendriksejm. met A.Slot jd Overleden: 26 Jan. D. Krans o, 4 d. 30 dito A, \V. o. 27 j. 6 m. IÜMT Tl KTÏll^ 111G T E IN. Schagen 28 Januarij 1858. Purmerende, 2 Februarij. Aangevoerd 41 Runderen. Vlugge markt met iets hooger prijzen, vooral voor puike waar. 1 Paard. 11 vette Varkens. Van 48 tot 53 cents per Ned. ft. 4 magere Varkens. 26 Biggen 4.50 tot 8 per stuk, naar kwaliteit en ouderdom. 47 vette Kal veren, alles vlug verkocht; 70 a 90 ets. per NTcd. ft. 27 nuchtere Kalveren. 188 Schapen en Lammeren. De aan voer bestond uit mindere kwaliteit, zoodat er weinig han del was. 23 Ganzen 2.50 per stuk. 4 Zwanen f 4. Alkmaar, 30 Jan. Aangevoerd 5 Paarden, 48 Schapen, 3 magere Varkeus, 24 Biggen. Hoorn, 28 Jan. Op heden werden hier aangevoerd 16 stapels kaas, wegende 3577 K. ft. Kleine graskaas 22.50, dito middelbare 22. Meppel, 28 Jan. Rogge 6.00 h 6.50; Boekweit/'6 a 6.50Aardappelen f 1.60 2.50. Boter per vat f 42 k 46.50; per 1} N. ft 1.60 k 1.80. Leeuwarden, 29 Jan. Boter ƒ52. Sneek 26 Jan. Prijs der Boter 52; Aanvoer van 383 vierde en 130 aehtste vaten. Op den spoorwegtusschen deze stad en Antwerpen is op de hoogte van Sempit nabij Mechelen een groot ongeluk gebeurd. De conducteur, meenende dat er iets aan den wagenspil ge broken was, verliet dezen en bukte zich, om er naar te zien. Op hetzelfde oogenblik kwam echter de sneltrein aanrijden en sneed hem het hoofd van den romp. Er heerscht hier zulk eene koude, dat vele personen plot seling sterven. In de vorige week zijn aan den Helder twee matrozen van 'sRijks marine alhier, ter oorzake van minnenijd, metelkau- der handgemeen geworden, waarbij een hunner in de zijde en in de borst twee belangrijke messteken heeft ontvangen aan de gevolgen van welke wonden hij kort daarna is over leden. De dader, die kort na dezen aanslag in hechtenis is genomen, heeft zijne misdaad reeds bekend. De voorbereidende werkzaamheden voor het Paleis Volks vlijt, te Amsterdam, door de vroeger ingevallen vorst uitge steld, zijn thans begonnen, en znllen, indien het vriezend weder het niet verder belet, orden voortgezet. Onder die werkzaamheden behooren het graveu van den nieuwen Sin gel en het aanplempen der vest. Een groot half uur van de stad Maastricht, op de Belgi- ache grenzen, bevindt zich eene herberg, onder den naam van Tourne bride bekend. De bewoner van dit huis, dat alleen ligt, is tevens tolpachter en een bejaard man. Donderdag morgen, op een oogenblik dat zijne vrouw naar de kerk was, en hij zich alleen in huis bevond, traden drie personen de ge lagkamer binnen en vroegen drauk.Zij schenen volgens hun nen tongval Duitschers te zijn. De man ging, om voor hen te tappen, daarop den keldertrap af, doch oogenblikkelijk sloten zij de kelderdeurachter hem digt, en roofden uit de winkellade enz., wat zij konden. Toen de vrouw terugkwam en den opgeslotene verloste, ontwaarde men, dat dedievenhuu voor eene waarde van ƒ60 hadden ontroofd; tot nu toe is van de daders geen spoor te vinden. Te Arnhem is een geding aanhangig van den heer v. Pal- landt te 's Hage tegen den burgemeester. De eerste cischt schadevergoeding wegens en verbod vanhet schieten door de troepen, zoo nabij zijn grond, dat de kogels er teregt komen, het geen een gevolg is van het verleenen der volmagt aan het garnizoen, om op den naast zijn terrein gelegen gemeentegrond te vuren De gemeenteraad van Zwolle, heeft met het oog op de daar heersehende pokken, de schoolhouders, in wier woningen de ziekte heerscht, gelast hunne scholen te sluiten. Zij zullen dieniet mogen openen, dan naraagtiging van den gemeen teraad. Bij overtreding zullen zij met 10 tot 25 gulden boete en gevangenzetten voor den tijd van een tot drie dagen gestraft worden. Door de regtbank te Groningen is een te dier stede wonen de kleermaker veroordeeld tot gevangenisstraf voor zes da gen, tot eene boete van acht gulden en in de kosten van het geding omdat hij niet tijdig aangifte had gedaan van de geboorte eener dochter, waarvan zijne ongehuwde dochter te zijnen huize en in zijne tegenwoordigheid was bevallen. Naar wij uit eene goede bron hebben vernomen, zal de heer Home, de bekende Amerikaan, welke door zijne experimenten met de dusgenaamde klopgeesten zulk een groot opzien in ge heel Frankrijk, tot zelfs in de hoogste kringen,heeft gemaakt en waarover schier alle Fransche dagbladen hebben gespro ken, in den loop dezer week in dit land aankomen, waar hij slechts eenige dagen zal verblijven. Het blijkt,dat «ij goed ouderrigt waren, toen wij, eenige dagen geleden, mededeelden, dat de bekende heer Home ons land zou bezoeken.Reeds is hij inde residentie aangekomen. Een der dagbladen van 's Hage bevat dan ook verschillende belangrijke bijzbnderheden eener soiree, door hem gegeven die door negen personen werd bijgewoond. De heer Home zal dus vermoedelijk weldra alhier aangekomen en dan in een kleinen kring van genoodigden zijne onbegrijpelijke experi menten laten zien. Hij zal slechts zeer korten tijd hier vertoe ven en wordt vergezeld dooreen achtingswaardig Nederlan der, die in Frankrijk is gevestigd. In den nacht van IS op 19 Jan. jl. is bij den landbouwer Bisschop, te Duurkenakker door middel van inbraak gesto- leu: 3 gouden oorijzers met coutille stiffenwaarvan een met kettingjes; 1 katoenen zakje met 270 aan contanten, en 13 stuks diverse notariële obligatiën op verschillende personen, tot een gezainentlijk bedrag vanƒ3028. Ten gevolge van den verjaardag van prinses Frederikis de begraving van den baron Wilmar uitgesteld tot morgen. Bij de meeste bakkers alhier is de prijs van het brood thans geregeld aldus: wit brood 27bruin brood 25, onge- build 16 en roggebrood 11 ets. het Ned pond. 1—M- BIRGERLIJkE STAND. Heden zeer weinig ter markt aangevoerdslechts 8 schapen verkocht voor/' 15 16; 20 Biggen 3k 6; 5 magere Varkens ƒ14; Boter 8.13 per N'ed. ft. Kip- pen-Eijeren 3.50 per 100; Kippen 70 ets. a 1.10; Eenden 60 a 70 ets. per stuk. Kaas. Aangevoerd 43 stapels kleine. Alles vlug verkochthoogste markt 23.25 per 50 Ned. 8. Boter Weinig aanvoer 1.05 tot ƒ1.10 per Ned. ft enkele 1.12}. Kipeijeren, 3.- per 100. Delft, 28 Jan. Boter 1ste kwal. per vat 57 58, 2de kwal. dito/'52 a 56. Heden de prijzen algemeen 2 hoo ger. Zutphen, 28 Jan. Tarwe 7.75 «ƒ9.25. Rogge 5.50 a 5.75. Boekweit ƒ6.25 a 7.50. Aardappelen ƒ1.80 a 2.- Boter 28. Londensche Veemarkt. Vrijdag 29 Jan. Aangevoerd 613 Runderen, 1325 Scha pen, 160 Kalveren. Markt ilaauwer is veel onverkocht gebleven. Maandag 1 Febr. Aangevoerd 8411 Runderen, 14,180 Schapen, 50 Kalveren. Over het algemeen hooge prijzen vooral voor Schapen en Kalveren.

Schager Courant | 1858 | | pagina 3