KENNISGEVING- li U I T t L A I\ l> ENGELAND. Londen 25 Febr. Onlangs is in eene vergadering ge houding van aandeelhouders in het monsterschijrïe/-f&/^^w7' welk schip van zes ijzeren mast en zal worden voorzien bestaande uit geslagen platen van eene duim dikte, doorden heer Brunell, berigt gegeven, dat het vaartuig bij het van stapel loopen, gedurende het lange tijd verloop en m'sprjt de kracht der aangewende drukmiddelen, in geen opzigt iets geleden heeft en digt is gebleven. Men zou de fondsen bijeen brengen, welke noodig waren om het schip volkomen uit te ruston. FRANKRIJK- Parijs, 25 Febr. De VEcho de Vcsone juicht nu reeds over den rijken oogst dien de wijnbergen voor liet najaar beloo- ven. Het besnoeijen van de ranken is in Perigord in vollen gang en niemand kan zich -herinneren in zijn leven zulke schoone ranken gezien te hebben. DUITSCHLAND. Weenen, 24 Febr. Per telegraaph wordt gemeld, dat den 22sten 11. bij Zubzi, in Herzdgowina, een geveeht tusschen de Turken eeuerzijds, en de rajah's en Montenegrijnen an derzijds, heeft plaats gehad. De 'Turken maakten een schijn baren terugtogt in de vlakte en wierpen toen de rajah's terug De Turken telden 100 er de rajah's 200 gesneuvelden en gewonden. Frankfort, 27 Eebr. Met zekerheid verneemt men, dat de door de Badensche regering ontworpen ijzeren-spoorweg brug over den Rijn bij Kehl zoodanig zal gebouwd worden, dat, zij, des noods, onmiddelijk voor den overtogt van troepen onbruikbaar kan gemaakt worden. De oprigting van het ontworpen versterkte bruggenhoofd zal de verdediging op dit punt genoegzaam waarborgen. der maatschappij eu hare burgers, zonder bekrompenheid zonder eenzijdigheidzonder nevenbedoelingen ziedaar de drijf vederen welke in de toepassing der wet op het lager onderwijs aller daden moeten bestoren. kV ij hopen in een volgend nummer onze beschouwingen voort te zetten. Burgemeester en Wethouders van Schagen Gelet hebbende op art. 265 der Wet van 29 Junij 1851 [Staatsblad 1» 85) Brengen ter openbare konnis, dat hel door den raad vast gestelde kohier van den hoofdelijken omslagen dat van de belasting op de honden beide voor het loopend dienstjaar gedurende acht dagen, en wel van Maandag den 1 Maart tot en met Maandag den 8 Maart aanstaande^er secretarie dezer gemeente, voor een ieder ter lezing znUiederliggen. Kil is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burqemetster II. R. DE ME KR. A. J. van CANTFORT Secretaris. T)e overland Singapore Frtepress 22 Jan. voegt bij het vermelden der gevangeneming van Yeh, des keizers komniis- saris te Canton, met; lt of 15 mandarijnen van minderen rang, dat hunne schuilplaats door een Chinees was aange wezen, en dat de arresrestatie zouder tegenstand geschiedde. Op de vraag, waar de heer Cowper was, dien men eenigen tijd geleden gevangen had genomen, antwoordde hij bedaard, dat er vier of vijf Europeanen gevangen waren gemaakt, en dat men hunne hoofden in zijn paleis kon zien. Te Rochester had in de afgeloopen week op het raadhuis eene vergadering van den magistraat plaats, waarhij eene belangrijke zaak werd behandeld Onder de toehoorders be vond zich ook een kort dik, welgekleed persoon, die zijne aandacht tusschen de sprekers en de verschillende meubelen en daar hangende schilderijen verdeelde, langs welke zijne oogeu onophoudelijk en met valkenblikken zweefden, alsof hij de waarde daarvan wilde schatten. Naauwelijks waren de werkzaamheden der vergadering afgeloopen of de man kwam naar voren en namin naam der koningin, door een geregtelijk beslag, al de meubelen met het raadhuis zelf in bezitkrachtens een schuldvordering van den gemeente-se cretaris, groot 1869 pond sterk, waarbij nog 30 pd. st. voor geregtskosten. Na het hoorenvan onderscheidene getuigen, in dc zaak van Dr. Bernard door den politie-regter Mr. Jardine verdaagd. Zijn verdediger drong nogmaals er op aen, den beschuldigde tegen borgtogt te ontslaan. Hij behoorde ofschoon vreem deling, niet harder behandeld te worden, dan dit ten aanzien eens Engelschmau zou geschieden of zou men ook onder den invloed zijn van vrees voor vreemde magt? Op dat woord ontstond een groot geweld in de zaal en braken sterke toe juichingen los. Te Liverpool waren 2 heeren, de baron Martin en de heer Monk, van Preston, ter bijwoning uitgenoodigd van een gast maal, bij den major dier stad op het raadhuis gegeven. Zij zaten bij elkander. De eerste was toen president, en de ander lid van den grooten jury bij het hof van assises. Tien maan den later sprak de eerstgenoemde een vonnis van levenslange verbanning naar eene strafkolonie uit, over zijn vorigen dischgenoot, uit hoofde van valschheid in geschrifte. De stoomboot Colonel Crosstnanvan New-Orleans naar Sr. Louis, was op eene mijl afstands van New-Madrid in brand geraakt, door het springen van den stoomketel, en tot de waterlijn afgebrand. Er waren 200 passagiers aan boord en een vijftigtal waren omgekomen. Verdere bijzonderheden worden niet medesedeeld. EeVi paar dagfcn geleden is er in eene mijn in .Cornwallis een stoomketel gesprongen, waarbij vier arbeiders het le\en hebben verloren De ketel was slechts vijf jaren oud en in goeden staat, terwijl de werklieden tien minuten te voren in tegenwoordigheid van een der opzigters, zich hadden ver gewist van het aanwezing zijn der noodigc hoeveelheid wa ter. Men heeft daardoor nog gecne oorzaak voor het ongeluk kunnen opsporen. Het rijtuig, waarin zich prinses Ioachim Murat bevondt, is op hol geraakt en heeft tegen eeu boom iu de Champs Elvsées gestooteil. De prinses werd bebloed eri ih flaanwte naar het hotel van Map. Lehon teruggebragt, waar men in de beginne dacht dat zij dood was. Zij is echter slechts een wei- niir door glas aan het hoofd gewond. Bij dit geval is eene halsketting van 10,000 francs waarde verloren gegaan. Een magnetiseur te Lyon is door zijne dochter, eene zeer helderziende somnambule, te weten gekomen dat er in het kasteel Boutheon bij -St. Etienne een schat begraven ligt- Dit kasteel is gesticht door een onechten zoon van het huis van Bourbon, en zeer bekend in de gesehiedenis van Lyon. Er is thans door eeuige personen een kapitaal bijeengebragt, om in dit kasteel gravingen te doen en men is daarmede reeds ijverig aan het werk. Dit feit is het onderwerp van alle gesprekken te Lijon. 27 Febrnarij. Het hof heeft gisteren, nailat de jnry de haar voor gel egt? le«;<Ie 172 vragen allen bevestigend had beantwoond, in de zaak der zamenwetworenen uitspraak gedaan en Rudio, Orsini en 1'ieri tot de strafte dei vadermoorders, Oomez echter, uit hoofde van ver zachtende omstandigheden, tot levenslange galeistraf veroordeeld. Bij de uitspraak van het vonnis legen de vier beschuldigden, kon een der verdedigers, de heer INicoletzijne tranen niet bedwingen. Orsini zat vóór hem en de heer iNicolet voegde hem toe* »gij zijt kalmer dan ik, mijnheer Orsini.»l)at is zoo, mijnheer ant woordde Orsiui, »wat zal ik er ook aan doen Ik wist, dat het eens zoo met mij zou moeteu gaan, en beu dus gelaten, maar ik beklaag hen, die hier naast mij zitten." Er loopt een geruchtdat OrsiuiPierri en Rudio heden cassatie aangeteekend hebben. Gomez blijft in het vonnis berusten. De vier beschuldigden zijn van de conciergerie nanr de gevangenis la Rocquette overgebragt. In die gevan genis zullen de drie eersten den uitslag van hunne voorzie ning in cassatie afwachten. De advocaat Jules Favre heeft een brief voorgelezen, waarin Or sini den keizer niet om gratie verzocht, maar om de bevrijding van Italië smeekt. De bommen die tot den moordaanslag zijn gebruikt zullen in het museum der artillerie bewaard worden. Men zegt, dat zich de helsche machine van Fieschi ook aldaar bevindt. Men zegt, dal er 1300 peisonen in Frankrijk zijn in hechtenis ge nomen, waarvan 360 te l'arijs er ziju weder helsche machines ont dekt en iu beslag genomen. De iMoniteur deelt het keizerlijk besluit mede, waarbij de gene raals Redeau en Changarnier het terugkeeren naar Frankrijk wordt toegestaan. De arrestatie van een jeugdigen tooneelspeeler van een de keizer lijke schouwburgen wordt bevestigd. De keizer van Rusland zal te ï'arijs eene kerk doen bouwen, die twee millioen francs zal kosten. De architect is de heer Cavos. Men zegt, dat er hier eene vergadering zal gehouden worden van Engelsche, Sardinische, Zwitsersche en Belgische politie-amhtena- ren ten einde over de middelen te raadplegen om de politieke vlugteliugeu onschadelijk te maken. De jongste berigtcn uit Siberië bevestigen het reeds ge melde, dat de Chinezen de nieuwe Russische bezittingen aan de rivier Amur hebben overvallen.

Schager Courant | 1858 | | pagina 2