DUITSCHLAND Weenen, 18 Maart. Men wil weten dat vorst Daniëlo van Montenegro plotseling zeer bezorgd is geworden. In het geheim zouden aan het hof te Cettinje alle maatregelen wor den getroffen, om, wanneer de zaken scheef mogten gaan, de vlugt te kunnen nemen. BELGIE. Brussel21 Maart. Uit Gend zijn 300 jonge forellen naar Brussel gezonden, bestemd voor den grooten vijver van den plantentuinin welks helder waterdoor een opsprin genden straal in gedurige beweging gehouden men denkt die goed te zien tieren. AMERIKA- New-York, 4 Maart. Bij Cuba zijn drie kolenschepen, die beproefden uit een' slavenhaalder eene lading van 450 slaven aan land te zetten, door de Spaansche autoriteiten in beslag genomen en naar Havana opgebragt. SPANJE. Meilila, 25 Febr. Men verneemt, dat de Mooren van Benisadel een' aanval gedaan hebben op den toren St. Lucia. De gouverneur heeft de posten doen verdubbelen en de aanvallers door eenige kanonschoten doen aftrekken. Schagen, 24 Maart 1858. Men meldt van Tripoli, dat de Engelsche militaire intendant van Malta conferentiën met den bey heeft gehad. Na eene wapenschouwing over de troepen te hebben gehouden, hebben zij te zamen een uitstapje naar de Oasis gemaakt, waar men voortgaat militaire magt te vereenigen voor eene expeditie, die, zoo als men denkt, naar Tezzan zal erigt worden. De Russische bisschop is te Jeruzalemaange- omen. De gouverneur heeft eenige personen in staat van beschuldiging gesteld, die twee Europeanen te Jaffa hebben vermoord. Volgens berigten van Konstantinopel van 10 Maart, hebben zich de Ottomannische commissarissen van Bosnië, Servië en Ilerzogowina te Varna ontscheept. Den 9den wa ren 4000 man, die door het slecht weder genoodzaakt waren, naar Konstantinopel terug te trekken, naar Albanië op weg gegaan. Oostenrijk gaat nog altijd voort, middelen tot ver zoening aan te wenden. Onlangs was de echtgenoot van Orsini, met hare twee kinderen, die met het lot huns vaders onbekend zijn, ineen' winkel om rouwkleederen te koopen. Het meisjedat door een der Italiaansche winkelbedienden geliefkoosd werd, noemde haar' naam, hetwelk een' grooten indruk op de aan wezigen maakte. De ongelukkige vrouw ontvangt de meeste bewijzen van deelneming van alle kanten. Vele der gezworenen, die in de zaak van Orsini zitting gehad hebben, hebben anonieme brieven ontvangen, waarin hun leven bedreigd wordt. De politie doet ijverig onderzoek naar de schrijvers. Onlangs werd de abt Drouet afgezet, wegens het be stelen van lijken van het Westerkerkhof. Thans is hetzelfde gebeurd op het Zuiderkerkhof, insgelijks door een' geestelijke, er is een geregtelijk onderzoek ingesteld. Gisteren was er een familiediner bij den keizer. Het was ter gelegenheid van denverjaardag van den keizerlijken prins. Het muziekcorps der voltigeurs van de garde heeft den kei zerlijken prins eene aubade gebragt. De ministers, de groot- dignitarissen en de ambassadeurs hebben den keizer hunne gelukwenschingen gebragt. Zoo als bekend is, is de prins regiments-kind bij dat regiment. De andere regiments-kin- deren waren allen daarbij tegenwoordig; alle scholen waren gesloten en de schouwburgen des avonds geïllumineerd. Het Petersburger Russische dagblad doet het voorstel tot invoering van den nieuwen kalender in Rusland. De Russische generaal v. Totleben, die zich nog steeds te Wiesbaden bevindt en van zijne vroegere ziekte nagenoeg genezen is, is thans door de griep hevig aangetast. Sedert korten tijd verheugt zich Darmstad in het be zit van eene kliniek voor ooglijders: zij is door dr. Weber van Gieszen opgerigt. In het tuchthuis te Illava, in het Trenchiner Comi- taatis in de vorige week een oproer uitgebarsten dat zoo zeer in hevigheid toenamdat de gewapende magt moest tussehenbeiden komen. In den strijd, die er toen ontstond werden zeven gevangenen gedood en zes gekwetstterwijl ook de troepen een doode en eenige gekwetsten telden. Men wil weten, dat de keizer van Rusland in een ei genhandig schrijven aan een verwant vorstenhuis zijne be zorgdheid zou hebben uitgedrukt over de jongste gebeurte nissen in het Westen. Volgens berigten uit Alexandrie van 13 Maart, wei gerde een Éngelsch battaillon te Suez, om zich in de stoom boot Pottinger in te schepen. Het maakte zich meester van eene stoomboot van de Australische compagnie en voer naar Calcutta. De secretaris der Italiaansche spoorweg-maatschappij, de heer Mora, en de vrouw van een' bankier werden den 15 11. in het bureau van den eersten te Verona dood gevonden. Door pistoolschoten was een einde aan hun leven gemaakt. Den daarop volgenden dag werd de directeur der veeartsenij school de heer Arvedi, met zijne dochter door den echtge noot van laatstgenoemdeop de trappen van het aartsbis schoppelijke paleis te Milaan, met een' dolk vermoord. Een koopman nit Kakel begaf zich met zijnen zoon naar de jongate mis te Frankfort aan den Cider. De eerste overleed aldaar, de zoon pakt het lijk in eene kist en verzendt die als zijden goe deren per spoorweg naar Piakel. (lp het station aldaar wordt, door het een of ander toeral, de kist met eene andere verwisseld, en de koopman, die ze ontTangt, vindt in plaats van de bestelgoederen een lijk. Den 13den II. heelt zich te Bromberg een naauwelijks 15jarig meisje, de dochter eener wednwe, Lonise v. B., terwijl hare moe der en ondere zuster eene wandeling deden, door middel van een pistoolschot van het leven beroofd. Bet kind was nit de school weggejaagd, en er liepen verschillende geruchten over de oorzaken, die daartoe aanleiding zouden gegeven hebben. De geruchten kwa men ook der moeder ter oore en moeten haar zeer gekrenkt heb ben. Mevrouw v. B. keerde juist van het spoorweg-station terug toen zij van haar tegemoet komende personen het ijzingwekkend ongeluk vernam. Louise had de toebereidselen voor deze daad met de ontzettendste koelbloedigheid gemaakt. De door de hnisgenooten, die het schot verschrikt had er bij geroepen policie-agentvond haar reeds dood het schot was midden door het hart gegaan. De volgendemet potlood geschreven regels werden op eene tafel ge vonden sLieve moeder Deze wereld is niets meer voor mij, ik moet sterven; mogt het eerste schot niet treffen, dan ben ik onge lukkig. Mijn dood is ter uwer eere. Mogt M. (hare zuster) den heer W. huwen, dan wensch ik haar van harte geluk. Mijne weinige zaken vermaak ik aan mijne zuster. Het pistool heb ik bij A. ge kocht; het kost 1 thaler, 20 silbergroschenhet is nog niet be taald zend hem door de meid 2 thaler. Mijne schaatsen behooren mijne zuster. Mijn atlas is nog op school, mijn album op den Dant- zigcr straatweg bij L. Gaarne weuschte ik in een wit kleed met den bijbel in de hand en met glad haar, en, kan het zijn, naast mijn' vader begraven te worden. Kunt gij mij vergiffenis schenken, doe het dan." Te Mnnchen werd des nachts van het plein roor de konink lijke metaalgieterij een oud Turksch kanon gestolen. De dieven wer den gevat, toen zij op het punt waren, het gestolene voor 400gulden te verkoopen. De bestelling voor spoorregels ten behoeve der Russi sche spoorwegen, welke in dit land niet konde worden aan genomen zal nu naar men zegtvoor het kleinste deel (400 ton) in Engeland en voor het overige (40,000 ton) in Frankrijk uitgevoerd worden. Niet ver van Demopolis (Alabama) is de stoomboot Eliza Battle verbrand39 menschen kwamen daarbij om en 1200 balen katoen werden een prooi der vlammen. De generaal Walker, die te New-Orleans in hechtenis werd genomen, zal in April voor de regtbank verschijnen. In Brazilië heerscht de gele koorts, waardoor velen een prooi des doods zijn geworden. Ook in de stad Rio is dit het geval en wel in hevigen graad. Te Bahia heerschte zij niet zoo uitgebreidterwijl Fernambuque nog is bevei ligd gebleven. It I IV i\ E IN LAN Naar wij vernemen, zoude jl. zondagavond, ten huize van den heer d. L. alhier, eene poging tot diefstal zijn aange wend doch in tijds verijdeld geworden. In een onzer weekbladen lazen wij het Tolgende Sedert twee eenwen ia geen der Frantche monarchen door een eigen zoon op den troon opgevolgd geworden. Het laatste geschiedde zulks in 1643 bij den dood van Lodewijk XIII. Ziju opvolger Lode- wijk XIV zag bijna zijn gansche geslacht roor zich ten grave dalen en werd door een' achterkleinzoon opgerolgd. Lodewijk XV over leefde insgelijks zijn zoon den Dapbin, en liet den troon aan zijn kleinzoon. Lodewijk XVI had, roor dat hij op't scharot stierf, den troon zijner Toorraderen zien om verwerpen, en zijn zoon stierf on bekend en inhet verborgen. Napoleon I vleide zich almede te vergeefs, dat zijn zoon, de koning van Home, na hem den troon beklimmen zon. Lodewijk XVIIi stierf kinderloos. Karei X verloor voor zich zeiven en voor zijn geslacht de kroon. Een rampzalig toeval rukte in den zoon van koning Lodewijk Philips den vermoedelijken troonsopvol- ger weg. Wanneer dus het tegenwoordige tkind van Frankrijk" zijnen vader in de regering opvolgt, zal Frankrijk eene gebeurtenis beleven die het in geene twee eenwen zag; doch daartoe is het noodig dat het »kind van Frankrijk" eerst iman Tan Frankrijk" worde Ten gevolge van de optreding van een nienw Ministerie, zul len weldra verschillende nieuwe verkiezingen voor het lidmaat schap Tan de Tweede Kamer moeten plaats hebben, namelijk te Rotterdam in de plaats van den heer van Bosse, en te L trecht in de plaats van den heer baron van Goltstein. Tevens zijn daardoor vacant geworden de aanzienlijke betrekkingen van Commissaris des Konings in Zeeland en van burgemeester der stad Amsterdam. Men zegt, dat voor de betrekking van burgemeester Tan Am sterdam in aanmerking komt de heer van Reenen, ond-Minister Tan Bmnenlandsche zaken, oud-bnrgemeester der stad Amsterdam.

Schager Courant | 1858 | | pagina 2