ALGEMEEN ADVERTEYTIE- EN NIEUWS-, LANDBOUWBLAD, SC il AG EN DONDERDAG 1 APRIL. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. AFKONDIGING- den Gemeenteraad, de Provinciale Staten de Tweede Kamer der Staten-Generaal ft L ITEIN L A N I>. ENGELAND. Londen28 Maart. Sir Colin Campbell was eindelijk optrerukthij kwam 1 Maart te Alumbagh en viel vervol- FRANKRIJK. Parijs 27 Maart. Volgens brieven uit Rome vindt men bijna aan alle muren met roode letters de woorden aange plakt /irviva Orsini l\°. 27. (T weed c .1 a a r a 11 g.) A°. 1858. SCHAKERCOURANT. VOOK HET KANTON EN OMSTREKEN. aaDnBaaraaïSTïïiaa Ttta ama aaaniia: Vuor Schageaf 1.00. Franco per post door het geheele Rijk: 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Dondei-dajjmorjeu. ürieven Franco. Ï233Ï MI AsnraavaBffaiB Vaneen tol vijf regels behalve de 35 cents zegelregtf 0.75. Iedere regel meerder0.15. Groote Letters naar de ruimte die lij beslaan. De Voorzitter van den Gemeenteraad van Schagen, brengt bij deze ter kennis der belanghebbenden dat de lijsten der kiezers van leden voor den 12 Maart. 1858 vastgesteld op heden, krachtens het bepaalde bij art. 31 der kieswet, zijn gesloten en ter Secre tarie dezer Gemeente van nu aan voor een ieder ter inzage liggen, alsmede dat exemplaren derzelve zijn aangeplakt aan het gemeentehuis. Aldus afgekondigd en aangeplakt te Schagen, den 31sten Maart 1858. Be Burgemeester voornoemd H. R. DE MEÊR. fens in een koninklijk lustverblijf op eene mijl van Lucknow. )aar vereenigde het corps van generaal Erancksterk 4000 man, zich denzelfden dag met zijne magt, en vijf dagen later was dit ook het geval met het corps van den generaal Outram, sterk 6000 man en 30 kanonnen, dat de rivier Goantie was overgetrokken. De opperbevelhebber heeft thans, zoowel on der zijn eigen bevel, als onder dat der beide genoemde gene raals een leger van 50,000 infanteristen, 18,000 ruiters en 120 stukken rondom zich vereenigd. Volgens een dagblad van New-York zou de bekende Allsop, de besteller van de werpkogels bij den aanslag van 14 Januarij gebezigd, te New-York verborgen zijn. Er zijn echter Fransche en Engelsche politiebeambten aangekomen, die hem op het spoor trachten te komen. Te Bristól kwam eene vrouw, die gewoonlijk het zaag sel verzamelde, met hare zuster op een stoom-zaagmolen dit werk verrigten. Na eenigen tijd arbeidens hoort de machinist een schreeuw; hij doet de machine oogenblikkelijk stilstaan en vliegt naar de plaats, van waar het geluid kwam. Doch te laat! De kleederen der zuster waren met het rad in aanra king gekomen, dit had haar medegesleept, gedood en in stuk ken gezaagd. De blokkade van Canton was 10 Febr. officieel opge heven. De Russische en Amerikaansche gemagtigden haddén zich nu bij de Engelsche en Fransche gevoegd en hunne ei- schen aan het Chinesche gouvernement ondersteund. De brieven der vier gevolmagtigden waren nu naar Shangaï ge zonden, en tegen de helft van Maart zou men weten, welke gedragslijn de Chinesche regering zon volgen. De Amerikaansche paardentemmer Rarey, heeft voor een paar dagen zijne eerste les in het temmen der paarden gegeven, waarbij een aantal der voornaamste leden van den adel zijn tegenwoordig geweest, als de hertogen van Welling ton en Northumberland, lord Palmerston enz. Men had het gerucht verspreid dat de heer Rarey tot het temmen der dieren zich bediende van chemicaliën. Doch thans is een brief van den eerstgenoemde!! hertog openbaar gemaakt waarbij deze verklaart, dat de heer Rarey, in zijuetegenwoor- digheid, twee zijner paarden heeft getemd, en dat hij, die den aard der paarden kendeover den uitslag verbaasd gestaan had, terwijl hij tevens verklaart, dat daarbij volstrekt geene middelen uit den drogist-winkel zijn gebezigd. Nabij Whitbv zijn de werkplaatsen eener uitgestrekte ijzerfabriek, bekend onder den naam van Victoria-ijzerfabriek, ten gevolge eener uitgestrekte verzakking van den grond ingestort. Des ochtends ten drie ure hoorde de wachter een onder aardsch gedruisch en haastte zich het alarmsein te geven; toen daarop eenige beambten kwamen toeschieten za gen zij reeds den schoorsteen invallen. Al de andere gebou wen werden een oogenblik daarna op dezelfde wijze vernield. De fabriek besloeg een acre gronds, waarvan de helft ver zwolgen is. Gelukkig zijn er geene menschenlevens bij ver loren gegaan; maar een honderdtal arbeiders is daardoor van werk verstoken. De schade wordt op 15,000 pd. st. begroot. Wat betreft de zaak van Hodgeschijnt het, dat En geland zich met Frankrijk verstaan heeft; er is nu nog slechts questie over de wijze, hoe men hem in vrijheid zal stellen. Iu afwachting, dat dit zal beslist zijn beeft men hem verlof ge geven, zich, hetzij hier, hetzij in Genua tot herstel van zijue gezondheid in een verplegingshuis te vestigen. Laatstleden Donderdag hebben twee politie-beambten, nabij Coleraine in Schotland, een' inval gedaan in eene ge heime wiskybranderij, w elker eigenaar meer dan eens voor dat feit gestraft was. Bij de botsing, door den geboden te genstand ontstaan tusschen vader en zoon en de beambten, heeft een dezer den eerstgenoemden doorstoken. Het berigt der benoeming van den maarschalk Pelis- sicr, hertog van Malakoif, die zich thans bij zijne verwanten

Schager Courant | 1858 | | pagina 1