DUITSCHLAND Berlijn, 24 Maart ('s Ochtend».) De koning en de ko ningin zijn gisteren van Charlottenburg herwaarts gekomen, om "den prins van Pruissen met zijn geboortedag geluk te wenschen. Men heeft met genoegen opgemerkt, dat de koning er vrij goed uitzag. BELGIË- Brussel, 27 Maart. Men verneemt dat door de gemeente alhier, eeneloterij is opgerigt tot bevordering der vergrooting van sommige straten dezer hoofdstad. AMERIKA. New-York 12 Maart. De stoomboot Arkansas is ver gaan. Er waren 200 man voor de Utah-expeditie aan boord. ZWITSERLAND. SPANJE. nabij Bordeaux bevindttot gezant bij ons hof heeft hier veelzijds genoeeen gegeven. Hij is, om zijn karakter zoowel als om zijne militaire kennis en eigenschappen, zeer gezien bij al de Engelsche officieren en manschappen welke in de K.rim hebben gediend. Dat die betrekking aan eenen krijgs man is opgedragen, heeft, in weerwil van hetgeen men in het eerst vreesde, geen nadeeligen indruk gemaakt. De baron von Manderstroem gezant van Zweden en Noorwegen bij het Fransche gouvernement, heeft den 22sten Maart Parijs verlaten; hij vertrekt onmiddellijk..naar Stock holm, waar het hooge vertrouwen van zijn souverciu hem tot de betrekking van buitenl. zaken heeft geroepen. Heden heeft hij de eer gehad bij den keizer in audiëntie te zijn ontvangen, waar hij zijne brieven van terugroeping heeft overhandigd. De laatste berigten aangaande den opstand te Chalóns, doen deze zaak als iets van weinig gewigt voorkomen. Men verzekert namelijk dat hoewel de opstand eene politieke kleur had hij echter meer het karakter van eene toevallig opgekomen zaïnenscholing dan van een complot heeft. Door de arrestatie van eenige belhamels kan deze zaak dan ook als geheel geëindigd beschouwd worden. Dezer dagen werd voor de regtbank uitgewezen dat iemand, wiens portret door den schilder niet goed is getrof fen evenwel den schilder moet betalener werd daarbij aangevoerd dat ook doctoren wier zieken sterven voor hunne bezoeken betaald worden. Van Martinique wordt gemeld, dat er den 25 Febr. eene sterke aardbeving had plaats gehad. Te 4 uur 9 min. werden er twee snel op elkander volgende schokken gevoeld. Ook te Guadeloupe werd op denzelfden tijd een schok gevoeld. Op denzelfden dag werden er te Jamaica, St. Thomas, Por- toricoCuragao en St. Barthelemy aardbevingen in ligten graad waargenomen. Ongelukken hebben er niet plaats gehad. Onlangs vond een der conducteursbij het onderzoek der wagens aan hetstation van Orleans, een pasgeboren kind. De werklieden hadden den wensch geuit, dat kind te mogen adopteren. Dit is toegestaan en zij hebben onder elkander eene collecte gedaan, en zich tot eene jaarlijksche bijdrage verbonden, om in de opvoeding van het kind te kunnen voorzien. Het heeft den naam ontvangen van Charles Edouard de la Gare. Er waren hierover nog al vrij wat discussiën; de een wilde hem Tender, de ander Cousinetnoemen. De personen, die uit Frankrijk verwijderd zijn ten gevolge van de ten uitvoerlegging van de wet op de algemeene veiligheid, zullen niet naar de strafkolonie van Lambessa vervoerd, maar in de eene of andere stad van Afrika gein- terneerd worden. Onder hen bevindt zich een graveur, en in vele ateliers heeft men eene petitie opgesteld, om voor hem eene uitzondering te verkrijgen; men hoopt, dat daarin zal bewilligd worden. Er is thans bepaald besloten tot de reorganisatie van het corps der cent-gardes. Het corps zal uit twee compag- niën, ieder van twee pelotons bestaan, en gecommandeerd worden door een colonel, luitenant-colonel, escadroti schefs en een daarmede overeenstemmend getal kapiteins en luite nants. Het effectief zal bestaan uit 208 onderofficieren, bri gadiers en manschappen en 178 cavaleristen. Men verzekert, dat de paus besloten heeft, dtn beper kenden maatregel, die aan de Jezuiteu alleen vergunt, zich te Shangaï op te houden, op te heffen en den Jezuiten de ver gunning te geven, zich door het geheele Chinesche rijk te vestigen. De Engelsche officier, die belast is met de aanbieding van een kanon, zijnde een model van dat, hetwelk zoo zeer door den keizer te Osborne bewonderd wasis met dit ge schenk te Parijs aangekomen. Te Great-Yarmouth is de kassier J. Barber van de bankiers Gurney Co. met 700 pd. st. aan geld ontvlugt, terwijl hij bovendien een groot deficit in zijne administratie heeft achtergelaten. Het geheele bedrag is nog niet bekend, maar wordt op eenige duizend pond begroot. Men gelooft dat hij het voornemen heeft, naar Amerika of Australië te vlugten. Er is eene aanzienlijke belooning op zijne aanhou ding gesteld. Een der zoDen van den alderman Birkin vanNotting- ham, is onlangs te Parijs in hechtenis genomen, omdat men hem voor een politiek uitgewekene aadzag. Eerst nadat door den telegraaph, bij onderscheidene dépêches, zijne identiteit bevestigd en de gevraagde inlichtingen gegeven waren, is hij ontslagen. Er is vroeger melding gemaakt van een nieuw oordeel van Salomo, dat door de regtbank en het keizerlijk hof te Parijs gewezen is. Twee moeders betwistten elkander een kind, en na iange en zonderlinge debatten werd het kind aan eene der partijen toegewezen. Thans wordt de andere vrouw ver volgd wegens het verduisteren an een kind. De veroordeelingcn wegens het houden van smaadre denen tegen den keizer zijn thans veelvuldiger dan ooit. Zoo wel te Parijs als in de departementen worden dagelijks der gelijke overtredingen voor de regtbanken behandeld. Generaal Lawoestine is bezig met het plan, om een groot bal bij inschrijving daar te stellen, waarvan de op brengst zal dienen voor de stichting van een verplegings- gesticht voor de armen. De keizer en de keizerin hebben het patronaat over dit bal aangenomen. Aan ieder der veertig postillons, die bij den intogt van prins en prinses Friedrich Wihelm als voorrijders gediend hebben, is door de koninklijke postdirectie een zilveren horologie en eene eere-trompet geschonken. Minié, de uitvinder der naar hem genoemde beroemde buksen, is op het punt zich naar Egypte te begeven, ten ein de aldaar eene wapenfabriek op te rigten. De onderkoning heeft de reiskosten voor ziine rekening genomen, en hem, behalve diamanten ter waarde van 30,000 francs, een jaar- lijksch tractement van 6000 piasters toegestaan. De Russische drukpers, die eenigzins terughoudend was ten opzigte van den tegenwoordigen toestand der Chris tenen in Europesch Turkijë, treedt thans openlijk in de be paalde bewoordingen voor de zaak der Europesche Christenen op, waardoor de opgewonden stemming tegen Turkijë nog veel meer wordt opgewekt. De onnatuurlijke spanning in Frankrijk wekt hier nog altijd de vrees op dat Napoleon tot een oorlog zijne toevlugt zal nemen. Men zoekt alles te vermijdenwat Frankrijk zou kunnen kwetsen en drukt de redactiën onzer dagbladen gedurig op het hart, dat zij voorzigtig moeten zijn. Inzonderheid is men hier bezorgd met betrekking tot Italië. Den 19den werd te Stuhlweissenbrug aan negen mis dadigers de doodstraf voltrokken. Zij hadden zich op zes verschillende plaatsen aan moord en diefstal schuldig ge maakt. Naar luid van de jongste berigten uit Circassie, heb ben de Russen tot drie malen toe de Circassiërs vruchteloos aangetast en daarbij 1000 man verloren. Te Antwerpen heeft in de vorige week des nachts tusschen 2 en 3 ure, een aldaar als fatsoenlijk man te boek staande huisvader, eene ligte kooi, na eenige woordenwisselin gen, de keel digi geknepen en alstoen de halve tong afgebe ten; de dader is gevat en naar het huis van arrest overgebragt. Te Namen zal voor de correctionele regtbank teregt staan zekere Willem Bastin, welke de menschen, onder voor spiegelingenvan het verkrijgen van de erfenis, bekend onder den naam van erfenis Legrainaanzienlijke geldsommen wist af te zetten. De New-York Herald spreekt het vroeger gemeld be- rigt tegen nopens het herleven van den slavenhandel te New- Orleans. 1 it het Simmendal schrijft men, dat aldaar door sneeuwvallen groote verwoestingen aaugerigt worden. Voor eenige dagen werd een man in Oberlaubwood, ten oosten van den Langerhorn, door eene lawine voortgestuwd en onder de sneeuwmassa bedolven, waar hij den dood vond. De la wine stortte over hellende vlakten en hooge rotswanden tot in het dal neder. De vervaardiging van valsche munt is in Portugal eene ware industrie geworden. In de provinciën Minho Trasos-Montes en Beira Alta zijn de fabrieken van valsche munt, welke men nog niet op het spoor is, even talrijk als die, welke men reeds heeft ontdekt; het getal is onbereken baar. De Cruzodos Novos zijn zoo zeer gesnoeid en vervalscht, dat het moeijelijk is eene wigtige of echte in handen te krij gen.

Schager Courant | 1858 | | pagina 2