ALGEHEEN ADVERTENTIE- EN NIEUWS-, LANDBOUWBLAD, (T w c c d c J a a r a 11 g.) A°. 1858. VOOR IIET SC HAGEN KANTON EN OMSTREKEN. DONDERDAG 15 APRIL. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BEKENDMAKING. RUITEN LA i\ l> ENGELAND. N<\ 21). Slll I. Ilt IIIIIU VI. Axenniramyaiaa nu nuui saabxid: Voor Schije»1.00. franco per post door het geheele Kijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Ilrleren Franco. $31133 1/131 ül/TllftlDVlia: Van een tut vijf regels behalre de 35 cents zegelregtf 0.75. Iedere regel meerder0.15. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. Jagt en Tisseherij. De Burgemeester der gemeente Schaeen, brengt terkcnnisse van de belanghebbenden, dat voor 185 J, de aanvragen tot bekoming van Jagt en Visch Acten ter Secretarie behooren te worden gedaan voor 25 dezer. Sc hagen den 14 April 1858. De Burgemeester voornoemd II. R. DE MEÊR. Londen, 11 April. Frankrijk heeft van zijne vordering aan Sardinië, om llodge uit te leveren, bepaaldelijk afgezien, ten gevolge waarvan deze onmiddelijk op vrije voeten is ge steld worden. Margaretha Mason is te Stone haven in den ouderdom van 100 ja'ren gestorven. Toen zij 90 jaren was kreeg zij een geheel stel nieuwe tanden. Te York is het doodvonnis voltrokken aan zekeren Shepherd, die een' moord had gepleegd. Eene volksmassa van naar gissing 12,000 personen woonde de strafoefening bij. De Rndio, de veroordeelde en van de doodstraf be genadigde raedepligtige van Oisini en Pieri, is alhier aan gekomen, ten einde binnen eenige dagen getuigenis te kunnen aflegsren in het proces van Dr. Bernard. Hij is hier heen gevoerd door Fransche en Eugelsche politiebeambten. Na den afloop der zaak zal de Rudio weder naar Frankrijk te ruggevoerd worden. Te Leicester is door een' burger zonder naast bestaan- den, den heer Benjamin Sutton, het gasthuis tot zijn UDiver- selen erfsenaam gemaakt. De erfenis bedraagt 80,000 pd. st. Ten gevolge van het verlies des stöomschips Ara, heeft de postmeester generaal het denkbeeld geopperd, boeijen van kurk te bezigen bij liet vervoeren van brievenkisten en zak ken, zoo wei als van specie en andere kostbare goederen. Een'kubiek voet kurk kan, gelijk bekend is, 45 ponden draden, terwijl eene kist, van dezelfde stof, van twee voet in het vierkant en drie voet diep 750 pond kan dragen. Inge val van schipbreuk en van liet verbrijzelen van hetvaartuig, zou er dan eenige kaus bestaan, de brieven en waarden terug te kunnen bekomen. De Times dringt er ten sterkste op aan, dat lord Mal- mesburv elke bemoeijing van eenige Europesehe mogend heid,.in de zaak van het eiland Perim, krachtdadig tegenga, terwijl het zich tevens ten sterkste tegen het doorsteken van Je landengte van Snez verklaart, omdat het daarin slechts eene kunstgrepige poging van Frankrijk ziet, om Engelands overwigtig gezag in Egypte te fnuiken. De vrijzinnige leden van den Reform-Club hebben, gelijk de Adcertiser berigt, gelden bijeengebragt, om de nog al hoog loopende verdedigingskosten in de zaken van Dr Ber nard, Truelove Tchorscheffski tc voldoen. Te Bridesloice, heeft een biuidegom bij het in treden der kerk bij abuis de hand gevat van de zuster der bruid welke veel schooner was. De bruid hierover verontwaardigd zonderde zich toen in eenen hoek der kerk af. Toen nu de geestelijke vroeg«begeert gij deze tot uwe echte vrouw?" wierp de bruidegom nog eenen blik van liefde op zijne bruid en antwoordde toen angstig: «Ach heer, neen; want dit is de regte niet! «Op het hooren dezer woorden kwam de bruid spoedig toeloopen, om hare plaats in het echtgareel in te nemen waarop de huwelijks iuzegening op nieuw begon en zonder verdere stoornis afliep. Nabij Ticehurst is een arbeider overleden, welke zich en zijne kinderen met de ellendigste kost voedde, zoodat zij allen in zwakken ligchaamstoestand verkeerden. Bij zijn overlijden vond men een spaarbauksboekje van 58 pd. met 10 jaren rente, in een beddesloop 5 pd. en onder eenen steen in den muur 135 pd. zoodat liet gevondene meer dan 300 pd. bedraagt. Ook vermoedt men, dat in den tuin ook nog geld bigraven ligt. In den tunnel bij Morley van den Noordwestelijkeu spoorweg, is een werkman van eene 16 voet hoogc stellaadjc gestort met dat ongelukkig gevolg, dat hij oogenblikkelijk dood was. De plek waar dit gebeurde was 550 N. el van den ingang des tunnels verwijderd. De vermaarde goochelaar Boscoheeft zich onlangs in eenen put willen verdrinken; op het geschreeuw zijner vrouw zijn eenige personen komen toeschieten, er. hebben hem er uitgehaald. Later hiervoorvoor liet geregt moetende verschij nen heeft hij gezegd, dat zijne vrouw niet goed met hem leefde en hij het gedaan heeft oin haar daar door te verbeteren. Hij is echter na eene belofte van het niet weder te zullen herhalen ontslagen. In het dorp Stroud, vervoegde zich in de vorige week tegen den avond een welgekleed persoonaan de woning eens gegoeden kaaskoopers, zeggende dezen noodzakelijk te moeten spreken. De vrouw des huizes, niet wetende wanneer haar man zoude terugkeeren, zeidena hem eenige verver- schingen gegeven te hebben, dat in dien hij hare man, welke uiterlijk den volgenden morgen zoude terug komen, spreken moest, hij tot den volgenden dag in een onbetrokken logeer vertrek kon vernachten. Eene der drie vrouwelijke dienstbo den des huizes wantrouwde den vreemdeling wegens den onaangenamen indruk, die zijn gelaat op haar maakte. Toen allen te bed gingen bleef zij in een zijvertrek alleen waken

Schager Courant | 1858 | | pagina 1