FRANKRIJK. Parijs, 10 April. Onder het voorzitterschap des keizers, is een langdurige kabinetsraad op het paleis der Tuileriën gehouden ."Men wil weten, dat de kwestie van het eiland Perim daarin behandeld is. DUITSCHLAND Weenen, 9 April. Men verneemt, dat de aartshertog Albrecht zich in den loop dezer week voor eenigen tijd naar Ofen zal begeventen einde de zaken als gouverneur-gene raal weder te leiden. Berlijn9 April. Baron Sina die, na zijne zaken gekwi teerd te hebben, tot Grieksehgezant te Weenen is benoemd, is thans in dezelfde hoedanigheid geaccrediteerd hij de hoven vau Berlijn en Muncheu. Be Grieksche regering is namelijk, om redenen van bezuiniging, gewoon, deze verschillende be trekkingen aan een en denzelfden persoon toe te vertrouwen. ITALIË. ZWITSERLAND. Genéve, 10 April. He bondsraad heeft na ingewonnen advies van de regering te Genève, den nieuwen Nederlaud- sche consul aldaar het exequatur verleend. In het midden van den naclit hoort zij iemand den trap af sluipen, eenen reiszak op den stoel in den gang nederleggen, Tervolgens de voordeur openen en zachtkens fluiten. On- middrlijk daarop vliegt de dienstbode naar de deur, werpt die achter hem digt, en grendelt dezelve. Nu gerustgesteld, haalt zij licht, opent den reiszak, en vindt er een revolver pistool, benevens dolken, breekijzers en loopers in. Men kan wel begrijpen, dat de achtenswaardige reiziger niet is terug gekomen. Jacob Carroll, van Texas, is de aanzienlijkste land bouwer der Vereenigde Staten. Hij bezit 250,000 acres laud. Op de onmetelijke weiden van den genoemde, die kolonel is, grazen 1000 paarden en muilezels en 1000 stuks rundvee. Hij houdt er overigens 000 varkens, 300 Spaansche heng sten, 50 weefmachines enz. Tijdingen uit Hong-Kong melden, dat het garnizoen van Aden geslagen is. Volgens de Tin/es wenden de Chi nezen pogingen aan, om Canton te heroveren, doch de geal lieerden bereiden zich tot een' togt naar het Moorden voor. T)e heer Alexandre Dumas, de zoon, zal met pene rijke, zeer schoone 27 of 28jarige weduweeene ltussin met uame Naraskine, dochter van den generaal Knoring,"in het huwe lijk treden. Volgens berigten uit Italië en Engelandzou de inschrijving voor de weduwe en dochters van Orsini reeds meer dan een milliocn francs op gebragt. hebben. Uit Genua wordt gemeld, dat liet proces tegen de insurgenten van Livorno is afgeloopen. Acht der beschuldig den zijn ter dood, en elf anderen tot gevangenisstraf ver oordeeld. Vijf daarvan zijn Sardinische onderdanen. Er wordt hier eene inschrijving onder de Italianen tot stand gebragt voor de kinderen van Orsiniwaaraan reeds verscheidene personen deel genomen hebben. Prinses Belgiojoso, de markiezin de Ifoissv, graaf Galieri en anderen hebben voor groote sommen ingeteekend. Een voornaam tenor heelt zijne deelneming voor Orsini' s kinderen door eene gift van i000frs. te kennen gegeven, fn Italië is denaam van Orsini op aller lippen; de sympathie voor hem is overal opgewekt. Er zijn drie geblindeerde (bomvrije) schepen vervaar digd, twee te Toulon en een te Prest; zij zijn van duizend paardenkracht, en op het dek is eene soort van toren ge bouwd, ter beschutting van het roer; deze toren 1 an ook gebruikt worden als verschansing voor de mariniers. Te vrouw en de kinderen van Orsini zijn naar Lon den vertrokken. Er zullen ter gelegenheid van het bezoek van dckonin gin der Nederlanden en van den prins en de prinses van Wurteinbiirg vele groote feesten plaats hebben te Parijs en te Eontainebleau. He inwijding van den boulevard Sebastopol is lieden gelukkig afgeloopen. He keizer was te paard en vergezeld van een aanzienlijken stoet, de keizerin was in een open rijtuig. He maarschalken, de hertog van Malakoff, Vaillant, Magman en de minister van binnenlandsche zaken verge zelden den keizer, die aan de greus van de kade en den nieu wen boulevard, door de twee prefecten en door de voor naamste ambtenaren werd opgewacht. He costumes van Mlle Racheldie eene uitgebreide verzameling uitmaken, zullen van 12 tot 30 April verkocht worden, benevens alle. kunstwerken, bijouteriëu diamanten en de bibliotheek, die haar hebben toebehoord. Er zal weder een nieuwe schouwburg, le Theatre du prince imperia], gebouwd worden. Er is daartoe een kapitaal van 6 millioen francs bijeengebragt. He zaal zal 6000 uien- scben kunnen bevatten. In de departementen lieerselit over het algemeen een oproerige geest; dagelijks worden er personen veroordeeld wegens beleedigingen tegen den keizerof het uitstrooijen van revolutionnaire geruchten. He maarschalk hertog van Malakoff heeft zijn aide- de-eamp,den luitenaut-colonel Appert, naar Londen gezonden om alles in. gereedheid te brengen tot zijne ontvangst. Vele Fransche bladen melden, dat het plan bij Enge land bestaat, om niet alleen de Eugelsche, maar ook de Ier- sche kusten te versterken. Volgens officiële inlichtingen zal dekoningin der Neder landen eerst in het einde van Mei naar Tarijs komen. He Patrie echter blijft verzekeren, dat zij den 7den Mei hier verwacht wordt. He keizer heeft uien ten gevolge het plan zijner reis naar Algerië opgegeven. In de diplomatieke kringen is men algemeen van oor deel, dat de zending, die aan den hertog van Malakoff is op gedragen, van korten duur zijn zal. Men spreekt van «eire mogelijke herbenoeming van den graaf de. Persigny. jHe twee professoren, die oorzaak geweest zijn van de ongeregeldheden aan hetcollegic der Irlandais, hebben bevel ontvangen Parijs te verlaten. Zij hadden verzocht te Parijs te mogen blijven tot na den afloop van het onderzoek naar deze zaak, doch dit is hun geweigerd, en men zegt zelfs, dat zij nog hedeu zullen vertrekken. Nog in den loop dezer maand zal te Ofen een kolossaal regtsgeding wegens vervalsching van crediet-papieren wor den behandeld. Be admiraal prins Mentschikoff heeft zich, op uit drukkelijke uitnoodiging des keizers van Rusland naar St. Petersburg begeven, alwaar hij eenigen tijd zal verblijven. Yoor eenige dagen begaven zich twee jongelieden te Sitten binnen een der twee gebouwen, in de nabijheid dier stad, welke vroeger tot kruidmolens dienden doch sedert zes jaren niet meer gebruikt waren, óm voor det wind beveiligd hunne pijpen aan te steken. Bij die gelegenheid schijnt het gebouw bliksemsnel vuur gerat te hebben, ten gevolge waarvan beide ongelnkkigen zijn verbrand. In den jongsten tijd waren te Thuringen geruchten in omloop, dat te Érfurt of Gotlia eene zamenzwering tegen het leven van dpn koning van Pruissen zoude ontdekt zijn. Uit ëen ingesteld onderzoek is gebleken, dat de geheele. zamenzwering door een schrijver bij de Thuringsche Spoor wegmaatschappij was verzonnen. Het gefailleerde bankiershuis Weisz, te Stuttgart, heeft een zijner crediteuren, een koopman te Ülm, wien het een Oostcnrijksch lot a fl. 250 kort voor zijn val als betaling opdrong, zeer gelukkig gemaakt, daar op bedoeld lot 200,000 fl. c. m. gevallen is. He pogingen van eenige crediteuren om deze som in de faillite massa te brengen waren vruchteloos. Een korrespondent van de Avgsb. AUg. Ztg. in Chiua heeft bij zijn jongsten brief aan genoemd blad twee wel ge lijkende portretten van Yeh overgezonden, het eene en face, het andere in profil. He (ook in Europa niet onbekende) mto- lenne of office, zegt het blad, kan zich moeijelijk meer Man- darijnsch voordoen, dan die in het gelaat van Yeh is uitge drukt. Elke trek is een bamboesstok. Milaan, t April. Onlangs nam een pachter welke een' aanzien lijke snin in goml bij zich had zijnen intrek in een logement te orzino- yi tusachen Crema en Bresi» gelegen. l)e waard zulks vernomen hebbende, besloot in het holst van den nacht roet behulp van zijn 2fljai igcn zoon den pachter om le brengen, liet zonderlinge -edi a* van den waard wekte de achterdocht des pachters, welke zich alstocn geheel gekleed te bed legde. Ongeveer een uur na middernacht sluipt de waard meteen' scherpen dolk gewapend het slaapvertrek binnen, de pachter echter voorkomt zijq* moordenaar, ontwringt hem het moordtuig en velt hem neder, «nauwelijks was dit gescliied. of een steentje kletterde van buiten legen hel venster; de pachter bezat echter de tegenwoordigheid van geest om het lijk van den verslageue in een laken le knoopen en uit hel venster le werpen, en in allerijl te ont- vlugtcn. Onderwijl met drie gensdarms terug kerende Tonden zij d. n zoon van alles nog onbebewust bezig met het lijk zijns vaders te be graven. Op de Traag des korporaals wat hij begroef, antwoordde de zoon stolteiend: een dood paard' Zie dan beter uit uwe oogen, dnwdc de korporaal hem forseh toe, terwijl hij het laken van het lijk rukte, het welk hij met zijnen lantaarn verlichtte Op dit »ezi»t, gilde de zoon: »God, het is mijn vader en beleed oo"eublikke- 1 ijk zijne misdaad. Een bekend werktuigkundige, de heer Badel te Genève, heeft eene machine uitgevonden en vervaardigd waarmede een persoon, in den tijd van een uur, 60 pond haver pellen kan. Be prijs van dezen toestel, die, volgens het oordeel van deskundigen vcov landbouwers en veehoeders hoogst aan bevelenswaardig is, bedraagt 30 francs. Ten gevolge van genoegzame uitdrooging van het meer van Neufehatel, heeft men op de bedding van dit meer bij Petitcortaillod, eene aanzienlijke hoeveelheid Celtische oud-

Schager Courant | 1858 | | pagina 2