FRANKRIJK. Parijs23 Mei. Verscheidme salons zijn thans geslo ten ten gevolge van het overlijden der hertogin van Örle- ans. Zelfs heeft een zeker aantal personen, ten gevolge dier droevige gebeurtenis, voor den tijd van drie maanden den rouw aangenomen. DUITSCHLAND Berlijn 24 Mei. De koning en de koningin hebben voor het Ie estenberg op te rigten gedenkteeken voor Melanch- thon 1000 tlialer bijgedragen. Frankfort20 Mei. Het gebrek aan papier is thans zoo groot in Zuid-Duitscliland, vooral te Stuttgard. dat men de uitgave van eenige belangrijke werken heeft moeten staken, llier en daar staan zelfs groote drukke rijen stil. Sedert het begin van dit jaar, zijn de prijzen van het papier reeds 15 h. 20 pCt. gerezen. BELGIË. Brussel23 Mei. Uit Madrid wordt per telegraaf ge meld, dat op den spoorweg van Aranjuez een ongeluk heeft plaats gehad. De minister van openbare werken is onder anderen daarbij gekwetst geworden. AMERIKA. New-York8 April. Te Boston had een brand eene schade van 250.000 fit St. aangaerigt. Sehagen, den 26 Mei 1858. I)e regering heeft, naar men zegt, besloten om voor het einde van Jnnij of het begin van Julij geen troepen meer naar Indic te zenden, tenzij dit door bijzondere om standigheden gevorderd mogt worden. Op genoemd tijdstip echter zouden 10,000 man infanterie en kavallerie spoedig achtereen naar Indie worden gezonden. Te Limerick hebben ter gelegenheid van de verkiezin gen eenige ongeregeldheden plaats gehad, welke de tusschen- komst der gewapende magt noodig maakten. Aan de Iersche kust heeft znlk een hevige storm geheerscht, dat een in de baai van Dundalk voor twee ankers liggend schip tegen de kust geslagen en verbrijzeld werd, waarbij 11 personen het leven verloren. Pe marsch vanair Ilugh Rose naar Calpee was uitgesteld uit vrees dat de rebellen van Kotah zich op Jhausi zouden terugwerpen. Aan den generaal Roberts is bevel gezonden zich naar Kotah tc begeven, ten einde zich met sir Ilugh (Rose te verstaan- De strijdmagt der Sikhs onder bevel van den majoor Evans heeft den 1 Iden April in de bergen van Santpore een hevig gevecht van verschillhfide uren ge had, met een sterk korps Bhoels en Mekrivees Zestig mannen en vierhonderd rouwen werden gevangen genomen. Ons verlies was aanzienlijk, bestaande in 71 doodeu en ge kwetsten. Onder de laatsten bevinden zich vijf officieren. Pe laatste berigten uit Indie melden den dood van den luitenant C. W. Havelock, een neef van wijlen den ge neraal Havelock. Peze' officier behoorde tot de kolotine welke Azinghur heeft ontzet, en werd op de marsch dtr- waarts door een vijandelijken kogel getroffen. Het ongelukkig duel van den heer de Pene te Parijs geeft aan de 7imes en audere bladen aanleiding tot alles be halve vleijende beschouwingen over den geest, die in het Eransehe leger heerscht, over de afhankelijkheid van den keizer van de soldateska, en over de onmagt van de openbare meening in Frankrijk. Pe Adverther meent, dat een zeker soort van conxpiraa/ to murder (zamenzwering, waarvan het doel de moord is) door sommige Frnnsche officieren niet schijut te worden afgekeurd. De he<»r J èneredacteur ran den Figara heeft we»ena een artikel in dat blad een duël met twee luitenants gehad, en waar bij eerst genoemde door den ^eeden luitenant werd doorstoken, zoo dat men roor zijn leren vr^êst. Een der officieren moet gezegd hebben, dat zoo den heer i'ktue spoedig mogt herstellen er 10,()00 luitenants gereed staan om *op nieuw met hem te duelleren. Men rerneemt, dal een vesting-arbeiderdie te hnlp was ge roepen om den heer Péne na den ongelukkige» afloop van zijn duël, te helpen wegdragen, met een zeker voorkomen van nieuwsgierig heid den heer Jlyenne naderde, blijkbaar om de knoopen van diens uniform naauw keurig van nabij te zien. Op de vraag: wal wilt gij?" hem door den officier op een barsrhen toon toegevoegd, gaf de eenvoudige werkman bedaard ten antwoord: n Uchniets! Ik wil alleen het nommer zien, cm te weten bij welk regiment inen uitgaat, om onder vier oogen een moord te plegen." Waarlijk' echt karakteristiek De officier, die den heer Pene gewnnd heeft, is op last van den minister van oorlog voor drie maanden in arrest genomen. Op het onlangs op de Tuilerien plaats gehad hebbende hal, was de quadrille d' llonnenr zamen gesteld als; He koningin der Nederlanden met keizer Napoleon; de keizerin Eugeuie met den ptins van Wurtenberg; ladv Cowley met piius Napoleon; prinses Malhilde met prins Joachim Muratprinses Mnrat met dm baron lluh- ner; mevr. Houher met den heer Ligteuvelt; mevr. Villamai ina met den baron Wachter; eu mevr. Wachter met den generaal Fspinasse. Eene onbeduidende omstandigheid maar die telkens plaats heeft, als eer nieuwe cast in het paleis der Tuilerien intrek neemt, heeft der koningin veel genoegen gedaan. Bij hare komst vond zij in hare appartementen een kompleet en keurig toilet-servies van porselein van Sèvres. Eene zooda nige surprise is altijd een geschenk van den keizer. Deze gewoonte dagteekent van het eerste keizerrijk; ouder Napo leon I werden 74 zoodanige geschenken gedaan. In het kamp van Chalons zullen ditmaal hoofdzake lijk oefeningen in het groot gehouden worden in .de nieuw aangenomene wijze van het opstellen der linien in twee gelederen. Gelijk bekend is, stelt de keizer veel belang in dit nieuwe stelsel en arbeidt hij persoonlijk aan de vaststel ling der daarop betrekkelijke kommando 's. Het kamp Tan Chalons zal door 25000 man betrokken worden die gedeeltelijk nit de verst algelegen dopartementcn en ook uit Corsika worden bijeengebragtomdat men niet overal en roorna- melijk de meer nabijgelegen punten kan of wil ontblooten. Aan alle officieren der marine, die met verlof huis waarts gekeerd zijn, is bevel gezonden om zich weer naar hunnen post te begeven. De Dailij-J\ ew* en de J\ord rijn in beslag genomen, en wel naar men verzekertwegens buune berigten over het dnël van den heer de Pene. Eene tweede voorziening in cassatie van den luitenant Mercv tegen het tweede vonnis, waarbij hij wegens moord met voorbedachten rade is ter dood veroordeeld, is verwor- Van officieele zijde verneemt men thans, dat aan den luitenant de Mercv, vermindering van straf is toegestaan. Uit kiel wordt gemeld, dat men aldaar verwachtte de Frnnsche korvet Reine llortente, waarmede prins Napo leon zich naar St. Petersburg zal begeven. 'J'e 1'raag is in den afgeloopen winter een huis voor zes gulden gekocht. Een fraai pendant hiervan wordt nit de omstreken van Bencscbau gemeld. In h(t dorpje Mzizowio werd dezer dagen een huis wegens eene schuldvordering van 28 florijnen in het openbaar geveild en aan den meestbie dende voor de som van een gulden toegewezen. Naar men verneemt, zal Z. M. de koning het grootste gedeelte van den zomer te Saussouci doorbrengen en zich eerst later naar Erdmansdorf begeven. Koning Lodevvijk van Beiierendie in het bezit was van het rijtuig, waarmede paus Pius IX in het jaar 1848, van Rome naar Gaeta vlugeteheeft dit als een historische merkwaardigheid aan het Beijersche geuoutschap voor ge schiedkunde ten geschenke gegeven. Den 4den dezer is er in het Poolsche stadje Sczuczen een hevige brand uitgebarsten, die bij getnis van tijdig aan- gebragte hulp zulk een snellen voortgang maakte, dat het gehcele stadje op slechts enkele huizen na, eene prooi der vlammen is geworden, terwijl er tevens ren aantal menschen bij Zijn omgekomen. Op denzelfden dag zijn er nog twee aanzienlijke dorpen, het eene iu het Rastenberger distriet, liet andere in de nabijheid van Koningsbergen totaal afge brand. Het is opmerkelijk, dat er te gelijk in de provincie Posen, op onderscheidene plaatsen brand was ontstaan. liet Journal de Bruxells heeft een betoog over de noodzake lijkheid van een geretrancheerd kamp in de nabijheid dier stad, en zegt, de veiligheid van lielgië vordert zulks. Te Antwerpen moeten de dèphls zijn voor de miliciens waardoor men dan aldaar zonder moeite een corps van 10.000 man zal knunen vereenigen, dat de zeezijde van liet noodige kan worden voorzien. Zoo als men zich zal herinneren, hebben de gemeente- raai en de kamer van koophandel, bij gelegenheid van de 25jarige troonsbestijging van koning Leopold het denk beeld opgevat, om, ter herinnering aan die plegtige gebeur tenis, een ruiterstandbeeld van onzen koning op een der openbare pleinen van Antwerpen ,óp te rigten. Het stand- beel zal van dezelfde grootte zijn als dat van Godfried van Bouillon. Te Quebeck had de gewapende magt tusschen beiden moeten komen bij een aldaar plaats gehad hebbende volks oploop, welke tegen de heffing van belastingen gerigt was. olgens berigten uit Calcutta erkent zelfs Nena-Sahib het gezag van Bahadoor Khan, die zoo als reeds gemeld is, thans het voornaamste hoofd der opstandelingen in Indie geworden is en zich tot sultan van Roliilcunde heeft weten te verheffen, waar hij een geregeld bestuur gevestigd heeft. Overigens blijkt al meer en meer, dat de staat van zaken in Indie een ongunstig aanzien heeft voor de Engelschen, veel ongunstiger dan hunne talrijke zegepralen het aanvankelijk zouden hebben doen voorkomen. i* I L A 1) Eene stoute aanranding heeft den 15den onder de gemeente lerheijden plaats gehad. De zoon van den slagter v, H., uit deze plaats, des voormiddags ten 10 urê, door

Schager Courant | 1858 | | pagina 2