DUITSCHLAND7 BELGIË. ZWITSERLAND- AMERIKA- New-York, 4 Junij. \an Kansas worden bij voortdu ring klagten outvangen omtrent talrijke rooverbenden. M A n K TRERIGTE j>T. Het duel lietft weder twee offers gekost. Twee onder officieren van het 88ste regiment linietroepen te Marseille hebben met elkander geduelleerdde een is reeds overleden, de ander doodelijk gewond. De geringe beterschap in den toestand van den heer de Péne schijnt te blijven bestaan. De instructie in de zaak, waarvan hij het slagtoffer is, wordt met ijver voortgezet. In de vorige week heeft er een duel plaats gehad tusschen den heer Odier, zwager van den overleden generaal Cavaignac, en den leer Sicotlid van den Jockey—club. Beiden zijn gewond, doch niet gevaarlijk. De troepen zullen niet vóór 10 Julij in het kamp van Ch&lons bijeenkomen. In de vorige week is artikel 15 van het decreet van 1852 aan de beurs aangeplakthet behelst de straf van boete en gevangenis voor de verspreiding van valscbe geruchten, daar de speculanten hiermede steeds voortgaan. Te Parijs neemt de svmpathie voor Rusland zoodanig toe, dat men niet meer op de winkels ziet: ehier spreekt men Engelsch," maar: //hier wordt Russisch gesproken." Eenige jaren geleden kreeg een metselaar kalk in het regteroog, waardoor hij aan dat oog blind werd. Thans is het zelfde aan zijn linkeroog gebeurd. Hoe wel dit feit wel zeer ongelukkig is, doch niet zeer merkwaardig, is het echter niet onbelangrijk, de werklieden te dezer gelegenheid op mer' zaam te maken, dat het beste geneesmiddel is, het oog met zeer sterk gesuikerd water te wasschen, doch vooral zdat de droppels tusschen de oogleden aan den appel komen daar het de eigenschap bezit, de kalk op te lossen en te doen verdwijnen. Weenen, 4 Junij. In hooge kringen koestert men thans de hoop op eene fusie van de beide Pransche dinastiën. Baron Sina heeft 5000 fl. geschonken, om verdeeld te worden onder de nagelaten betrekkingen der ambtenaren bij den staats-spoonveg, die gedurende de uitoefening van hun beroep op de eene of andere wijze ongelukkig zijn ge worden. De jonge vorst Salm officier bij de cavallerie heeft zich met een pistoolschot van het leven beroofd. Men zegt dat hij aan geestverbijstering leed. De voormalige ambtenaar bij de nationale bankdie dezer dagen te Stuttgart werd gearresteerd, is hier gevanke lijk binnengebragt. De kindermoorden nemen hier op schrikbarende wijze toe. In de vorige maand alleen zijn 5 gevallen van dien aard voorgekomen. Berlijn, 4 Junij. Te Homburg heeft het spel weder een menschenleven gekost. Nadat een Prnissisch kolonel buiten dienst aldaar alles aan de groene tafel had verspeeld, heeft hij zich een kogel door de hersenen gejaagd. Voor eenige dagen werd te Stuttgart een ambtenaar van de Weener bank gearresteerd. Te Wttrzburg werden in de vorige week drie pogin gen tot tweegevechten door de politie verijdeld. Binnen kort zal hier eene bank ten behoeve van de arbeidende klasse worden opgcrigt. Zij zal ook den klein handelstand tegen wissels, geldelijke voorschotten ver strekken. Volgens de Wiener Ztg. werd in den jongsten raad van geneeskundigen, waarin over 's konings toestand werd beraadslaagd, door geen der aanwezige genecsheeren de meeniug van den lijfarts Dr. Schönleiu gedeeld, ten gevolge waarvan deze zijn ontslag zou hebben gevraagd. Brussel, 5 Junij. Op den Zuider spoorweg is door het botsen van den trein met twee kolenwagens, die op den weg stonden een groot ongeluk gebeurd. De locomotief is over de kolenwagens heen gereden, waarbij de twee eerste der wagens van den trein verbrijzeld zijn. Daarbij zijn zeven personen op de plaats gedood en 35 pérsonen, waarvan on derscheidene gevaarlijk, gekwetst. Twee artsenonder de reizigers aanwezig, hebben dadelijk alle hulp trachten aan te brengen, welke in hun vermogen stond. Bent, 4 Junij Het is merkwaardig, dat de aardschuddin- gen in het Visperdal door zenuwachtige personen 14 dagen en vroeger voorspeld werden. Het parlement van Califonrië heeft eene jaarlijksche subsidie van 500,000 dollars toegestaan, tot oprigting eo ondersteuning eener stoomvaart-lijn, die, tegen verminderde prijzen, passagiers van New-York naar San Francisco zal overbrengen. ii i i: L i> Schagen den 9 Junij 1858. Van deu lsten tot en met den 4den dezer, zijn uit het wrak der Lutine nabij Terschelling opgevisebt 49 zilveren en 18 gouden staven, benevens 60 spaansche matten. Op de beurs te Amsterdam liep een gerucht, dat er een hevige brand in de Tuileriën të Parijs was uitgebroken. Of dit gerucht gegrond is of uiet, kunnen wij niet met zeker heid zeggen. Te Heerjansdam zijn IS huizen verbrand, waardoor 27 gezinnen van hun dak beroofd zijn. Den 4den dezer viel te Winschoten een knaapje in het water. De moeder van het kind sprong haar zoontje achter na, en haalde hem er gelukkig nog bij tijds weder uit. Het getal leden van den gemeenteraad van Sas van Gent, die hun ontslag hebben geuomen, bedraagt vijf. 1 n de vorige week heeft op de fabriek Rhijnhoven van den heer P. van den Broeke, onder Jutphaas een allertreurigst ongeval plaats gehad. Omstreeks drie uien na den middag waren acht man bezig aan het inrijden der steenen uit de vormvelden in den oven; vijf hunner zijn juist daar in den oven bezig, toen de meesterknecht, op de hoogste plaats terinzetting der steenen in den oven staande, bemerkt, dat eenige lassen van de bereids ingezette steenen plot seling zooveel afwijken, dat de val derzei ven onvermijdelijk is Hij waarschuwt de met hem werkeude lieden. Drie hunner en de meesterknecht redden zich ter naauwernood, de vijfde echter, Jaa Verkroozen, heeft helaas het ongeluk onder de vallende steenen te geraken, waaronder hij bijna is verplet. Zijne weduwe en zoon wonende in de Spinderspaart op het iNicolaï-kerkhof blijven in hulpbehoevenden toestand achter, en zijn het medelijden en den liefda- digen bijstand van meer gegoeden zeer aanhevoleu. De U. C. meldtDen zaak van de heer d' Engelbronner in den ministerraad onderzocht zijnde, is hij onschuldig bevondenen zal hij daarom eerstdaags weder te s' Graven- hagein eene rijks-betrekking worden benoemd. olgens een te Amsterdam verschenen dagblad, is voor het kantougeregt aldaar een persoon veroordeeld ter zake van bet uiten van scheldwoorden tegen iemandzonder daartoe geregtigd te zijn. Eenige dagen geleden begaf zich zekere landbouwers- knecht, J. Maas te 's Prinsenhage, 's morgens vroeg opweg om zijnen broeder te Haarlem te bezoeken. Naauwelijks tus schen liet Nieuwe Veer en de gemeente Terheide gekomen, werd hij door drie hem onbekende personen aangevallen en ter aarde geworpen. Een van hen sneed hem bet horologie- zakje uit de broek, in de hoop een horologie te vinden, doch maakte zich daardoor meester van ƒ6,50, welke Maas daarin gestoken had. Overigens is liern geen leed geschied. De zaak is ter kennis van de justitie gebragt. Barsingerhorn5 Junij 1858. In de heden gehoudene vergadering van den gemeente raad, heeft bet onlangs be noemde lid, de heer K. Pz. Timmerman, na den vereiscl.ten eed te hebben afgelegdzitting genomen en werdter vervanging van wijlen den heer C. de Boer, tot Wethouder benoemd de heer D. Schenk. De raad besloot wijders, met 4 tegen 3 stemmen, om tot gedeeltelijke dekking der kosten van bet lager onderwijs, zoo als die voor 1859 op dc begreoting zullen worden ge bragt een schoolgeld te heffen tot het bedrag en op "de grondslagen nader bij verordening te regelen. Hardenbergh5 Junij. In de vorrige week is in de naburige buurtschap Bruclit ingebroken bij H. Roelofs, alwaar uit een kabinet is ontvreemd, een zilveren halsketen, een zilveren tabaksdoos, een zilveren knip 13 aan con tanten, 40 ellen linnen, benevens eenige kleedingstukken. De justitie doet onderzoek. Maastricht, 5 Junij De bergwerk—vereeniging voor Ne derland heeft weder twee kolenlagen ontdekt, eene te Spek- holzerheide (gemeente Kerkrade) en eene in de gemeente Simbelveld. Veisen, 7 Junij. De roodvonk heerselit hier sedert gerui- men tijd en heeft reeds eenige offers geëischt; zelfs zijn uit een gezin 3 personen daaraan bezweken. BlKGEKLUkE STAXD. Overleden: 31 Mei. N. Stroomer, oud 19 jaren. Schagenden 3 Junij 1858. Aangevoerd 3 Paarden; 18 Gelde magere Koeijen ƒ90 A 1.20; 12 Kalf Koeijen ƒ30 h 1.20; 2 Hokkelingen ƒ30; 3

Schager Courant | 1858 | | pagina 2