BEKENDMAKING- PUBLICATIE INGEZONDEN STUKKEN- (leze dadelijk naar Alkmaar is overgebrngt. Dtn 3-lstcii daaraanvolgende werd ook zijne vrouw, op aanschrijving van den Heer Officier van justitie, als me.lrpligtige derwaarts getransporteerd. Naar wij vernemen is concessie aangevraagd tot de oprigting ecner Noord-Hollnndsclie Kanalisatie-, Indijking-, Droogmaking-, Verveening- en Spoorwegmaatschappijen zijn van het plan bereids exemplaren aan de verschillende daarbij betrokken gemeenten en verdere belanghebbenden toegezonden, met. nitnoodigingom hnn rapport, en hnn gevoelen daaromtrent binnen twee maanden te doen kennen. AVij kunnen niet anders dan dit plan toejuichen, en hopen dat eene ruime deelneming aan dat ontwerp moge ten deel vallen. Te Maastricht heeft men verschillende voorwerpen opgegraven, aan een infanterist van het aldaar liggende garnizoen toebehoorendeen blijkbaar kortelings daar ver borgen. Alen verliest zich in allerlei gissingen, hoewel de meesten het er voorhouden, dat die soldaat gedeserteerd zal zijn. In de omstreken van does worden de sprinkhanen in zoodanige menigte aangetroffen, dat de oudste inenschcn zich niet herinneren, er ooit zoo veel te hebben gezien. Alen houdt het voor niet onwaarschijnlijk, dat bij de vervulling van het professoraat in de regtsgeleerdheid, dat. doorliet te verkeren rmeritaat van prof. van Assen staat open te vallen, nieer dan een nieuwe hoogleeraar bij de regtsgclcrrde faculteit te Leiden zal worden benoemd. Naar inen verneemt, is, ter vervanging van den lieer Mr. P. Al. Tuttin Nolthenius, als lid van de Tweede Kamer der Staten—Gem raaiin het district Hoorn o. a. als eandi- daat gesteld de heer II. Koomen te Winkel. Den Oden der volgende maand zal aan het Ministerie van Koloniën publiek worden aanbesteed: het leveren van p. m. 1,000,000 Ned. ponden koperen plaatjes voor O. I. munten. Volgens besluit van den Alinister van Justitie, zullen voor dit saizoen na 31 Julij, geene premiën meer worden gegeven voor het dooden van wezels. De gemeenteraad van Woerden heeft besloten tot het invoeren van nog eene koe— en paardenmarkt, op den twee den AVoensdag in de maaud November van ieder jaar te houden. Uit Arnemniden wordt medegedeeld, dat de aardap peloogst allergunstigst staat, daar bij onderzoek gebleken is, dat de knol reeds eene buitengewone grootte heeft bereikt en goed van smaak is, zijude tot heden geen spoor der gewone ziekte aanwezig. Alen verneemt, dat aan de miliciens van de ligting van 1854, van 1 Oct. e. k. af, vergunning verleend is om zich in het huwelijk te begeven. s' Gravenhage, 25 Julij. Naar men verneemt, worden 1111. KK. 1111. Prinsen Prinses Hendrik der Nederlanden, tegen het einde dezer maand, van hunne buitenlandsche reis alhier terugverwacht. Het voor Z. K. II. den Prins van Oranje bestemde paleis is bijna in gereedheid gebragt. De verschillende ap partementen worden met den meesten smaak en pracht ge stoffeerd. Hai'denberg, 20 Julij. Sedert eenigen tijd hebben zich iii deze nabijheidop twee plaatsen volksplantingen gevestigd, welke de nainen van de Krim en Sebastopol hebben ontvan gen. In eerstgenoemde plaats is jl. Zaturdag door het inslaan van den bliksem eene woning in de asch gelegd. Alkmaar25 Julij. De door de Heeren Franken en Co. aangekondigde verkoop van Noordscb hout heeft heden plaats gehad, vele handelaren van elders hebben die bijge woond. Alogt deze eerste veiling als proeve aan de ver wachting voldoen, dan mag men zich vleijen, dat zij zullen worden voortgezet, en deze voor den handel zoo gunstig gelegen stad daarin vergoeding moge vinden voor hetgeen zij in den laatstcn tijd door verschillende omstandigheden verloor. Moerdijk, 25 Julij. Gisteren middag omstreeks 2 ure had op d^ rivier s' Gravendeel het volgende plaats: Een schip per, of deszelfs knecht, vau een aldaar liggend vaartuig, met vla« beladen, kreeg het namelijk in den zinhetzij uit persoon lijken haat of eene verzetting tegen stoombooten, om op het oo- genblik, dat de naar Engeland bestemde stoomboot ISalaricr al daar passeerde met groote stukken steen daarnaar te werpen met dat ongelukkig gevolgdat een dier steenen zoodanig het ochteihoofd trof van van den zich op dien bodem bevindenden roerganger, dot deze bewusteloos op het dek niderstortte, en mep hem in dien toestandgeheel met bloed oveidekt. aan den wal hoeft moeten brengen, le'n einde Ouder behandeling van des kundigen gesteld te worden. De verontwaardiging van de zich aan boord bevindeude passagiers, welke getuigen van deze onuien- schelijke daad warenwas zoo groot dat men eenige hunner met geweld heeft moeten weerhoudenom aan den wal te gaan, ten einde den dader omniddelijk te doen arresteren. Bereids is er dan ook van deze snoode daad proces-verbaal opgemaakt, en wenscbelijk is hetdat de dader naar verdiensten worde gestraft. Eergisteren middag circa 1 2 ure bad er even buiten de Dordsche Kil nabij Willemsdorp, een treurig ongeluk plaats. Schipper Ridraeester, van Werkendam, zwaar beladen met grind tn bestemd naar AV'aspik, eene zware bui op ziende komen en om die reden willende terugkecren, gaf aan bet scli'p eene zoo spoedige en sterke wending, dat bet onmid- delijk zonk, met liet noodlottig gevolg, dat zijn zich aan boord bevindende SOjarige vader den dood in degolven vond. Coevorden25 Julij. Ju de vorige week terwijl een landbouwer te Tvviest (kon. Ilnuii.) aan bet roggema»ijen was, trof bom de bliksem, met bet noodlottig gevojg, dat hij omniddelijk stierf. Roosendaal25 Julij. Eenige dagen geleden werd door de ambtenaren der grenslinic eene dame aangebonden, die verdacht werd, goederen te willen binnensmokkelen, llij nader onderzoek bleek het dan ook, dat zij voor eene waar de van p. rn. 1500 aan cc! te llelgische kant in bare kri- noline bad verborgen. De kant werd natuurlijk voor goeden prijs verklaard. De Burgemeester der gemeente Schagenbrengt bij deze ter algemeene kennisse, dat van af 1 Augustus dezes jaars tot nadere aankondiging, gcenc premiën meer zullen worden toegekendwegens gedoode Wezels. Schagen den 21 Julij 1858. De livrgemcexter room. H. II. DE AIEÊR. De Burgemeester van Magen Brengt bij deze, naar aanleiding ecner aanschrijving van den Commissaris des Koniugs in deze provincie, ter kennis van de belanghebbenden. 1° Dat de opening van de jagt op waterwild in Noordhol- lau I, dit j var zal plaats hebben op maandag den 2n Augustus; 2' Dat de kooilieden hunne kooieenden zullen moeten op gesloten of gebokt houden, vau den 20 Julij tot den len September U5S. Magen den 20 Julij 1858. l)e Bnrgemeef/er room. II 11. D.E AIEÊR. Daar schrijver van een bcrigt in de Scbager Courant dd. 22 Julij j.1. deu rede van bet ontstaan der zoogenaamde sneD post tusschen Alkmaar en de X'jf.e niet schijnt te weten, zou liet, dunkt mij, geene onbeleefdheid zijn hem hiermede èenigzius bekend te inaken. Op de meeste naar de Z'jpe geadresseerde brieven (waar onder ook den door schrijver bedoelden) ueemt men de vrij heid slechts tot geraak, wclligt ook uit onwetendheid, het eenvoudige adres te zetten, aan die en die te Zijpe. Daar de ze gemeente, gelijk men weet, uit verscheidene dorpen en ge huchten bestaat, van welke een gedeelte door bet postkan toor te Schagen en een ander gedeelte door de hulp-postkan toren Slolperbrug, Kuegra* en Jinrgeibrug besteld worden, is het meestal een raadsel terstond te weten, tot welke dezer gemeenten dezelve te huis behooren. De oplossing van dit raadsel verschaft natuurlijk eenige vertraging in de bezorging, en ziedaar liet outstaau der snel post. Het bestaan van iets onaangenaams op te geven, zonder deszelfs oorsprong te weten, welke meestal aan eigene schuld te wijten is, is dunkt mij niet zeer aangenaam; ik geloof daar om door deze opheldering geene ondie nst gedaai. te hebben. Jje Directeur tan het Poe/kantoor te Schagen, J. Tomei. «DJiiüaaip®rf3)aïrïaa. liet stuk tan A. I)- II. Ie D. is wegens plaats gebrek, tot een Tolgend nummer blijrrn liggen. ERRATA. In het Ingezonden stuk van het vorig nummer dezer Cou rant staat:,, tcerd hoe tueer in" en;. Lees daarvoor:,, werd hoe langer hoe meer inen:. - - -

Schager Courant | 1858 | | pagina 3