behoorende bij de Schager Courant van Donderdag 14 Oct. J\p. 55* BIJVOEGSEL, VERGADERING van den GEMEENTERAAD. Zitting van 4 October 1858. Afwezig de Heeren W. Vader, C. de Heer en E. Hoekstra; wegens eigen zaken afwezig gebleven. De vergadering door den Heer Burgemeester geopend en voorgezeten zijnde, werden Door den Secretaris gelezen de notulen van het verhandelde in de laatst voorgaande vergadering en werden zij goedgekeurd. De Commissie tot onderzoek der begrooting van de gemeente inkomsten en uitgaven voor het jaar 1859 werd door den voorzitter uitgenoodigd daarover rapport te willen uitbrengen, waaraan werd voldaau door het inleveren van een schriftelijk rapport, bevattende eenige aanmerkingen en wijzigingen tot ver mindering van eenige posten van uitgaven, doch strekkende ter verhooging van den post van onvoorziene uitgaven in verband daarmede. Na voorlezing van het rapport doet de voorzitter het voorstel om als nu tot de behandeling der begrooting, post voor post over te gaan, doch waarop door den Heer C. de Pater, in over weging werd gegeven, dat aangezien er drie leden van den raad afwezig zijn, om de behandeling van de begrooting te verdagen tot eene meer voltallige raadsvergadering, welk voorstel alge meen werd goedgekeurd en als nu door den voorzitter voorge steld, om tegen aanstaanden maandag den elfden dezer des vooimiddags ten 10 ure andermaal raadsvergadering te houden om tot de behandeling der begrooting over te gaan. De voorzitter brengt ter tafel, het door Burgemeester en wethouders geformeerd Suppletoir kohier van den Hoofdelijken omslag voor het loopende jaar 1858, over die personen, die na het formeren van het premitive en in den loop des jaars in de gemeente zijn komen wonen en geacht kunnen worden in den hoofdelijken omslag te kunnen worden begrepen, zijnde hetzelve door hen voorloopig vastgesteld op een bedrag vau 80.10 met besluit dat hetzelve, overeenkomstig de bepalingen der gemeente wet, gedurende de eerstkomende 11 dagen ter Secretarie der gemeente ter inzage van belanghebbenden zal worden nedergelegd, waarvan openbare kennisgeving zal geschieden. Alsmede een suppletoir kohier van de belasting op de honden voor hen, die zich in den loop des jaars één of meerdere honden hebben aangeschaft, waarvan aangifte is geschied of die ambts halve zijn ingeschreven geworden. Eindelijk heeft de voorzitter den raad mededeeling gedaan van de door Burgemeester en wethouders gewijzigde verordening op de heffiug van schoolgelden in deze gemeente, welke aan de raadsleden ter inzage zal worden rondgezonden, ten einde daar van meerdere kennis te verkrijgen, en in eene volgende gewone raadsvergadering in behandeling te brengen. Geene bijzondere voorstellen meer gedaan zijnde is de ver gadering gesloten. VERGADERING van den GEMEENTERAAD. Zitting 11 October 1858. Tegenwoordig al de leden. De vergadering geopend en voorgezeten door den Heer Bur gemeester, waarna onmiddelijk tot het behandelen der door Bur gemeester en Wethouders gelor meerde begrooting der gemeente inkomsten en uitgaven voor het jaar 1859, is overgegaan, waartoe vooraf door zijn Ed. A. werd voorgelezen, het door de Commissie van onderzoek dier begrooting ingeleverde schriftelijk rapport, houdende hare bedenkingen tegen eenige der voorgedragen pos ten in dezelve voorkomende, met voorstel tot wijziging der door de Commissie in haar rapport aangehaalde posten, doch alvorens tot de behandeling derzelve overtegaan, werd door den Heer Cs. de Heer het woord verzocht, en verkregen, waarbij zijn Ed. A. na der van zijn gevoelen omtrent de beraamde en nader gewijzigd voorgedragen posten van uitgaaf op de begrooting tot opheldering voor den raad heeft doen blijken. De begrooting in beraadslaging gebragt, en post voor post in overweging genomen zijnde, werd bepaald: om de ontvangst der tolgelden op den Lagedijkerweg alleen uit te trekken van 1 Jan. tot ultimo April 1859, zullende het verdere be drag der opbrengst geregeld worden naar bevinding der nieuwe aan besteding in 1859, als zijnde de tegenwooidige pacht met ultimo April 1859 geëindigd; betreffende de geheven wordende retributie van kuilpenningen voor het begraven van lijken op de Algemeene begraafplaats alhier, welke kuilpenningen tot nu toe gelieven wer den zoowel van hen, die eigen graven op de algemeene begraaf plaats bezitten als van hen, die in een gemeente of ander particu lier graf begraven wierden, waarvan de onbillijkheid werd ingezien, is na deliberatie besloten, om die algemeen te betalen kuilpeuningen af te schaffen, en dat alleen door hen, die geen eigeu graf op de algemeene burgerlijke begraafplaats bezitten, ene huur van het graf bij het begraven van een lijk zal worden betaald, zonder dat de eigenaars van graven daarvoor, bij het begraven van lijken iets zullen behoeven te betalen. Voorts zijn bij meerderheid van stemmen de navolgende posten der geraamde uitgaven gewijzigd als volgt: Hdst. 1 afd. 2 No. 33 Druk en bindwerk gebragt op ƒ150. 3 2 48 Onderhoud huizen, toren enz. 100. 3 2 49 Dag en weekgelden als niet van toe passing beschouwd wordende^ alzoo de zelve onder de publiek aanbesteed wor dende werken begrepen, zijn geroijeerd. 3 3 49 Straten en wegen gebragt op ƒ150. 3 3 50 Wegen en voetpaden 20. 4 1 64 Jaarwedde van den veldw. verh. met 25. 4—2 72 Onderhoud der brandsp. gebragt op 50. 7 82 Belooning aan doctoren, heelm. enz.,, 200. zijnde het tractement van de vroedvrouw op ƒ150 en de belooning aan den heel meester uitsluitend voor de armen aan geene der hier bestaande godsdienstige gezindten behoorende, gebragt op 50. 7 84 Bedeeling aan behotftigen, die tot geen der in de gemeente gevestigde kerkge nootschappen behooren /150. 9 87 Kosten van den ijk enz. 7. 9 88 Openbare vermakelijkheden verhoogd met 25 en alzoo gebragt op ƒ150. met bepaling echter, dat voor vuurwerk geene hoogere som zal mogen worden aangewend, dan daarvoor tot nu toe be steed is geworden, betrekkelijk het ge dane verzoek van eenige leden ter ver-

Schager Courant | 1858 | | pagina 5