ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. X°. 60. (Tweede Jaarna n g.) j* A°. 1858. DONDERDAG 18 NOVEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. ENGELAND. Londen, 8 Nov. In Ierland schijnen de moorden en mishandelingen weder aan de orde van den dag te koinen en, als vroesrer, het gevolg te zijn van gndsdiersthaat en dweepzucht In de hoofdstad van dat land, is zekere heer Richard E!y, een achtingswaardig burger, "Vrijdag-avond door een thans nog onbekend moordenaar afgewacht en doorschoten, en den volgenden dag aan de bekomen wond overleden. Een ander burger van Itathmoethon, rentmeester eeas grondeigenaars, die van Derry terugkeerde, werd nabij zijne woning aangetast door een troep mannen, met geweren gewapend, die hem zeer mishandelden, en een hond, dien zij bij zich hadden, op hein aanhitsten. Het is alleen aan zijne ligchaamskrachten te danken, dat hij hun levend heeft kunnen ontkomen. FRANKRIJK. Parijs, 8 Nov. De lieer Anzin is door den keizer tot ridder van het legioen van eer benoemd. Deze heer, opzig- ter van mijnwerken, heeft 200 personen in eene mijn het leven gered, en eene soort van parachute uitgevonden, waar door de vele ongelukken in de mijnen voorkomen worden. SCHAGER COURANT. AXtaimntmïBiJS jiih Mia iM&nxin: Voor Schagen1.00. Franco per po«t door hel gehecle Rijk. 1.15. ATzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Rrleven Franco. HHS Uil AX72att20T120: Van een lol vijf regela behalve de 35 cenla zegelregt0 75. Iedere regel meerder0.15. Uroole Letters naar de roimte die zij bealaan. II l I T E i\ L lü I). 9 Nov. De beroovingen op den openbaren weg zijn thans te Glasgow zoo veelvuldig geworden, dat de Gla*gou> Herald aan diegenen, welke in de voorsteden moeten zijn, den raad geeft, zoo veel mogelijk niet anders dan in gezel schap op straat te gaan, en als dit niet kan, zich dan van een revolger of degenstok te voorzien. Te Dublin had een soldaat eenige malen het kpnstje verrigt, dat hij zich een bajonet tot aan het gevest de keel stak. Kort geleden deed hij dit weder, doch kweste zich daarbij inwendig dermete, dat hij spoedig ovetleed. 10 Nov. De pruts van Wallis heeft zijn geboortedag op het kasteel YVindsor bij zijne familie gevierd, en met deze eene parade van de garde bijgewoond. Bij gelegenheid dat de prins den ouderdom van 17 jaren heeft bereikt, is hij door de koningin tot kolonel beuoemd. Een der Engelsche dagbladen zegt, bij de vermelding daarvan, dat sommigen misschien gewenscht hadden, hem, even als ieder ander bur- gerinanskind, ja zelfs als zijn eigen broeder dit bij de zee dienst heeft gedaan, in den ondersten rang te zien intreden, maar er is een groot ouderschtid tusschen de twee wapens; terwijl toch aan een onervaren jongeling, hoe hoog zijre geboorte ook zij, het bevel over een schip niet zonder gevaar kan worden toevertrouwd, kan er gec.u groot nadeel uit voortvloeijen, dat een 17jarige jongeling den uniform drage eu de functiën nitoefer.e van een kolonel a la ui te. I I \ov. De dood van deu heer Ridsdale geeft een sprekend bewijs van de wisselvalligheid der fortuin bij En- gelsche harddravers. Eenige jaren geleden had hij een hon derdtal paarden eu bezat duizenden. Thans stierf hij met drie stuivers in den zak, terwijl men door het openen eener inschrijving voorkwam, dat hij op kosten der armenkas werd begraven. Ten aanzien van de vergiftingen te Bradfort door suikergebak, is reeds door de dagbladen de aanmerking ge maakt, dot de eigenlijke vergiftiging een ongeluk was, maar dat de suikerbakker, die rottenkruid ontvangen en gebezigd had, in plaats van het door hem gewenscht e gips, ten hoog ste strafbaar was, wegens het bedrog, door hem gepleegd, om dit gips onder zijn gebak te mengen en voor suiker en meel te verkoopen. Thans wordt van Bradfort gemeld, dat de persoon, die de vergiftigde plaatjes van den suikerbak ker ten verkoop h'eld, en Hardaker genoemd is, een gedeel te van een dier vergiftigde suikerplaatjes zelfheeft genuttigd, tengevolge waarvan zich thans bij hem eene algemeene verlam ming heeft geopenbaard, welke hem, i'ndieu hij het overleeft, zijn leven lang tot een ellendig hulpbehoevend wezen zal maken, dat van het gebruik zijner ledematen beroofd zal blijven. Ook andere zullen, indien zij in het leven worden behouden, tot aan het graf een ellendig bestaan hebben. 13 Nov. Te Valentia heerschte eene stemming, doordien het bureau van den trans-atlantischen telegraaph gesloten is en al de ambtenaren vertrokkeu zijn. 9 Nov. Laatstleden Zondag hoorde men eenskiaps in de Rue des Martyrs een schot, en vond men in het huis van een in die straat wonenden generaal een jong mensch, die bij hem als secretaris in dienst was, vermoord. Het al gemeene gerucht zegt, dat er hier aan eene misdaad te den ken valt, voortspruitende uit jalousie; het proces-verbaal, bevestigd door het rapport van een geneeskundige, maakt echter melding van zelfmoord. 11 Nov. In de gemeente Plaisance, tusschen Vauri- gard en Montrouge, is een van zes verdiepingen, dat voor één enkelen persoon is gebond, die niets van bouknndc af weet. Het is net, en geen architect kan er bij het naanw- keurigste onderzoek eene enkele fout in ontdekken. De eigenaar, architect en werkman, is de heer Pernot; hij heeft iederen da8 2 a 8 uur gewerkt, en is 12 jaar daarmede bezig geweest, maar er is ook geen steentje, dat niet door zijne handen gegaan is, geen venster of deur, ja zelfs geen hengsel, slot of wat ook, dat hij niet vervaardigd heeft. De beroemde eigenares van een wijnberg in Champag ne, mad. Moët, is op eene ougelnkkige wijze om het leven gekomen. Bij het plukken van bloemen werd zij door eene mug gestoken; de arm zwol hevig op, en binnen twae dagen was mevr. Moët dood; waarschijnlijk had de mug van een aas gezogen. U|t Spanje wordt gemeld, dat te Morviedo een moord heeft plaats gehad. De verslagene heet Thomas Bru, een man, die tot de demokratischc partij behoorde en veel in vloed had. De verkiezingen hebben tusschen de partijen groote ver bittering doen ontstaan. Te Tarragona zijn twee, en te Mur- cia vele demokratische kiezers gearresteerd. Reeds meer dan 14 dagen is de telegraphische ge meenschap tusschen Dover en Galais afgebroken, ten gevol ge der beschadiging van den kabel. Alle dépêches van en naar Parijs moeten derhalve over België of Amsterdam wor den verzonden, hetgeen niet noodig ware geweest, indien men, gelijk beloofd was, een tweeden kabel, van Folkestone uit, had gelegd. Bovendien heeft men de ondervinding, dat één k»bel tusschen Dover en Galais, bij de drukke gemeen schap, niet genoeg is en meti hoopt dus, dat daaraan op die lijn spoedig zal worden voorzien. Om te voorzien in het gebrek van hnwbare vrouwen, waardoor de koloniën in Australië meer nadeel ondervinden, dan de Fransche koloniën door het gebrek aan negerhanden- heeft men agenten naar Normandie gezonden, welks bewoon sters, als stamverwant met de EngeLche, het best tot over voer uaar Australië en vermenging met Britten worden geacht, en, door het vooruitzigt van een goed huwelijk, na aankomst, en geldelijke voordeelen, beeft men reeds een vrij groot aantal ongehuwde vrouwen er toe kunnen brengen, zich tot landverhuizing naar de geuoemde koloniën te ver binden. 13 Nov. Gisteren nacht teekende de lOOdeelige ther mometer 1° onder het vriespunt; heden morgen ten 6 nre 4° y', onder nul, en heden middag 4" T*¥ boven nul.

Schager Courant | 1858 | | pagina 1