(Tweede Jaarna n g.) N°. 65. &L0 A°. 1858. ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. DONDERDAG 23 DECEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. JAGT KENNISGEVING- 2 De opbrengst van de Belasting der Schapen hokken en 3" Het Schoonhouden der gemeente Straten Goten, Riolen, wallen enz. als mede het'ophalen der asch puin en ander vuilnis binnen den bebouwden Kom der gemeente. KENNISGEVING- IS 3 KT O KW AS iï u i T i: L A IN I). ENGELAND. Londen, 14 Dec. Sedert eenige dagen ziet men alhier rijtuigen met wielbanden van elastieke gom, in plaats van ijzer, daardoor het voordeel hebben geen gedruisch te ma ken. FRANKRIJK. Parijs, 12 Dec. Het allernieuwste uit de modewereld voor dames is zonder twijfel de van Engeland alhier ingevoerde verbetering, om de wijde en lange bovenkleeden, die tot hiertoe de straten veegdenmet haken op te nesteltnwaardoor het opbinden en opligten of zoogenaamde trousserenbij morsig weder, boe smaakvol door sommige dames ook uitgevoerd, onnoodig wordt. De schoone Parijsche waudelaarsters laten daarom thans hare japonnen met bijzonderen smaak draperen en wijden bovenal groote zorg aan hare onderkleederen. Men waant tegenwoordig op de boulevards herderinnen van Watteau te zien rondwandelen. Nu en dan vertoonen de kleederen echter veel overeenkomst met de naar de oude mode opgebonden venstergordijnen. SCHA] ER COURANT. TtLH lïïri ilIüilBlia: Voor Schagenf 1 00. Franco per post door het geheelc Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iedcren Donderdagmorgen. Brieven Franco. SHBM8 ü'Jl HD73M3BJ1ÏB 5 Van een tot vijf regels behalre de 35 cents zcgelregtf 0.75. Iedere regel meerder0.15. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. De Comtn'ssaris des Kouings in de Provincie Noord-Hol land, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten dier Pro vincie dd. 8 dezer n°. 27; Gelet op art. 11 der wet van 13 Jnnij 1857 (Staatsblad n°. 87); Brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat de slui ting van de jagt op klein wildin Noord-Holland, voor dit jaar, is bepaald op Vrijdag den Sisten December aanstaan de; en herinnert hen tevens, dat dienvolgens, op grond van het bepaalde bij het eerste lid van art. 27 der aangehaalde wet, het verkoopen, te koop uitstallen en vervoeren van klein wild uiterlijk tot en met den 14den Jauuarij 1859 zal mogen plaats hebben. Haarlem-den 14den December 1858. De Commissaris des Konings voornoemd, BQKEEL. Het gemeente bestuur van Schagen, is voornemens om op Donderdag den 30 December 1858, des middags ten één ureten raadhuize aldaar in het openbaar aan te besteden: 1'. De ontvangst en opbrengst der Marktgelden, van de Paarden Runderen, Varkens. Biggen Schapen, Lammeren, Bokken, Geiten enz. Alles bij de conditiën en Voorwaarden breeder omschreven die van heden ter Secretarie der gemeente van des voormid dags 10 tot des namiddags 2 ure voor een ieder ter lezing zijn nedcrgelegd. Schagen den 20 December. 1858. De Burgemeester. II. R. DE MEER. De Secretarie. A. J. van CANTFORT. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen, zijn voornemens op Donderdag den SOsten December 1858, des middags ten 12 ure, in het Raadhuis, iu het opeubaar te verpachten het Staande in het Rietbosch bij het Wad, binnen de gemeen te Schagen, van het gewas des loopenden jaars. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, H. R. DE MEER. De Secre/asis, A. J. van CANTFORT. Te Lismare is de echtgenoot van D. Barry aan honds dolheid gestorven ten gevolge van eene kleine krab op de band, welke haar in de maand October was toegebragtbij gelegenheid dat zij haar schoothondje hetwelk voor de deur liep, tegen den aanvallen van een anderen hond wilde beschermen. In Ierland hebben nog meer arestatiën plaats gehad van leden der afschuwelijke Ribaud-vere< nigingen. Te Cork waren dit 9 personen, behoorende lot de vereeniging Phoe- nix, en te Killarney 4; boveudien zeide men, dat er nog 12 aldaar zouden worden gearresteerd. 15 Dec. Te Cbattam zijn op het oefenings-terrein der koninklijke ingenieurs eene reeks proeven begonnen, om de voordeelen te onderzoeken, welke verkregen kunnen worden, door ladingen buskruid door middel van electro-magnetische kracht te ontsteken. Die proeven zijn met gelukkigen uit slag bekroond en zullen op groote schaal hervat worden. Eene dame, miss Miner genaamd, die aan het hoofd staat van de normale school voor meisjes-kleurlingen te Washington, heeft verklaard, dat zij, na eene ondervinding van 20 jaren als onderwijzeres van blanke kindereubij gelijke gelegenheid tot ontwikkelingniet het minste on derscheid heeft gevonden in de aangeboren talenten van Anglo-Saksische en Afrikaansch-Amerikaausche kinderen. Men denkt, dat deze mode door sommige dames alhier zeer hoog zal worden opgenomen. De vrouw van een werkman te Rouaan heeft eene er fenis gekregen vau ongeveer 6 millioen francs. Zij is thans 60 jaar oud, doch op haar 3de jaar was de erfenis reeds ver vallen; hare ouders hebben er echter nimmer werk van ge maakt, daar zij tegen de kosten opzagen. De erfenis is af komstig vau een Belg, die onbekeud was met de woonplaats zijner familie. 15 Dec AaD het ministerie van koloniën zijn berig- ten van het eiland Reunion ontvangen. Zij melden, dat een vulkaan, genaamd les Grand Brulé, uitgebarsten is. De lava heeft eene straatweg geheel bedekt, doch, daar de omstreek onbewoond is, is er geeue verdere schade toegebragt. De la vastroom is drie, en op sommige plaatsen zelfs vier el hoog. Brieven uit Napels melden, dat men verwacht, dat de Vesuvins weder eerstdaags zal uitbarsten. Sedert eenige da gen gevoelt men, dat die vulLaan op zijne grondslagen staat te trillen. De beroemde uitvinder van den Saxhoorn, de heer Sax, was sedert geruimen tijd lijdende aan kanker. De vermaarde doctoren Velpeau en Ricord hadden hem voor ongeneeslijk verklaard, toen een Nederlander, die onlangs van de Specerij eilanden gekomen is en zich sedert eenigen tijd te Parijs bevindt, hem het gebruik eener op een der Specerij-eilanden groeijende en door hem ontdekte plant, welke hij anti-cancéreuse noemt, aanried. De invretende ziekte is binnen korten tijd, tot groote verwondering der medische faculteit, geheel genezen. Wanneer het blijkt, dat de ziekte voor goed genezen is dan mag men den ontdekker, even als Dr. Jenner, als een verlosser des menschdoms vereeren.

Schager Courant | 1858 | | pagina 1