DUITSCDLAND. Frankfort14 Dec. Uit Bern word gemeld, dat de ver rassen de tijding van het binnendringen eens Franschen de- tachemenst van 50 man, onder bevel van een Franseh officier, in het Dappendal, en het voortrukken daarvan naar St. Cerques tot aan Mops van Grevine, algemeen groot opzien gebaard, en het wantrouwen, jegens Frankrijk, sterk heeft doen klimmen. De geheele Zwitsersehe drukpers dringt bij den bondsraad ten krachtigste aan om van de Fransehe regering eene schitterende voldoening voor deze schending van grondgebied te eisel en. BELGIË- Brussel16 Dec. De vaste bezoekers van een estaminet te Antwerpen, De ijzeren schuit genaamd, hebben een os gekochten na dien te hebben doen slagten, het vleesch tot den prijs van 50 centimes verkocht. Daartoe werd aanleiding gegeven, doordat de mingegoedein vergelijking van den stand der markt, te hoogen prijs aan de slagters moest betalen. n i w i: i, \i>. Schagen 22 December 1858. Nieuwediep, 10 Dec. In de vorige week had hier eene treurige gebeurtenis plaats, waardoor een om zijn onderne mend en werkzaam leven algemeen geacht en bemind inge zeten dezer gemeente op eeue ijselijke wijze het leven verloor. Aangeuomeu hebbende, om den onlangs in deze haven ge zonken Fruissischen schooner vlot te brengen, een werk waarin hij meer dan eens proeven van ongemeene vaardig heid en doorzigt aan den dag had gelegd, brak terwijl alles gespannen stond, de stelling, waarmede men het schip bezig was te ligten, en viel hem de zware ijzeren ketting op liet hoofd, hetwelk met zulk eene kracht geschiedde, dat hij bij na dadelijk den geest gaf. 's Hertogenbosch13 Dec. Heden nacht tusschen 12 en 1 ure werdt de heer \V. V. 'T S te S op den weg tusschen Sleeswijk en Breda toegeroepen te blijven staan en zijne goederen en gelden af le geven. Hij wist zieh echter niettegenstaande hij door 5 aanvallers omringd wasf uit de voeten te maken. In navolging van Wecnen, zal hier eene handelsschool ■voor jeugdige meisjes, van 8 tot 12 jaren, worden opgerigt, waarin deze in liét boekhouden en het voeren van correspon dentie zullen wórden onderrigt. ]G pec. Eene Engelscbe maatschappij, aan wier hoofd de hertog van'^Northumberland zich bevindt, heeft aan het Franschè gouvernement aangeboden, de reddingbooten meer algemeen in Frankrijk te doen worden. Dit aanbod is door middel van den hertog van Malakoff gedaan; het schijnt dat het zeer gunstig is opgenomen. Door her hof van assises is in de vorige week zekere Parans, die zijne löjarige nicht in het bosch Pautin onteerd en vermoord heeft, ter dood veroordeeld; hij ontkent zijne misdaad. In de vlakte Ilabra, in Algerie, is een grijze valk geschoten, met een koperen ring aan een der pooten, waar uit is gebleken, dal het dier in 1850 heeft behoord aan den Koning der Nederlanden destijds zich bevindende op het Loo. Pe valk is onverwijld opgezet en geplaatst in het ka binet van den generaal Durieuden commandant der on derdivisie. De laatste berigten van Aiexander Pumas zijn van Astrakan; hij is door den kalmuk Tumane ontvangen. Den lOden is hij met een Franseh schilder, den heer Moynet, en een Russisch student, die hem als tolk dient, over den Kau- kasus naar Tjiflis vertrokken. De dood van den keizer van Japan wordt lieden officieel bevestigd. Daardoor wordt de weinige waarborg, dien Engeland en Frankrijk hadden voor het houden aan de gesloten tracta- ten door China, geheel verloren. Het is niet alleen mogelijk, maar zeer waarschijnlijk, dat een nieuwe oorlog tegen China het gevolg van dat sterfgeval zal zijn. Berlijn, 15 Pee. HH. KK. 11II. Prins Friedrich Wil helm en zijne gemalin betreuren zeer de beschadiging van het prachtige bruiloftsgeschenk der stad Keulenuit de troonzaal van het koninklijke residentie-slot ontvreemd, al waar het voorloopig was geplaatst, om, na de voltuoijing van het nieuwe prinselijke paleis, herwaarts te worden over geplaatst. Gelukkig is het door zijne kunstwaarde belan grijkste gedeeite van dit geschenknamelijk de achthoekige voet met het op de geschiedenis van Keulen betrekkelijk re- lief, onbeschadigd gebleven. 17 Dec. Van de bijdragen tot oprigting van een Frie drich-Wilhelm en Yictoria-fonds, waarvoor in de eerste maanden des jaars bereids 80,000 thaler werden ingeschre ven, zullen 20,000 thaler worden gebpzigdom uit de ren ten daarvan koopmans weduwen en dochters te ondersteunen. De overige 10,000 thlr. zullen worden belegd, ten einde later, met behulp van het kapitaal en de renten, een asyl voor weduwen en dochters van kooplieden op te rigten. Eenige dagen geleden werd le Brussel door een agent van po- licie een gaanwdief in hechtenis genomen, die kort te voren 24 Ir. had gestolen t)e gearresteerde gaf voor dat hij niet de man was die men tocht, en dat de agent, teker misleid door eene toevallige gelijkenis, tich in tijn persoon vergiste. Tot staving van zijn be weren, haald hij zijne papieren uit den zak, die volmaakt in orde waren, en waarmede hij wilde beweren dat hij X. was genaamd. »in dat geval antwoordde de agent, «wordt uwe zaak nog van veel ernstiger aard, want zoo gij X. zijt. dan zijt gij ontsnapt.» »Ik ontsnapt!" hernam de gaauwdief, »en waaruit als '1 u blieft?» »VVel uil het graf," kreeg hij ten antwoord, »wanl het is nog geen acht dagen geleden, dat gij u hebt opgehangen, aan de gevolgen waarvan gij overleden zijl, en ik ben zelf bij uwe begrafenjs tegen woordig geweest. 17 Dec. In een dorp nabij Brussel heeft het volgend ijselijk voorval glaats gehad. Een 6jarig meisje werd door den vader gestraft, en huilde sterk en voortdurend. Om het kind te doen zwijgen sloot hij het in 't varkenskot. Naauwelijks was het opgesloten, of hei kermde geweldig, hetgeen de vader aan meer moed willigheid toeschreef. Eindelijk hield het gekerm op. NA opende de vader het varkenskot, om er het meisje uit te la ten, maar er bestond geen kind meer; al wat men vond, wa ren eenige bloedvlekken, de voetjes en 't hoofd van het ar men meisjedat door het varken geheel verscheurd ert verslonden was geworden! De politie heeft den vader aange houden. als schuldig aan onvrijwillige moord. Gisteren hacl te Antwerpen eene verkooping plaats van hitismeubekn, waaronder zich violen, violoncellen, contrabassen, enz. bevonden. Een van die gescheurde stukken werd op een hoop rommeling gesmeten; men bood 50 centimes voor den hoop, toen iemand b'nnen kwam en 1 franc voor den bas alleen bood. Be directeur der verkooping gaf bevel dien bas bij de andere instru menten te doen eindelijk werd hij tot 13 fr. opgedreven. La ter is dit oud speeltuig herkend voor een opregten Bourbon en er wordt reeds voor die violoncelle 600 francs geboden. Een aantai Zeeuwsche landbouwers hebben den heer Sloet een adres toegezonden, houdende dankzegging voor zijne tot nu toe gelukkig geslaagde pogingen om den land bouw van eenen drukkenden last te bevrijden. Naar men verneemt zal binnen kort te Amsterdam het proces in behandeling komen van den jongeling, die den 1 Augustus een aanslag op het leven van den heer Schwartz aldaar gepleegd heeft. Dezer dagen is de jongste wethouder der gemeente Ruinen, de heer B., terwijl hij zich des avonds in gezelschap van zijnen zoon naar huis begaf, in de kom dezer gemeente door twee personen gewelddadig aangevallen en zoodanig mishandeld, dat hij bewusteloos is blijven liggen. Op het angstgeschrei des zoons zijn eenige personen toegeschoten, door wie vervolgeus geneeskundige hulp is ingeroepen, terwijl de onverlaten iutus- schen tijd hadden zich door de vlugt te redden. Men hoopt nog deze laatsten te kunnen ontdekken. Men vermoedt overigens, dat deze daad aan lage wraakzucht is te wijten. {Arnh. Cl.) Men meldt van Winschoten, dd. 14 dezer: Op eene vergadering door de Burgemeesters in het Westerkwartier gehouden, is besloten, de uien we wet met Januarij 1860 in lianr geheel in werking te brengen, en geen schoolgeld te heffen, om eenigzins de oprigting van bijzondere scholen te weren I)e heer Beyma thoe Kiogma, burgemeester te Engwirdum, ambtenaar van hel openbaar ministerie hij het kuntoiigcre"t te Heerenveen, heefl zich, na de rede des ministers van justitie, waarbij hem gemis aan de kennis vau zijne ambtspligten ten laste gelegd is, omdat bij de proces-verbalen over onbeduidende overtredingen niet buiten vervolg tiet, naar 'sllage begeven, gewapend met een put; van 130 processen-verbaal door de rijksveldvvacht opgemaakt, w elke bij voor den minister heeft uitgespreid. Hieronder waren er, die legen kinderen opgemaakt waren, omdat zij een handvol gras voor hunne konijntjes op den weg geplukt liadden De heer Beyma moet hebben betoogd, dat in zijn kanton even als uok in andere arron dissementen, de amhteuaar van het publiek ministerie door deu officier van justitie tot vervolging genoodzaakt wordt Als de loo- pende geruchten waarheid behelzen zuu de minister vau justitie voornemens zijn om eene circulaire uit te vaardigen, ten einde die onberadene vervolgzucht to beteugelen, en hoe noodig het wordt kan men ook uit een verslag van de zittingeu van het kaulongeregt le Zwolle ontwaren, voorkomende iu de Prov Oucrijn. en ZwCl. van 10 Dec. laatsllede», no 99, luidende: »l). IJ I'., landbouwer te Staphorst, hard gesloten hellende op den openlaren weg te Stap horst. vrijgesproken" Door de arr.-regtbank te Arnhem is hevel tot gevan genneming verleend tegen J. v. d. W., luitenant-kwartier meester bij de schutterij aldaar, wegens het verduisteren en wegnemen van gelden, aai: hem als openbaar bewaarder (luitenant-kwartiermeester bij de schutterij) in dezen zijnen post ter hand gesteld, en valschheid in authentieke inschrif ten. 5

Schager Courant | 1858 | | pagina 2