BELGIË- '.Brussel, 6 Jan. Te Charleroi is onlangs iemand overle den, die, bij een goed inkomen, zeer eenvoudig geleefd had, zoodat zijne erfgenamen eene groote erfenis verwachtten. Bij de ontzegeling zijner goederen, vond men wel eene vrij ruime nalatenschap, maar evenwel niet zoo veel als men wel had gedacht. Alle hoeken werden doorzocht, maar niets was er te vinden, zoodat de neven en nichten hevig verstoord warenen een van henin zijn toorn, de kleeren, die de overledene het laatst had gedragen, uit het raam wierp. Eene arme vrouw raapte die op, en toen zij de broek voor haar man wilde hersteilenvond zijbij het lostornen van de voering, een schat aan bankbiljetten. Zij haastte zich, die naar het sterfhuis terug te brengen, en kreeg van de ver heugde en dankbare erfgenamen, ter belooningeen geheel pond koffij. DÜITSCHLAND. ITALIË- werden in beweging gebragt. De dialoog werd gevoerd door hen, die de poppen achter de schermen in beweging bragten. Het publiek woonde deze, voor onzen tijd nieuwe godsdienst oefening met de grootste belangstelling bij. b Jan. Aangaande het groote muziekfeest, waarvan vroeger melding gemaal t is wordt thans medegedeeld, dat het niet in de maand Januarijmaar eerst in Maart zal plaats hebben. 7000 zangers zullen er deel aan nemen op het programma komt voor het septet uit de Ihigueno/s. De heer Delapoite, president der vereeniging, onder den naam van assoc'alion des sociétés chorales de Paris, heeft het eerst het plan van dit monsterfeest geopperd. Te Montmartre is een moord gepleegd op een meisje van vjjf jaar, dat tot een troep kunstenmakers behoorde. Zij was uitgezonden om te bedelen, en toen des avonds niet te ruggekeerd was, ging men haar zoeken en vond haar lijk, dat alle sporen van verwurging droeg, nadat men eerst eene an dere afschuwelijke misdaad op haar gepleegd had; bovendien had zij een vreeselijke wond aan den hals. Daar er geen bloed was op de plaats, waar men haar vond, vermoedt men, dat zij op eene andere plaats vermoord en later derwaarts ovcr- gebragt is. De commissaris van polilie van Montmartre heeft proces-verbaal opgemaakt, en het geregtelijk onderzoek is be gonnen. 4. Jan. De frankering van visite-kaartjes te Parijs heeft op den bisten December en lsten en 2den Januarij beloo- pen eene som van ruim 500,000 francs, en nog zegt men, dat dit, gebruik uit de mode is geraakt Er is onlangs medegedeeld, dat de ontvanger-generaal van Morbihan failliet gegaan was. De staat des boedels is aldus: passief 3,800,000 frcs., actief 2 millioen. De familie heeft een accoord aangeboden, hetgeen is aangenomen. Mnd. Avrouin, zijne echtgenoot, ziet van haar huwelijksgift (105,000 frcs.) en van eene haar toegekomen nalatenschap, groot 80,000 frcs.ten behoeve der schuldeisehers af. De oudste zoon brengt zijne huwelijksgift, groot 80,000 francs, in den boedel terug. De tweede zoon en twee schoonzoons doen hetzelfdede twee broeders van den heer Avrouin betalen 34,000 francs aan de schuldeisehers en doen afstand van het regt van preferentie op eene gelijke som. De jongste zoon, die geen geld kan bij brengen tot het redden van de eer zijns vaders, heeft aange boden dc zaken te liquideren. Een advocaat heeft de waar digheid en edelmoedigheid der familie in eene sierlijke redevoering aangetoond, welke met daverende toejuichingen door de menigte schuldeisehers werd beantwoord. 7 Jan. Te Parij3 en Brussel worden thans, in plaats van caouttechouc-overschoenenoverschoenen van gevloch ten stroo gedragen, die veel ligter zijn en de uitwaseming niet beletten. Men heeft in de gemeente St. Denis du Sig in Aigerie proeven genomen met het aanplanten van rijst, de korrels waren uit Chiua aangebragt. Dit heeft zulk een gunstig re sultaat opgeleverd, dat voor een bunder 7 pond rijst tot bezaaijing gebruikt i3, die ongeveer 40 centenaars opbrag- ten. Eenige jonge lieden uit Clichy gingen onlangs aan de Seine wandelen. Men sprak over den zacliten winter en een van hen zeide: vliet is toch nog niet warm genoeg om een bad te nemen." //Waarom niet?" zeide zekere Reignier, //ik wed dat ik over de Seine zwem!" Dadelijk sprong hij met al zijne kleederen in de rivier, btreikte het midden en zouk; zijn lijk is nog niet gevonden. Den bden dezer is te Angoulême het doodvonnis vol trokken aan den persoon van Gaudechaud. Eene tallooze volksmenigte, meestal uit vrouwen zamengesteld, woonde dit schouwspel bij. Het schavot was des nachts opgerigt. Bij den boekverkooper Schnée alhier, is het eerste deeltje van eene handleiding tot oprigting der bekende kindertuinen, naar het stelsel van Fröbel verschenen. In- tusscben breidt zich bet getal inrigtingen van dien aard in België zeer uit, en vindt het allerwegc den meesten bijval, Weenen4 Jan. Een gepensioneerd officier van de kei zerlijke lijfwacht, de heer Rein hardt, heeft eene erfenis ge kregen die hem in eens een schatrijk man doet zijn. Een zijner ooms was in het begiu dezer eeuw als soldaat in iVederlandsche dienst naar Oost-Indie vertrokken, en is aldaar drie jaar geleden zonder erfgenamen in nederdalende linie gestorven; deze heeft een vermogen van ruim 12 mil- lioen gulden (Ned. cour.) nagelaten, hetgeen tusschen ge noemden officier en zijne zuster, de echtgenoot van een deurwaarder, moet verdeeld worden. Berlijn, 4 Jan. Volgens berigten uit Moskau, heerscht in het binnenste van Rusland thans eene strenge koude. Den 23 Dec. teekende de thermometer van Réaumur in ge noemde stad 15°. Frankfort, 6 Jan. De vervaardiging van papier uit hout, dat tot dit einde tot eene soort van pap wordt bereid, vindt dagelijks algeineener toepassing. Deze nieuwe uitvin ding levert een zeer bruikbaar en goed drukpapier; intus- scheti zullen bij zijne hardheid de drukletters veel spoediger afslijten. Milaan, 4 Jan. De notabelste familien verlaten Milaan, ten einde niet aan het hof genoodigd te worden. De commissaris van politie Galemberti, de schrik des volks, heelt te Porta Ticinesse een klap in het gezigt gekre gen. Een ander commissaris is in een koffijhuis vreeselijk mishandeld. De Oostenrijksche officieren zijn het volkomen eens, dat er een opstand ophanden is, maar verzekeren, dat zij het handjevol oproerlingen spoedig tot bedaren zullen bren gen; zij behandeleu de Italianen als honden. Het is waar, dat het leger geheel voltallig en goed geoefend en uitgerust is, maar eene woedende volksmenigte is slecht te temmen. Te Gremona heeft een gevecht plaats gehad tusschen Hongaarsche en Tyroolsche militairen. Deze laatsten ziju zeer gehaat, men beschouwt ze als verraders. De Hongaren hebben het muziekcorps gedwongen den Kossuthmarsch te spelen. Eergisteren kwamen eenige Oostenrijksche officieren in het café de l'Europe, en vraagden om sigaren. Men bood hun verschillende soorten aan, doch zij weigerden Piëmon- tesclie sigaren, zeggende, dat deze niet deugden. Daarop kochten de aanwezigen alle Piëmontesche sigaren op eu rie pen als uit één mond: //Leve Italië!" De officieren verwij derden zich. Over het algemeen schrijft men de voorname reden van de groote verbittering tegen de Oostenrijksche regering toe aan de wet op de conscriptie. Sedert 1850 is de conscriptie zeer bezwareud geworden, daar men de recruten tot zelfs naar Hongarije zendt. Vele familien namen daarom de wijk naar Zwitserland en Piëmont en daar het contingent evenwel voltal lig moest blijven, zijn gehuwde lieden, -die geheel vrij van dienst waren, opgeroepen, om dienst te doen. In 1848 was het de adel en de notabele familien, die de omwenteling be werkten, thans is hethet diep gegriefde volk van de steden en de bewoners van het platte landdie voor hun regt optreden, en eenmaal de ketens verbroken hebbende, ontembaar zullen zijn als woedende tijgers. liet eenige middel, dat voor de Oostenrijksche regering over blijften het is nog niet eens zeker, dat het thans wel afdoende zal zijnisde wet op de conscriptie te wijzigener is reeds een verzoekschrift daaromtrent aan den Oostenrijkschen keizer inge zonden de leekenaars van dit adres hadden de reiskosten bijeen- gebragt voor hen, die het aan den keizer zouden aanbieden. Het is reeds in handen van Z. M.doch het antwoord 1 s nog niet ont vangen. Dit adres stelt de grieven op de meest eerbiedige wijze voor, en daarin wordt onder anderen melding gemaakt, dat, terwijl het contingent des legers in alle rijken van Europa verminderd is, Lombardlje en Venetie telkens meer recruten moeten opbrengen en in 1857 zelfs 17,000 man geleverd hebben. 5 Jan. Dezer dagen werd te Pavia een moordaanslag gesmeed tegen den nieuwen commissaris van polietie Palip- pa Rossi (denzelfde, voor wien de professor vermoord werd), die bereids in 1852 te Mantua het voorwerp van dergelijken aanslag geweest was. Men wist het uur, waarop hij uit zijn kabinet zou komen, en weinige minuten te voren legde men eene bom digt voor de deur, door welke hij moest komen. Gelukkiglijk hield Rossi zich eenige minuten langer op, zoodat de bom sprong, zonder haar doel te bereiken. De daders zijn evenmin bekend als de moordenaars van Briccio. Ook weet. men niet van wie de oproerige plakkaten aan de muren afkomstig zijn, noch wie de nationale kleuren boven het keizerlijke wapen heeft aangebragt.

Schager Courant | 1859 | | pagina 2