DUITSCHLAND. belgië- Gent, 14 Febr. Zaturdag is in onze haven aangekomen de schoone Ilollandscbe driemaster Maria, van 400 tonnen, komende van New-Orleans, met eene lading katoen voor het huis Verhaeghe-de Naeyer; het is sinds weinigen tijd het tweede schipdat regtstreeks met katoen voor eigene verbruiking van Amerika aankomt. Sinds eene maand is een derde schip, iusgelijks geladen met katoen, en komende van Mobile, op weg naar Gent. Wanneer de wateren hunne nor male hoogte zulleu herkregen hebben, zullen de schepen van 1000 en 1200 tonnen gemakkelijk in onze haven kun nen komen, zonder te ligten. ITALIË. ZWITSERLAND. RUSLAND. i rc rv 1: rv l rv i>. in het vervolg de horologiën, even als 111 Italië, van 121 te doen aanwijzen. Het eerste nur zou beginnenals de zon in de meridiaan komt, en de wijzers zouden derhalve op dat oogenblik op 12 staan. Er zal over dit punt een cor.gres van horologiemakers gehouden worden. 18 Febr. Men verhaalt een bon-mot van Clotilde; toen zij aan boord ging van de lleitie llorlense, sprak de schout-bij-nacht Jurien de Lagravière over de onaangename gewaarwording, die zij moest ondervinden van het gedonder van de salvo's, die te harer eere werden gedaan. Zij antwoord de daarop: Wees gerust, mijnheer, als Piëmontesehe, kan ik het vunr niet vreezen, en als Fransehe, moet ik er van houden." Weenen, 15 Febr. Uit Aehter-Pommeren wordt gemeld, dat aldaar eene vrij aanzienlijke landverhuizing naar Rus land wordt waargenomen. Het schijnt, dat de Pommersche landbouwers zich zeer over den adel aldaar hebben te bekla gen; althans als men hem naar de reden van hunne land verhuizing vraagt, antwoorden zij: //In Rusland zijn geeue edellieden!" Frankfort, 14 Febr. Ook Duitschland heeft thans zijn Gretna Greenen wel in Gothaalwaar velen, die elders zwarigheden ontmoeten, zich laten trouwen, liet getal der aldaar gesloten huwelijken bedroeg in het afgeloopen jaar 160. Uit Oberhausen wordt gemeldt, dat men in de nabij heid dier stad op een hoop sintels dezer dagen twee lijken, vader en zoonheeft gevonden. Zij waren den avond te. voren met den spoortrein aangekomenom arbeid te zoeken; van middelen ontbloot, om een nachtverblijf in een logement te kunnen betalen, zochten zij op de glimmende sintels be scherming tegen de koudezij vielen in slaap en stikten ten gevolge van het zich ontwikkelende gas. 16 Febr. Te Bonn is het gerucht verspreid, dat de koning van Pruissen in het begin der lente van Italië zal terugkeeren en dadelijk het slot Brühl, in de nabijheid van genoemde stad, betrekken. Uit Karlsruhe wordt dd. 15 dezer gemeld, dat de te Mannheim woonachtige en aldaar overleden Nederlandsehe minister resident v. Travers, in het hotel Erbprinsen dood in zijn hed gevonden is, nadat hij een gedeelte van den af geloopen nacht op een bal had doorgebragt. Brussel15 Febr. Te Antwerpen weigeren de sigaren makers nog steeds den arbeid op de fabrieken te hervatten. Er is eene vergadering gehouden, waarin ook afgevaardigden der Brusselsche sigarenwerkers aanwezig waren, door welke de Antwerpsche arbeiders in hun tegen stand gesterkt zijn. De ledigloopende arbeiders zullen door de kas der maatschap pij worden ondersteund. Nabij Givet, in de Ardennen, heeft eene vrouw haar pas geboren levend kind ter diepte van ren voet begraven. Door een gelukkig toeval werd dit ontdekt, en ofschoon cr reeds drie uren waren verloopen, ademde het nog, en is thans buiten gevaar. Een bode van het stadhuis in eene der Vlaamsche ste den had zich ljgtelijk in den vinger gestoken, en kreeg, bij het aanleggen van eene kagehel, een stukje van een lucifers kopje in de wond. Daardoor ontstond spoedig eene zoo hevige ontsteking, dat het afzetten van den vinger, ja van den gehëelen arm, onmogelijk werd gemaakt, cn de lijder binnen 24 uren onder hevigste smarten bezweek. Venetie14 Febr. De troepen bewegingen duren hier nog onafgebroken voort. De infanterie neemt haren weg door Venetie, de cavallerie trekt, in den regel, door Udine. Een groot aantal kanonnen is er reeds aan de stations Ca- sarsa en Yenetie aangekomen; men ziet, dien ten gevolge, bijna geene koopwaren meer door de spoorwegen vervoeren. Het tuighuis te Pola is dan ook reeds vergroot geworden, en ddar worden allerlei krijgsbehoeften heengevoerd. Het schijnt, dat de keizer van Oostenrijk vau voornemen is, in persoon naar Verona te komen, alwaar 25,000 man het derde legercorps zullen formeren. Napels, 14 Febr. Een Engelsch reiziger is dezer dagen het slagtoffer zijner vermetelheid geworden. Hij had den Yesuvius beklommen, ten einde de uitwerkselen der uitbars ting te beschouwen, en dewijl hij zich in weerwil der verma ningen zijner gidsen, te digt nabij een lavastroom had gewaagd, die in eene vallei neerstortte, struikelde hijen werd door dien vuurgloed meegesleept. liet lijk van den ongelukkige is te Resina geheel verkoold teruggevonden. Milaan, 14 Febr. liet Russische gezantschap te Peking heeft onlangs den uitslag medegedeeld van de laatste volks telling op last vau den keizer van China ondernomen. Volgens die tabel, wordt de tegenwoordige bevolking op 415,000,000 geschat; de bevolking van Peking alleen be draagt 1,948,115. Bern, 10 Febr. De gemeente Fluns (Biinden) heeft zich, eindelijk, onlangs met groote kosten van een eigen kerkhof voorzien maar.moest, ofschoon ook uit ongeveer 1100 koppen zamengesteld, ruim zeven maanden lang van het genot der inwijding verstoken blijven; want niemand scheen lust te hebben, den eersten doodelijken sprong in den af grond te doen. Eindelijk kwam er uitkomst, een man, in den jeugdigen leeftijd van 35 jaren, hielp zijne gemeente uit den nood, cn deed, als een moderne Curtius den sprong in den afgrond der dooden. St. Petersburg, 14 Feb. Berigten uit Taganrog maken mel ding van een ontzettend ongeluk. Een groot aantal visschersen veel andere personen, ten getale van meer dan eenige duizenden, hadden zich den 29st.Dec. 11. tot de vischvangst op het ijs begeven, toea plotseling een orkaan van de landzijde kwam opzetten; het ijs brak en slechts een zeer gering getal personen gelukte het, den oever te bereiken. Meer dan 1500 ongelukkigen vonden hun dood in de golven. Schagen, 23 Februarij 1859. De verjaardag van Z. M. den Koniug op 19 dezer is alhier, door het uitsteken van vlaggen, van het raadhuis en andere gemeente en particuliere gebouwen, plegtig gevierd geworden. Onze lezers zullen zich herinnerendat wij dezer dagen eene gebeurtenis mededeeldendie te Zuricli met de gebroeders Pertschinger plaats had. Men meldt thans daar. omtrent uit Zuriclidat deze zaak plotseling eene onver wachte wending heeft genomen. Beide broeders zijn in vrijheid gesteld, daar de vrouw, die middelerwijl over Schaffhausen was teruggekeerd, de verschillende klagten erkende, waarop de eisch tot echtscheiding was gegrond. Haar echtgenoot nam de aanklagte daarop terug, en de beide echtelieden leven weder bij elkander. Men gelooft algemeen, dat de vrouw, ten koste harer eigene eer, den man en diens broeder heeft gered. Het onderzoek betreft nu alleen de valsche getuigenis van den klerk, die door bedreiging moet zijn afgeperst. De sterke drank heeft wederom een offer geëischt. In den nacht van den 5den op den 6den dezer kwam S., klee dermaker in het dorp Lintelo (Haunover), niet te huis. Hoe wel zijne vrouw wel eenigzins ongerust was, stelde zij echter niet dadelijk een onderzoek in het werk, daar hij wel meer malen laat te huis kwam. 's Morgens echter gaf zij van het niet terugkeeren van haar man aan hare buren kennis; deze zochten en vonden hem levenloos in eene nabij zijnde sloot waarin bijna geen water was, doch waarin hij zekerlijk door dronkenschap zal zijn geraakt. Het volk wilde hem niet op het algemeen kerkhof begraven hebben; na veel moeite is dit evenwel geschied, doch twee dagen later dan gewoonlijk. M ij ziju door de politie verzocht mede te deelen, dat dezer dagen een valscli muntbiljet van tien en een van vijf tig gulden is ontdekt. Van die biljetten is de rand geteekend, het letterschrift met de pen gemaakt, als handteekening van den Minister van Financiën de naam //Vuurboom" gesteld cn het watermerk onvolledig. In het biljet van vijftig gulden zijn woorden, letter en nommer, ter wederzijde boven de kolommen, alsook de aan haling der wet onder aan den rand rood, terwijl die der echte zicart zijn. Een scheikundige heeft het middel gevonden om oogenblikkelijk de vlekken te doen verdwijnen, die de be- haudtling van het kwikzilver op de handen der photo* graplien laat. Men moet zich enkel wasscben met een

Schager Courant | 1859 | | pagina 2