FRANKRIJK. Parijs, 6 Maart. Men is alhier eene nieuwe winstgevende bedriegelijke industrie op het spoor gekomen. Een vindingrijke lediglooper heeft namelijk het adresboek der stad Parijs bestu deerd, daaruit 25,000 namen van aanzienlijke personen opgetee- kend, die hij afzonderlijk als adressen op even zoo vele gesloten enveloppcs schreef, welke hij vervolgens van een valschen post stempel voorzag. Daarop bezorgde hij zelf de brieven, terwijl hij zich als besteller der post verkleedde, en liet elke conciërge, aan wien hij een brief afgaf, 30 ets. betalen, zoodat zijne totale ont vangst 7500 fr. bedroeg. duitschland. Weenen, 8 Maart. Men schrijft uit St. Petersburg: Een bewijs, hoe zeer thans de nationale letterkunde bloeit en aangemoedigd wordt, levert het volgende: Het handschrift van Gonscliarows laatsten roman Oblomo waarvoor een boekhandelaar 20,000 fr. had aangeboden, werd bijna ge kocht voor 30,000 fr. door graaf Bezborookidie het als geschenk wilde aanbieden aan den Russkoje Slowo, doch de ondernemende Krajeswsky bood 40,000 fr., voor welke som de roman werd afgestaan. Frankfort8 Maart. Het bevestigt zich, dat te Biebe- rich een Hollandsch werf bureau is opgerigt. Het personeel bestaat uit een stafofficier, etn geneesheer en een sergeant. belgië. Brussel, 10 Maart. Dezer dagen kwamen twee Belgische wevers van Neuville van hun werk naar huis op den weg vonden zij een pas geboreu kind, in doeken gewonden. Een hunner verklaarde terstond, dat hij twee kinderen had en dus den vondeling niet kon met zich nemen, Welnu", zei- de de andere, //ik heb er vijf, maar daar te eten is voor vijf, zal er ook wel voor zes zijn", en hij droeg het kind bij zijne vrouw, die hij gemakkelijk overhaalde om het op te voeden^ b i i: l rv i>. Schagen, 16 Maart 1859. De Daifj/-New» berigt, dat onderscheidene dier vlngte- üngen dien dag in de hoofstad zouden aankomen. Een Fransch provinciaal blad deelt het volgende onfeibare middel tegen de hondsdolheid of watervrees mede. Men vragc in een apotheek een handvol D a t u r a s t r a m o n i u m (doornappel), die men in eene kan water tot op de helft laat inkoken. Dit afkooksel moet de lijder in eenmaal gebruikeubinnen een kort tijdsverloop wordt alsdan de patiënt nog door een hevigen, doch niet langdurigen aanval van woede aangetast, waarop een rijkelijk zweet uitbreekt, en reeds na 24 uren een geheel herstel volgt. De heer Legrand, zendeling te Anam en Tonkin, die dit middel aanbeveelt, heeft het zelf beproefd en in 60 gevallen eene vol komen genezing bereikt. De Union Brelonne van Nantes verhaalt, dat zekere Ménard, die werkzaam is te Cayenne in eene suikerfabriek, moest loten; zijne vrouw kwam met haar kind van 16 maanden om dit te doen, bij afwezigheid van haar man. Men liet den kleine de hand in de bus steken, wier inhoud over het al dan niet soldaat worden van Ménard moest beschik ken. Het kind nam drie nommers daaruit, en men had alle moeite om de twee overtollige briefjes uit zijne handjes weg te nemen, eindelijk wierp het die weder in de bus en hield 142 overdit nommer is voortreffelijk, daar slechts 143 lotelingen zich in dit jaar aldaar hebben aangegeven. Een algemeen gejuich ging in dc zaal op. De zwaluwen zijn reeds te Parijs teruggekeerd en in het Zuidelijke Frankrijk bloeijen de amandel- en kastanje- hoornen prachtig en weelderig, eene maand vroeger dan gewoonlijk. 7 Maart. Een landbouwer te Bovoy (Noorder-depar- tement) had eenige zoutzakken uitgewasschen en het vuile water in zijn tuin doen werpen. Een paar dagen later vond hij den grond bezaaid met doode wormen, hetgeen bewijst, dat zout het beste middel is om die soms voor den landbouw schadelijke dieren te verdelgen. Er zijn berigten uit Bagdad aangekomen van 15 Jan. De rust was in het Pachalik volkomen. Na een zeer hevigen, en voor de Turksche troepen zeer roemrijken strijd, zijn de drie groote Bedouinen-stammen onderworpen. Dit is een gewigtig feit, want die wreede Arabieren waren reeds sedert 1697 in gedurigen opstand tegen de Porte; zij doorliepen het land en vernielden alles. 8 Maart. In de straat de la Barricade is den 21sten Febr. eene vrouw bevallen van een kind van het vrouwelijke geslacht; na drie dagen hervatte zij hare werkzaamheden weder. Den 2den Maart, dus 9 dagen na hare bevalling, beviel zij van een tweede kind, van het mannelijk geslacht. 9 Maart. De Haïtische generaal Delva en zijn zoon zijn te Havre aangekomen. Op het eiland Sardinië is een bandiet gevangen geno men, die van 70 moorden beschuldigd wordt. Eergisteren werd voor de correctionele regtbank de zaak vau zekeren Botten behandeld. De zaak komt hierop neder. Hij was bij eene vrouw gekomen, om gebroken glas te koopen, en kocht, behalve vele gebroken wijnglazen, ook een lampenglas. Toen hij vertrokken was, bemerkte de vrouw, dat hij ook hare koperen lamp had medegenomen. Voor de regtbank, waar hij, als van diefstal beschuldigd, teregtstond, gaf hij voor, dat hij de lamp ook gekocht had, daar het glas op de lamp stond, en met deze een geheel uitmaakte. Niet tegenstaande deze, volgens deu beschuldigde zeer logische redenering, is hij tot 4 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Bij zijne ondervraging, gaf de president te kennendat het hem voorkwam, alsof de beschuldigde zeer veel overeenkomst had met iemand, die onlangs geweigerd had, in eene restau ratie een beefsteak te betalen, op grond dat hij slechts aard appelen gegeten had, daar de beefsteak met de aardappelen een geheel uitmaakten. De oestervangst in de baai Cancale is zoo overvloedig, dat de vissehers zich niet zoodanig voordeelig jaar kunnen herinneren. Meer dan 5000 personen houden zich daarmede bezig. De cavalcade van den vetten os te Parijs is zeer schitterend geweest, en ontvangen door den keizer en de keizerlijke familie. Dezer dagen was te Parijs de openbare veiling aange kondigd van eene volledige verzameling dagbladen van 1848. Op den oogenblik, toen men tot de verkooping zou overgaan, verscheen een commissaris van politie die in naam der wet, de geheele verzameling in beslag nam. Onder de bibliophiltn heerscht eene groote verslagenheid. Die be langrijke documenten zullen echter niet voor de geschiede nis verloren zijn'; alleen de openbare veiling is verboden, en al de documenten zijn aan den eigenaar teruggegeven die ze kan afstaan aan wien hij wil. Te Marseille is de politie te weten gekomen, dat er een paar speelhuizen gehouden werden. De officier van jus titie en de commissaris van politie begaven zich naar de aangewezen huizen en vonden daar een groot gezelschap, dat zich met spelen voor grof geld bezig hield. De personen die deze huizen openstelden, werden in hechtenis genomen, en arrest gelegd op al het geld. Onder de aanwezige waren vele dames, en onder anderen de zustei van een generaal en eene liefdezuster. 10 Maart. Uit Engeland wordt berigt, dat de Napoli- taansche ballingen, die in Ierland waren aan land gestapt, zich onder de bescherming van deu Sardinischen ambassa deur, den markies d'Azeglio, gesteld hebben. In Engeland worden belangrijke aankoopen van paarden voor rekening van Piëmont gedaan. 9 Maart. De oproeping, door de veteraan Marloff, te Darmstadt, aan zijne oude krijgskameraden gedaan, heeft zooveel bijval gevonden, dat een groot aantal reeds de vroe ger aangenomen Helena-medaille aan den Franschen gezant aldaar hebben teruggezonden, met de verklaring, dat zij, in de tegenwoordige omstandigheden, deze medaille niet lan ger konde dragen. Ook in Beijeren heeft dit voorbeeld reeds navolging gevonden. Toen men de doeken van deu kleine losmaakteviel er een brief uit, vijf bankbiljetten, elk van 1000 fr., inhouden de. De brief behelsde onder anderen, dat dit geld voor de personen was, die het kind zouden opvoeden, en verzocht hun tevens, er de grootste zorg voor te dragen hun verze kerende, er later voor beloond te worden. Dit voorval bragt, zoo als men denken kande vreugde in die arme werkmansfamilie, welke voor het goed werk a'.dus terstond beloond werd. 11 Maart. De Belgische regering heeft aan de heeren Jolly en Petit een octrooi op een verbeterd paardentoom erleend, welks werking daarin bestaat, dat door het inhou den daarvan het gebit tegen de neusgaten gedrukt wordt en deze sluit, zoodat het hollende paard, in zijne ademhaling belemmerd, krachteloos en tot stilstaan genoodzaakt wordt. VERGADERING van DEN GEMEENTERAAD. Zitting van 7 Maart 1859. Afwezig gebleven de Heer E. Hoekstra. De A ergadering door den Heer Burgemeester geopend en voorgezeten, zijn door den Secretaris gelezen de notulen van het verhan-

Schager Courant | 1859 | | pagina 2