ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. N°. 78. A®. 1859. (Derde Jaargang.) DONDERDAG 24 MAART. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BEKENDMAKING- II LITE N L N D ENGELAND. Londen, 15 Maart. De verdediger der beschuldigden in de zaak der Phoenix-vereeniging heeft Zaturdag voor het geregtshof te Tralee eene rede uitgesproken, die 12 uren heeft geduurd. Het hof is daarop tot Maandag gescheiden, nadat de voorzitter de jury had bevolen niet uiteen te gaan. FRANKRIJK. Parijs, 15 Maart. De binnenlandsche berigten zijn alles behalve geruststellend. De beweging van de troepen is al gemeen; de forten worden versterkt, en er is een bevel uit gevaardigd van den minister van oorlog, dat van den lOden Maart af geen verlof meer mag verleend worden. Ook is er aan het huis Gedillot, dat sedert den oorlog in de Krim geene zaken meer met het gouvernement gedaan had, eene groote bestelling van tenten opzegeven. SCHAGER COURANT. ABtnoamtvaniM Tim xsi] mxxoxio: Voor Schagenl.OO. Franco per poat door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven I'raneo. 1X13! XXX XX73X73D711D i Van een tol vijf regelt behalve de 35 centa zegelregt0.75. Iedere regel meerder. 0.15. Uroote Letten naar de ruimte die tij bealaan. De Burgemeester der gemeente Magen, Maakt hiermede aan de belanghebbenden bekend. Dat te beginnen met den 14 Maart 1859, wederom tot nadere aankondiging, premiën zullen worden toegekend voor gedoode Wezels. Schagen den 14 Maart 1859. De Burgemeester voornoemd, H. R. DE MEÊR, Te Clapton in Worcestershire was een pachter bezig met het laden van een zesloops-revolver, toen deze op den grond viel. Daardoor gingen eenige der schoten af, en ter wijl een der kogels hem vinger en duim wegschoot en een andere een zijner teenen kwetste, vloog de derde door zijne wang. 17 Maart. Gisteren namiddag is de heer Giovanni Barassioli, een der Napolitaansche ballingen, per stoomboot van Cork te Bristol aangekomen. Ten gevolge van een gerucht dat alle ballingen zouden aankomen, was de geheele stad aan de zijde der rivier gevlagd terwijl alle straten van volk wemelden. Toen de genoemde alleen aan land stapte, ver drongen duizenden elkander, otn hem de hand te drukken en hem hunnen warme deelneming te betuigen. Toen hij in het rijtuig was gestapt werden de paarden ontspannen en de koets door het volk naar het logement getrokken. Daar aangekomen, betuigde de heer Barassioli—die advocaat is zijn dank voor de sympathie van Bristols bevolking, voor de zaak der vrijheid hem te dierbaarder geworden door tien jaren vreeselijk lijden. De heer Ch. Dickens, heeft den ballingen per telegram zijn wensch uitgedrukt, zoo spoedig mogelijk eene persoon lijke bijeenkomst met. hen te hebben. In de vorige week zijn de vrouwen van twee in elkan ders nabijheid wonende en aan hetzelfde dagblad arbeidende letterzetters in deze stad bevallen, de eene van drie levende kinderen 2 meisjes en 1 jongen en de andere eenige dagen later van vier kinderen 3 jongens en 1 meisje waarvan er drie in het leven zijn. Het wordt voor stellig gehouden, dat de keizer van Rusland in het voorjaar naar Patijs zal komen. Om geene onaanzename herinneringen bij dien vorst op te wekken, zal de boulevard Sebastopol herdoopt worden en boulevard Strasbonrz heeten. Uit Turijn wordt berigt, dat de vrijwilligers in massa onder de vaandels van Piëmont komen; de vastberadendste mannen der omwenteling van 1848, behalve Mazzini en zij ne aanhangers zijn te Turijn vereenigd, en verschillende commandementen zijn zelfs aan eenigen van hen gegeven. Ziedaar hoe verre de zaken in Noordelijk Italië staan. Aangaande Mazzini wordt de volgende anecdote ver haald. Wanneer hij naar Zwitserland gaat, reist hij gewoon lijk door het kanton Tessino; Zwitserland echter is niet erg op zijn gezelschap gesteld, en er waren strenge orders gegeven hem niet toe te laten. De zwitsersche beambte was echter te weten gekomen, dat hij gewoonlijk met twee passen reist en, toen hij goed vermomd te Versoix aankwam, vroeg de gendarme, die eenig vermoeden koesterde, hem naar zijn pas. Mazzini reikte dien over, en het signalement kwam volkomen uit. Toon mij thans uw andere pas", vroeg de gendarme, en op de verzekering van Mazzini, dat hij geen anderen had, liet hij er dadelijk op volgen: reis dan maar door, want dan zijt gij de regte niet". Aan dit geval had Mazzini het te danken, dat hij door Zwitserland kon reizen. Er is in Piëmont eene nieuwe wet op de militie uit gevaardigd. De nationale garde is thans eene soort van landweer geworden; alle mannen tot 35 jaar zijn verpligt tot eene dienst van 40 dagen in de forten, en zullen gedu rende den geheelen oorlog en zes maanden na het sluiten van den vrede in actieve dienst blijven. Er is sprake van het oprigten te Turijn van een corps cavallerie, geheel be staande uit vrijwilligers, dit corps zou aan de nationale garde toegevoegd woorden. De Courrier du Havre bevat de volgende tijding, die uit een dagblad van Buenos-Ayres is overgenomen, welk laatste blad, deze tijding in een buitengewoon bijblad aan zijne abonnés heeft laten ronddeelen: u Parijs vernield. De keizer en zjne familie dood. 750,000 mensehen omgekomen. Volgens eene officiële waardering der diamanten van de kroon, is derzelver waarde 21 milioenen ftancs. De Regent wordt geschat op 12 milioenen en eene snoer paarlen op 1 milioen. De Piëmontesche vaderlandschliefde verkoelt geens zins, de markies Parjois heeft op zijne kosten eene veldbat- terij gemonteerd, welke hij aan het Sardinische gouvernement zal schenken. Sedert eenige dagen is te Parijs een slagterswinkel geopend in de rue Touchet, welke alle andere dergelijke inrigtingen ver van achter rich laat. De breedte van het front bedraagt 30 ellen. Overal is de winkel met vergulde ornamenten en wit marmer versierd. Langs de wanden zijn verscheidene marmeren toonbanken bij wijze van étagère boven elkander geplaatst, op bronzen zuilen rustende. Mid den in den winkel is eene fontein in een groot bekken van porphyr, welks middellijn twee ellen bedraagt. De toonbank, waaraan de kalanten worden bediend, is insgelijks van wit marmer, door verzilverde zuilen gedragen. Het personeel telt 80 mannelijke en vrouwelijke bedienden, wier kleeding zeer smaakvol is; Wijders is de gansche winkel in het rond verfraaid door eene groote menigte heesters en bloemen. Te Colmar vond dezer dagen een lantaarnopsteker een met diamanten omzet horologie. Hij bragt het dadelijk naar het bureau van politie en daar wees men hem den ei genaar aan. Deze was een der voornaamste ambtenaren der stad en vraagde hem, welke belooning hij verlangde. De brave lantaarnopsteker koesterde sedert geruimen tijd een wensch, maar deze was zoo hoog, zoo overdreven, dat hij dien niet durfde te uiten. wNeen," riep hij uit, //die droom zou te schoon en het ontwaken, door de weigering, te ver schrikkelijk zijn." «rMaar wat verlangt gij dan?"De goede man vatte al zijn moed te zamen en zeide binnens-

Schager Courant | 1859 | | pagina 1