ALGEMEEN NIEUWS-, AD VER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Derde Jaargang.) N°. 81. A°. 1859. DONDERDAG 14 APRIL. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BEKENDMAKING- KENNISGEVING- ENGELAND. Londen, 8 April. Bij Sherbourne zijn een man en een knaap in een leemput door eene instorting levend begraven en eerst na 90 uren is men door het graven van een mijngang er in geslaagd hen te naderen. Men dacht niet anders, dan twee lijken te vinden, doch hoewel zeer verzwakt, waren zij nog in het leven en volkomen bij kennis zoodat zij onder doelmatige behandeling thans bijkans geheel hersteld zijn. De knaap sprak het eerst en zeide tot een der gravers die zich door den mijngang vertoonde: «rVader zijt gij het?" Hij was het inderdaad, en men verbeelde zich het tooneel der ontmoeting FRANKRIJK. Parijs8 April. Alhier is op dit oogenblik van eene zeer belangrijke verbetering sprake, die sommige spoorweg-maat schappijen voornemens zouden zijn binnen kort tot stand te brengen. Zij stellen zich namelijk voorbij de thans bestaan de rijtuigen, een aantal nieuwe grootte waggons der eerste klasse, te doen vervaardigen, en deze lnatsten zoodanig in te rigten, dat zij tot het vervoeren van gezelschappen en fami- liën, die wegens eene verre uitspanningsreis een grooten afstand met den spoorweg hebben af te leggen, alle mogelijke gemakken aanbieden. Volgens dit plan nu, zouden de daar toe bestemde rijtuigen bestaan uit een salon, een slaapkamer en eene antichambre, zoodat verschillende personen, die met elkander zulk een rijtuig af huren, langs den geheelen weg dag en nacht alle vereischte gemakkelijkheden kunnen vin den en zich in dit bewegelijk of reizend logement naar verkiezing door hun eigen personeel kunnen lateu bedienen. Men verneemt dat de westelijke spoorweg-maatschappij zelfs voornemens is, behalve deze, ook nog eene andere soort van rijtuigen van nog meer geriefelijke bouw bij de treinen te voegen. Zij zou namelijk waggons doen vervaardigen, die niet alleen langs hare eigene rails bruikbaar zijn, maar daarvan zonder moeite op alle andere Europesche spoorwe gen kunnen worden overgebragt, zoodat de passagiers voor eene reis door verschillende landen zich van hetzelfde rij tuig kunnen blijven bedienen. SCHAGER COURANT. AstnaamantiaïiBias mi rai maaoiiiB: Voor Schijnf I OO. Franco per poat door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Rrlerea Franco. ÏBWï Hi3B AX73BT3B911B S Van ent tot vijf regela behalve de 35 centa aegelregtf 0.75. Iedere regel meerder0.15. Groote Letter» naar de rnimte die aij bealaan. De Burgemeester der gemeente Schagen. Brengt hiermede ter kennisse van Belanghebbenden, dat van af heden tot den 28 april a. s. van des morgens 10 tot 's namiddags 2 ure ter secretarie dezer gemeente verkrijg baar zullen worden gesteld, de verlangde acten en kosteloo- ze vergunningen, tot uitoefening der Jagt en visscherij voor Schagen den 5 April 1859 De Burgemeester voorn. H. R. DE MEER. De Burgemeester van Schagen, Brengt ter kennisse van de belanghebbenden, dat de post van Marktmeester door het vertrek van den Heer J. van Cantfort, vacant is geraakt Sollicitanten worden uitgenoodigd zich, binnen 10 dagen na dagteekening dezer, met op zegel geschreven verzoek schriften te vervoegen tot den ondergeteekende. Schagen den 6 April 1859 De Burgemeester voorn. H. R. DE MEÊR. BUITEN L ANI). 4 April. In de afgeloopen week zou de inboedel van een fabriekant van soda-water, die in ongunstige omstan digheden verkeerde, om de achterstallige huishuur, ten be drage van ft St. 20verkocht worden. Onder de meubels bevond zich eene oude bureau, door zijne vrouw van haren vader geërfd. Omdat men dacht, dat dit meubelstuk bij verkoop een prijs zon opbrengen welke volstaan zou om zoo niet de geheele, dan toch het grootste gedeelte der schuld te dekken, zou dit ten behoeve des huisheers, naar eene verkooping worden gezonden. Bij het voorafgaande oppoet sen hoorde men iets rammelen, onderzocht het naauwkeurig en vond in eene geheime lade 100 blinkende guinjes, welke dadelijk aangesproken werdenom de schuldeischer te voldoen. Van hier is aan de New-Yorksche Tribune medegedeeld, dat als een van de gewigtigste feiten moest wordeD beschouwd, de onderwerping der Khalka Tartaren aan Rusland. Dit volk telt 4 millioen zielen. Het grondgebied strekt van de grenzen der provincie Irkutsk tot aan de Mongalische woestijn, is zoo groot als, Frankrijk en heeft een klimaat als het zuiden van dat rijk. Het is het Siberische Italië. Voegt men daarbij het Amur-gebied, dan heeft Rusland, sedert Alexanders troonsbestijging, zoo veel grond aange wonnen als Frankrijk, Nederland, Belgie en Duitsehland te zamen. 6 April Er wordt hier eene nieuwe straat aangelegd, die behalve eene ruime voetstraat ter wederzijde, eene breedte van 50 voet zal hebben. Er heeft eene prijs-bokspartij plaats gehad, tusschen twee bekende kampioenen Tom Sayers en William Benja mins, waarbij Sayers weder, even als bij eeue vroegere gelegenheid, overwinnaar bleef. Boven den gewonen inzet, was er nog ft St. 200 door één persoon verwed. 7 April. De Napolitaansche ballingen worden bij voortduur door hooggeplaatste personen uitgenoodigd tot het bezoeken hunner gezelschappen. Zoo heeft baron Poerio en eenige lotgenooten, het middagmaal bij den heer Glad- stone en des avonds eene soiree bij lord Shaftesbury bij gewoond. De regering heeft het berigl ontvangen, dat de koning van Delhi zich te Rangoon in de grootste ellende bevindt. Er zijn derhalve l>evelen onderhoud te verschaffen. gegeven, om hem een voldoend Een oud vrouwtje, van 89 jaar, dat slechts 700 francs rente bezat en 80 jaar in hetzelfde huis gewoond had, moest dezer dagen verhuizen, omdat haar huisheer de huur ver dubbeld had. Om de verhuiskosten te kennen bestrijden, verkocht zij een paai schilderijtjes. Men kan zich hare ver wondering voorstellen, toen zij voor, een daarvan 17000 fr. ontving. Het was een Morales. Gisteren is den heer Alexandre Dnmas een groot banket door zijne vrienden aangebodener waren 33 per sonen aanwezig. Hij vertrekt eerstdaags naar Griekenland. Zijne reis naar den Caucasus wordt door twee uitgevers gedrukt en zal in 30 dagen gereed zijn, terwijl de schrijver voor iederen dag 1000 fres. ontvangt. Twee andere Barnums hebben hem aangeboden, den clipper, waarmede hij naar Scyra is gereisdvoor hem te betalen en hem het vrije ge bruik gedurende een jaar toe te staan. Na dien tijd zullen zij met dit schip naar Londen gaan, en het daar voor eene shilling per persoon laten zien; zij hopen, dat dit meer dan 200,000 francs zal opbrengen, terwijl de koopprijs van het schip slechte 18,000 francs bedraagt. Men leest in de Argus Soissonuais, van 3 April:

Schager Courant | 1859 | | pagina 1