DUITSCHLAND. Weenen, 4 April. Aan de A. A. Z. wordt gemeld: //De Montenegrijnen hebben eens weder een strooptogt onderno men en 100 ossen en 500 schapen uit de Herzegowina naar de zwarte bergen gedreven. De Temeswarer Zeitung berigt nog bovendien, dat de aanvoerders der bende den herders vroegen, of zij Turken waren, en toen zij van hen vernamen, dat zij tot de Christelijke belijdenis behoorden, zeiden zij, dat men hun (den herders) de hoofden zou hebben afgesne den, bijaldien zij Muzelmannen geweest warenvermits vorst Daniëlo hun bevolen had, met iieden van laatstgenoemd geloof geene complimenten te maken". Frankfort, 4 April. Het Zuricher Inlelligemblatt ver haalt het volgende: Een veldwachter had te Chur een vriend van Mazzini, in den waan dat het Mazzini was, gearresteerd. Mazzini bevond zich juist aan het postkantoor en vernam wat er gaande was. Hij komt bedaard naar buiten, gaat op een anderen veldwaschter af en vraagt hem met de grootste kalmte naar het hötel Hel Witte Krui». De veldjager bege leidt Mazzini vol ijver tot de deur van het hötel. Eindelijk reist Mazzini verder in denzelfden postwagen, waarin zijn vriend, door een gendarm vergezeld, wordt getransporteerd. Met behulp van Mazzini ontkwam de gearresteerde onder weg, terwijl hij zelf onbekend en dus ook ongemoeid verder reisde. BELGIË. Brussel, 4 April. Een behendig schutter heeft op zijne plaats eene der raven, die gewoonlijk de torens bewonen, nedergeveld. Haar oprapende, zag hij aan den poot van het dier een looden ring met het jaartal 1757; het is dus waar dat, indien die ring aan den poot der raaf gedaan is om het tijdstip harer geboorte aan te duiden, die vogels meer dan 100 jaren, zoo als de natuurkundigen ons leeren, kunnen leven. RÜSL AND. St. Petersburg, 29 Maart, Het schijnt thans zeker, dat alle geruchten betrekkelijk troepenbewegingen in Rusland van allen grond ontbloot zijn. IM IN N E N L A IV l>. Schagen, 13 April 1859. s' Gravenhage, 4 April. Jl. Zondag is de persoon van S. de B., zich noemende letterkundige, door de politie alhier gearresteerd en vervolgens naar het huis van arrest overge- bragt, ter zake dat hij zich zou hebben schuldig gemaakt aan verregaande mishandelingen met een pook, waardoor hevige bloedstorting is ontstaan, op de heeren L.tabaks handelaar, bij wien hij inwoonde, en J.ambtenaar ter ste delijke secretarie, mede aldaar woonachtig. Laatstgemelde verkeerde gisteren in bedenkelijken toestand. Hoorn, 8 April. Op den 17den Mei a. s. zal ter deze stede, door de Liedertafel «rS a p p h o", een Tweede Provin ciaal Zangerejeest gegeven wordeneene zaakwelke door ons met ingenomenheid vermeld, en waarvan op goeden grond, de meest gunstige verwachting gekoesterd wordt. Een der talrijke molenswelke door het water der kleine rivier Criso in beweging worden gebragt, is bet tooneel geweest van eene verschrikkelijke gebeurtenis, welke de stad Soissons en omstreken in verslagenheid heeft gedompeld. Zes personen, waarvan de oudste nog geen 40 jaren telde, te weten: de vader, de moeder, hunne drie kinderen en een meisje, hunne bloedverwant, zijn verstikt geworden onder het inzakken van ongeveer 70,000 kilos tarwe, welke in een magazijn lagen boven de door hen bewoonde kamer, en onder welker gewigt de planken vloer bezweken was. Uit. Madrid wordt gemeld, dat de moorden aldaar sterk toenemen. Den 29sten Maart zijn vier gemaskerde personen een huis binnengedrongen en hebben twee personen vermoord en een millioeu realen gestolen. De dienstmeid, die medepligtig en met de misdadigers gevlugt was, is op de brug van Toledo vermoord gevonden. Dienzelfden dag werd een jong meisje vermoorden niet tegenstaande de nieuw georganiseerde politie blijven de moor denaars onbekend. De heer de Lamartine heeft van de stad Parijs uitge breid stuk grond ontvangen waarop zich eene sierlijke wo ning bevindt. Men wil eene proef nemen om alpacas en vicunnas in Frankrijk te acclimatiseren; er zijn 20 alpacas 10 vicunnas in het bosch van Boulogne aangebragt. De keizer heeft voor eigen rekening twee kudden van deze dieren besteld, en ook baron de Rothschild wil eene proef op zijn landgoed nemen. Berlijn, 4 April. Voor eenige dagen sloeg de bliksem in de parochiekerk te Marienfelde (in de omstreken dezer stad), vernielde het altaar en trof vijf tot zes personen in meer of minderen gfcad. 8 April. Eenige dagen geleden vond een schaapherder bij Ivissen in de nabijheid van Altenkirchen, terwijl hij zijne kudde hoedde, een steenen kruik met 80 goudstukken, die hij op milde wijze met zijne vrienden deelde. De ge vondene muntstukken bleken Rhijnsche goudguldens uit den tijd van 14141463 te zijn en eene waarde van 4 th. 5 sgr. te bezitten. 7 April. Een dubbele moord is dezer dagen te Elber- feld, in een huis van de St. Ursula-straat, gepleegd. De heer X.eigenaar, had voor de regtbank den kleerma ker T., een zijner huurdersdoen verschijnenomdat deze zijne schuld niet betaalde, die 24 thalers bedroeg. T., geen voorwendsel hebbende om er zich uit te redden, werd dadelijk veroordeeld om te betalen. Eenige uren daarna kwam de kleermaker bij den heer X., die alleen in zijn kabinet was, en zeide hem»ik breng uw geld, maar het is in groschen,koperen geld, waarvan er 30 opeen thaler gaan." #Ret is hetzelfde; geef maar op", antwoordde hem de eigenaar. T. plaatste op eene tafel een zwaren zak. De heer X. deed dien open en terwijl hij er de groschen uitnam en er geldhoopen van 15 groschen van maakte, haalde T. van onder zijn kleed een Cataliaansch mes en bragt er den heer X. twee steken in de keel en een in de borst mede toe. Het slagtoffer begon te schreeuwen; zijne vrouw kwam toeloo- pen, maar naauwelijks, was zij binnengekomen, of de moor denaar gaf haar eenige steken in den buik; daarop nam hij zijn geld terug en vlugtte weg. Ten gevolge van ijverige opsporingen, werd T. spoedig aangehouden door twee politie-agenten, maar hij had noch zijn mes, noch zijn geld meer bij zich. De heer X en zijne vrouw verkeeren in een wanhopigen staat. De moordenaar heeft alles bekend. Hij zal in de volgende assises gevonnisd worden. De superieur en eenige monniken uit het Trappisten klooster der abdij van Forge zijn in het gebouw door gen darmes gearresteerd en naar de gevangenis te Chimay gebragt van waar zij naar Charleroi zullen worden vervoerd. Te Diever zijn reeds nieuwe aardappelen vertoond, waaronder velen ter grootte van een hoenderei. Zij zijn in den kouden grond gegroeid. De arrondissemeuts-regtbank te Zwolle heeft uitspraak gedaan in de zaak der personen, die wegens het verkoopen van Urbanus—pillen teregtstonden, en hen alle vrijgesproken. De gemeenteraad van Haarlem heeft besloten, de Oude en Kraaijen horstergrachten te dempen, van het Sparen tot aan de Nieuwegracht, met aanwending van het stelsel van vuil- en water riolen, eerstgenoemde met twee gangen. Te Strijen heerscht eene groote spanning tusschen den burgemeester en de burgerij. Eerstgenoemde was, voor zijne veiligheid, naar elders gevlugt, doch is thans, begeleid van 30 soldaten, weder teruggekeerd. Thans circuleert, een adres aan Z. M. om den burgemeester te ontslaan. Te s' Gravenhage doet zich, volgens de Kamper Courant, het geval voor, dat in eene der talrijke stadsscholen vijf hulponderwijzers en kweekelingen ontbreken, zoodat de hoofd onderwijzer genoodzaakt is, de Regering te verzoeken, de verschillende klassen en afdeelingen zijner school bij beurten te huis te laten. De hulp der Regering in dezen wordt dus dringend vereischt. Als een bijzonderheid meldt men van Rolde, dat vier jonge lieden zich in het verleden voorjaar bij deu ambtenaar van burgelijken stand aangaven, voornemens te zijn, een huwelijk aan te gaan; dat de beide paren te gelijk zijn getrouwd; dat de beide jonge vrouwen, die door haar huwelijk schoonzusters waren geworden, in den nacht van verleden Zondag en Maandag, op bijna hetzelfde uur, ieder van een zoon zijn bevallen, en dat de beiden zwagers te gelijk hunne zonen in de registers van den burgelijkenstand hebben laten opnemen. De uitspraak in de zaak van generaal Gunckel is bepaald op Zaturdagden 16den dezer, ten 1 uur. In deNoorderkerk alhier, welk voor het doel uit nemend geschikt gebouw, welwillend door HH. Kerkmees- tereu werd afgestaanzal bij die gelegenheiddoor eene vrijwillige vereeniging van negen Liedertafel»uitmakende een personeel van minstens tweehonderd medewerkende Zan ger», eene keur van de schoonste Compositiën bij onderschei dene groote feesten van hetNederlandsch Nationaal Zangers verbond, bereids ten gehoore gebragt, worden voorgedragen gedeeltelijk onder medewerking en met begeleiding van het met lof bekende Orchest van den heer J. Eduard Stumpf

Schager Courant | 1859 | | pagina 2