ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER-1. TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Dcrcle Jaargang.) N°. 87. A°. 1859. BEKENDMAKING- BEKENDMAKING- li 1 1 T E N L A I). ENGELAND. FRANKRIJK. SCHAGER m COURANT. ÜILOtt'A'JI'JiTüaïatl J3 1 tb 31 M31 QMtAORHH Voor Schagen1.00. Fraiico per po»t door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. DONDERDAG 26 MEI. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. Brieven Franco. 1131 ülT117in?3'10: Van een tot vijf regeltf 0.75 Iedere regel meerder0.1 5 Geboorte-, Huwelijk*- en Doodberigten 0 50. De 35 cent» ïegelregt niet medegerekend. Croote Lettert naar de ruimte die tij betlaan. De Burgemeester van Schagen. Gelet, dat op Donderdag den 2 Junij a. s. llemclsvaardag, invalt. Brengt ter kennisse van belanghebbenden, dat de weke- lijksche markt, zal gehouden worden op Woensdag den 1 Junij a. s. Schagen den 25 Mei 1859. De Burgemeester voornoemd, II. R. de MEER. De Burgemeester en Wethouders van de gemeente Scha- gen, maken biermede bekend, dat naar aanleiding van Art. J6G en volgende van bet plaatselijk Politie reglement dezer gemeente, betreffende de dienstpligtigheid bij de Brandspui ten alhier, alle geëmploijeerden bij die spuiten den ouderdom van GO jaren bereikt hebbende en verlangen uithoofde van ligchaamsgebreken of zwakke gezondheid hun ontslag te bekomen, worden opgeroepen, om zich tot dat einde, vóór of uiterlijk op den 30sten dezer, van 's morgens 9 tot 12 ure, ter Secretarie der gemeente aan te geven en hunne herken ningsteekenen (stokken en pieken) zoo zij die hebben, terug te brengen, zullende na dien tijd, de zich niet aangemeld hebbende personen, nog voor een jaar worden gecontinueerd. Wordende wijders bekend gemaakt dat het proberen en exerceren met de Brandspuiten, zal plaats hebben op Maan dag den G Junij 1859 des namiddags ten 5 ure, tot welk einde alle manspersonen tusschen de 17 en 60 jaren oud, worden gelast, zich op voormeld tijdstip te bevinden vóór liet Raadhuis der gemeente op straffe bij het genoemde re glement bepaald. Schagen, den 25 Mei 1859. Burgemeester en Wethouders voorn. De Burgemeester H. R. de MEER. De Secretaris A. J. van CANTFORT. Londen, 17 Mei. liet kopijregt van Dickens Household Words, is gisteren voor tE St. 3550 verkocht. De Mom. Herald schijnt een nieuwen Lodewijk XVII. ontdekt te hebben in een 75jarig man, die dezer dagen in een der cabs van Londen dood gevonden is. Hij had den naam van Aitguste Mencs aangenomen en gaf les in de muziek. Eerst sedert de laatste dertig jaren had hij zijne vrouw en kinderen het geheim zijner geboorte toevertrouwd, met uitdrukkelijk verlangen, dat zij er niet van zouden spre ken. Hij geleek sprekend op de Bourbons. Voor den grooten hamer, die bij de vervaardiging van Armstrongs kanonnen zal gebezigd worden, is zaturdag 11. te Woolwïch een aanbeeld gegoten, dat niet minder dan 450,000 ponden weegt. Wegens de groote hitte, die in deze massa heerscht, zal er wel eene week noodig zijn, om haar behoorlijk te doen af koelen. Parijs, 15 Mei. Het volgende gezegde van een Fransch soldaat doet geheel het karakter van de Fransche krijgslieden kennen. Bij het overtrekken van den berg Ceuis, terwijl koude, sneeuw en regen maar vooral de vermoeidheid alle tonseu deed verstommen, riep een der soldaten uit: »Als de goede God den ransel op den rug had gehad, toen hij de wereld schiep, zou hij toch de bergen zoo hoog niet hebben gemaakt." Iedereen lachte. De soldaten droegen niet alleen hunne geheele bagage, maar 4 dagen levensmiddelen en 90 patronen bij zich. 17 Mei. Het Sardinesche leger bestaat in alle rangen, van den soldaat af tot den generaal, uit de bloem van Ita- lies bevolking. 18 Mei. De receptie, gisteren door de keizerin in de Tuilleriën gehouden, was zeer schitterend. De gecrinoliseer- de keizer heeft de salons doorwandeld, met iedereen gespro ken over den oorlog, en zelfs over de politiek. Ten 11 ure verliet de functie-doende keizer de zaal, terwijl iedereen als betooverd was over hare persoonlijke bevalligheid en hare welwillendheid. Een particulier schrijven uit Parijs aan de Indepen- dance meldt het volgende: i/Ik heb een Eugelsch officier gezien, die naar Engeland terugkeert, na, op last van zijn gouvernement, al de havens der Zwarte zee bezocht te hebben. Er heerschte daar eene groote bedrijvigheid. Turkije maakt aanzienlijke militaire toebereidselen zooveel als zijne middelen het toelaten. Te Sebastopol heeft het gouvernement nog niets ondernomen, om de stad uit hare puinhoopen op te beuren. De omstreken worden bezocht door arme lieden, welke er de beenderen van paarden opgraven, om er beenzwart van te maken; ver der zoeken zij brokken wapens, welke men nog in groote hoeveelheid vindt. Sebastopol zal wéér worden opgebouwd, als al het puin zal zijn weggeruimd. Eene Engelsche-Ame- rikaansche compagnie houdt zich bezig, om de schepen, aan den ingang der reede gezonken, weer op te balen. Te Cairo (Egypte) houdt men zich zeer bezig met eene ontdekking van den heer Mariette. Deze oudheidkun dige heeft te Thebe het graf van den Pharao Amosis gevon den. Het lijk lag in eene kist, die geheel bedekt was met goud. Een dertigtal edelgesteenten van groote waarde lagen naast het lijk, en een bijl van goud trekt vooral aller be wondering. Eenige jaren geleden vond de heer Mariette in het graf van Apis de edelgesteenten, die thans in het Lou- vre voorhanden zijn. Men zegt dat dezelfde oudheidkundige vele kolossale standbeelden heeft gevonden, welke van de eerste dynastiën van Egypte dagteekenen. Een landbouwer in de omstreken van Fontainebleao, vond onlangs in zijn land twaalf oude zilveren muntstukjes die hij aan een zilversmid ten verkoop aanbood. Deze wilde hem daarvoor naar de wigt, 2 fr. 50 c. geven, doch de vin der was daarmede niet tevreden, en vervoegde zich bij een liefhebber van penningen, aan wien hij ze voor 5 fr. af stond. Laatstgenoemde zond ze tot onderzotk, aan den bewaarder van 's rijks kabinet van munten te Parijs. Na naauwkeurige nasporing bleek het dat het penningen waren geslagen onder Hugo de Groote, hertog van Frankrijk, graaf van Parijs, de vader van Hugo Capet, overleden in 956. Deze tot hier toe onbekende munten zijn door het Rijk aangekocht voor 600 fr. welke som door den liefhebber van penningen weder is ter hand gesteld aan den eersten vinder, die, in behoefti ge omstandigheden verkeerende, daarmede niet weinig ver rast en verheugd was. Men heeft opgemerkt, dat de schildwachten op de verschillende posten alhier, dienst doen met den randsel op den rug. Deze maatregel, gewoonlijk alleen in oorlogstijd gebruikelijk, heeft ten doel, den soldaat te gewennen pak en zak te dragen. Er zijn naar Genna 75 slagers gezonden, om daar de dienst der slagterij te organiseren. De levenmiddelen voor het leger komen voornamelijk uit Frankrijk. Om een denkbeeld te geven van hetgeen het trans port van oorlogsmaterieel kost, dieae het volgende. Om een

Schager Courant | 1859 | | pagina 1