Maastricht, 24 Mei. In de fabriek van den heer Stevens alhier, wordt met den meest mogelijken spoed gearbeid aan ti railleur-geweren, welke zoodra mogelijk in 's rijks geweerwinkd te Delft moeten worden afgeleverd. Middelhar nis, 26 Mei. Zondag 11. lag te Oudetonge zeker persoon L. aan den dijk te slapen, terwijl zijn hond zich bij hem bevond. De man werd wakker doordien de hond naast hein een kuil in den grond groef, waaruit die gelukzoeker eene kous bela den met klinkende specie te voorschijn haalde. West-Terschelling, 24 Mei. Heden namiddag heeft een allertreurigst voorval deze gemeente plotseling in diepen rouw gedompeld. Dordrecht, 26 Mei. De algemeen geachte Dr. Roëll, die zich door verpleging der krankzinnigen in het gesticht alhier zoo bekend gemaakt heeft, is in zijne gezondheid zoodanig geschokt, dat men het ergste vreest. 's Gl'avenhage, 28 Mei. Heden namiddag tusschen 2 en 4 ure, woedde in deze stad en omstreken, na een smoor- heeten voormiddag, eeu hevig onweder. Hagelsteenen ter j grootte van de grootste soort knikkers, ware stukken ijs, vielen neder. Een aantal glasruiten zijn verbrijzeld, en het gewas op de velden is waarschijnlijk niet gespaard geble ven. Het water viel in zulke stroomen neder, dat sommige straten letterlijk blank stonden. In de Eerste Wagenstraat werd een paard voor eene vigilante door den bliksem schich tig, zoodat het rijtuig omsloeg, en twee daarin bevindende dames, gelegenheid hadden een bad te nemen in het frisch geval |pn water, gelukkig zonder zich verder te bezeeren. Nieuwediep, 28 Mei. Gisteren is hier binnengekomen van Charleston het schip Movntaineer, kapt. Wilson. Het viel dadelijk in het oog dat vier man der equipage, ten ge volge der terstond door den gezagvoerder ingeroepen adsis- tfnlie der politie, gevankelijk van boord werden gevoerd. Heden vernemen wij dat deze vier mannen, waaronder de le en 2e stuurman als hoofddaders, genoemd worden, op de reis een matroos op eene barbaarsche wijze van het leven beroofd LAATSTE BEUG TEN. Turijn, 26 Mei. Uit Como wordt gemeld.dat aldaar een Bern, 29 Mei. Gisteren had er aan den linkeroever der Scsia tegenover Vercelli eene ligte ontmoeting met de Oos tenrijkers plaats, die werden teruggeslagen. Turijn, 28 Mei. De bevolking der in de nabijheid van Como gelegen plaatsen hebben zich onder Garibaldi gesteld, terwijl er ook andere versterkingen voor hem zijn aangekomen. Como heeft zich bepaaldelijk voor den koning van Sardinië verklaard, terwijl de bevolking bij het Lago Maggiorc zich tot wederstand toerust. Geboren: 28 Mei. Guurtje d. van II. Roozendaal en T. Zwart. Getrouwd28 Mei. E. Krans, jm. te Schagen en D. Saaf, jd. te Zijpe. Overleden: 28 Mei. T. Schrijver oud 40 jaren. k AN TONGEREGT. Amsterdam, 31 Mei. W. S. 2] pCt. 58 3 pC. 69} Rusland, oude 5 pCt. 101: 1829, 5 pCt. 99. Oostenrijk, Metaliek, 5 pCt. 40]; idem A. 58J. Portugal, 3 pCt. 39J. Londen, Wisselkoers, zigt, f 11.622 m. ].52j Parijs, u u n 55] Hamburg, 85] 35. Bordeaux, 15 dagen 55] 54]. winkel te hebben lateu liggen. Onmiddelijk keerde hij der waarts terug, doch men beweerde, geen portemonnaie te hebben gevonden, en ook de nasporingen die men in het werk stelde, zelfs nadat door den belanghebbenden de hulp der policie was ingeroepen, bleven vruchteloos, toen op het onverwachts een kind van 4 5 5 jaren dat bij het zoeken tegenwoordig was, zeide: //Maar vader, gij hebt immers dat dingetje daar straks in uw laars gestoken De vader aldus door zijn kind verraden, was nu wel verpligt den verborgen schat weder aan het licht te brengen. Volgens een bij de regering ontvangen telegram, dd. Batavia 9 April jl., was alles rustig en was de doessoen Pjattie, in het Paleinbaiigsche ingenomen. Sl. Cl. Men meldt uit Stutgardt dat H. M. de koningin der Nederlanden gelukkig aan een groot gevaar is ontsnapt, ten gevolge van liet schuw worden der paarden van haar rijtuig, bij een onwcder in de nabijheid van een meer. Door de keurmeesters van levensmiddelen is in de laat ste dagen in ruim tweehonderd kruideniers- en kom-en- eisch- winkels het limoensap vernietigd, als zijnde grootendeels za- mengesteld uit vitrioololie en guttegom met water, en dus hoogst schadelyk voor dc gezondheid. De hoog gele kleur is onder anderen het kenmerk voor deze zoo schadelijke verval- sching. De kous bevatte een horologie met ketting, alsmede andere gouden en zilveren voorwerpen, die men herkent te zijn gestolen uit het buis, waarin onlangs brandstichting met diefstal is ge pleegd, en waarvan de vermoedelijke dader zich reeds in arrest bevind. Drie veel belovende jongelingen, varensgezellen, de hoop hun ner achtenswaardige ouders, begaven zich in eene sloep, en zeilden begunstig door den eb, onze haven uit, met het doel, om op eene naburige zandbank, (de Noordvaarder) eijeren te zoeken. Op eeni- gen afstand in zee gekomen, en willende wenden, slaat, door den vliegenden stroom, de sloep om. Een hunner had het geluk, op de omgeslagen sloep te klimmen, van waar hij zijne twee makkers toeriep, om bij hem te komen, dewijl zij zich toch met zwemmen niet zouden redden, daar de afstand te groot, en de stroom tegen was. Zij beproeven echter het strand te bereiken; door den hen tegenwerkenden stroom spoedig uitgeput rakende, zinken zij nf- gemnt in de golven. Inmiddels had men van den wal gezien, dat de sloep omge slagen was. Oogenblikkelijk beproefde men, zoo mogelijk, hulp te verleenen, doch slechts den éénen, die op de sloep geklommen was, kon men nog redden, de twee auderen waren reeds jammer lijk in de golven omgekomen. Men stelle zich den verschrikkelijken toestand voor hunner beider ouders, broeders en zusters, die zich reeds bij de zAam- gestroomde menigte aan het strand bevonden, toen de manschap pen, in de ter redding uitgevaren sloep, niet hen, maar slechts hunne hoofddeksel hadden zien drijven. AVij wagen het niet dien te schetseu want hij ging alle beschrijving te boven. en over boord te hebben geworpen. Sardinisch telegraphist is geïnstalleerd. Garibaldi en Niel zijn den Oosten rij ksche generaal Urban wachtende. Volgens nadere berigten van het tooneel des oorlogs verneemt men dat Garibaldi in Varcsc, is binnengerukt en door den vijand is belegerd, welke door de dappere verdedi ging van Garibaldi op de vlugt is gedreven, en waarbij eenige kanonnen op de Oostenrijkers zijn veroverd. Garibaldi is vervolgens Como en Camerlata binnengerukt en maakt zich gereed dc Oostenrijkers die naar Milaan terug trekken te achtervolgen. De koning van Sardinië heeft aan Garibaldi, lof over zijne dapperheid en overwinning toegezwaaid. Garibaldi zal weldra eene groote versterking van batte rijen artillerie ontvangen. Ml IIG E KL1JKE STAM). Zitting van 26 Mei 1859. 1. P. B-, tc Zijpe, veroordeeld, ter zake van het laten loo- pen grazen van twee paarden, aan den publiekeu weg in den A. P. Polder boete f2 en in de kosten. 2. J. IJ., te Zjpe, veroordeeld, ter zake van het laten loopen van 29 stuks schapen aan den openbaren weg in de gemeente Zjpe-, boete f3 en in de kosten. 3. P. S., te Zjpe, veroordeeld ter zake van het laten loo pen grazen van een paard op de stortgroudeu van het N. II. Kanaal; gevangenis van 1 dag en in de kosten. 4. 1). K., te Zjpe, veroordeeld ter zake, als bij J)£ 3; boete f 12 en in de kosten. 5. T. de W., en H. B., jjbeide te Pellen, veroordeeld ter zake van het te zaïr.en dobbelen om en met centen aan den openbaren weg. in genoemde gemeente; boete ieder f3 en in de kosten. 6. C. K„ G. K., C. v. S., A. K., C. II.. J. M, P. C., en P. K.. allen beschuldigd ter zake van het te zamen en vereenigd maken van buitengewoon geschreeuw en ge- taas op den openbaren straat in de kom der gemeente Scbaycn-, de le. 2e. 3e. 5e. 6e. 7e. en 8e. veroordeeld ieder hunner in eene boete van f5.50 en in de kosten en de 4e. vrijgesproken. STlJhl i:i\. Spanje, thans 1 pCt. 27{; 3 pCt. 39 binnl. 36T7,.. Metal. Coupons 19.90. Al A l\ I1TBE 11T G JEIN. Stellagen 26 .Vlei 1S39. Aangevoerd 4 Paarden f 30 a 80; 12 gelde Koeijen mager f 80 a 120; vet 55 a 60 ct. per N. il'; 13 kalf Koeijen f 100 a f130; 5 Yaarsen f 30 a 70; 12 nuchtere Kalveren f254; 768 Schapen f 10 a 22: 2683 Lammeren f4 a 12; 10 Bok ken Geiten f 1.50 a f 4; 8 5 arkens mager f8 a 16; 242 Biggen f 5 a 7; Konijnen 45 5 70 ct.; Kippen 45 a 100 et.; Boter 87 a 90 ct. per N. ffi; Kaas 27 a 32 ct. per N. ff; Kip-Eijeren f 2; per 100 st.; Eeud-Eijeren f2.10 per 100 stuks. Over het geheel was de markt vlug.

Schager Courant | 1859 | | pagina 3