ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. No. 92. A°. 1859. DONDERDAG 30 JUNIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BEKENDMAKING- IS t I T E N E A r\ I> ENGELAND. Londen, 21 Junij. Te Canterbury heeft een botsing plaats gehad tusschen militairen der bezetting en burgers. De eersten maakte van hunne bajonetten, de laatste van stokken, tan-ren en andere werktuigen gebruik. Uit een voorloopig ingesteld onder zoek schijnt te blijken, dat het conflict door de burgers was ge provoceerd. FRANKRIJK. Parijs, 21 Jnnij. De Oostenrijkscbe krijgsgevangenen, die naar Frankrijk zijn overgebragt, zijn aan de volgende bepalingen onderworpen: de J ei ar ga ng.) (I)cr 0>Ü33 'Ü1ÜÜW13D: Voor SchagenJ 1.00. Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. II r i e v e n Franco. *113JÏ 'JLJSH WJIWlïmiYl Vaneen tot vijf regelsf 0.75- Iedere regel meerder0 15. Ceboorte-, lliwelijks- en Doodberigten 0.50- De 35 cents zegelregt niet medegerekend. Crootc Letters naar de ruimte die zij beslaan. Visscherij. De Burgemeester der gemeente S-:/iagen. Brengt hiermede ter kennisse der belanghebbenden, dat de door Z. Ex. den Heer Commissaris des konings in deze Provin cie kosteloos verleende vergunningen om te mogen visschcn gedurende het dienstjaar 1H|J voor den tijd dat de vissche rij zal zijn geopend, ter Secretarie dezer gemeente verkrijg baar zijn en door de belanghebbende/van daar kunnen worden afgehaald, dagelijks van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 ure, uitgezonderd op Zou- en feestdagen. Schagen den 28 Junij 1859. JJe Burgemeester roorn. II. R. DE MEÊR. De circulaire van graaf Cavour, waarin mededeeling gedaan wordt van de militaire executie van negen Piërnon- tesche landlieden door de Oostenrijkers, geeft de Times aan leiding tot de volgende opmerking. «Het geldt hier eene beschuldiging van den zwaarsten aard, die door de gewig- tigste autoriteit ondersteund en op formele wijze aan Euro pa ter kennis wordt gebragt. In het belang der menschheid wenschen wij, dat die beschuldiging kan worden ontzenuwd. Blijkt het echter, dat ze gegrond is, dan zal zij den staat kunde van een grooten staat aan de veroordeeline der open bare meening prijs geven in een tijd, waarin de opinie niet ongestraft kan worden in den wind geslagen. 24 Junij. Op eene gisteren gehouden publieke veiling van muziek-instrnmenten, ten huize van Puttick en Simp- son, Leicester-square, werd eene viool van Stradivarius voor S St. 249 en een violoncello voor 1È St. 129 verkocht. 25 Junij. Hen meldt, dat de graven Telecky en Tor, die zoo ijverig deel hebben aenomen aan de llongaarscbe omwenteling, zich als vrijwilligers bij de troepen van Gari baldi gevoegd hebben. In den ochtend van den 2den dezer, heeft te Erzerum eene hevige aardbeving, die 15 seconden aanhield, plaats gehad, ten gevolge waarvan plus minus 1500 menschen het leven hebben verloren en bijna alle grootere gebouwen zijn ingestort. De schade is zeer aanzienlijk. De gevangenen, die op hun woerd van eer vrijgelaten zijn, knnnen zich vrijelijk bewegen in de stad, die hun als ver blijfplaats is aangeduid. Zij mogen zelfs afwezig zijn met verlof van de militaire overheid, maar hunne afwezigheid mag niet langer dan een dag duren, zonder bijzondere ver gunning van het ministerie van oorlog. Zij wonen in de stad en eten wanucer zij willen. Zij krijgen de volgende toelage: Een divisie-generaal 4000 fr.; een brigade-generaal 3000 fr.; hoofd-officieren 2400 fr,; kapiteir.-luitenaut 1200 fr.; soldaten krijgen eene soldij volgens bun rang. De aanvragen om bij het 4de regiment Zouaven, dat thans georganiseerd wordt, ingelijfd te worden, zijn zoo veel in getal, dat men de meesten weigerend beantwoorden moet en alleen hen aanneemt, die bewijzen van dapperheid gegeven hebben, of ten sterkste worden aanbevolen zoodat het te verwachten is, dat dit regiment een zeer uitgelezen corps zal zijn. Er loopt hier een gerucht, dat er oneenigheid heersclit onder de Fransche hoofdofficieren van het leger in Italië. Maarschalk Baraguey d' Uilliers is ijverzuchtig op maar schalk Mac Mahon daar deze veel jonger, doch veel geluk kiger is dan bij. Te Melegnano stond de laatste onder de bevelen van den eerste. Men zegt, dat maarschalk Baraguey d' Uilliers naar Frankrijk terugkeeren en aldaar tot com- maudaut over een der militaire commandcmeuten zal be noemd worden. 22 Junij. Er loopt een gerucht, dat admiraal Bouet Willaumez heden met de drijvende batterijen voor Venetie i3 aangekomen. Deze batterijen kunnen van groote dienst zijn, daar men zegt, dat het terrein van den beruchten vierhoek ouder water kan gezet worden, en de Oostenrijkers van dit middel zullen gebruik maken, waarmede men bet hun in Pië- rnont zoo lastig heeft gemaakt. 23 Junij. Een Sardinisch cscader, bestaande uit 4 fregatten, zal deel nemen aan de maritieme operatien tegen Oostenrijk. De Panama is met ruim 400 Oostenrijksche gevange nen te Marseille aangekomen. Het Italiaansche comité alhier, heeft een prachtig paar pistolen van 3000 francs waarde gekocht, dat aan koning Victor Emmanuel zal worden anugeboden. Men had een dergelijk paar aan den keizer willen geven, doch de kas was uitgeput. Het comité heeft 360 vrijwilligers voor Italië uit gerust, tegen een gemiddelden prijs van 70 francs per mau. Te Dieppe wilde iemand zijn jonggeboren zoon in het geboorteregister doen inschrijven onder den naam van Ma genta. De ambtenaar van den burgelijken stand weigerde dit, op grond van de wet aangaande de voornamen. De vader wilde zijn kind echter geen anderen naam geven en heeft gedreigd, dat hij zich bij den keizer zal beklagen. Een der afstammelingen van den doorluchtigen Mas-?- sena, officier bij de Zouaven, behoort onder de gesneuvelden bij Magenta. 24 Junij. Er i3 sprake geweest van 40,000 soldaten, die uit Algerië naar de Adriatische Zee zouden overgebragt worden; dit getal wordt wel eenigzins betwijfeld. 25 Jpnij. De Couslilutionnel bevat een artikel over Int gevecht van den 24sten en zegt o. a. het volgende: »De overwinning aan den Mincio, is niet alleen eene Fransche maar eene Europesche zegepraal. Alle volken, laat het ons te hunner eere zeggen, bezitten sympathie voor de Italiaan sche nationaliteit en hebben dus het regt zich te verheugen". Het artikel eindigt aldus: «Deoverwinuing van Frankrijk is heden die van regtvaardigheid en van liet regt, morgen zal zij, en dat ten voordeele eens volks, de overwinning des vredes worden Het groote getal der Oostenrijksche troepen stelde den vijand in staat om een aanval te herhalen, die spoedig op de geheele linie algemeen werd, zoo als uit de eerste dépêche blijkt. Men spreekt van 35,000 gesneuvelde, gekwetste of gevangengenomen Oosteurijkers, van 17 veroverde vaan dels en 67 kanonnen. Het verlies der Franschec is aanmer kelijk, doch de overwinning is aan bunnen kant gebleven en daardoor wordt dit verlies eenisrzius \eraoed. De dépêche van den keizer van gisteren avond meldt, dat geen enkele generaal is gesneuveld, maar men mag dit niet onvoorwaardelijk aannemen, want Z. M. kon op dit tijdstip

Schager Courant | 1859 | | pagina 1