ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Derde Jaargang.) N°. 93. A". 1859. DONDERDAG 7 JULIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. KENNISGEVING- It u I T i: N L N I) ENGELAND. Londen, 27 Junij. Gisteren is het spoorweg-station te Reading geheel afgebrand. Het hierdoor veroorzaakte ver lies, zoo aan passagiersgoedercn als anderzins, is zeer aan zienlijk. FRANKRIJK. Parijs, 20 Junij. Een der Oostenrijksche officieren, die te Bonrges geïnterneerd is, wordt steeds vergezeld van een hondje, dat gedurende het gevecht van Palestro en Monte- bello niet van zijue zijde is geweken, en met hem te Monte- bello is gevangen genomen. ASBR f. COURANT. jotanamaHTSïiMaa snn iwa münniaa: Voor SchagenJ 1.00. Franco per poat door het geheele Rijk. n 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. P23J9 Jjjii iri/rinrjirma: Van een tot vijf regel»0.75* Iedere regel meerder0 15' Geboorte-, Huwelijkt- en Doodberigten ü.50* De 35 cent» tegelregt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die zij betlaan. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen, Brengen ter kennis van de ingezetenen, dat de verkiezing van twee leden voor den Raad der gemeente Schagen, tot voorziening in de vervulling van de plaatsen der in 1859, volgens den rooster aftredende Heeren: "Willem Vader. Cornelis de Heer. zal plaats hebben op het Raadhuis op Dingsdag 19 Julij 1859 van des morgens ten 9 tot des namiddags 5 ure, en de opening der stembriefjes op Woensdag den 20 Julij 1859, aanvangende des morgens ten 9 ure; Burgemeester en Wethouders noodigen de Kiesbevoegden uit: om de stembrieijes digt te vouwen maar niet te sluiten of te verzegelen; Voorts worden de belanghebbenden herinnerd aan de be palingen der Wet, om in persoon de stembriefjes in te le veren, dezelve niet te onderteekenen en den naam van den persoon op wien men zijne stem uitbrengt duidelijk aan te wijzen. Schagen den 7 Julij 1859. Burgt meester en Wethouders voorn. T)e Burgemeester, II. R. de MEÊR. De Secretaris, A. J. van CANTFORT. In eene stad van Zuid-Amerika beviel onlangs eene blanke vrouw, die een blanke man tot echtgenoot had, van een kleurling. Toen de verbaasde echtgenoot eenigzins van zijne schrik bekomeu was, vervoegde hij zich bij een advo caat, aan wien hij het gebeurde mededeelde en hem om raad vroeg. //Uwe zaak is onverliesbaar, antwoordde de advocaat, ingevolge de duidelijke letter van ons wetboek kunt gij u van uwe vrouw laten scheiden, en Met uw verlof, viel de echtgenoot den advocaat in de reden, dit is mijne bedoeling niet, ik wenschte alleen te weten of ik het regt heb om het kind te verkoopen. Te Boston is een huwelijk ontbonden op verlangen der vrouw De reden waarop zij haar eisch grondvestte, en die door den regter geldende werd geoordeeld was, dat haar echtgenoot haar in het eerste jaar van hun huwelijk negen maal, en in het tweedejaar elf maal had doen verhuizen. 28 Junij. Ook Daitg-Neurs is van meening, dat de vrede alleen op den grondslag kan gesloten worden, dat Oostenrijk van Lombardije geheel afzie. //Had de sluwe Met- teruich," dus besluit het blad, «reenige weken langer geleefd dan zou waarschijnlijk een flaauw voorgevoel bij hem zijn opgekomen, dat Italië ten slotte toch iets meer dan een bloot geographisch begrip is." Een Hongaar rigt een schrijven dd. Pesth, 21 Junij aan den Times, waarin hij een beroep doet op Engeland tot weder-crlangiug voor zijn vaderland van de sedert tien ja ren ontbeerde constitutionele regten. Ofschoon hij het rege ringstelsel gedurende de laatste tien jaren een wanbestuur noemt, zegt hij toch aan den anderen kant, dat de welge- zinden en verstandigen onder de Hongaarsche bevolking nooit eene scheiding var. Oostenrijk hebben gcwenscht; dat men geene revolutie verlangt, maar alleen datgene terug wenscht, wat men verloren heeft. Een constitutioneel ko ningrijk, doch niet dat Kossuth weder aan het roer kome, is volgens den briefschrijver het vurigst gebed van elk Hon- gaar. De bouw van den zoogenaamden ijzeren stoomrain, waarvan de eerste uitvinding aan den keizer der Fransche n wordt toegeschreven, is door de admiraliteit aan de T h a ra e s Iron Shipbuilding Company opgedragen. De con structie is zoodanig, dat liet door aanvaring h«t grootste linie-schip binnen den tijd van drie minuten kan doen zinken. De kosten zijn op 320.000 p. St. geraamd. 2 Julij. De Times stelt Frankrijk gedeeltelijk verant woordelijk voor de gruweldaden, te Perugia gepleegd, en zegt, dat Frankrijk nog grooter verantwoordelijkheid zal op zich laden, bijaldien het voor de instandhouding van het wereldrijk gezag des pausen in de bres springt. Particuliere brieven uit Parijs houden in, dat daar eene zeer gedrukte stemming heersebt, op grond van het ge rucht, dat de regering voornemens is, eerlang tot een bui tengewone versterking van de armee over te gaan. De armee in Italië moet vooral groot gebrek aan schoenen hebben, en daar de leveranciers er niet genoeg kunnen leveren, is aan alle schoenmakers in de provinciën medegedeeld, dat zij binnen een zeker tijdsverloop een voorgeschreven aantal schoenen moeten gereed maken. Men hoopt op deze wijze weldra een millioen schoenen bijeen te hebben. Te Napels heerscht eene hevige gisting; er worden proclamatien en spotschriften tegen de regering aangeplakt. Een verbond met Piëmont wordt algemeen gewensclit, en men spreekt er reeds over om koning Victor Ëmmanuel tot dictator te verkiezen en koning Frans II weg te jagen. Een dezer proclamatien eindigt aldus: //Napels moet even als het overige Italië den vijand bestrijden. Die vijand is ech ter niet alleen den vreemdeling, die aan den Mincio en den Adigo zijne krijgsmagt heeft geconcentreerd, neen, Italië heeft vijanden in zijn eigen boezem, want hij, bij wien ou der het vorstelijk purper een Oostenrijksch hart klopt, is onze grootste vijand. Koning Frans II heeft bevolen alle middelen in het werk te stellen den schrijver van dit stuk op ie sporen. Van Erzerum worden de volgende nadere berigten nopens de daar plaats gehad hebbende aardbeving vernomen. De schok duurde 10 a 12 seconden; het getal verongelukten beloopt 3000. In eene caserne zijn 200 man onder de puin- hoopen begraven. Wanneer wegens den hemelvaartsdag de winkels niet gesloten waren geweest, zouden de ongelukken nog talrijker geweest zijn. De Engelsche, Oostenrijksche, Fransche en Russische consulaten zijn onbewoonbaar. Voor de ongelukkigen, die schade geleden hebben, is eene inschrij ving geopend. 28 Junij. De fransche soldaten laten bijna allen hun baard groeijen, voorgevende dat het alleen de Oostenrijkers zijn, die geschoreu moeten worden. Zoo als bekend is, is hier sedert eenigen tijd eene in schrijving geopend voor de gewonden in Italië en hunne familie.). De keizerin heeft daaraan voor 50,000 francs deel genomen. In de meeste departementen zijn sub-commlssiën voor dit edel doel benoemd.

Schager Courant | 1859 | | pagina 1