EimCIITSHEGT lllilS Delft, 30 Junij. Boter 1ste kwal. per 1/4 v. f49 50; 2de kwal. per 1/4 v. f44 a 43. Prijzen hooger, met geani meerde koopers. Leiden, 2 Jnlij. Boter 1ste kwal. fl 1.16; mindere 85 97i et. Verkocht 6800 Ned. ffi. Gouda, 30 Junij. De aanvoer van Kaas bestond heden uit p. m. 70 partijen die ving weg gingen, lste kwal. f 20 21; 2de dito f 19 a 20, 3de dito f 16 a 19. Sneek, 2S Junij. Aanvoer van Boter 1322/4 en 73/8 ton f40; Prijs der Kanter Kaas f22.50 a 26.50; Nagel dito f22 a 25.50. Aanvoer 31,174 Ned. Zutphen, 30 Jnnij. Tarwe f 8.50 a 9.50; Kogge f6 a 6.80; Boekweit f5.75 7; Aardappelen f 1.40 a 1.75; Boter f 15.50 a 16.50. Meppsl, 30 Junij. Aangevoerd Rogge 107 mud f6 C.50; Boekweit 304 mud f4.40 a 5.30; Oude Aardappelen 840 mud f 1.20 a 1.40; nieuwe dito 40 mud f6.40; Boter 12,000 Ned. fê per vat, lste soort f35 a 36; inferieure f32 «34; per 1| Ned. ffi f 135 a 1.45. Leeuwarden, 1 Julij. Boter. Aangevoerd 901/4, 259/8 en 88/16 v. Prijs f39. Kaas. Aangevoerd 6570/4 Ned. Prijs f21.25 26.50. Zwolle, 1 Julij. Tarwe f 9.37 a 9; Rnwarige dito f 10.25 «10; Rogge f 6.90 6; Boekweit f 5.60 4.80. Gerst f 4.90 Nieuwe Aardappelen f3.25 2.50 oude dito f 1.20 a 90 et. Boter per Ned. fit 95 85 ct. dito per -J ton f 18.50. INGEZONDEN STUKKEN. AHVK H T I] MIE I Abshaubbin's Aiili-Rhunialisehe Wallen. Hoorn, 30 Jnnij. Heden word alhier aangevoerd: 379 stapels Kans. wegende 97,139 Ncd. ffi f20 hoogste prijs. 2 Julij. De prijzen der Kaas warm heden f 11 de 100 Ncd. ffi. Aanvoer 84 stapels wegende 26,69 4 Ned. tï. I.ondcnsclie Veemarkt. Maandag 4 Julij. 3310 Runderen, 28,900 Schapen, 270 Kalveren. De prijzen van Runderen en Schapen waren iets lager. Verkiezingen De verkiezingen van Leden voor de Gemeenteraad zijn aan staande. Weldra zal ieder slemgeregtigde weder van het hem bij de wet toegekend regt gebruik kunnen maken om zijne invloed uit te oefenen op de zamenstclling in ouzen Raad. Wij onderwinden ons niet oordeelvellingen over de leden onzer Raad ter neder te schrijven, achting voor hen en wan trouwen ten opzigte de genoegzaamheid onzer zaakkennis zijn de redenen die ons daarvan zouden terughouden, ware het niet dat buitendien de regel die wij ons ten dezen hebben voorgeschreven en die wij hopen dat ieder die aan de verkiezing deel neemt zal volgen, ons daarvan terughield. Die regel is, dat wij slechts onzen xvenschen ten opzigte der verkiezing zullen ontvouwen, zonder een persoonlijk oordeel uil tc spreken, ten einde zelf de schijn van bitterheid of personaliteit te vermijden. Want nog het een nog het ander maar slechts belangstelling in Schagens welvaart heeft ons de pen doen opnemen. Het zou echter voor de billijkheid onzer wenschen slecht pleiten indien wij de gronden waarop dezelve naar onze zienswijze steunen niet kenbaar maakten. En die gronden zijn deze: in onze Gemeenteraad wordt de an delijke stand door de helft der Raadsleden vertegenwoordigd. De billijkheid hiervan erkennen wij, omdat de landelijke stand in den tegenwoordigen staat onzer gemeente voor Schagcn alles is, wat ze er niet mogelijkheid voor zijn kon en alzoo alle regt heeft haar deel aan het bestuur onzer gemeente te behouden zoo als dat thans is. Het is dan ook onze wensch, dat bij de aanstaande verkiezing, die verhouding weder bestendig worde. Maar onze wenscli is het tevens, dat in Schagens bestuur een burger moge optreden, ten einde die nijvtie stand welke door nering en hantering hun dagelijks onderhoud moeten winnen, te vertegenwoordigen en de belangen dier stand te behartigen. Tot nogtoe toch heeft Schagens burgerstand zich niet mogen verheu gen een Raadslid in liet in het bestuur te hebben, die hunne be langen als de z jiie moest beschouwen en die voor eigen belangen de stem verheffende, dat tevens deed voor de hunne. En dat zal het geval worden als onze burgerstand zich vereenigd in de keuze van iemaud uit hun midden. En dat doende zal onze burgerstand naar onze bescheidene meening, toonen, het hun toegestane kies- regt goed te waardeeren en gepast te gebruiken. Men zou alligt na het hiervorenstaande gelezen te hebben de vraag kunnen doen of de belangen der burgerstand dan nu ver waarloosd worden in de Gemeenteraad. Bij laten die vraag onbe antwoord, dewijl wij niet oordeelen ora redenen bovenvermeld. Maar eeue wedervraag duide men ons niet ten kwaden. Zij is deze: kau er voor de vermeerdering der welvaart van Schagens bur gerij niet meer worden gedaan als thans? zijn alle bronnen daar voor opgespoord en vloeijen die ten bate dier burgerstand. Heeft de welvaart van Schagens burgerij zoo hoogeu trap bereikt, dat men slechts in stand behoeft te houden wat thans bestaat zonder vcrdcreontwikkeling. Is in dat opzigt alles gedaan? en indien die vragen eens ontkennend moesten beantwoord worden, hetgeen naar onze meening wel eens het geval kon zijn, is dan onze wensch, dat een burger die bij de toenemende bloei onzer gemeente groot belang heeft zitting in de Raad bekomen en daarvoor zich en zijne medeburgers alle krachten aanwendde om die bloei te bevorderen eene onbillijke? wij gelooven het niet. En of er iemand te vinden zal zijn onder Schagens bur gerstand die geschiktheid bezit als Raadslid op te treden? Wij wanhopen er niet aan, doch hopen, dat de wensch die wij uu kenbaar maken ter harte zal worden genomen. Wij wenschen, dat iemand gekozen worde die niet alleen de wil maar ook de bekwaamheid endemoed bezit voor de vermeer dering van Schagens burger welvaart alle krachten in te spannen. Wij wenschen, dat de burger die daartoe geroepen wordt niet zoo afhankelijk is dat hij om des broods wille aan zijne pligt ontrouw zou kunnen worden, maar toch dat het iemand zij voor wie de uitbreiding van ons marktwezen en alles wat strekken kan om het handels verkeer in onze plaats te be vorderen en te vergemakkelijken levensvragen kunnen zijn. Worden die xvenschen vervuld, xvij gelooven alsdan dat onze medeburgers ons voor de ontboezeming dank zullen xvijten. Men is van meening, om, op Woensdag, p* den 27sten Julij 1859, des voormiddags te elf ure, in de Herberg „De Roode Leeuw", aan de Sint Maartensbrugin de Zjpe, in het openbaar te verkoopen: Het van een stuk GROND, gelegen in den polder C, nabij de Sint Maartensbrugin de Z'jpe-, kadas ter Sectie D. 1024, groot 5 Roeden; met het daarop aanwezige en verdere GETIMMERTENbewoond door JACOB ZWAAN. Bree/ler bij billet ten omschreven. Nadere informatien zijn te bekomen ten kantore van den Notaris Abr. P. de LANGE te Schoorldam. (291) De lijders aan Rhumatiek worden herinnerd dat de zachtere weêrgestelhcid hen eene uit muntende gelegenheid aanbiedt om van hun lijden verlost te worden, door de aanwending der Abshaubbin 's Anti- rhumatisclie Watten. De poriën der huid, in het voorjaar bijzonder onsloten zijnde, geven gelegenheid tot een krach tiger inwerken der genezende, bestanddeelen dezer Watten op de lijdende deelen van het ligehaam. Het pakje met gebruikaanwijzing kost slechts 25 Cts., een prijs die zoo iaag is, dat niemand zich daardoor van eene proefneming mag lateii terughouden. Men lette vooral op de onderteekening der geleibi'.letten door den onóergetce- kende Hoofd-Depöthouder te Delft, daar men anders niet verzekerd is van de echte Watten te bekomen, die alléén genezing van het Rhumatiek bewerken kunnen. (292) A. BREETVELT Az. Hoofd-üépothouder, te Delft en verder ook te bekomen bij S. Keet, Schagcn. II. J. Hen keu, Amsterdam. Albert Oosterbaan, II. J. Theunisse, Haarlem S. 31. en J. Wevering 31. Vriend, Zaandam. A. Schravendijk, Hilversum. Wed. 3Ieijknegt, Enkhuizen. W. B \Viebols, Purmercnde Gez. Lippilz, Hoorn Wed. Engel. JIcdemblik. II I). Schliiter, Aieuwediep. I). Boots, Hlkmaary II. Deters yissendclj't. Gebs. 3Ieijding, Krommenie. Gebs. Frese, Venhuizen. iG. A. Köhne, Edarn. Gebs. Reekers, IVtesp. A. Appelman, 1 Vestuioud. G. W. Böttger, Zuid scha rui oude. J. B. Upman, Rarsingerhorn. B. D. v. Weede, de Hijp- Wed. Jongerliug, Texel. B. II. Zurlohe, Beverwijk. J. E. Zurlohe, Uitgeest. W. C. Veldhuizen, Laren. en verdere bekende Dépots 'fl Le overige Frovinciën. Drukke!ij van V. J. G D1DERICH te Schagcn.

Schager Courant | 1859 | | pagina 4