FRANKRIJK. Parijs, 12 Julij. De oorlogsberigten zijn in vredeberigten veranderd; den 12den Julij is de volgende depeche aan de beurs te Parijs aangeplakt. Marseille, 12 Julij. Uit Napels wordt nader gemeld, dat in den nacht van den Oden een aantal Zwitsers in de casernes aan het muiten is geslagen; zij doodden een colonel van het 4® regiment en onderscheidene officieren en rigtten zich hierop naar het koninklijk paleis. Doch een bat. jagers en een regiment huzaren deden hen naar het veld van Mars terug wijken. Daar werden zij omsingeld en door den gene- raal-commandant der Zwitsersche divisie gesommeerd, zich over te geven. Zij antwoorden door een losbranding, waar bij de generaal en een twintigtal manschappen gewond wer den. Hierop werd een schrootvuur tegen de muiters geopend, ten gevolge waarvan 75 gedood en 233 gewond werden. Den volgenden dag was een regiment Zwitsers in de casernes geconsigneerd; de schuldigen werden gearresteerd en de on tevredenen op vaartuigen ingescheept. DUITSCHLAND. Weenen, 11 Julij. In Verona en Mantua hierscht de typhus; de gewonde militairen worden daarom zoo veel doen lijk naar het binnenste der monarchie getransporteerd. Ook te Milaan woedt de typhus en cischt naar meu zegt, vele offers van de Franschen. Berlijn, 12 Julij. Het Drexdener Journal deelt in een buitengewoon nommcr een berigt uit Verona mede, dat he den ochtend de beide keizers de vredes-pracliminairen heb ben ondertcekcnd. ITALIË- Turijn, 11 Julij. De Gazzella Piemonlese meldt, dat de ministers hun ontslag hebben ingediend, doch de portefeuil les zullen behouden tot er een nieuw kabinet zal gevormd zijn. Gisteren avond was de volgende proclamatie des ko- nings te Milaan aangeplakt: //Volkeren van Lombardije, de hemel heeft onze wapenen met cene krachtige hulp geze gend, met onzen grootmoedigen en dapperen bondgenoot, keizer Napoleon. Binnen weinige dagen zijn wij door over winning op overwinning tot aan de oevers van den Mincio gekomen. Thans hen ik in uw midden teruggekeerd, om u de gelukkige tijdiug te brengen, dat God uwe wenschen heeft vprhoord. Op den wapenstilstand zijn de grondslagen van den vrede gevolgd, waarbij aan het Lo m bard ij sche volk de onafhankelijkheid wordt verzekerd, volgens de zoo me nigmaal door u geniete wenschen. Voortaan zult gij met onze Verona, 12 Julij. Keizer Franz Jozeph heeft eene dag order gerigt aan het leger houdende, dat hij rekenende op de geestdrift der natie, op de dapperheid des legers en op zijne natuurlijke bondgenooten, den oorlog had begonnen tot handhaving van de heiligheid der verdragen. Thans echter, niet bijgestaan door zijne bondgenooten, moet Oostenrijk wijken voor de ongunstige politieke omstandigheden. Aan de natie wordt innige dank betuigd, alsmede aan het leger, dat op nieuw heeft getoond, hoe onvoorwaardelijk de keizer bij volgende oorlogen daarop kan rekenen. SPANJE- Madrid, 12 Julij. HH. MM. zijn heden namiddag te Granja aangekomen. Algemeen heeft het berigt van der. vrede een' gunstigen indruk alhier te weeg gebragt. RUSLAND. St. Petersburg', 8 Julij. Van alhier wordt gemeld, dat de Russen andermaal eene overwinning in den Kauka- sus behaald hebben. De geheele bevolking van de provincie Itchekeria heeft zich aan de Russische regering onderworpen, nadat het leger de vesting Widin, zijnde de zetel van Schamyl had bemagtigd. Deze laatste is met zijn zoon dientengevolge naar elders gevlngt. AMERIKA. New-York, 30 Junij. Ten gevolge van een ongeluk op den Miehigan-Centraal-spoorweg, in de nabijheid van South- Bend, in Indiana, hebben 33 passagiers het leven verloren, terwijl 50 h 00 gewond zijn. v> IN K NL A N B>. Schagen, 20 Julij 1859. 2°. Een Adres van Dirk Ursem kastelein alhier te kennen gevende dat hem bij de laatste militaire inkwartiering op den 7den dezer was toegezegd eene inkwartiering van twintig man, dat hij daarvoor de noodige toebereidselen zoo als het doen gereed maken van het middageten enz. om bij derzelver komst gereed te zijn, dat bij bij de komst der militairen in de ge meente en na het uitreiken der iukwartieriugsbilletten tot zijn groote verwondering slechts acht man ontving in plaats van twintig, zoodat hij zich zeer teleurgesteld zag, daar hij nu met het grootste gedeelte zijner reeds toebereide spijzen moest blijven zitten en door de warme weersgesteldheid zeer spoe dig aan bederf onderhevig zouden zijn en niet voor volgende dagen konden bewaard blijven, waardoor hij veel schade leed, welke door hem werd begroot, en bepaald op zeven gulden, ver zoekende voor die som te mogen worden schadeloosgesteld, en 3". Een dito Adres van gelijke strekking, door Anthonie Aïliambra, Leicestersquatrc, op nieuw proeven van zijn ta lent afgelegd, liet paard, waarop hij zijne kunst^ beproefde, bekend"onder den naam van «koning van Oude", kon door niemand worden bereden, en liet zich slechts door twee grooms naderen. Algemeen werd dit dier dan ook als te ("enenmale ontembaar beschouwd. oor den heer Rarey ge- bragt zijnde, steigerde het, en sloeg met de achterpooten om zicirheen. liet gelukte evenwel, hem de noodige riemen, te leggen, en na verloop *an drie kwartier uurs, was het paard zoo mak als een lam. De heer Rarey ging in cene zijdeling- schc houding er op zitten, en verklaarde den aanwezigen zijn stelsel van paardentemming. VALEGGIO, Heden 12 Julij. de keizer aan de keizerin. «De vrede is geteekend tusschen den Keizer van Oosten rijk en mij. De grondslagen van den vrede zijn de volgende: Ken Ttaliaansche bond, onder de honoraire presidentschap van den paus. De keizer van Oostenrijk staat zijne legten op Lombardije aan den Rranschen keizer af, die ze den koning van Sardinië overdraagt. De keizer van Oostenrijk behoudt Venetië doch deze plaats zal een integrerend deel van den Ttaliaanschen bond, uitmaken. Eene algemeene amnestie wordt verleend." lieden te 1J nur namiddag heeft een salvo van 101 kanonschoten, gelost van het hotel der invalliden, het sluiten van den vrede bekend gemaakt. Het stoffelijk overschot van den jeugdigen hertog van Reichstadt, dat door keizer Franz Joseph aan keizer Napo leon is teruggegeven, zal naar Parijs worden overgebragt. De Algerie Novelle zegt het volgende: //Frankrijk beklaagt zich, dat Algerie een lastpost is, die veel geld kost, maar Algeriebetaalt in overwinningen hetgeen het aan Frank rijk kost. Er is geene enkele mogendheid, die niet gaarne alle kosten, welke tot onderhoud van Algerie vereischt wor den, zou willen teruggeven, indien zij inogt beschikken over de onvergelijkelijke regimenten, die Frankrijk naar het Oos ten en naar Italië heeft gezonden, en zoo veel roem aan Frank rijk hebben bezorgd." oudste staten cene enkele en vrije familie vormen. Ik zal uw lot onder mijn bestuur nemen en ben verzekerd, in u die me dehulp te zullen vinden, welke ik zoo zeer noodig heb, om een nieuwen staat van zaken te kunnen vestigen. Ik zeg n, volk van Lombardije, vertrouw op uw koning hij zal er in voorzien, dat het geluk der nieuwe provinciën', welke de hemel aan zijn bestuur heeft toevertrouwd, op vaste, onvergankelijke grondslagen gevestigd worde. VERGADERING van den GEMEENTERAAD. Zitting van 11 Julij. 1859. Alle Leden tegenwoordig. De Vergadering door den heer Burgemeester geopend en voorgezeten. Door den Secretaris gelezen de notulen van het verhandel de in die van 6 Junij jl. en goedgekeurd. De heer Burgemeester rapporteert dat hij naar aanleiding van het bepaalde in de vorige raadsvergadering ten aanzien van liet doen bedekken der goot tusschen de Hoog en lagc- zijde, dezelve met den opzigter der gemeentewerken heeft op genomen en naar het oordeel van den opzigter, zouden het bedekken derzelve met een houten dek, niet aan het oogmerk voldoen en niets anders dan zeer onvolkotnene werk worden door derzelver onregelmatige ligging, is voorloopig voor ken nisgeving aangenomen. De heer Burgemeester brengt de volgende aan den raad ingediende Adressen, ter tafel: 1". au Dirk Vredenburg, in zijne kwaliteit van nachtwacht alhier te kennen gevende, die betrekking reeds vijf en twintig jareu vervuld te hebben, en door zijn hoogen leeftijd niet meer in staat zijnde, builen zijne gewone bezigheden nog iets van eenige beteekenis daarbij te verdienen, verzoekt den gemeente raad, zijn Lractement (thans y 150 's jaars bedragende) met dertig gulden 's jaars te verhoogen enz. welk verzoek na eeni ge beraadslaging en overweging met algemeene stemmen is van de hand gewezen.

Schager Courant | 1859 | | pagina 2