ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Der I\k 96. DONDERDAG 28 JULIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. Napoleon III en de Vrede. AFKONDIGING- li L I T E IN L A IV I). ENGELAND. Londen, 18 Julij. Voor eenigen tijd werd gemeld, dat Dr. Wisse met zijn luchtbal, waarmede hij voornemens is naar Europa over te steken, tot het doen van een proeftogt te St. Louis was opgestegen. Thans wordt gemeld, dat hij den 3deti dezer in de nabijheid van Troy, in den stad New- York, is neergekomen, hebbende hij den afstand van 1159 mijlen in 19 uren 50 minuten afgelegd. In den ballon be vonden zich vier personen. (lc Jaargang.) A°. 1859. SCHAKER HID3njlia3HÏ3ïïï333 T1)1311MJ IttiUlBlDllBt Voor SchagenJ 1.00. Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Courantens 0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. SBIÜB 1331 XLL7331Ï3B513B Van een tot vijf regelsf 0.75. Iedere regel meerder015. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.10. De 35 cents zegelregt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. II. Eene andere oorzaak kan gezocht worden, in de bouding van Koning Victor Emanuel en graaf Cavour, die terwijl zij de keizer door openbaren verklaringen omtrent de toe komst der Italiaansche vorsten braveren, zijn die heeren in de weer door alle mogelijke middelen de toekomst vooruit te loo- pen, ten einde zich niet slechts het bezit van Lombardijc maar tevens van Parma, Modena, Toscane, de legatien en Vene- tie te verzekeren. De begeerlijkheid van Piëmont waarvoor Erankrijks kostbaarste offers gevergd worden, zonder er dankbaarheid over te betoonen, is niet weinig geschikt om Erankrijks alleenheerscher voor kwade luim en vrede te stemmen, men mag het er veilig voor houden dat de wapen stilstand en vrede niet in overleg en uit wille van Piëmont is gesloten, dat integendeel eene bittere teleurstelling zal hebben ondervonden bij de blijde mare van de vredeson derhandelingen, tot verademing van gansch Europa, en de vraag is nu of die revolutie veroorloven zal dat zij een rustpunt aanneme. De revolutie is eene derde beweegreden die keizer Na poleon hun hebben gebragt tot de zucht voor den vrede. Het is verbazend hoe zij gedurende den oorlog aangestookt en uit Turijn vorderingen gemaakt heeft, zij grijptteen aanzienlijk deel der bevolking aan, als eene heete koores, die den lijder tot de dolsten en ergerlijkste dwaasheden v rvoert. Als zij zich blijft ontwikkelen, gelijk dit in de laatste weken ge schied is, dan zal zij weldra gansch Italië in ligte laaije vlam zetten en zelfs het fransche leger overvleugelen, hetwelk intusschen het Oostenrijksche voor zich heeft staan, de revolutie in den rug erlangen, welke met eiken dag stouter wordt; Cavour laat haar begaan en beteugelt slechts wie haar weerstand biedt; reeselijk woedt de Turijnsche pers, terwijl de Armonia wordt opgeheven omdat zij den Paus verdedigt tegen de lasteringen over de inne ming van Perugia verzonnen, braakt te Turijn de minis- triele pers de afschuwelijkste verguisingen tegen den paus uit. Als een staaltje hoe vrij de revolutionairen zich bewegen dient, dat dezer dagen te Milaan het afbeeldsel van den Paus op den feestdag van St. Petrus, op de openbare straat, met de afbeeldsels van een Dominikaan en generaal Schmidt ter dood veroordeeld eu verbrand werden en om dit tooneel nog meer tot spot te doen strekken en zich vrijelijk te vermaken, begreep men de toevallig daar voorbij komende pausseüjke soldaten te moeten verjagen. En wat hebben de Commissarissen door koning Tictor Emmanuel benoemd om Milaan voor hem te besturen, bij dit schandelijke feit gedaan? hoegenaamd niets! Zij hebben den paus en de Fransche soldaten laten honen en misschien in hunne vuist gelagchen over de onnoozelheid van Napole on, die ten hunne behoeve het kostbaarste bloed van Frank rijk niet spaart. Maar wat daarvan ook zij, de keizer, heeft alle gelegen heid om bij de tooneelen die de revolutie hem te aanschou wen geeft te overwegen, welk een lot diezelfde revolutie waarvoor hij ten oorlog is gegaan hem zelf bereid, dat hij terug deinst voor de gevolgen daarvan, kan niemand be vreemden, dan die vergeten mogt, dat hij keizer is en blijven wil. En wanneer men nu bij de voorgaande redenen voeg, het gevaar, dat hetzij door de revolutie hetzij door de gang der dingen de oorlog zich uitbreidt en tot eenen algemeenen oorlog leidt, die al zeer spoedig de colatien van 1813 kan in het leven terugroepen, dan heeft men daarin meer dan eoodig is, om het zich te verklaren hoe de keizer in Italië hetzelfde gedaan heeft wat hij in de Krim verrigtte. Na roe keloos oorlog gewild te hebben, thans behoefte gevoelt aan vrede, te meer dewijl hij daardoor thans uit den oorlog zou treden, nu gansch Europa getrotseerd en Oostenrijk versla gen te hebben, als de held des vredes, die de lauweren op het slagtveld verwonnen zoo weinig telt, dat hij zijnen vij and niet verder wil verslaan en zich liever te midden zijner overwinningen gematigd betoonen en den vredespalm aan bieden. Hij treedt aldus op in de luistenrijke rol die hij vertoond als overwinnaar, die verre van oorlog te willen, slechts laauweren behaalde, omdat hij er toe gedwongen werd, en eigenlijk den vrede bemint, waarvan hij den palm op het slagtveld opraapt om ze den verslagene vriendschap pelijk aan te bieden; het is eene prachttige vertooning, wie zal het ontkennen?maar het is helaas! slechts eene ver tooning waarvan de volken met goed en bloed de vreesselijke onkosten betalen. K. De Burgemeester van Schagen. Brengt bij deze ter kennisse van de Ingezetenen, dat het primitief kohier der personele Belasting op den 15 Julij 1859, door den Staatsraad, Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Holland, is executoir verklaard; En herinnert alzoo een iegelijk, dat geene reclamatien tegen den aanslag, ingevolge de Wet, znllen worden aan genomen, dan die binnen drie maanden, na de bekendmaking van het executoir verklaren der Kohieren, en dus vóór of op den 21 October aanstaande, zullen zijn ingeleverd; wor den mitsdien een ieder aangenaamd, ter voorkoming vau zijne schade, binnen den gemelden tijd zijne reclamatie in te leveren bij den Contreleur der Divisie, met overlegging van eene Duplicaat-Kwitantie, wegens de voldoening vau hetgeen hij tot den dag zijner reclame schuldig is. En opdat niemand hieromtrent eenige onweteuheid voor wende, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks behoort. Gedaan te Schagen, den 21 Julij 1859. De Burgemeester voornoemd II. R. de MEÈB. De Milwankee Fews deelt mede, dat sedert de beer Sickles, wiens proces zoo veel opziens heeeft gemaakt, den heer Key heeft doodgeschoten, tegen 84 personen door be- leedigde echtgenooten van vuurwapens is gebruik gemaakt of deze daaraan ten doel stonden. Punch deelt mede, dat hier eerstdaags een nieuw too- neelstuk, uit het Fransch, zal worden opgevoerd, getiteld-: De vrede van Villa franca of het opgelapte tractaal. De beroemde paardentemmer Rarey is door den oper- bevelhebber deslegers aangesteld, om gedurende eenige maan den aan eenige officieren en piqeurs bij de onderscheidene cavalerie-regimenten zijn stelsel van paardentemming prae- tisch te onderwijzen. Deze aanstelling is geschied naar aaa- COURANT.

Schager Courant | 1859 | | pagina 1