FRANKRIJK. Parijs, 16 Julij. Eene correspondentie uit Turijn meldt, dat koning Victor Emmanuël zich op zijne villa buiten Turijn heeft teruggetrokken; men gelooft, dat hij afstand van den DUITSCHLAND. Weenen, 16 Julij. Aartshertog Karl Ludwig heeft 20,000 sigaren aan de gewonde soldaten in Tyrol doen toe komen, terwijl er ook aan het Praagsche militair hospitaal 25,000 zijn toegezonden. 19 Julij. Er zijn bevelen naar Praag en andere plaat sen in Bohemen gezonden, betreffende het ontslaan van den eed van getrouwheid aan den keizer der aldaar in garnizoen liggende Lombardische regimenten, die vervolgens naar hun vaderland zullen worden teruggezonden. ITALIË. Turijn, 17 Julij. Graaf de Cavour heeft een landgoed te Chamounix gehuurd, waar hij gedurende deze zomer zal vertoeven; men verwacht hier algemeen, dat hij spoedig weder aan het bestuur zal komen en voor den tegenwoordigen staat van zaken is dit ook hoogst noodzakelijk. RUSLAND. St. Petersburg12 Julij. De matigheidsgenootschap pen nemen in Rusland met eene verbazende snelheid toe. In Gubernium Smolensk legden 2200 boeren bij de gravin Subow de gelofte af, zich van het gebruik van brandewijn te onthouden, terwijl in het district Krotojank (Gubernium oronesch) 20,000 boeren tegelijk hetzelfde gedaan hebben, niettegenstaande door de brandewijn pachters alles in het werk werd gesteld, dit te verhinderen. Bij de stad Spass (Gubernium Tambow) werden in eenige dorpen en gehuch ten de brandewijn-pachthuizen, magazijnen en kroegen, door boeren en met onbepaald verlof aldaar vertoevende soldaten, totaal uitgeplunderd en vernield. BELGIË. Brussel, 19 Julij. De croup heerscht alhier op eene schrikbarende wijze; in 21 uren zijn onder anderen te Schaer- beek in een huis 3 kinderen aan deze ziekte gestorven. Schagen, 27 Julij 1858. leiding van het gunstig rapport eener door den opperbevelhebber benoemde bijzondere commissie om het systeem van Rarey te onderzoehen. troon zal doen. De demissie van graaf Cavour is nog steeds het onder werp van alle gesprekken. Zijn plan was een staat te vor men, bestaande uit Sardinië, Lombardije, Venetie, Parma, Toscane, Modena en de legatiën; een staat die ongeveer 11 milioen inwoners groot zou zijn en een eersten rang onder de mogendheden in Europa kon innemen. Omdat zijn plan hem mislukt is, heeft hij zijn ontslag genomen. liet bevestigt zich, dat de paus en de koning van Napels geweigerd hebben deel te nemen aan den Italiaan- sehen bond. 18 Julij. Door 's keizers bemoeijingen zal het congres tot regeling der aangelegenheden van de Italiaansche staten reeds in het begin der volgende maand bijeenkomen. Nopens de plaats, waar de conferentiën zullen worden gehouden, is nog niets bepaald. Door den gouverneur en de regering van het hertog dom Parma, is een adres aan koning Yictor Emmanuel toe gezonden, waarin namens de bevolking, de wensch wordt herhaald, om bij het koningrijk Sardinië te worden ingelijfd. 19 Julij. De regimenten in Lombardije, die het meest geleden hebben, zullen naar Erankrijk terugkecren; de overi gen zullen tot de geheele sluiting des vredes te Milaan, Turijn, Genua en Alessandria blijven. Bijna de geheele artillerie zal voor Genua gebragt worden. Het 5de legercorps zal belast zijn met de expeditie naar de legatiën; de paus heeft de hem door den keizer aangeboden troepen aangeno men, alleen onder voorwaarde, dat er geen Piemontesche troepen aan deze expeditie zouden deel nemen. Generaal de Goyon zal belast zijn, om de rust in de legatiën te her stellen. Er zijn meer dan 80 dieven opgepakt, leden van eene bende, die de omstreken van Parijs verontrustte. Het aan tal door hen begane diefstallen bedraagt meer dan 80. De keizer heeft de krijgsmedaille geschonken aan twee vrouwen, voor hun schoon gedrag in den veldslag bij Ma genta. Het zijn vrouw Rosini en Magdalena Dagobert (vrouw Erimoreau) marketentsters bij het 2de regiment Zouaven. De laatste had drie wonden bekomen. In weerwil der strengheid van de politie, geeft de on tevredenheid over den vrede zich alhier nog al krachtig lucht. Er worden spotliedjes gezongen, waarin onder anderen, in weinig eerbiedige woorden, over de terugkomst van Bastien gehandeld wordt. Ook worden er talrijke arrestatiën bewerk stelligd. Men verzekert ook, dat de werklieden van den faubourg St. Autoine, die gespaard hadden om een triomfwagen te maken, van hun voornemen hebben afgezien. Ook zou het leger zeer ontevreden zij n over het spoedig sluiten des vredes. 21 Julij. De Eransche kanonneerbooten, die naar het meer Garda zijn gebragt, zijn aan de Piëmontesche regering afgestaan tegen 50,000 francs ieder. Het comité van het Hongaarsche legioen, onder pre sidentschap van Kossuth, Klapka en Teleky, is in groote verlegenheid, wat thans te doen met de manschappen, die te Acqui vereenigd zijn. Na een onderhoud met den heer Pie- tri, is besloten dit legioen te ontbieden. Er is een proef genomen met de aanwending van het aluminium voor vuurwapenen. Een paar pistolen van dit metaal, dat alle proeven heeft doorstaan, is bij het minis terie van oorlog gedeponeerd. Aangaande het onlangs te Parijs, in den Jardin des Plan (es, geboren Nijlpaard wordt het volgende medegedeeld: Het vorige jaar had het nijlpaard insgelijks een levend jong ter wereld gebragt, doch niet geduld, dat het naderde om te zogen, en het zelfs mishandeld, zoodat het was over leden. Thans schijnt de moederlijke liefde de bovenhand te hebben. Na in het water verlost te zijn, heeft de moeder het jong dadelijk gezoogd. De jonggeborene is zeer mager, doch vlug in zijne bewegingen, zoodat men hoopt het in het leven te zullen behouden. De dragt. heeft 14 maanden geduurd. 22 Julij. Aan de beurs alhier zijn eenige arrestatiën geschied van personen, die zich tegen den vrede hadden uit gelaten. Ook in de provinciën worden dagelijks vele inhech tenisnemingen gedaan om dezelfde reden; te Batignolles zijn 17 werklieden gearresteerd. De correctionele regtbank te Nogent-le-Rotrou had jl. rijdag over een feit te oordeelen, dat eenig in zijne soort is. De paardenkoopers hebben een middel om de oogen van oude paarden, die te veel in de oogholte teruggezonken zijn, naar voren en daarin eene grootere levendigheid te brengen. Zij maken eene kleine opening onder den wenkbraauw, en vullen dan de holten in het oog, door met een strootje erin te blazen, met lucht op; daarna wordt de opening met was digtgestopt, zoodat de lucht er geruimen tijd in blijft. Dit mfddel heeft zekere Geray in de gemeente Arrou toegepast, echter niet op oude paarden, maar op jonge lieden, die voor de loting moesten gekeurd worden. Het oog puilde dan uit de oogkas en de loteling had alle aanzien van bijziende te zijn. Dit middel heeft hij meermalen toegepast en velen aan de dienst onttrokken. Geray is tot 2 jaar gevangenis en 20 francs boete veroordeeld en twee zijner patiënten tot 8 dagen gevangenis. Berlijn, 22 Julij. Nopens de zoo jong gestorven konin gin van Portugal verneemt men, dat zij in de armen der keizerin-weduwe van Brazilië (Amalie, geboren prinses van Leuchtenberg) den laatsten adem heeft uitgeblazen. Van hare gelaatstrekken is een gipsmasker genomen, dat aan hare bloedverwanten zal worden toegezonden. De dag harer begrafenis is nog niet bekend. 19 Julij. Uit Milaan wordt berigt, dat men van plan is, aldaar een ruiterstandbeeld voor keizer Napoleon III op te rigten. De som daartoe benoodigd is reeds ruimschoots bijeengebragt. olgens de 25ste lijst van Spa, zijn aldaar sedert het begin van het saizoen 3,647 bad-bezoekers geweest. BINNENLAND. Naar wij vernemen heeft jL Maandag avond aan het Nieuwediep ter gelegenheid van de oefening der Artillerie een treurig ongeluk plaats gehad. Namelijk bij het afv uren van een stuk geschut is hetzelve gesprongen waardoor 7 personen waaron der een hoofdofficier gedood en 6 man zwaar gewond zijn, nadere bijzonderheden hieromtrent zijn ons nog niet bekend. In het geding voor de arrond.-regtbank te Alkmaar aanhangig, tusschen de gemeente Haarlem en de erve Eort- ens, in der tijd kassier der bank van leening aldaar, over e uitbetaling van 5 jaren renten zijner borgstelling, is thans uitspraak gedaan. Daarbij is aan de erven hunnen eisch ontzegd. Een Belgisch hortoloog, de heer Dubreuil, heeft de ontwikkeling van alle plantensoorten door begieting met eene oplossing van zwavelzuur-ijzer tot een verbazend re sultaat gebragt. Zelfs de vruchten ontwikkelen zich snel, wanneer zij, zoodra zij het eerste vierde gedeelte harer ont-.

Schager Courant | 1859 | | pagina 2