ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Der N». 97. B UIT E N L A IV I). ENGELAND. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. BELGIË- ITALIË- (lc Jaargang.) A°. 1859. SCHAKER Aïtmismanisfiima 76ta Dïia uuuniian: Voor SchagenJ 1.00. Franco per post door het geheele Rijk. 1,15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. DONDERDAG 4 AUGUSTUS. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. Brieven Franco. miss X3ïï Axraniantfian: Van een tot vijf regelsf 0.75. Iedere regel meerder015. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.10. De 35 cents zegelregt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. Londen, 28 Julij. De regent van Cachemire heeft aan koningin Victoria eene veld-tent ten geschenke gezonden, waartoe o. a. eene legerstede van geslagen goud behoort, die alleen op 150.000 St. wordt geschat. De brand, die dezer dagen te Liverpool in een groote korenmolen uitbrak, en waardoor het gebouw binnen twee uren geheel in de asch werd gelegd, ging van zeer treurige omstandigheden vergezeld. Drie menschen maakten om de vlammen te ontkomen, een doodelijken sprong uit eene bovenverdieping, zes ancTeren bekwamen ernstige brand wonden, terwijl nog vier anderen vermist, en waarschijnlijk onder het puin bedolven zijn 30 Julij. Te Bridport heeft een knaap van 10 of 11 jaren zijn vader, een slager, Bnlson genaamd, doodgeschoten. Hij speelde namelijk, in tegenwoordigheid zijner ouders, met een geladen geweer, en vroeg schertsende: //Op wien zal ik schieten?" Terzelfder tijd legde hij op zijn vader aan, drukte af, en de ongelukkige viel doodelijk getroffen neder. Parijs, 27 Julij. Men zegt, dat prins Napoleon aan het hoofd zal staan vau de deputatie naar Weenen, die het stof felijk overschot van den hertog Reichstadt in ontvangst zal nemen. Binnen weinige dagen zal deze deputatie vertrekken en de intogt binnen Parijs van het lijk van den ongelukki- geu vorst zal den 15den plaats hebben. 28 Julij. In de diplomatieke kringen is men nog steeds beangst, dat spoedig een oorlog met Engeland zal uitbreken. Daartoe geven eenige zaken aanleiding pn onder anderen bet berigt, dat er een plan bij de keizer bestaat, om meer gebruik te maken van luchtreizigers, tot het doen van ob- servatien, daar de nuttigheid van deze wijze van verkenning in den laatsten oorlog is gebleken. Ook het berigt van de sympathetische ontvangst der Fransche krijgsgevangenen te Straatsburg en te Kehl baart eenigzins ongerustheid. Op een diner door de Oostenrijksche officieren aan de Fran sche gegeven, zouden toasten gedronken zijn op het goede geluk der Oostenrijksche en Fransche legers, bij een oorlog tegen Fngeland. Heden wordt andermaal verzekerd, dat de keizer eertsdaags een bezoek aan koningin Victoria op het eiland Whigt zal brengen. Sommigen willen weten, dat Z. M. reeds Zaturdag derwaarts zal vertrekken. Bij een nog door de keizer onderteekend besluit; zul len 25 nieuwe vrouwenkloosters in verschillende steden worden opgerigt. Ondanks omarming en vrede, worden hier nog steeds veldslagen en andere oorlogstooneelen in de theaters opge voerd. Men heeft daarbij eene nieuwe uitvinding toegepast, namelijk bajonetten van gutta percha, die men den vijand schijnbaar in den buik kan stooten. Het publiek is verrukt over deze elastieke heldendaden. Andere stukken zijn bij de zware hitte ondragelijk. Eender eerste drama-schouwbur- ged ontvangt des avonds 6 francs. Uit Constantinopel schrijft men dat de krankzin nigen nergens zulk een aanzienlijk verblijf hebben dan in die stad. Het krankzinnigen—gesticht aldaar bevindt zich na melijk in het paleis van den sultan. 30 Julij Garribaldi moedigt in eene dagorder zijn le ger aan, de wapenen neer te leggen, ten einde aan Europa te toonen, dat het steeds bereid is, den oorlog onder den ba nier van Victor Emmanuel te hernieuwen. Weenen, 28 Julij. Uit Constantinopel wordt van den 18den gemeld, dat de sultan last heeft gegeven tot het vor men eener commissie van enquête nopens de oorzaak van het vergaan der stoomschepen Silhtria en Kars. Eene afdeeling Piëmontesche gevangenen, 472 man sterk, is van Moravie ter uitwisseling, over Triest naar Ve rona getransporteerd. Frankfort, 28 Julij. In de stad Klosterne ontstond den 23sten brand in eene bakkerij. Door den hevigen wind deelde de vlam zich al spoedig aan de belendende woningen mede, met het gevolg, dat 165 huizen in de asch gelegd werden. Reeds zijn vier lijken onder de puinhoopeu gevon den en men mist nog onderscheidene personen. In het jaar 1782 is deze stad nog eens afgebrand; eene menigte inwo ners vestigde zich toen op eene plaats in de nabijheid der stad en stichtte zoodoende het dorp Züflucht, dat, merk waardig genoeg, onlangs mede door een brand bijna geheel in de asch gelegd. Brussel, 29 Julij. Te Antwerpen heeft men begonnen in de citadel de easamat af te breken, welke vermaard is gewor den door het verblijf van generaal Chassé, tijdens het bom bardement van 1832. Op die plaats zal een graanmolen worden gebouwd. Turijn26 Julij. De Opinione meldt, dat de hertog van Modena te Verona 10,000 uniformen heeft besteld voor de soldaten, waarmede hij zal trachten zich van het hertogdom meester te maken, waaruit hij verjaagd is. Men mag echter wel eenigzins hieraan twijfelen, want er zijn hem slechts 1000 tyan getrouw gebleven en om dus nog 9000 man in die bestelde uniformen te steken, zou hij vreemde troepen in Modena moeten invoeren, hetgeen hem niet geoorloofd is. In allen gevalle zal men hem eene veel grootere magt kun nen tegenoverstellen, want binnen weinige dagen zullen minstens 10,000 man in Modena gemobiliseerd zijn en het aantal vrijwilligers neemt steeds toe. Volgens berigten uit Turijn, bevond zich het hoofd kwartier van het huiswaarts keerende Toscaansche leger zich den 22sten Julij te Modena. In het geheele hertogdom Modena is men, naar aan de Indcpendance Beige geschreven wordt, besloten, liever te sterven dan zich den hertog weder te laten opdringen. De berigtgever voegt er bij //Ik scherts niet in zulk eene ernstige aangelegenheid; het bestendige antwoord op de vraag, die ik in verscheidene steden betref fende den hertog Frans V aan de burgers aldaar deed, luidde: «//Liever sterven!"" Ik beschouwd het moreel als onmoge lijk, dat de hertog zonder een aanzienlijk leger kan worden teruggebragt, en de veiligheid op zijnen troon zal ophouden, zoodra dit leger hem den rug toekeert. De Mondenezen, mannen, vrouwen en kinderen, zijn zoo vast besloteu, de aanhechting van Sardinië te bewerken, dat men overal hoort zeggen, dat men zich f i tegenovergesteld geval naar Sardinië zal begeven. De werk' eden meenen, dat het hun in Lombar- dijë en Piemont niet aan werk zal ontbreken, en men in geval van nood naar het eiland Sardinië kan gaan; de be ambten meenen, dat zij, wanneer het noodig mogt zijn, ook handwerkeu zouden knnnen ondernemen, en ds gegoede middelstand hoopt overal door te komen; de jonge lieden zeggen, dat zij liever soldaten willen ziju, en de meisjes, dat zij liever in dienst zouden willen treden. Welk eene verschrikkelijke regering werd er vereischt, om de menschen COURANT.

Schager Courant | 1859 | | pagina 1