ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- L iSt TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Derde Jaargang.) N°. 101. jV A°. 1859. DONDERDAG 1 SEPTEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BEKENDMAKING. It LITE N L N l>. ENGELAND. Londen, 22 Aug. De officieren, geattacheerd bij het ar senaal te YVoolwich, hebben Zaturdag 11. proeven genomen met een nieuwen, door een onzer landgenooten Ferdinand Silas, uitgevonden toestel tot het wisselen van nacht-signa len op zee. Die proefneming werd met den besten uitslag be kroond, aangezien daaruit is gebleken, dat het daarmede verspreide licht in sterkte dat der thans bestaande toestellen overtreft, terwijl de daartoe gebezigde brandstof, die niet door indompeling in bet water geblnscht kan worden, KJ a 12 uren achtereen een bleek rood licht afwerpt, hetwelk ge durende al dien tijd gelijkmatig voortbrandt, zonder in bet minst te verflaauwen. De nieuwe toestel, bekend onder den naam van Photophor, is, naar het oordeel van deskundigen, niet slechts als signaal-licht, maar ook ten gebruike op de vuurtorens aan te bevelen. FRANKRIJK. Parijs, 22 Ang. Aangaande de versterking derFransche knst wordt rtog gemeld, dat alle havens en plaatsen aan de kust door eene telegraaphlijn in verbinding zullen staan. Vijf honderd batterijen zullen op de voornaamste strategi sche plaatsen gesteld worden, en stoomadviesjngten van groote snelheid, gewapend met getrokken kanonnen, zullen de dienst tusschen die versterkte plaatsen verrigten. SCHAKER COURANT. AïïBBimiBMïBias rtti iiiin maanun; Voor Schagen1.00. Tranco per po»t door hel geheele Rijk. 1.15. Afxonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Drieven franco. laa üïtihïihïhb: Van een tol vijf regelsf 0.75. Iedere regel meerder0 15. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.50. I)e 35 cents segelregt niet medegeiekend. Groote Letters naar de ruimte die tij beslaan. J\€i T- J)e Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Hol land, Gelet op de resolutie van Gedeputeerde Staten van 17 dezer, n". 41; houdende bepaling van de opening der Jagt op Klein Wild, enz. Gelet op art. 11 der wet van 13 Junij 1857 (Sttatsblad n°. 87); Brengt door deze ter kennis van de belanghebbenden: 1". dat de jagt op klein wild dit jaar in Noord -Ho Hand zal worden geopend op Zaturdag den 10deu September, met zonsopgang; 2°. dat de korte jagt dagelijks (met uitzondering van den Zon dag) en de lange jagt alleen op Woensdag en Zatuidag zullen mogen worden tfitgeoefend; 3°. dat ieder jager op één dag niet meer dan 5 bazen zal mogen schieten of vangen; en dat bij klop- of drijfjagten bet getal hazen door alle jagers te zamen te schieten of te vangen niet hooger zal mogen zijn dan 20. En zal deze in het Provinciaal Blad worden geplaatst en bo vendien in alle gemeenten der provincie wordeu aangeplakt. Haarlem den 1 9 Augustus 1859. De Commissaris des Konings voornd. BOREEL. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schaf/en. Brengen naar aanleiding van art. 203, alinea 3 der Wet van 29 Junij 1851, (staatsblad 85) ter openbare kennis, dat de Begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor 186Ö, zoo als zij aan den Raad der gemeente is aan geboden, op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is neder gelegd en dat een ieder daarvan, tegen beta ling der kosten, een afschrift zal kunnen bekomen. De kosten van ieder afschrift worden gesteld op f 4.50. Schagen, den 29 Augustus 1859. Burgtmeexler en Wethouders voorn11., H. R. de MEER. Ter ordonnantie van dezelve, A. J. van CANTFOKT. 25 Aug. Door tnsschenkomst van de Atlantic Telegraph Compang, zijn aan de bevelhebbers der Engelsche oorlog schepen, welke in der tijd bij het leggen der Trans-Atlan- tischen telepraph-kabel gebezigd werden, van wege de stad New-York, geschenken toegezonden. Kapitein Preedy van de Agamemnon ontving een gouden kistje met een adres van dankbetuiging er in; de kapiteins Altham en Dayman van de Vafovrovs en Cgclops en de beer Heury Woodhouse, ingenieur aan boord van de Niagara, gouden gedenkpen ningen met toepasselijke opschriften. Te Tonlon beeft men proeveu genomen, om te onder zoeken, in boe veel tijd men eene op de helling liggende, ge heel onttakelde drijvende batterij kon te water laten, geheel optuigen en doen zee kiezen. De uitslag was, dat daartoe slechts 87 uren noodig waren. De Courrier de Marseille meldt, dat men ijverig bezig is met het vervaardigen van getrokken kanonnen; binnen weinige dagen zullen 300 nieuwe stukken aan de marine afgeleverd worden. Te Marseille doen de Engelschen wervingen van ma trozen; zij geven 200 francs handgeld en 100 francs maan- delijksch soldij. Zestig aangeworvenen zijn meteen Engelsch schip naar Malta vertrokken. 23 Aug. De staatkundige vlugtelingen keeren uit alle oorden van Europa herwaarts terug. 26 Aug. Men beweert, dat de keizer Cherbourg zal bezoeken en, zich vervolgens ten tweeden male naar het kamp van (.'halons zal begeven. Eene commissie uitden gemeenteraad van Pau is bii den keizer te St. Sauveur toegelaten, om Z. M. te verzoeken hare stad met een bezoek te vereeren. De keizer, die de commissie zeer welwillend heeft ontvangen, heeft haar ge antwoord, dat hoezeer de aan HH. JUM. te Pau bewezen ontvangst nog in levendige herinneringen bij Z. M. is, en hij gaarne derwaarts zou terngkeeren, de gezondheidstoestand der keizerin, die in dett laatsten tijd, door de vele gemoeds aandoeningen zeer geschokt is, haar niet toelaat zulk eene verre reis te ondernemen. Z. M. zou den gemeenteraad bin nen weinige dagen nader schrijven. 27 Aug. De spoorweg vau Parijs is naar Vincenties zal spoedig voor het publiek worden geopend. Het station, op de place de la Bastille, is bijna gereed. Uit Algerie wordt berigt, dat zij die, ten gevolge van de amnestie, naar Frankrijk zouden mogen terugkeeren, dit voor het grootste gedeelte niet zullen doen, daar zij een goed middel van bestaan niet willen laten varen. Brieven uit Marseille klagen over de handelwijze vau de Engelsche regering, ten opzigtevan den Furopéschen han del. Er wordt namelijk een handgeld van 200 fr. eu eene soldij van 110 francs in de gegeven voor iederen matroos, die in Engelsche dienst wil treden; van daar komt het, dat Zweed>che, Deensche, Nederlandsche, maar vooral Ameri- kaansche matrozen, van de koopvaardijschepen deserteren, Al de deserteurs worden aan boord gebragt van de Engel sche kanonneerboot Coquette, welke dienst doet tusschen Malta en Marseille, en van Malta worden zij naar die plaat sen overgebragt, naar de maritieme punten, waar behoeften aan matrozen is. De Presse bevat eene correspondentie uit Parma, waarin medegedeeld wordt, dat toen Garibaldi, vergezeld van den miilister van oorlog van Modeua, colotiel Trnpolli, te Parma,

Schager Courant | 1859 | | pagina 1