SPRIXGMATRASSEX, VERKOOPHUIS „DE BAZAR" TE ALKMAAR. TUGKER'S SPRING MATRASS EN. ADVERTENTIE. Gezond, Zindelijk, Eenvoudig en Goedkoop, PAARDEHAREN- en CR1X- VEGETAL MATRASSEN. J. BRON GERS, Gz. Veertien Er is ten opzigte van Henride Navarre of Henri de Bourbon (Henri IV) dit aardige op te merken. Hij werd geboren 14 eeuwen, 1 4 tientallen van jaren en 14 jaren na Christus. Zijn geboortedag viel m op den 14 December, zijn sterfdag op 14 Mei. Hij leeftle 4 maal 14 jaren, 4 maat 14 dagen en 14 weken, en zijn naam bestaat uit 14 letters. ■e letter C. De letter C speelt in de geschiedenis van wijlen prinses Charlotte van Engeland eene groote rol. Hare moeder heette Carolina, zij zelve Charlotte, haar echt genoot Coburg. Zij was te Carltonhouse gehuwd, woonde te Londen in Cambforthouse, welks laatste eigenaar Cambfort in een tweegevecht het leven verloor. Haar landhuis heette Clarmont, dat vroeger aan lord Claer toebehoorde. Haar lijf arts was Cioft genaamd. Graden van dronkenschap. Er bestaat eene rabbinale overlevering, verhaald door Falriciiis, dat toen Noach den wijn stek plantte, de booze geest aanwezig nas, en een schaap, eeren leeuw, eenen aap en een zwijn offerde. Deze dieren zinspelen op de vier gra den van dronkenschap: wanneer de mensch begint te drin ken. is hij zachtmoedig en onwetend als het lam, weldra wordt hij moedig als de leeuw, zijn moed ontaardt echter weldra in de dwaasheid van eenen aap, en eindelijk wentelt hij zich in het slijk van het zwijn. A. d. H. te D. Bewaren van eijeren Daar het in verschillende opzigten van groot belang is, eïïeren verach van het eene land naar het andere te kunnen vervoeren, heeft men als een zeer goed middel aanbevolen, de eijeren met Arabische gom te bestrijken en ze in fijngestooten houtskool te leggen. Arabi sche gom verdient de voorkeur boven vernis, daar ze met water kan weg^ewaaschen worden. De bedding houtskool onderhoudt rond om de eijeren een tamelijke gelijkmatige temperalnnr, en maakt dat zij niet te lijden hebben van de groote veraudering van hitte en koude, die zij zouden ondervindeu bij den overgang Tan de eene •treek naar de andere. A nVEIIT»: 1TIK1. eigene overtuiging een van beiden te kiezen, Het zijn de heeren C. Langerijs en N. de Ligt, beide neringdoende personen, op den hoogte van den tijd, van gematigde voor uitgang en de laatste vooral met ontbloot van kennis van verschillende administratien, vroeger een getrouw bezoeker van de gemeentevergaderingen, dikwijls den raadsman in moeijelijke zaken, die getoond heeft met de Vlaszaak tegen over C. de Heer zonder aanzien des persoons te handelen, (welke zaak thans schijnt te slapen) Moge een van deze beiden den plaats van Hoekstra ver vullen, wij gelooven dat zij goede plaatsvervangers zonden zijn. (329) Benige weinige Kiezers. De ondergeteekende acht zich ter voorkoming van misvatting verpligt ter kennis van de kieziers voor den ge meenteraad alhier te brengen, dat hij voor ditmaal bij de aanstaande verkiezing huiten aanmerking wenscht te blijven. (330) JACOB DENIJS Jzn. Niet gewoon zijnde bij de verkiezing van nieuwe leden voor den gemeenteraad, mij aan het hoofd te stellen, maar dat steeds aan de stemleiders overlatende, vermeende ik thans echter, dat ik ofschoon Anoniem, verpligt was om een enkel woord tot de medekiezers te rigten, en hun opzoeken die bij de verkiezing, wel degelijk op den voor grond moeten staan, opmerkzaam te moeten maken. Vooreerst, zijn de personen die voorgesteld worden, wezenlijk geschikt ooi lid van den Raad te worden. Is hunnen handel en wandel van dien aard, dat wij ons niet behoeven te schamen aan hun Ed. (door onze medewerking) den titel van Edel Achtbaar te hebben gegeven. Is hun gedrag (ten minste de laatste tien jaren) van dien aard geweest, dat zelfs hnnnen vijanden er geen punt van laster uit kunnen trekken. Dit is dunkt mij eene eerste vereischte, om in de tweede plaats een per soon voor de vooruitgang en ontwikkeling te kiezen, gepaard met eerlijkheid en goede trouw, gepaste vrij moedigheid, menschenkennis en bij dat alles nog eene goede administrative en wetkennis bezittende, of bij magte is, zich die eigen te maken, en de last gevoeld, zijnen tijd voor de belangen van anderen {ons allen) op te offeren. Laat ons Kiezers naar zoo iemand omzien, laat ons door geen vooroordeel leiden, maar zoo iemand trachten op te sporen, daar wij van kunnen verwachten, dat hij zonder aanzien des persoons, zal handelen en de zaken zoowel finantieele als huishoudelijke, geheel zal trachten na 1e gaan en onze belangen wezenlijk wil behartigen. (328) Schagen 29 Augustus 1859. Bjj de vele aanbevelingen, die er roor leden voor den gemeenteraad gedaan worden, wenschen wij er nog eene te voegen, zonder daarom de kiezers uit te noodigen zonder zijn de hoofdeigenschappen der voortreffelijke (327) Eenige Verkoop. Bebouwt de landman vlijtig zij- nen akker, ploegl en Z3ait hij op zijn tijd onvermoeid en bidt hij den Hemel om re gen en zonneschijn, dan mag hij ook met eenigen grond hopen, dat zijn arbeid met. vrucht zal bekroond wor den. Jammer echter, dat men in vele gevallen niet alzoo denkt en handelt, het zijn bij velen hoofdzakelijk die duidelijk zigtbare zaken, welke men zoo attent behandelt, terwijl men de minder zigtbare zaken aan zijn lot over laat, zonder er op te letten, dat anderen door hnnne meerdere zorg betere vruchten plukkenmen belieft liet alsdan fortuin of toeval te noemeneven als of de for tuin rondging om zijne geliefkoosdeu te pakken, welke rustig op haar zitten te wachten; misgerekend. Die zijn hoofdhaar wil behouden en conserveerenkoopt de Oud Cartagena's Berg-plantenolie, a 60 Cts. het fleschje, dezelve zet dadelijk de wortel vast, bevordert de groei en doet waar het nog mogelijk is nieuwe wor tels ontspruiten en bewaart tegen vroegtiid-'g' gri'sheid. Hoofd-Dépót te Delft bij A. BREETVELT Az. En verder bij (326) S. Keet, behagen. H J. Keuken, Amsterdam. Alht Oosterhaan, H. J. Thennisse. Haarlem. M. Vtiend, Zaandam* k. Schravenriiik, Hilversum. W B NV ie hol 8 Purmerend. II D Schluter, Mtuutdiep D. Boots. Alkmaar. (iebr. F»esc, Henhuizen (*cbr. Reekers. Weesp. NV. C. Velthuiscn. Laren |4ï. A. Kóhne, Kdam O VV. Kótfger, Zuidsehamoude. J. B I pman, Har*ingerhorn. »Ved Jougerlin», Texel. R D. v. NVpcde, de Pijp. •ii neer bekende Dépots in de overige Provinciën. Drukkerij vau P. J. G. DIDERICU te Sc ha gen.

Schager Courant | 1859 | | pagina 4