ALGEMEEN NIEÜWS-, ADVER-1 wè TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Derde Jaargang.) N°. 107. A°. 1859. DONDERDAG 13 OCTOBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. KENNISGEVING KENNISGEVING BEKENDMAKING. ENGELAND. Londen, 30 Sept. De belangwekkende overblijfselen der rampspoedige expeditie van sir J. Franklin, in de vorige week door kapitein M'Clintock met het schip Fox herwaarts overgebragt, zullen, grootendeels althans, in Greenwich hos pitaal worden tentoongesteld, even als zulks een paar jaren geleden met. de vroeger gevondene geschied is. FRANKRIJK. Parijs, 29 Sept. Te Bordeaux worden groote toebereid selen gemaakt ter ontvangst van den keizer. SCH1KEB1$ C0DB1NT. imnirarammiuas -ma aim mAAnaam Voor SchagenJ 1.00. Franco per po»t door het geheele Rijk.1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verzchijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. $31333 mam A3> rau'iaümaa Vaneen tot vijf regelsf 0.75. Iedere regel meerder0.15. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.50. De 35 cents zegelregt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. Burgemeester en Wethouders van Schagen en Burghorn, maken bij deze bekend dat de gewone Naj aars markten, in dit jaar aanvang zullen nemen op Donderdag den 6 Octo- ber-, dat op Donderdag den 3 November de groote vette- en magere Koemarkt, en op Donderdag den 24 November, Paarden- en Veulenmarkt zullen worden gehouden. En uoodigen de Kooplieden uit zich daarnaar te willen reguleren, en dezelve Markten met hunne tegenwoordigheid te vereeren, zullende gedurende deze Ilerfstmarkten ook Varkensmarkt enz. worden gehouden. Schagen den 26 September 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Be Burgemeester, H. R. de MEÊR. Be Secretaris. A. J. van CANTFORT. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen. Gelet hebbende op art. 264 der Wet van 29 Junij 1851 Staatsblad J\?. 85); Brengen ter openbare kennis, dat het door hen voorloo- pig vastgestelde Suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag en van de Belasting op de Honden voor het loopen- de dienstjaar, gedurende veertien dagen, en wel van Dings- dag den 4 October tot en met Donderdag den 20 October aanstaande, ter Secretarie dezer Gemeente, voor een ieder ter lezing zal nederliggen. En is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. Schagen den 3 October 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Be Burgemeester H. R. de MEÊR. Be Secretaris A. J. van CANTFORT. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen. Maken bij deze bekend dat de aangekondigde, op Bon- derdag den 3 November aanstaande, alhier te houden groote, vette- en magere Koemarkt, ten gevolge van de overgroote hoeveelheid te verwachten Vee, even als vroeger, eenen aanvang zal nemen op Woensdag bevorens des namiddags ten 3 ure. Kooplieden en Veehouders worden uitgeuoodigd zich daar naar te willen reguleren. Schagen den 12 October 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Be Burgemeester, H. R. de MEÊR. Be Secretaris, A. J. van CANTFORT, BUITENLAND. Onlangs overleed te Chevington in Lancashire zekere vrouw Frances Harris, wier juiste leeftijd wel niet bekend is, maar die, naar sommige opgaven te oordeelen, toch zeker niet minder dan 103 jaren oud moet geworden zijn. Vele jaren geleden stond zij algemeen als toovenaarster te boek, totdat de werktuigen, die zij vooi hare gewaande tooverkunst bezigde, op regterlijk gezag vernietigd werden. De New-York Tribnne bevat een brief uit Titusville (Pensylvanië), waarin gemeld wordt, dat den 1 Sept. jl. de olie-bron is ontdekt, waarnaar zoolang was gezocht. Toen ter diepte van 71 voet gegraven was, vond men een ader, waaruit, tot groote verbazing en onuitsprekelijke blijdschap der omstanders, een straal water met olie gemengd, te voor- schij n kwam, die in 24 uren 400 gallons zuivere olie (naphtha) opleverde. Bij de aanwending van een krachtiger pomp ver wacht men 1000 1200 gallons olie per dag t.e krijgen. De sensatie, door de ontdekking dezer belangrijke olie-bron te weeg gebragt, is onbeschrijfelijk, en kan alleen vergeleken worden bij hetgeen in Californië werd gezien, toen van het bestaan der rijkste goudlagen zekerheid was erlangd. Het schijnt, blijkens den Courrier des Etats Unie, van 14 Sept. dat de door den heer Blondin te Niagara onderno men waagstukken, (waarbij hij echter het leven zou hebben ingeschoten) door zijn voorbeeld de lust tot dergelijke waag stukken heeft aangemoedigd. In genoemd blad wordt althans melding gemaakt, dat twee personen, bijgenaamd de twee Kanadische Leanders, des Vrijdags te voren den grooten Sint Laurensstroom, op het zoo gevaarlijk gedeelte dezer rivier, tusschen Quebec en Pont Levis, hebben overgezwom men, hetwelk door den een, zonder den minste vertraging in zijne bewingen, binnen den betrekkelijk korten tijd van 1 uur en 40 minuten wa3 volbragt, terwijl men den andere, wegens zijne blijkbare vermoeidheid, digt bij het punt van aankomst met een vaartuig was te hulp gekomen. Een an dere vermetele zekere Shiels, had aangekondigd, dan hij van eene hoogte van 90 voet in de Niagara zou springen en door den stroom; die eene snelheid heeft van 14 mijlen per uur, naar het strand zou zwemmen. Dit waagstuk werd in derdaad door hem ondernomen, doch met het gevolg, dat hij den dood in de golven heeft gevonden. Ook te Compègne worden buitengewone toebereidselen gemaakt, zoodat men aan de komst van vorstelijke perso nen gelooft. Te Florence is een aantal teekeningen en manuscrip ten van Michel-Angelo ontdekt. De opstand te Napels, welke men heeft gemeld, wordt bepaaldelijk uit goede bronnen tegengesproken. Er heerscht echter eene hevige gisting, zoodat men iederen dag het uit barsten van een opstand kan verwachten; vooral inde Abruz- zen heerscht een revolutionnairen geest. Wanneer de om wenteling mogt uitbreken, dan zou dit groote zwarigheden doen ontstaan voor eene spoedige beslissing der Italiaan- sche quaestie. Ook de bisschop van Algiers heeft even als die van Arras, een mandement uitgevaardigd, om de geloovigen op te wekken, tot het bidden voor den paus. Ten bewijze, hoezeer de oud-Turksche wetten te Con- stantinopel nog van kracht zijn, wordt berigt, dat eene doch ter des sultans den 19den Sept. van een zoon was bevallen, die ondanks het formeel verbod van den sultan, onmiddelijk na de geboorte is omgebragt, op grond, dat de genoemde

Schager Courant | 1859 | | pagina 1