ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Derde Jaargang.) DONDERDAG 20 OCTOBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BEKENDMAKING. KENNISGEVING BUI T EIV1. A ft 1). ENGELAND. Londen, 12 Oct. In Lincolnshire worden pogingen aan gewend, om een standbeeld voor sir John Franklin teSpilsby, zijne geboorteplaats, op te rigten. FRANKRIJK. Parijs, lOOct. Het Bulletin Commercial van Port-Louis verhaalt het volgende zonderlinge feit: Marseille, 12 Oct. Uit Constantinopel wordt van den 3den gemeld: Er worden steeds nieuwe ontdekkingen gedaan. Naar men verzekert, zijn er brandmachines gevonden, be stemd om de geheele Frankische wijk te verbranden. De ge zanten beraadslagen over het treffen van veiligheidsmaatre gelen No. 108. Ao. 1859. COURANT. 7na maua uijubi>2B: Voor SchagenJ 1.00. Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Itrieven Franco. ffSlüï KIS Bl T3B't3n533D: Vanee» tot vijf regels0.75. Iedere regel meerder0.15. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.50. De 35 cents zegelregt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schar/en. Maken bij deze bekend dat de aangekondigde, op Don derdag den 3 November aanstaande, albier te houden groote, vette- en magere Koemarkt, ten gevolge van de overgroote hoeveelheid te verwachten Vee, even als vroeger, eenen aanvang zal nemen op Woensdag bevorens des namiddags ten 3 ure. Kooplieden en Veehouders worden uitgenoodigd zich daar naar te willen reguleren. Schagen den 12 October 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, H. R. de MEÈR. De Secretaris, A. J. van CANTFORT, Burgemeester en Wethouders van Schagen en Burghorn, makeu bij deze bekend dat de gewone Najaarsmarkten, in dit jaar aanvang zullen nemen op Donderdag den 6 Octo ber-, dat op Donderdag den 3 November de groote vette- en magere Koemarkt, en op Donderdag den 24 November, Paarden- eD Veulenmarkt zullen worden gehouden. En noodigen de Kooplieden uit zich daarnaar te willen reguleren, en dezelve Markten met hunne tegenwoordigheid te vereeren, zullende gedurende deze Herfstmarkten ook Varkensmarkt enz. worden gehouden. Schagen den 26 September 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, H. R. de MEÊR. De Secretaris. A. J. van CANTFORT. De Great Baslern heeft zijn proeftogt naar Holyhead (gelijk reeds met een enkel woord door ons is gemeld), met uitstekend gevolg volbragt. Op dien togt hebben de raderen en de schroef, nu eens afzonderlijk, dan weder gezamenlijk, gewerkt. De gemiddelde snelheid is iets minder dan 14 knoopen in het uur geweest, waarbij in aanmerking moet genomen worden dat, gedurende een groot gedeelte van den togt, de machines met iets meer dan de halve snelheid hebben gewerkt. Gemiddeld wentelden de raderen tien malen en de schroef 38 malen per minuut om. Terwijl in den beginne de wind niet zeer sterk was, wak kerde hij merkelijk aan, toen men op de hoogte van het eiland Scilli gekomen was. Men maakte van deze omstan digheid gebruik om ook de zeilen bij te zetten en vervolgde aldus de reis tot op de hoogte van Oldhead. Men heeft be vonden dat het kompas volmaakt juist wees. Het stoomschip is vervolgens in eenen regten lijn van de Iersche kust naar Holyhead gestevend. Ofschoon de wind een tijd lang vrij hevig was, bleef de beweging van het schip op de golven niet belangrijk. Het gehoorzaamde op den gebeelen togt zeer naauwkeurig aan de beweging van het roer. 13 Oct. Het comité voor het Schillersfeest heeft beslo ten, die in het glazrn paleis te Sydenham te doen vieren. Door de aanwezige leden werd voor 2500 entree-kaarten ingeschreven. Wanneer 5000 kaarten worden verkocht dan zijn niet slechts alle kosten gedekt, maar blijft nog pd. st. 125 voor eene Schiller-stichting over. In de nabijheid van Sheffield is een spoortrein ten gevolge van een déraillement, tegen een locomotief aangere den, ten gevolge waarvan 5 of 6 personen zeer ernstige ver wondingen hebben bekomen. //De geheele bevolking van Mauritius is ten uiterste ver ontwaardigd over eene beleediging zonder wederga. De heer Charon, maire van Port-Louis, heeft door middel van brandspuiten, het talrijke publiek, dat zich den 5den Sep tember in den schouwburg bevond, op een stortbad van vuil water vergast. Die schandelijke beleediging is het resultaat naar men zegt, van eene wraakoefening van dien ambtenaar tegen een tooneelspeler. Daar het publiek partij trok voor den acteur, heeft de heer Charon last gegeven om de brand spuiten te doen aanrukken, en terwijl het geheele publiek werd begoten, zat hij rustig in zijne loge. Zij, die uit de zaal vlugtten, werden op straat met stokslagen door de po- litie-beambten ontvangen, terwijl een piket soldaten in de caserne onder de wapenen was. Er is eene klagt aan den gouverneur ingezonden, waarin een onderzoek wordt ge vraagd". 11 Oct. Te Provins heeft het merkwaardige feit plaats gehad, dat een der bedeelden van die stad zich eene jagt- acte heeft doen geven. 12 Oct. De regter van instructie heeft de stukken, iu zake de ontvreemding van het kindje van den heer Hua, aan den procureur des keizers doen toekomen en men denkt, dat zij voor het einde dezer week naar het parket van den pro cureur-generaal zullen worden opgezonden. Men zegt, dat de moeder van Leonie Chereau zal worden in vrijheid gesteld en dat de beschuldigde tot haar verdediger heeft gekozen Mr. Lachaud of Mr. Jules Favre. Heden nacht heeft men iemand in hechtenis genomen, die geheel naak liep. Hij had zich toegelegd op de bestude ring der verschillende anabaptistische veeten van de 16de eeuw en heeft bij die studie zijn verstand verloren, terwijl hij voorgeeft tot de zoogenaamde Adamieten te behooren, die zich zonder kleederen op bergen en heuvels en andere hoogten plaatsen, in de hoop ten hemel te zullen varen. Hij zal naar een krankzinnigengesticht worden overgebragt. Gisteren avond heeft een voorval, dat schrikelijke ge volgen kon hebben gehad, voor een oogenblik de voorstelling, iu den cirque de 1'impératrice gestaakt. De jeugdige kunste nares Foucart viel, bij het doen van gymnastische oefeningen van eene hoogte van dertig voet. Gelukkig had een der pi keurs de tegenwoordigheid van geest haar op te vangen zoodat zij zich niet erg heeft bezeerd. 13 Oct. Uit Bordeaux wordt gemeld, dat aldaar ver scheidene Italianen zijn in hechtenis genomen* De landverhuizing naar Circassie neemt voortdurend toe De dagbladen van Malta melden, dat, bij gelegenheid van de begrafenis van den bev, er nieuwe tooneelen van fanatis- mus hebben plaats gehad. De Mooren hebben de Joden aan gevallen en gesteenigd; velen zijn gewond en eenigen doode-

Schager Courant | 1859 | | pagina 1