ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Derde Jaargang.) N®. HO. ggjti A°. 1859. DONDERDAG 3 NOVEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. KENNISGEVING. IS U 1 T E IN L X IN l>. ENGELAND. Londen, 24 Oct. Eene zonderlinge weddenschap van fr. 25,000 is te Newmarket aangegaan, en zal op het einde der maand October 1860 plaats hebben Lord Winchelsera zal 3 paarden, elk met 54 kilogrammen gewigt beladen, laten loo- pen en de hertog van Beaufort zal tien honden aan eenen drag, (stootwagen) gespannen tegen hen te doen kampen. De afstand, dien de kampers te doorloopen hebben, bedraagt ongeveer6800 meters. De eerst aankomende, hetzij een paard, hetzij een hond, zal de weddenschap winnen. FRANKRIJK. SCHAKER 1CODRANT. AltlDB3iaaB?3ï£lj)9 'TLLU D333 iafiü»I3B: Voor SchagenJ 1.00. Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven ï'rnneo. IHB338 &BIU A3»733tï3Bai3B5 Van een tot vijf regelsf 0.75. Iedere regel meerder0.15. Geboorte-, Huwelijks- en Doodbcrigten 0.50. I)e 35 cents zegelregt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen. Gelet hebbende op art. 265 der Wet van 29 Junij 1851 Staatsblad J)2 85); Brengen ter openbare kennis, dat het door den Raad vastgestelde Suppletoir kohier van den Hoofdelijken Om slag, voor het loopende dienstj'aar, gedurende acht dagen, en wel van Dingsdag den 1 November tot en met Dingsdag den 8 November aanstaande, ter Secretarie dezer Gemeente voor een ieder ter lezing zal nederliggen. En is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. Schagen den 31 October 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Be Burgemeester, H. R. de MEÈR. De Secretaris. A. J. van CANTEORT. 25 Oct. De politie der hoofdstad heeft kennis gekre gen, dat een beambte van de bank te St. Petersburg voor een bedrag van 25,000 St. aan goud, banknoten en Russische obligatien aan die inrigting ontvreemd en zich daarmede naar Londen begeven heeft. Voor zijne aanhouding is eene belooning van 200 ffi St. toegezegd. 27 Oct. Er zijn thans eenige nadere bijzonderheden bekend van het vergaan van den Boyal Charter. Dit vaar tuig had 450 personen en 79,000 oneen goud aan boord. Van de passagiers zijn 10 en van het scheepvolk 20 perso nen gered. Te Penmaenmawer zijn reeds 20 lijken aangespoeld. In alle deelen de3 vereenigden koningsiijks heeft de winter zich reeds door vorst en sneeuw aangekondigd. Parijs, 25 Oct. De Spaansche regering heeft aan de Fransche een zeer groot aantal tenten voor de Marokkaan- sche expeditie ter leen gevraagd en daarop tot antwoord ge kregen, dat deze ter beschikking waren. De expeditie van Frankrijk tegen Marokko schijnt eene grootere uitgebreidheid te zullen verkrijgen, dan men in den beginne had kunnen verwachten. De legermagt van generaal de Martimprey, die reeds meer dan 20,000 man beloopt, zal vermeerderd worden met twee brigades, waar van de eerste, bestaande uit het 1ste en 3de regiment Zoua- ven, reeds te Oran ontscheept; komende van Genua. Er worden hier verscheidene inrigtingen gebouwd, wier uitgestrektheid iets kolossaals heeft. Zoo heeft men te Mont- martre den Bestaurant aupetit Bamponeaux, en aan de bar rière van den Parmassurberg den Bestaurant Beffleur, die eiken dag ieder 20 5 25 duizend lieden voeden. 26 Oct. Te Parijs heerscht reeds eene strenge koude. 27 Oct. De tijdingen uit Rome zijn van het hoogste gewigt. Het wordt bevestigd, dat de paus het volkomen eens is met den heer de Grammout omtrent de hervormingen voor den Kerkelijken Staat. De onderhandelingen hierom trent zijn geschied van wege den paus door den onder-se cretaris van staat voor kerkelijke zaken, Mgr. Berardi, een man van zeer liberale beginselen. Als voorwaarde voor die hervormingen is echter gesteld de herstelling der pauselijke magt in de legatiën; de middelen om dit te bewerken zou den aldus zijn bepaald. Een gedeelte van het garnizon van Rome zou naar Yiberto en Perugia oprukken: het Zwitser- sche regiment, dat in die laatste stad in garnizoen ligt, zou de pauselijke troepen versterken, die tegenover Garibaldi staan; eene divissie Fransche troepen zou tot Ferrara voort rukken en alsdan zou een Fransch diplomatiek agent tus- schen beide komen, om een conflict tusschen beide legers te voorkomen en Bologna tot onderwerping over te halen; hij zou aan de troepen van Garibaldi te kennen geven, dat elke verdediging onmogelijk is daar de paus door het Fransche leger wordt ondersteund. Er is hier algemeen sprake dat de paus een bul van interdicering tegen koning Victor Emmanuel zou uitvaardi gen. De interdictie is eene zwaardere kerkelijke straf dan de excommunicatie, welke reeds tegen dien vorst is uitgespro ken, daar de eerste straf de onderdanen van den eed van getrouwdheid ontslaat, behalve dan nog de geestelijke straf fen, waardoor een geïnterdiceerde wordt getrofTen. Mogt de paus tot dit uiterste overgaan, dan zal de ko ning van Piëmont naar men zegt, protestant worden, en de meesten zijner onderdanen zullen dit voorbeeld stellig vol gen. Men zegt zelfs, dat hij den paus reeds met dit plan heeft bekend gemaakt en hem alle verantwoordelijkheid overgelaten voor hetgeen het gevolg mogt zijn van zooda nige handeling. Te Barceiona heeft een werktuigkundige eene batterij van eene nieuwe constructie uitgevondeu, die uit vier stuk ken bestaat, welke zich zeiven, door eene mechanische in rigting, ongemeen snel laden, zoodat men een bestendig vuur, naar verschillende rigtingen, gelijktijdig kan onder houden. 28 Oct. Er heerscht een hevige brand in het paleis van den senaat; de vergaderzaal is geheel verbrand; 4 perso nen zijn zwaar gewond. Het museum, de bibliotheek en de troonzaal benevens de archieven zijn onbeschadigd gebleven. Gisteren namiddag ten 4 ure is de keizer op het nij verheidspaleis, vergezeld van zijn dienstdoende aide-de- camp aangekomen. Z. M. werd aldaar door maarschalk Randon, die Z. M. opwachtte ontvangen. Z. M. heeft met belangstelling de proeven over een nieuw stelsel van lucht vaart bijgewoond. Gisteren heeft Z. M. met graaf Walewski eene faizantenjagt bijgewoond. In het Journal du Cher wordt gemeld, dat een soldaat te Bourges in garnizoen, door den krijgsraad is veroordeeld, wegens het ontvreemden aan een zijner kameraden van zes francs en een pak tabak, tot een jaar gevangenis. Den dag, waarop hij werd veroordeeld, kreeg hij berigt, dat hij in de loterij voor de weezen den prijs van 70,000 francs had ge wonnen; het is ongelukkig, dat hij 12 geheele maanden zal moeten wachten, eer hij van zijne fortuin zal kunnen genieten. Te Orchies had dezer dagen een vreeselijk voorval plaats. Een meisje van 23 jaren, sedert langen tijd krank zinnig, aldaar woonachtig, doch die nimmer buitensporighe den had begaan, welke hare opsluiting noodzakelijk maak ten, begaf zich Donderdag naar een huis, alwaar zich twee jeugdige kinderen met hunne moeder bevonden. De moeder moest zich naast naar haar werk buiten'shuis begeven en kreeg den ongelukkigen inval hare kinderen aan de krank zinnige toe te vertrouwen. Gedurende de afwezigheid der moeder werd de rampzalige door een dier razernijen overval-

Schager Courant | 1859 | | pagina 1