ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Derde Jaargang.) N». 111. A». 1859. DONDERDAG 10 NOVEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. 15 UI T EIV L A N I). ENG ELAND. Londen, 1 Nov. Het Court Journaal berigt, dat in de vorige week iemand in een winkel een zakdoek kocht en daarbij door een meisje van uitstekende schoonheid werd bediend. Hij vroeg haar of zij nog ongehuwd was, en toen zij daarop bevestigend antwoordde, bood hij haar terstond zijne hand aan. Reeds den daarop volgenden Woensdag werd het huwelijk voltrokken en de winkeldochter is nu, na een dag bruid te zijn geweest, lady Scott geworden, met eene jaarlijksche rente van 30,000 pond St. FRANKRIJK. Parijs, 31 Oct. Na een geregtelijken verkoop, kon de deurwaarder zijn overjas en de uitroeper zijne parapluie niet vinden. Bij het onderzoek bleek het, dat zij zeiven in de hit te van de veiling, beide voorwerpen tot 7 J fr. hadden ver kocht. SCHiSIt 1| COURANT. AïlflB3U13093:ï®333 7titi2 3)333 mA&B3>30: Voor SchagenJ l.OO. franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. midS 1)33 327333309130: Van ren tot vijf regels0.75. Iedere regel meerder0.15. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.50. De 35 cents zegelregt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. 3 Nov. Onlangs waren eenige werklieden bezig eenige herstellingen te doen, in eene kamer van de hertog van Clarence-Tavern, toen zij een zeer groot standbeeld van Ju- piter ontdekten. Het is ongeveer 7 voet hoog, en men gelooft, dat het eeuwen lang geleden in Italië is vervaardigd. Uit New-Castle wordt geschreven, dat drie zonen van zekeren heer Belt in Australië woonden. Een vierde bevond zich nog bij zijn vader en had het ongeluk in de maand Januarij jl. te verdrinken. Toen de drie broeders in Austra lië hiervan berigt ontvingen, besloten zij een hunner, door het lot aan te wijzen, naar Europa terug te zenden, ten einde de reeds hoog bejaarde ouders te ondersteunen. Deze scheepte zich op den Royal Charter in en was een der slagt- offers van de ramp aan dit schip overkomen. De Missouri-rivier is thans bevaarbaar over eene lengte van ongeveer 3000 Eng. mijlen van hare verbinding met den reuzenstroom, de Mississippi. De Missouri is de grootste rivier, welke in den Mississippi uitloopt. Twee stoomboolen van St. Louis zijn onlangs den Missouri van hare monding tot fort Bemon opgestevend. Nog nimmer was men zooverre gekomen, daar dit fort 700 mijlen afligt van de plaats, wel ke ooit door eene stoomboot was bereikt. 4 Nov. De Cunard stoombootmaatschappij laat bij Napier te Glasgow eene ijzeren raderstoomboot bouwen van 4000 ton, welke in snelheid en pracht alle tot nu toe be staande stoombooten moet overtreffen. Deze boot zal de Scolia genaamd worden. Volgens den satyrieken Punch bestaat het verschil tusschen de Fransche en Engelsche staatkunde dd&rin, dat Frankrijk wegens een idéé oorlog heeft gevoerd, terwijl En geland in het geheel geen idéé heeft oorlog te voeren. Woensdag 11. werd een matroos zekere Ths. Winter, door de politie gearresteerd, omdat hij in staat van dron kenschap met een collega twistende, dezen den nens had afgebeten. lieer de schipbreuk der Roj»l Charter syn thans nadere bij zonderheden bekend gewordeh. 1 an het fraaije schip en de 498 menschen, die het van Melbonrne orerbragt, zijn nog slechts on kenbare overblijfselen te Tinden en niet meer dan 39 personen onder de levenden. De reis tot aan de Iersche kust was door geen enkel ongeval gestoord; in (jueeustown werden eenige passagiers aan wal gebragt, waarna de reis naar Liverpool werdt voortgezet. Dingsda" middag sloeg de wind eensklaps naar het oostnoord- oostén om en bij het aanbreken van den nacht was hy in een woe dende orkaan veranderd. Des avonds ten 6 ure stuurde de kapitein voorbij Point Lynas en liet raketten opstijgen om eenen loods aan boord te seinen. Doch deze kwam niet opdagen, en daar de kapitein (Taylor) zag, dat zijn schip al te veel naar de kust dreef, liet hij twee ankers uitwerpen, om het tot staan te brengen. De ankerket tingen kouden den storm niet weerstaan en braken door midden. Dok de machine was niet in staat om den orkaan hel hoofd te bieden, eu ofschoon zij met al hare stoomkracht tegen het woeste weder kampte, werd het ongelukkige vaartuig des morgens ten drie ure op de rotsen der kust geworpen. Daar lag het in onge veer vier Tademen water op de eene zijde, en by de geweldige schokken, waaraan het thans aanhoudend door de golven was bloot gesteld, begon ook de moed der stoutmoedigsten te zinken. Tot dnsrer hadden slechts weinige passagiers, welke meest uit vrouwen en kinderen bestonden, kennis gedragen van den gevaarlyken toe stand, waarin zij verkeerde. De beste orde en tucht heerschte aan boord, en de kapitein begaf zich in persoon naar de kajuiten, om de vrouwen moed in te spreken. Dit gebeurden korten tijd voor de vreeselijke ramp plaats had. Het schip stiet nu onophoudelijk tegen de rotsen, en de branding sloeg over het verdek heen en drong het benedenruim binnen. Vroeger waren reeds de masten over bnord geworpen, zonder dat het schip daardoor merkelijk verligting kreeg. Ook was door een moedig Portugeesch matroos, die zich door de branding heenwerkte, een touw naar het nabij liggende land gebragt, waardoor eenige matrozen hun leven red den; door een ruk van het schip werd het echter weldra door mid den gebroken. Naauwelijks had de kapitein de groote kajuit verlateu waar hij insgelijks de passagiers gerust gesteld had, toen het schip door verscheidene ras op elkander volgende golfslagen op de rots half om zijne eigene as omgeworpen werd. Tegen zulke geweldige schokken was hout nog ijzer bestand. Het schip barstte van een en begon te zinken. Kort daarna spleet nog het voorste gedeelten midden door en doodde of begroef de meesten van hen, die op de ze plaats waren opeengedrongen. De kapitein Taylor was de laat ste, die levend aan boord gezien werd. Hij is met al zijne officieren verdronken. Die nog in leven zijn, hadden zich of tijding langs het touw gered, dat de matroos naar het land had weten te brengen, of zij werden bewusteloos door de golven op het strand geworpen. 2 Nov. Onder de politiek veroordeelden, die ten ge volge der amnestie in Frankrijk zijn teruggekeerd en zich thans alhier ophouden, bevinden zich ook Albert, gewezen lid van het voorloopig bestuur in 1848, en Boichot, voor malig volksvertegenwoordiger. Gerard, de vermaarde leeuwendooder, staat op het punt eene nieuwe expeditie te ondernemen, doch ditmaal zal hij niet alleen tegen de bewoners van den atlas krijg voereu, maar vergezeld zijn van een groot aantal vreemden lingen, waaronder zich Russen, Zweden, Engelscheu en Po len bevinden; onder anderen zal de graaf Branicki deel van deze nieuwe expeditie uitmaken. Te Fontainebleau worden groote toebereidselen voor de ontvangst van het hof gemaakt. De dames, welke uitnoo- digingen verwachten, weten reeds dat zij niet tweemaal in hetzelfde toilet mogen verschijnen. De uitnoodigingen zijn voor acht dagen, en dagelijks vinden drie veranderingen van kleeding plaats, de rijkleederen, het jachtgewaad en het né- gliné niet medegerekend. De mode strekt deze luxe ook tot de tafel, de meubels en de equipaadjen uit. Zoo vernieuwt men de tijden van Lodewijk XIV. 3 Nov. Het verdieut opmerking, dat sedert eenige dagen alle door den keizer gepresideerde zittingen door de keizerin bijgewoond worden. De werkzaamheden aan den vorstelijken grafkelder te St. Denis worden met spoed voortgezet. De afdeeling, voor de keizerlijke familie bestemd, is bijna voltooid, terwijl er toebereidselen worden gemaakt, om het stoffelijk overschot van den hertog van Reichstadt uit Weenen derwaarts over te brengen. 4 Nov. Uit Algiers wordt van den lsten gemeld, dat de Beni-Snassen zich hebben onderworpen en de gestreng- ste voorwaarden hebben aangenomen. De expeditie tegen de overige stammen wordt voortgezet. Parijsche dagbladen spreken van een regtsgeding dat eerstdaags zoude worden aangevangen en dat wel eenig in zijn soort zal zijn.Het is bekend dat het lijk van den Kardinaal de Richelieu in de kapel der Sorbonne is bijge zet geworden, ook vindt men daar zijn grafmonument. Op een der verschrikkelijkste dagen van de revolutie van 1797, drong het volk ook in die kapel, haalde het lijk van den beroemden Kardinaal uit zijti graf, sneed het hoofd af en droeg dit op eene piek gestoken in triomf door de straten

Schager Courant | 1859 | | pagina 1