DE BAZAR. INGEZONDEN STUKKEN. 10 November a. 8., des middags ALKMAAR IJzerglans om Kagchels en Haarden glanzend zwart te maken, het busje a 20 cents. Anti-rhumatische Watten een onfeilbaar geneesmiddel, tegen de zoo lastige als moeijelijk te verdelgen Rhumatiek. Sn. Keet Dz. Kleedermaker en Manufacturier te SCHAGEN, heeft de eer zijne Geachte Begunstigers te berigtendat hij tevens ontvangen heeft, eene ruime sortering ordinaire en beste Boa's, Mutsjes, Manteltjes, Kraagjes, Handschoenen, Heeren en Jongens Winter-Petten, Mutsen, Kasinés, Shwals, Handschoenen, mooije Vestenstoffen, EsquimauxDuffels, Bukskings tot zeer voordeelige prijzen. len KRAGEN Zwolle, Aardappelen f 1.70 a 8; Boter per f 1 1.10; dito per -5 Ion f24.50. Leeuwarden, 1 Nov. Boter 628/4, 254/8 en 65/16. Prijs. f48. Sneek, 1 Nov. Aanvoer van Boter 820/4 en 91/8 ton a f 49.Prijs der Kanter Kazen f 26 a 29.50; Nagel- f 26 a 29. Aanvoer 23704 Ned. t£. Londensche Veemarkt. Maandag 7 Nov. 5360 Runderen-, 22.820 Schapen; 168 Kalveren. Lage prijzen, trage handel. Mijnheer de Redacteur! In uw geëerd blad van 26 October jl. lazen wij een berigt betreffende het verbranden van den nieelmolen toebehooren- de aan den heer Kaan broodbakker te Oudesluis in de Zijpe. Is dit als een paskwil geplaatst, dan zal de directie van de Brandspuit van de Schagerbrug genoeg begrijpen, doch daar het gezin des molenaars te hoog is opgegeven aangezien hij slechts een en geen vier kinderen heeft, daarom meenden wij dit de steller van dat berigt, verkeerd onderrigt is ge worden, en opdat men algemeen bekend worde met de lief de en eensgezindheid welke er in deze gemeente heerscht, vinden wij het gepast dit berigt thans te doen plaatsen zoo als wezentlijk heeft plaats gehad. Op den bewusten avond werd ons de brandspuit gewei gerd van de Schagerbrug de hoofdplaats onzer gemeente, ter adsistentie te doen verstrekken, zoodat wij den brand aan het wijze bestuur van God onzen Heer moesten overla ten, daar wij hoegenaamd geene bluschmiddelen hebben ge had in weerwil door de Burgemeester, die tot ons was over gekomen, het bevel was achtergelaten, dat de spuit ten spoedigste moest volgen. 29 Oct. 1859. Eenige ingezetenen van Oudesluis. De Redactie verzekert, dat het bewuste berigt niet als paskwil is geplaatst geworden; maar moet tot haar leedwe zen bekennen, dat hare berigtgever ten dezen verkeerd schijnt onderrigt te zijn geworden, hetgene hetzelfde geval met de Correspondenten van grootere bladen schijnt geweest te zijn. Zij heeft echter gemeend om der onpartijdigheidswille de plaatsing van het bovenstaande niet te mogen weigeren. De Redactie. ADVEKTK1TIKI. De BURGEMEESTER van Schagenver wittigt den belanghebbende, dat binnen zijne gemeente zijn gevonden drie SCHAPEN, en dat de eigenaar dezelve kan terug bekomen tegen voldoening der gemaakte kosten zullende dezelve bij niet afhaling volgens het policie-reglementpubliek worden verkocht op Donderdag ten 12 ure. (365) Yerdroukenoord achter de Tiacb markt. Laat tuMchen de Kapel, en Huigbrouwerateeg. HXEÜWg YEBJt OQPJRUIjzXJi TE Groote voorraad van Porceleinen en Bronzen Mo- derateurlampen die heerlijk branden van eene keurige constructie, voor elke lamp wordt geguarandeerd. Lampenkappen met porceleinen Lichtbeeldjes. Alle mogelijke soorten van warme Vilten gezondheid. Pantoffels met vilten of lederen zooien in alle grootten, te gen de bekende lage prijzen. Fijne Regenjassen die niet oplossen, Beenstukken, Amerikaansche Overschoenen van het kleinste tot het grootste nummer. Nieuwe modellen van Kolen- en Turfbakken, Turf manden, Haardstoflfers en Blikjes, Blaasbalgen. Om op te ruimen een partij Lampen compleet f 2.50. Koopjes groene Spaarlampen. Ordinaire en fijne Fichesdoozen, Dam- en Schaak borden, Domino spellen. Fijne porceleinen Theeserviezen, Broodmanden, BotervlootenBorden, Schaaltjes, Schotels, Fruitmanden, Kopjes en Schotels enz. (364) J. BRONGERS, Gz. Al degenen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan J. A. LEN" SON, worden verzocht zich te vervoegen in persoon of met Franco brieven aan J. A. LENSON, Schiedamsche dijk Wijk 3, No. 278 te Rotterdam. (363) De plotselijke weêisveranderingen die bij ons zoo gewoon zijn verroorzaken veel gevatte koude, de grond van bijna alle Rhumatiek, die heillooze kwaal welke in ons land zooveel lijders telt en waartegen tot heden zooveel raad en zoo weinig baat bestond. Tijdig aangewend is echter het nu reeds alom zoo gunstig bekende heilmiddel van Abshaubbin de Ieder die slechts bij zulke weersverandering op zijne hoede isdoor terstond de gevoelige plaatsen van zijn jigchaam met deze Watten te beleggen zal zich in de gunstigste uitkomsten verheugen. Geen ander middel dat tot heden bekend geworden is, is zoo proefhoudendde duizenden die door dit even eenvoudig als goedkoop middel zijn geholpenhet groot aantal getuigschriften van her stelde rhumatiek-lijderszijn er de beste bewijzen voor. Men lette er slechts op dat men de echte Watten bekome, door ze alleen te koopen in de bekende Depotswaarvan hieronder eenige zijn opgenoemd, terwijl ieder pakje in blaauw papier is gewikkeld, voorzien van de gebruiks aanwijzing en onderteekend door A. BREETVELT Az. Hoofd-Depóthouder te Delft. Gebs. Frese, F~enhuizen. G. A. Kóhne Edam. (361) S. Keet. Schagen. H. J. Renten, Amsterdam. H. J. Theuuisse, Haarlem. S. M. en J. W evering M. Vriend, Zaandam. A. Schravendijk, Hilversum. W. B. Wiebols, Purmerende. H. D. SIuter, Aieuwediep. D. Boots, Alkmaar. Wed. Meijknecht, Enkhuizen. Wed. Engel, JU edetnblik. Gebs. Meijding, Krommenie B. H. Zurlohe, Beverwijk Gebs. Reekers, T^eesp. G. W. Bóttger, Zuidscharwoude. J. B. Upraau, Barsingcrhorn. Wed. Jongerling, Texel. B. D. y. Weede, de Pijp. W. C. Velthnisen, Laren. Gez. Lippitz. Hoorn. H. Deters, Assendelft. A. Appelman, est woud. J. G. Zurlohe, Uitgeest. en verdere bekende Dépót6. Ook heeft hij nog eene groote partij echte Engelsche en Amerikaansche Regenjassen, en Pijpen, worden dezelve desverkiezende aan het lijf aangemeten en gemaakt brillante Knoopen, Trijpte en Zijde Fluwee- ajg ook per Fluweel T00r ]}ames Spensers of andere doeleinden is beste qualiteit ƒ5.50 per El. N. B. Tevens worden bij hem Rouwbanden om Hoeden, vervaardigd en Regen-jassen versteld. (362) Drukkerij t.d P. J. U. D1DERXCU tv Schagen.

Schager Courant | 1859 | | pagina 4