(Derde Jaargang.) N°. 113. <s>g A°. 1859. ALGEMEEN NIEÜWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. DONDERDAG 24 NOVEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BUITENLA I\ I). ENGELAND. Londen, 14 Nov. Zalurdag 11. heeft te Portsmouth, aan boord van de Princess Royal, eene ernstige muiterij plaats gehad. De mariniers van alle in de haven liggende oorlogs bodems werden hierop ontboden, die 100 muitelingen ge vangen namen, in boeijen klonken en naar de Victory overbragten. FRANKRIJK. Parijs, 15 Nov. Leonie Chereau is dadelijk, toen zij uit de gevangenis St. Lazare door hare moeder werd afge haald, op verzoek van deze in eene huis van correctie opge sloten. Deze opsluiting kan niet langer duren dan zes maanden, doch kan telkens, tot aan de meerderjarigheid, van zes tot zes maanden worden verlengd. BELGIË. Brussel, 15 Nov. De beeldhouwer Eraikin alhier heeft thaus het model van het hier ter stede op te rigten monu ment voor de graven van Egmond en Hoorne voltooid. Men is benieuwd te weten, of en hoe veel door de regering voor de oprigting van het monument zal worden gesubsidieerd. RUSLAND. BINNENLAN I). Schagen 23 November 1859. Oirschot, 15 Nov. Als eene curieuse bijdrage tot de geschiedenis der ambten in de Meijerij, deel ik u mede, dat in het dorp Eersel, een der dusgenaamde sacht zaligheden." de notaris tevens de betrekking bekleedt van Rijks-ontvan ger; zou er in Nederland een tweede voorbeeld van dien aard zijn aan te wijzen? Dalfsen, 20 Nov. Als een bewijs hoe nuttig het is, dat de Marktegrondeu verkocht worden, berigt men, dat voor ca. veertig jaar een aandeel in de Rosegaarder Markte (Dalf- ser veld) slechts f25 in publieke veiling konde brengen, terwijl men thans bij de hoogte, waarop de gronden reeds bij inzate gebragt zijn, voor ieder aandeel niet minder dan f 3000 berekent te bekomen. Haarlem, 15 Nov. De lijst der jenever-rampen, is hier ter stede weder met een afschuwelijk voorbeeld vermeerderd. COURANT. AïinaamaarsTiiiJS sim SMunxaa: Voor SchagenJ l.OO. Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. ijh Lit rauaurHjn Van een tot vyY regelsf 0.75. Iedere regel meerder0.15. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.50. De 35 cents zegelregt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die sij beslaan. 15 Nov. Zaturdag 11, werd te Manchester een persoon tot 40 schillings boete en de kosten veroordeeld, omdat hij in een spoortrein eene dame tegen haren wil had gekust. In de Engelsche fabrieksteden worden vereenigingen tegen het tabakrooken gevormd. 16 Nov. Gisteren heeft men uit het wrak van de ver ongelukte stoomboot Royal Charter, aan goud en sovereigns, eené waarde van omtrent 4400 pd. st. geborgen. Gisteren werd een meisje van 13 jaren, zekere Annie Bosman, ten gevolge van het vlam vatten harer crinoline, waarmede zij langs den haard had gestreken, zoodanig ge brand, dat zij binnen een half uur overleed. 19 Nov. Door de duikers is gisteren weder een doos met goud, omtrent 24 ffi wegende, nit het wrak van de Royal Charter naar boven gebragt. In de rijkskanongieterij te Woolwich heerscht thans eene buitengewone bedrijvigheid, ten einde het bepaalde ge tal kanonnen, naar de methode van Armstrong, nog voor het einde dezes jaars gereed te hebben. Ten einde het geheim van deze methode zooveel mogelijk te bewaren, heeft het ministerie van oorlog de strengste bevelen gegeven, de in- rigting door niemand, wie hij ook zijn moge, te laten be- zigtigen. Dit bevel wordt zoo stipt nageleefd, dat voor een' e dagen aan de leden der commissie, belast met een onderzoek naar 's rijks verdedigingsmiddelen, door den minister van oorlog den toegang werd geweigerd. Gelijke weigering heeft ook generaal Dacres, kommandant der bezetting van Wool wich, ondervonden. 17 Nov. De heer Vries, bijgenaamd de zwarte doctor, is eensklaps verdwenen, toen hij vervolgd werd wegens 24,000 francs voor huishuur. Dezer dagen is te Burgos (Spanje), eene vrouw over leden, welke acht maal getrouwd was. Zij telde 18 jaren, toen zij voor de eerste maal in het huwelijk trad, en 35 toen zij op het punt was een negenden echtgenoot te nemen; doch het noodlot beschikte er anders over. Het is der politie alhier gelukt, eene geheele dieven bende, bestaande uit meisjes van 19 A 20jarigen ouderdom, op te ligten. Deze bende was zeer geregeld georganiseerd, en stond in verband met eenige vrouwen, die uitsluitend de gestolen goederen hielden en zelfs onderrigt in het stelen gaven. 16 Nov. Naar men verneemt, zal de brochure van den heer de Girardin, Napoleon III et V Europe, welke te Parijs is in beslag genomen, alhier worden uitgegeven. Die bro chure is zeer stout geschreven, hetgeen reeds kan blijken uit de aanvangswoorden: i/Wat heeft de Italiaansche oorlog gekost? Vijfhonderd millioenen en vijftigduizend soldaten! Wat heeft zij te weeg gebragt? Niets" St. Petersburg, 13 Nov. Den 25sten October is te Worenesch (aan den Don) de eerste steen gelegd van een gedenkteeken voor Peter den Groote, die in deze stad sche pen liet bouwen en daardoor den grond legde voor de Zwar- tezee vloot. Eene Israëlitische maatschappij heeft van den keizer vergunning verkregen, bij Sebastopol en Inkerman de pro jectielen op te delven. Zij ontvangt 10 pCt. van de waarde der gevonden voorwerpen. Uit de opbrengst is de regering voornemens bij Inkerman eene kerk te doen bouwen, en wel op de plaats, waar de meeste Russen zijn gevallen. Van de 71 schepen, welke men bij Sebastopol heeft laten zinken, heeft eene Amerikaansche maatschappij reeds 30 uit de diepte gehaald. De grootste liet men door middel van bus kruid springen, zoodat de ingang van de haven weder be vaarbaar is. In de stad zelve zijn slechts de kerken en be graafplaatsen hersteld, de overige gebouwen, waaronder ook de Malakof-toren, verkeeren nog in staat van verwoesting. Zaturdag jl. heelt alhier het ongeluk plaats gehad, dat het zoontje van D. B. oud 7 jaren, op de Laan al spelende in het water is gevallen en onmiddelijk te verdrinken. Alle aangewende pogingen om hetzelve in het leven te behouden waren te vergeefs. Hardenberg, 17 Nov. Het spreekwoordoude liefde roest niet, is de vorige week in het aangrenzend koningrijk Hannover gebleken waar te zijn. Een paar uit den boeren stand waren reeds voor p. m. 40 jaar voornemens om te huwen, doch telkens als de tijd bepaald was, wist de bruid onder een of ander voorwendsel het huwelijk uit te stellen. Eindelijk werd de bruidegom deze inconsequentie moede en beproeft zijn huwelijksgeluk met een ander, waarbij hij geen kroost verwekte en die voor een paar jaren is overleden. Eenigen tijd daarna doet hij weder eene liefdesverklaring aan de beminde zijner jeugd, die nog ongehuwd was, en thans geen voorwendsel tot uitstel meer zocht, zoodat zij op 67 jarigen leeftijd met haar oude vrijer van 71 jaar jl. Don derdag in het huwelijksbootje is gestapt.

Schager Courant | 1859 | | pagina 1