ALGEMEEN NIEUW5-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Vierde Jaargang.) No. 121. Ao. 1860. DONDERDAG 19 JANUARIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. PUBLICATIE KENNISGEVING. BEKENDMAKING. 1SÜITEINLANI). ENGELAND. Londen, 9 Jan. Met betrekking tot het gerucht, dat de keizerin der Franschen van de crinoline had afgezien, deelt de Parijsche correspondent van bet Court Journal mede, dat in den omvang van H. Ms. kleeding, bij de receptie op Nieuwejaarsdag, gecne vermindering was op te merken. Wel moet de keizer verlangd hebben, dat de crinoline werd ver bannen, doch toen Eugenie zich daarop in het slanke gewaad van twee jaren geleden voor hem vertoonde, veranderde hij van oordeel en de hoepels heerschten weder onbeperkt. SCIAGERjT COURANT. na tauaurjnïsï'juja ritn im mauniaa: Voor Schageaf 1.00. Franco per poat door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven l'raneo. ÏB13S 121! aD733153B511B 5 Vanee» tot vijf regelaf 0 75. Iedere regel meerder015. Geboorte-, Huwelijkt- en Doodberigten 0.50. De 35 cent» zegelregt niet medegerekend. Groote Letten naar de ruimte die zij betlaan. De Burgemeester van Schagen. Herinnert een iegelijk bij deze; aan de bepalingen, van het III Hoofdstuk van het politiereglemeut dezer gemeente; luidende als volgt Art. 11. Alle personen die van elders in deze gemeente inkomen, met het oogmerk, om aldaar woonplaats te houden of zich te vestigen, of die, naar aanleiding van de bepalingen, van het Burgerlijk Wetboek, geacht moeten worden, door hunne komst in de gemeente aldaar woonplaats te verkrijgen, moe ten binnen acht dagen na hunne aankomst, daarvan ter Se cretarie aangifte doen, en al die inlichtingen geven, die voor het houden van het bevolkingsregister, volgens Koninklijk besluit, van 22 December 1849 (staatsblad no. 64,) worden vercischt; voor zooverre zij vreemdelingen zijn zullen zij daarbij hunne reis- en verblijfpas moeten vertoonen, terwijl de ingezetenen des Rijks, daarbij moeten inleveren, het ge tuigschrift in art. 4 van gezegd Koninklijk besluit omschre ven. Art. 12. Alle personen, die hunne woonplaats uit deze Gemeente, naar eene andere verlangen over te brengen of bij wier ver trek hunne woonplaats volgens de voorschriften van het Burg. Wctb. geacht moet worden in deze Gemeente op te houden, zijn verpligt vóór hun vertrek van hier daarvan ter Secretarie kennis te geven. Art. 13. Alle verhuizingen, binnen deze Gemeente, moeten binnen acht dagen, na dat zij hebben plaats gehad; ter Secretarie worden aangegeven. Art. 14. De in de voorgaande artikelen opgelegde verpligtingen berusten, waar het huisgezinnen betreft, enkel op de hoof den daarvan. Afzonderlijk levende personen zijn echter hoofdelijk aan sprakelijk. Art. 15. De hoofden van in deze Gemeente gevestigde huisgezin nen, zijn verpligt om iedere verandering in de bevolking, der door hen bewoonde huizen of panden, of gedeelten van dien, binnen acht dagen na het ontstaan der verandering, ter Secretarie aan te geven. Hiervan zijn echter de verandering door geboorten en sterften ontstaan, uitgezonderd. Art. 16. Iedere overtreding van de bepalingen van dit hoofdstuk wordt gestraft met een geldboete van een gulden. Schagen, den 9 Januarij 1860. Be Burgemeester voornoemd, H. R. de MEER. De Burgemeester van Schagen. Brengt bij deze ter kennisse van de Ingezetenen, dat het Kohier voor de Grondbelasting op den 9 Januarij 1860, door den Staatsraad, Commissaris des Konings in de Pro vincie Noord-Holland, is executoir verklaard; En herinnert alzoo een iegelijk, dat gecne reclamatien te gen den aanslag, ingevolge de Wet, zullen worden aangeno men, dan die binnen drie maanden, na de bekendmaking van het executoir verklaren der Kohieren, en dus vóór of op den 17 April aanstaande, zullen zijn ingeleverd; wordende mitsdien een ieder aangenaamd, ter voorkoming van zijne schade, binnen den gemelden tijd zijne reclamatie in te leveren bij den Controleur der Divisie, met overlegging van eene Duplicaat-Kwitantie, wegens de voldoening van hetgeen hij tot den dag zijner reclame schuldig is. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetenheid voor wende, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks behoort. Gedaan te Schagen den 17 Januarij 1860. De Burgemeester voornoemd, H. R. de MEÈR. De Burgemeester van Schagen Brengt hiermede ter kennisse van de ingezetenen dezer ge meente dat de schouw over de schoorsteenen en stookplaatsen, bedoeld bij art148 van het policie reglement dezer gemeente, zal plaats hebben, binnen acht dagen na dagteekening dezes. Schagen den 18 Januarij 1860. De Burgemeester voornoemd H. R. de MEÊR. 10 Jan. Naar men zegt, hebben de directeuren der maatschappij voor de Greal Eastern, in eene laatstleden Vrij dag gehouden bijeenkomst, eenparig tot hunne aftreding besloten, en zouden zij in de tegen aanstaanden Woensdag belegde vergadeiing der aandeelhouders demededeelingdoen dat zij niet langer dan tot na de benoeming hunner opvol gers in het beheer zullen blijven. Het parlementslid Lever legde Zatnrdag, door den heer O'Beirne en anderen verge zeld, een langdurig bezoek aan boord van het groote schip af en nam alles op het naauwkeurigst in oogenschouw, den kelijk in verband met het door hem gedaan aanbod om het schip te bevrachten. Wordt zijn aanbod door de aandeel houders aangenomen, dan zal hij waarschijnlijk Southamp- ton, tot haven van afvaart uit Engeland, bestemmen. Men verneemt, dat Mevr. Smith Bannerman, die, ge lijk dezer dagen werd gemeld, met den hulppredikant Green was doorgegaan, zich met dezen aan boord van het Austra lische klipperschip B/ervie Castle had ingescheept, welk vaartuig, zoo als men reeds weet, met man en muis in het kanaal is vergaan. De drie jeugdige Fransche prinsen, de hertog van Alen?on, de hertog van Penthièvre en de prins van Condó, hebben te Edinburg hunne studiën onder de leiding van den Dnitschen professor Dr. Leonard Schmitz aangevangen, welke zich vooreerst tot da geschiedenis en klassieke letter kunde bepalen. Op den wensch hunner ouders worden zij op dezelfde wijze behandeld als de overige leerlingen van den professor, nemen deel aan dier spelen en worden door hun ne makkers eenvoudig met hunne territoriaal—titels Alenfon, Penthièvre en Condé aangesproken. 13 Jan. De heer Bonelli heeft het electro-magnetis- mus met goed gevolg op weefmaehines in tcepassing gebragt.

Schager Courant | 1860 | | pagina 1