ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- i TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Vierde Jaargang.) N». 122. A«. 1800. DONDERDAG 26 JANUARIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. KENNISGEVING. BEU EXD MAIi ING. 15 LITE A L A A I) ENGELAND. Londen, 18 Jan. De Great Western Raxhoay company heeft een nienw stelsel ingevoerd, volgens hetwelk bescha digd en versleten rail-ijzer zoodanig hersteld wordt, dat het voor het gebruik nog beter en sterker is dan het nieuwe. De wijze van bewerking is hoogst eenvoudig en min kost baar. FRANKRIJK. SCHAKER 11 COURANT. ASinujianmïaiaa 'Tim ÜMJ maanxia: Voor SchagenJ l.OO. Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Drieren Franco. pims xax AX rax'iAa'iiïD Van een tot vijf regels0 75. Iedere regel meerder»0 15. (leboorte-, Huwelijks- en Doodberiglen 0.50. I)c 35 cents zegelregt niet medegerekend. liroote Letters naar de ruimte die zij beslaan. De Burgemeester van Schagen. Brengt bij' deze ter kennisse van de Ingezetenen, dat het Kohier voor de Grondbelasting op den 9 Jannarij 1S60, door den Staatsraad, Commissaris des Konings in de Pro vincie Noord-Holland, is executoir verklaard; En herinnert alzoo een iegelijk, dat geene reclamatien te gen den aanslag, ingevolge de Wet, zullen worden aangeno men, dan die binnen drie maanden, na de bekendmaking van het executoir verklaren der Kohieren, en dus vóór of op den 17 April aanstaande, zullen zijn ingeleverd; wordende mitsdien een ieder aangeuaamd, ter voorkoming van zijne schade, binnen den gemelden tijd zijne reclamatie in te leveren bij den Controleur der Divisie, met overlegging van eene Duplicaat-Kwitantie, wegens de voldoening van hetgeen hij tot den dag zijner reclame schuldig is. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetenheid voor wende, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks behoort. Gedaan te Schagen den 17 Januarij 1860. De Burgemeester voornoemd, H. R. de MEÈR. De Burgemeester van Schagen Brengt hiermede ter kennisse van de ingezetenen dezer ge meente dat de schouw over de schoorsteenen en stookplaatsen, bedoeld bij art148 van het policie reglement dezer gemeente, zal plaats hebben, binnen acht dagen na dagteekening dezes. Schagen den 18 Januarij 1860. De Burgemeester roornoemd H. R. de MEER. Voor de assises van Sussex zal een aanzienlijk inwo ner van Brighton teregtstaan wegens veelwijverij, zoo als men die in ons land slechts weinig aantreft. Hij had met vijf vrouwen een huwelijk aangegaan, waarvan drie zusters zijn, en woonde gedurende 8 jaren met ieder harer zamen, Eene oneenigheid wegens het geven van de voorkeur aan eene andere, bragt de zaak aan het licht. Zaturdag 11. werd in Fleetstreet, nabij the Union Bank in de City, een stuk gronds verkocht, voor de ontzaggelijke som van 900,000 St. per bunder. 19 Jan. Men verneemt, dat de regering in de kaap kolonie een remoDtedepót heeft gevestigd, onder toezigt van een majoor der cavallerie. Dit depót kan jaarlijks 5000 paarden voor Indië leveren en kan tevens van veel dienst zijn voor het expeditionaire corps in China. Parijs, 16 Jan. Een rijk Engelschman, inwoner van Orchner, had eergisteren een rijtuig genomen, om zich naar Sainte-Adresse te begeven. Aldaar aangekomen, begaf hij zich naar een hotel om te dejeuneren. Van tafel opstaande bemerkte hij, dat hij eene som van 800,000 francs aan banknoten had verloren. Na eenigen tijd in kwade luim hierover te zijn geweest, nam hij het koene besluit, om dit verlies als eene kleine wederwaardigheid des menschelijken levens te beschouwen, dronk eene flesch portwijn en keerde, als of er niets ware gebeurd, naar huis terug. Gisteren werd hem de portefeuille door den eigenaar van het hotel terugbe zorgd, zonder dat er iets aan de som ontbrak; de Nabob gaf 100 francs tot belooning. Men verzekert, dat hij 800 fr. per dag heeft te verteren, 17 Jan. Eene schoone actrice van het theater in het palais-royal heeft eene bezitting van 250,000 frs. verkocht. Dit is trouwens niet zoo zeer opmerkelijk, doch vreemd is het, dat deze dame, die noch zeer jong is, slechts eene bezol diging van 1200 francs geniet. 18 Jan. Uit Rome berigt men, dat aldaar reeds eene zeer oproerige gisting begint te ontstaan, daar men heeft vernomen, dat de Eransche troepen de pauselijke staten zullen verlaten. De Fransche officieren durven zich bijna niet meer op straat te vertoonen, uit vrees het voorwerp van manifestatiën te zullen wordende Fransche soldaten wor den op de handen gedragen, en zoodra een hunner op straat komt, wordt hij gedwongen mede naar een koffijhuis te gaan, waar hij op alles, wat hij verlangt, wordt onthaald. De pau selijke gendarmes beproeven het wel eens, dit tegen te gaan, doch kunnen, uit vrees van mishandelingen, tot geene af doende maatregelen overgaan. Gisteren is het Théatie du Cirque geopend, met het nieuwe stuk van Dennery en Mocquart: V Histoire d' un drapeau (de geschiedenis van een vaandel). Men ziet daarin de veldslagen van Arcole, Marengo, die in Rusland en Italië, tot zelfs die van Solferino. De mise-en-scène was allerprach tigst. Men heeft opgemerkt, dat bij alle gevechten, waarbij Oostenrijkers met andere mogendheden waren verbonden, om Frankrijk te bevechten, altijd de eerstgenoemden en nooit de Engelschen, Pruissen of anderen werden op de vlugt geslagen. Dit werd zeer toegejuicht, en men maakte er reeds de gevolgtrekking uit, dat er spoedig weder oorlog met Oostenrijk zou zijn. Morgen zal iu de kerk St. Roch het prachtige koor- tapijt worden ingewijd dat door 500 dames uit dat kerspel is vervaardigd. Het wordt als een wonder van pracht ge roemd. De zwarte doctor Henri de Vries heeft, blijkens het tegen hem gevoerde proces, bewezen op bijzonder behendige wijze van het stelsel der dagblad-reclames te zijnen voordeele teweten gebruik te maken, onder anderen had hij een be rigt door de dagbladen doen verbreiden en weder logenstraffen, dat hij een menscheneter was en onder anderen eene jonge Engelsche dame eerst had genezen en daarna had opgegeten, om zoo doende de algemeene aandacht op zijn persoon te vestigen. Zekere Teunesee, zijn secretaris, heeft, volgens verklaring van den regter, blijken gegeven van talent en grooten aanleg, waarvan hij echter ten behoeve van doctor de Vries misbruik heeft gemaakt. 19 Jan. De keizer heeft omtrent het nieuwe programma gezegd, dat de industrie, die alleen door verbodsmaatregelen kon bestaan, reeds sedert vijf jaar van zijne voornemens kon onderrigt zijn, en zich daarnaar had kunDen rigten; dat de verbodsmaatregelen hun tijd hadden gehad en zijne magt niet zoo groot was, de dooden uit hunne graven te doen verrijzen. Een vriend van generaal Garibaldi schrijft het volgen de: Den 25sten reken ik er op te Arezzo te zijn en 1 Febru- arij, op zijn hoogts, zullen wij Perugia binnenrukken." Deze beweging zou geschieden met goedvinden van het ministerie Ratazzi, doch tegen den ziq van de Fransche regering. Eene onlangs hier gehouden verkooping leverde

Schager Courant | 1860 | | pagina 1