ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Vierde Jaargang.) N». 126. AL0 A°. 1860. DONDERDAG 23 FEBRUARIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. RUITENL A K I). FRANKRIJK. Parijs, 14 Febr. De Phare de la Loire doet opmerken, dat de meeste versierselen van de tegenwoordige uniformen aan eenige historische bijzonderheid hun oorsprong hebben te danken. Zoo worden de nestels met de aiguilletten afgeleid van het volgende: De hertog van Alba, verstoord over den afval van een Belgisch regiment in den strijd tusschen Span je en den Nederlanden in de 16de eeuw, gaf bevel ieder der officieren of soldaten van dat corps, die in de handen der zijnen mogt vallen, dadelijk op te hangen. Tot antwoord kreeg hij, dat ieder hunner, om de teregtstelling des te ge makkelijker te maken, een touw en een spijker om zijn hals zou dragen. Dit corps streed zoo dapper, dat de prins van Oranje hun toestand, voortdureud dit touw met den spijker als eereteeken te blijven dragen. DÜITSCHLAND. Alphen, 14 Febr. Gisteren avond, berigt de Rh.-u R.-Z. gelukte bet den commissaris van politie Schild, die Zondag alhier aankwam den beruchten Brinkhof in zijnen schuil hoek te arresteren. Zoodra men wist waar hij zich verborgen hield, drong de heer Schild door tien gendarmen vergezeld en meteenen revolver in de hand, het vertrek binnen, doch be merkte aldra, dat deze maatregel van voorzorg overbodig was. Brinkhof! zat gewond met eene doorschoten hand en lijden de aan wondkoorts, achter de kagchel en liet zich zonder den minsten tegenstand arresteren. Deze verwonding heeft hy aan onverzigtigheid te wijten. Toen hij voor eenige dagen zijne buks in eene vossenhol verbergen wilde, ging de haan bij ongeluk over, het schot ging af en verbrijzelde hem de hand. In weerwil van den lijdende toestand, waarin de ge vangene verkeerde, moet hij bij zijn transport naar Wesel nog grappen gemaakt en o. a. verteld hebben, dat hij den kwinkslag over hem in den Kladderadatsch met veel genoe gen gelezen en ook voor eene Grosche het orgellied gekocht had, waarin zijne heldendaden bezongen werden. Toen hij aan de brug te Wesel door een ontzaggelijke volksmenigte werd opgewacht, zeide hij op schersende toon tot den heer Schild: rZiet ge wel, mijnheer de commissaris, welk een beroemd man ik ben; de prins van Pruissen zou zóó niet ontvangen worden." Men vond geen enkelen penning geld bij den gevangene, en juist dit gebrek aan geldmiddelen wordt door hem als de reden opgegeven, dat hij niet vóór zijne verwonding ontvlugt is. Ten einde niet ontdekt te wor den, durfde hij geen geneesheer bij zich te laten komen, en men kan dus begrijpen wat hij geleden moet hebben. i{irv1 xenla r*i). Schagen22 Februarij 1860. SCHA6BH Jl COURANT. finitin»31H3H33ï:a:i33 71/tl 1133 uiAnsnan: Voor SchagenJ 1.00. Franco per po>t door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. IPIB133 3)31 1173173UÏ13B 5 Van een tot vijf regels0 75. Iedere regel meerderO 15. Geboorte-, ilnnelijks- en Doodberigten 0.50. De 35 cents segelregt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan' 15 Febr. Uit Rome wordt het berigt bevestigd, dat de excommunicatie-bul tegen Victor Emmanuel reeds door den paus is geteekend. Eenige weken geleden heeft een bulhond in het kan ton Eure-et-Loire aan een aantal kinderen en volwassenen verschrikkelijke wonden toegebragt. Eenigen der slagtoffers waren reeds een paar uur na hunne verwonding overleden. Het Journal de Chartet deelt daaromtrent nog het volgende mede: Dingsdag 11. is weder een kind aan de beten van den hond overleden. Sommigen der gewonden nemen slechts langzaam in beterschap toe; anderen daarentegen hebben hunne werkzaamheden reeds hervat. Betreffende een dergelijk geval vernemen wij het volgende: Ongeveer 40 jaar geleden werden drie personen van Augthon door een hond gebeten. Twee hunner vervoegden zich bij een persoon, die den naam had een onfeilbaar geneesmiddel te bezitten en waren binnen weinige dagen geheel genezen; de derde begaf zich bij een geueesheer en stierf binnen korten tijd onder de vreeselijkste pijnen. Ditzelfde heeft zich ook thans bij het geval te En-et^Loir herhaald. Ze3 der gewonden hebben zich door den zoon van den zoogenaamden kwakzalver doen behandelen en vier an deren door geneesheeren; de vier laatsten zijn overleden; de zes eersten zijn genezen. Is dit toeval, of is het mogelijk het te verklaren? Wij staan borg voor de waarheid der feiten. De procureur-generaal heeft zich naar Cosne begeven, waar bij het doen van opmetingen voor den spoorweg, een veertigtal lijken zijn gevonden. Hij heeft den eigenaar van het stuk land ondervraagd, die hem antwoordde, dat hij niets daaromtrent kon mededeelen en ontkent aan die misdaden te hebben deelgenomen, indien er al misdaden hebben plaats gehad. De piocureur-generaal heeft echter termen gevonden den eigenaar Cuillot in hechtenis te houden, daar deze een vermogen bezit van ongeveer 100,000 francs, waarvan hij den oorsprong zal moeten aantoonen. De vader van Guillot is ongeveer 20 ja»r geleden in hoogen ouderdom overleden en zijne zuster heeft zich eenige jaren geleden van het leven beroofd. Uit het geneeskundig onder zoek is gebleken, dat de lijken minstens 25 jaar geleden ver moord en begraveu zijn. Dezer dagen had voor een der correctionnele regtbanken in Frankrijk een treffend tooneel plaats. Eene jonge vrouw, met een zuigeling op den arm, nadert langzaam voor den reg- ter, om zich te beklagen over de mishandelingen van haren man, maar de beschuldiging sterit op hare lippen. De president: Gij zijt aan de justitie waarheid verschuldigd. Gij zijt naar uwen commissaris van politie gegaan en hebt hem gezegd dat uw man u sedert twee jaren mishandelde, gij hebt hem de teckenen daarvan laten zien, die gij van zijne laatste gewelddadigheden nog had; als dat verhaal waarheid is moogt gij het thans niet tegenspreken. De jonge vrouw: Sedert mijn man gearresteerd is hebben wij, mijn kind en ik, geen brood en geen vuur; liever wil ik slagen ontvangen, dan mijn kind van honger en koude zien st erven. De president tot de beschuldigde: Gy hoort het; ziedaar de vrouw, die gij zoo mishandelt. Zij wil zich aan uwe slagen bloot stellen, als zij maar een stuk brood kan geven aan het kind, waarvan gij de vader zijt De jonge vrouw, zeer aangedaan, drukt het kind hartstogte- lijk in hare armen. De president: De feiten zijn bewezen; de beschuldigde heeft aan al zijne pligten als echtgenoot en vader te kort gedaan, want hjj heeft ook zijn kind geslagen. De jonge vrouw, met vuur: O neen, mijnheer, mijn kind nooit. De president: Eene verklaring van den geneesheer constra- teert zulks. De jonge vrouw op nog levendiger toon: De doctor heeft zich vergist, hij heeft een brandwond gehoudeo voor die van een slag. 01 wat de kleine betreft, die heeft hij nooit aangeraakt, hij zou het niet hebben gedurfd; hij weet wel dat de moeder niet zoo onderworpen zou zijn als de vrouw! De regtbank heeft gemeend in het eigenbelang der vrouw hier te moeten straffen, en den man tot twee maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Gisteren avond tusschen 6 en 6j ure ontlastte zich, over deze en in den omtrek liggende gemeenten een zwaar onweder, door hevige wind en sneeuwbuijen, uit het N. W. hier overgedreven naar het Z. Z. O., daar de knetterende donderslagen spoedig op de felle bliksemstralen volgden vreesde men voor onheilen. Kort daarop zag men dan ook in het Z. ZO. na gissing een paar uren van hier een,

Schager Courant | 1860 | | pagina 1