ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- jjUtlTENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Vierde Jaargang.) No. 128. Q&* A«. 1860. DONDERDAG 8 MAART. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. VISSCHUB IJ. JAOT 1! LITE N L N I). ENG ELAND. Londen, 2H Febr. Tn 1858 werden 71,000,000 dag- en nieuwsbladen en 7,250,000 boekpaketten, door de postkan toren in het Vereenigd Koningrijk, verzonden. FRANKRIJK. Parijs, 28 Febr. Het hof van cassatie heeft heden beslist, dat Belgische onderdanen, wier huwelijk in hun vaderland door echtscheiding is ontbonden, in Frankrijk weder een huwelijk kunnen aangaan. DUITSCHLAND. Frankfort, 29 Febr. Den 24 October 1851 werd te Hamburg het gemengde huwelijk tusschen Cristenen en Israëlieten bij de wet toegelaten. Sedert November daaraan BELGIË. Brussel, 2 Maart. Dezer dagen is door de correctionele regtbank alhier zekere Joseph Angelin, volgens zijne opgave oud ongeveer 55 jaar en geboren te Villeneuve-d'Agen, in het departement Lot-et-Garonne, bij verstek veroordeeld tot twee jaren gevangenisstraf eu een vijf jarig toezigt der politie, wegens opligterij, en tot zes maanden gevangenisstraf wegens het gebruik maken van een valschen naam. De ver oordeelde was een geluksiidder van den eersten rang. Hij noemde zich baron d'Onex en gaf zich uit voor een aposto lisch zendeling op Madagascar. ITALIË. Rome 23 Febr. Men is hier zeer getroffen door eene soort van demonstratie van eenige dames van Parijs. Zij hebben eene collecte voor den paus gedaan, die, naar men zegt, 100,000 francs, doch volgens anderen 200,000 francs heeft opgebragt; deze som in gou 'geld, was vervat in eene gouden vaas. De overbrenger heeft gezegd, dat de dames van Parijs, indien het zoo moest zijn, de helft harer byouteriën voor de zaak van den Heilige Vader zouden verkoopen, het geen ongeveer 150 millioenen zou opbrengen. Men kan be grijpen welk een iudruk dit op den paus moet hebben gemaakt; daar hij zich zoo sterk ondersteund ziet; is hij miuder dan ooit geneigd aan de raadgevingen van oen hertog de Grarn- mont gehoor te geven. ZWITSERLAND. Bern, 19 Febr. In een dorp van het Habsburger ambt wilde de schoolmeester aan zijne leerlingen iets omtrent de natuurlijke geschiedenis van de koe raededeelen. Bij gemis aan eene goede teekening van genoemd dier, deed hij zijne eigene koe van den stal naar het schoollocaal transporteren. Eensklaps stort de vloer onder het viervoetig dier in en het- beest valt dood in de onderste verdieping neder. De school meester vraagt thans van de gemeente schadeloosstelling voor de koe; de gemeente echter wil die niet betalen en ver langt daarenboven schadeloosstelling voor den gebroken vloer van het schoollocaal. Over deze zaak is thans een regtsgeding aanhangig. SPANJE. SCHAGER f, COURANT. ABftlïllimilHSYBlJ3 'f llü B&IB U1ÜÜQD3Q: Voor Schagen1.00. Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. JPR232 3»12 ü3»T20i7aO?31D: Van een tot vijf regelsf 0 75. Iedere regel meerder0 15. Geboorte-, lluvtelijks- en Doodberigten 0.50. De 35 cents zegelregt niet medegerekend. Groole Letters naar de ruimte die zij beslaan* des de Provincie Koord- Konings De Commissaris Holland. Gezien de resolutie van Gedeputeerde Staten van 23 de«er No. 26. Gelet op art. 11 der wet van 13 Junij 1857 (Staatsblad No. 87.) Brengt ter kennis van de belanghebbenden: a. dat de jagt op Eendenvoor dit jaar, zal worden gesloten met den 5den Maart, na welken dag ook het kooijen niet meer zal mogen worden uitgeoefend; zullende de Kooieen den opgesloten of gehokt moeten zijn tot den lsten Mei; l. dat de jagt op Watersnippen en ander Waterwild, voor dit jaar, zal worden gesloten met den 9dea April; c. dat het weispel van Kioartelen, met steekgaren of vliegnet, zal mogen worden uitgeoefend van der. l«teu Mei tot den 15'len Julij aanstaande; d. dat de Visscher[j, met uitzondering van die met Aalkorven en Paling fuiken, voor dit jaar zal worden gesloten van den 17dea Maart tot en met den 17den Mei. Haarlemden 28 Februarij 1860. De Commissaris des Konings voornoemd, BOREEL. Gisteren ochtend heeft in de hoofdstad een hevige storm gewoed, die eenige uren aanhield, waardoor veel scha de aan de in de rivier liggende schepen werd toegebragt. Uit Madrid wordt berigt, dat er reeds meer dan 100 billetten zijn genomen voor een pleiziertogtje naar Tetuan. 1 Maart. Heden middag heeft de Keizer de zitting van het Wetgevende Ligchaam in persoon geopend. In zijne troonrede heeft de Keizer de hoop te kennen gegeven, dat de moeijelijkheden betreffende Italië weldra zuilen uit den weg geruimd zijn en het vrij zal worden, niet tegenstaande het doel van Villefranca, om ook voor Venetie de vrijheid te verkrijgen mislukt is. Daartegen staat echter over, dat men ook in de restauratie der groothertogen niet is geslaagd. Engeland heeft bij Pruissen en Rusland pogingen gedaan om de wenschen van Italië met aller belangen iu overeen stemming te brengen. De Keizer laat aan den Koning van Sardinië de volle vrijheid, maar heeft tevens verklaard, dat hij geene absorberende politiek kan volgen, en hem geraden aan Toscane eene eigene regering tt laten en in beginsel de regten van den Paus te eerbiedigen. De kwestie betreffende Savoije zal hij aau het oordeel der groote mogendheden onderwerpen. Voor de Romagna hoopt hij eene regeling te verkrijgen, waarbij in beginsel het wereldlijk regt van den Paus wordt bewaard. volgende zijn aldaar dan ook 92 zoodanige huwelijken ge sloten. Bij 54 daarvan was de man, bij 38 de vrouw van de Israëlietische belijdenis. Bij 19 dezer huwelijken werd voor uit bepaald, dat de kinderen in de Mozaïsche leer zouden worden opgevoed; van die 19 beleed bij 17 de vader, bij 2 de moeder de Israëlietische godsdienst. Eene buitengewone gebeurtenis in de geschiedenis der Duitsche Israëlieten heeft dezer dagen te Hamburg plaats gehad. In die vrije stad, waar vóór tien jaren een Israëliet zelfs niet tot de betrekking van nachtwacht kon worden be noemd, is onlangs Dr. Gabriël Riesser, vice-president van het Duitsche parlement te Frankfort in 1848, gekozen tot hoofd-magistraat, zijnde op eene na de hoogste waardigheid in deze republiek. 28 Febr. Te Beugheute is voor eenige dagen een keurig schilderij van van Dijk, met het jaartal 1625, ontdekt. Het hing sedert twee eeuwen onopgemerkt achter een oud zeildoek, op het oude slot Bereau, tot het dezer dagen toe vallig op den grond viel. Men schijft ons uit Madrid: Men klaagt in ons leger in Afrika zeer over de hospitaaldienst. Fen staaltje zal vol doende zijn, om te toonen, dat die klagten niet ongegrond

Schager Courant | 1860 | | pagina 1