ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Vier N°. 129. DONDERDAG 15 MAART. UITGEVER P. J. G. DIDERICO.' Namen ENGELAND. Londen, 9 Maart. Be satirieke Punch zegt, dat de ko ning van Sardinië tijdens zijne jongste ongesteldheid bijna sa voix zijne stem (Savoie) had verloren. FRANKRIJK. Parijs, 7 Maart. Sedert eenige jaren was reeds een pro ces aanhangig tusschen Alex. Dumas en den uitgever Miehei Levy. Thans is hun geschil geschikt en wel met dat gevolg, dat de laatste van den auteur van den Monte-Christo, al zijne thans gereed zijnde en nog te schrijven werken, voor een fabelachtige prijs heeft gekocht. Alen spreekt van een bedrag vau 400,000 a 500,000 fr. de Jaargang.) A°. 1860. HAGEH fiïtaaaaiiaïsïïias TBII BAH munnDani Voor Schagen1.00. Franco per post door het geheele Hijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. II ri v e ii Franco. ïiBias maa nïaamaaïian Van een tot rijf regelsf 0 75. Iedere regel meerder0 15. Geboorte-, Huwelijks- en üoodbcriglcn 0.50. De 35 cents zegelregt niet medegerckend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan' AO TIEFICA TIE. Burgemeester en Wethouders van Schagen, brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dezer Gemeente en van alle daarbij belanghebbenden, dal de Lijsten, bevattende de aangeslagenen in de Rijks Directie Belastingen, zoo in opcenten als in hoofdsom, tot een bedrag van f16:en f 32: en hooger, en die alzoo en overigens de bevoegdheid bezitten tot het kiezen van Leden voorden Gèmeente-Raad, de Provinciale Staten, de Tweede Kamer derStaten-Generaal, zijn opgemaakt, ingevolge art. 6 der Wet van den 4den Julij 1850, Staatsblad ,J\?. 37;) op den 14 Maart 1860 naar aanleiding van art. 10 dier Wet zijn vastgesteld, en te rekenen van den 14 Maart voornoemd gedurende veertien dagen van des voormiddags 10 tot des namiddags ten 2 ure, op de Secretarie dpzer Gemeente, voor een ieder ter inzage zullen worden nedergelegd, en daarenboven van elk een exemplaar derzelven aan het Gemeentehuis is aangeplakt, ten einde de des bevoegden in de gelegenheid te ste'len hun ne bezwaren tegen die Lijsten in te brengen, onder uitnoo- diging tevens om die bezwaren vóór of op den 30 Maart 1860 bij verzoekschrift op ongezegeld papier, door de noodi- ge bewijsstukken gestaafd, aan den Gemeenteraad in te dienen. Voorts wordt bekend gemaakt, dat de aan den voet dezer gestelde namen, ingevolge" art. 35 der meergemelde Wet, zijn geschrapt van de in het gepasseerde jaar gesloten Kie zerslijsten. En opdat niemand hiervan onwetenheid voorwende is deze afgekondigd en aangeplakt waai zulks te doen gebrui kelijk is. Schagen, den 14 Maart 1860. De Burgemeester, H. R. dr MEÈR. De Secretaris, A. J. van' CANTFORT. gepasseerde jaar gesloten Kiezerslijsten <ler, van de in het geschrapte Kiezers: Deutekom (Evert) Groenveld (Pieter) Keet (Simon Dz.) Kruijer (Pieter) Langeveld (Martinus) Lenson (Isaac Abraham) Lenson (Salomou Abraham) Menrs (Reijer) Roodjes (Jacob) Timmerman (Pieter Kz.) PUBLICATIE De Burgemeester van Schagen. verwittigt de ingezeteren, dat in de vergadering van gisteren, door den Raad is opge maakt een concepttarief voor de vracht van personen en goederen, voor de markt schuit van Schagen op Amsterdam, welk tarief voor eeu iegelijk, op de Secretarie ter visie ligt, en op den 2 April zal worden vastgesteld. Bat een ieder vóór dien tijd het regt heeft zijne bezwaren daartegen schriftelijk in te brengen. Afgekondigd te Schagen den 13 Maart 1860. De Burgemeester roomoemd H. R. de MEÊR. BUITEN L N l>. Be assuradeurs hebben dezer dagen liet wrak van den Royal Charter aan de eigenaars, de heereti Gibbs (Xte Liverpool, voor 1000 ffi St. verkocht. Naar men verneemt zullen er tot bet fraaijer saisoen geene pogingen worden ge daan, om het nog ontbrekende goud naar boven te brengen. Be assuradeurs verklaren, dat het opgehaalde goud om streeks 40,000 ffi St. minder bedraagt dan de geassureerde vracht, welk bedrag door hen dan ook is uitbetaald. 10 Maart. Dezer dagen stond voor het hof van politie van Gnildhall eene vrij fatsoenlijk gekleede bejaardde vrouw teregt, die sedert jaren gewoon is de ruiten der geregtzaal in te slaan, zoodra zij zich zonder werk bevindt om op die wij ze tot gevangenisstraf veroordeeld te worden. Zoo had zij nu ook weder gedaan. De gevangenisstraf van drie weken nam zij met grooten dank aan. Op de vraag, waarom zij juist de vensters der geregtszaal tot uiting van hare nooddruft koos, antwoorde zij omdat het zonde is zich aan den bijzonderen eigendom te vergrijpen. Dit feit is bijzonder karakteristiek voor de Engelsche zeden. Uit New-York wordt gemeld, dat het voornaamste gedeelte der stad Danville, in Keutucky, is afgebrand; het verlies wordt op 250,000 dollars geraamd. Ook te Brant- ford (Canada), heeft een brand gewoed, waardoor eene schade van 100,000 dollars is veroorzaakt. De gewigtige werkzaamheden, welke de bev van Tunis doet verrigten, om zijne hoofdstad van versch water te voor zien, vereischen vele Europesche werklieden. In alle steden vau Algerië werft men metselaars, timmerlieden enz. aan. Lit Lalande-de-Cubzac (departement Lot-et-Garonne) wordt gemeld, dat aldaar eene vronw is in hechtenis geno men, die haar kind van 3 jaar levend heeft verbrand. Het Journal desDébats behelst eenige bijzon derheden omtrent het omverwaaijen van een spoortrein tus schen Narbonne en Perpignan: De trein, welke ten vijf uie te Salces moest aankomen, bereikte dit station eerst ten 6 ure. Verschrikt door den woedenden storm, verlieten 2/3 van de reizigers den trein. Toen deze zich weder in beweging stelde, moest hij langs eene zeer steile helling afdalen. Naauwtlijks was hij omstieeks 800 ellen gevorderd of de rijtuigen werden door den feilen wind omver geworpen en nog eenigen tijd door de locomotief voortgesleurd. Weldra geraakten zij van elkander los en eeu enkel bleef op de rails staan, waar het dwars ge keerd werd. Al de andere stortten van een berm van 7' el in de diepte, alleen de locomotief bood door hare groote zwaarte genoegzaam tegenstand aan den wind en bleef staan. Men kan zich een denkbeeld vormen van den schrik der reizigers. Door een buitengewoon gelukkig toeval heeft er onder de 20 ge kwetsten geen enkele eene ernstige wonde bekomen. - Er zijn eeuige nadere berigten ontvangen omtrent het onheil, dat het stoomschip Louise heeft getroffen. De pa- ketboot Industrie, van de maatschappij Vale'ry, is van Bastia tv Marseille binnengekomen met een gedeelte der geredde schipbreukelingen. Het was nacht toen de L o u i s e voor den ingang der haven van Bastia kwam, en er woei een geweldige slarm. De duisternis belette den kapitein Pozzo di Borgo, het vaarwater te onderscheiden, zoodat hij er buiten geraakte; toen hij den misslag ontdekte, deed hij onmiddelijk de machine COURANT.

Schager Courant | 1860 | | pagina 1