Marseille, 12 April. Eene correspondentie uit Napels bevestigt, dat op Sicilië rust heerscht. Te Palermo moet een zeer bloedig gevecht hebben plaats gehad. De meeste insur- genten kwamen op de barricades om. Eenige monniken uit bet klooster werden gevat en in hechtenis genomen. Er werden versterkingen derwaarts gezonden uit Sicilië, waartoe eenige handelsstoombooten werden geprest. De troepen sterkte van Sicilië zal worden gebragt op 80,000 man. DUITSCHLAND Berlijn, 11 April. Dezer dagen heeft teNeisseeen droe vig ongeluk plaats gehad. Eenige officieren van het garnizoen aldaar hadden zich vereenigd oin naar de schijf te schieten. Ook eenige dames waren daarbij tegenwoordig en namen aan de oefening deel. Eene harer vroeg daartoe het pistool van een luitenant; deze gaf bet haar geladen over, doch op den oogenblikdat zij het aannam, ging, door eene nog onbekende oorzaak het schot af, en trof dc dame in het hart, zoodat zij onmiddelijk dood nederzeeg. Frankfort9 April. Sedert eenigen tijd verwekt vrij algemeene sensatie de onderneming van een rijken Spanjaard om de speelbank van Dad Homburg te doen springen. Nadat hij aanvankelijk groote sommen verloren hadmoet hem dit eindelijk den 4den dezer gelakt zijn. Zijne winsten moeten ruim een millioeu francs bedragen. De actiën der bank, welke op 150 stonden, zijn tot op 120 gedaald. Volgens sommigen, moet de Spanjaard na het welslagen zijner on derneming zijn afgereisd. Door anderen wordt echter beweerd dat de strijd zal worden voortgezet, zoodra het den directeur der bank zal zijn gelukt, daartoe uit Parijs twee millioen te verkrijgen. Een Eugelschman, die met hardnekkigheid tegen den Spanjaard speelde, moet reeds 800,000 francs hebben verloren. ITALIË. Rome, 13 April. Er heeft gisteren eene groote manifes tatie plaats gehad, ter gelegenheid van den jaardag van het terugkeeren alhier van den paus in 1850. Des ochtends is de paus, vergezeld van eene groote menigte, de mis in de St. Agneskerk huiten de stad gaan vieren, en heeft daar aan meer dan 500 personen de communie toegediend. Naar het Vaticaan terugkeeren de, is hij met daverende toejuichingen ontvangen. Des avonds wa3 de stad geïllumineerd. SPANJE- Madrid, 11 April. De briefwisseling van generaal Ortega is te lllldecona in beslag genomen, juist op het oogenblik dat zijn bediende bezig was die te verscheuren en in het se kreet te werpen. Men is echter nog belangrijke documenten kunnen magtig worden. RUSLAND. St. Petersburg, 29 Maart. De dag van den 25sten Aug. (26 Sept.), zijnde de dag, waarop de Oostelijke Kaukasus onderhoud met den keizer verzochten. Nu eens kramen zij een voor eendan weder twee of drie te gelijk en telkens deden zij congergie de zelfde vraag. Gisteren ontving hij weder een bezoek van drie kraukzinnigen. De eene was een scheepstimmerman hij wenschte bij den keizer indienst te treden om met het toezigt over het brandhout te worden belast. De tweede kwam van Maniers (depart. Sartge) en wilde den keizer een moeijelijk vraagstuk oplossenname lijk om de geschiedenissen van Napoleon den groote van 12 tot 6 deelen te brengen met behoud van denzelfden tekst, hetzelfde formaat en dezelfde letters. Men vond bij hem een tot bovenaan geladen pistool. Toen hij in hechtenis was ge nomen verklaarde hij, dat hij had vernomen dat Parijs een dievenhol was en dat hij zich met dit wapen wilde verdedi- De derde eindelijk was insgelijks een bewoner van het de partement Sarthe; hij is landbouwer te Tassilé. Hij was gekleed in eene met modder bezoedelde kiel en toen de conciergie hem op merkzaam maakte, dat de keizer hem in deze kleeding niet kon ontvangen, antwoordde hij, dat Z. M. dit toch wel vroeger had gedaan en dat deze steeds vergezeld was van zijn eersten danser. Deze drie personen zijn naar de perfectuur overgebragt en men zal ze van daar naar een krankzinnigen gesticht overbrengen. 12 April. Men beweert, dat de veldtogt van Marokko door maarschalk O'Donnel is bestuurd met medehulp van kapitein Doineau, die onlangs gratie heeft verkregen en zich, onder een anderen naam, bij den staf van dien maar schalk bevindt. Men zegt, dat de keizerin zich tot de koningin van Spanje heeft gewend, om gratie te verzoeken voor generaal Kllio, die een bloedverwant van haar is, en voor generaal Ortcga, die vóór haar huwelijk een harer vurigste aanbid ders was. 14 April. Het berigt van een opstand te Messina is voorbarig geweest; die opstand is eerst Zondag-avond uit gebarsten. Het oproer begon met het lossen van geweerscho ten in de Via Ferdinanda; uit de huizen werden meubelen op de troepen geworpen. De agent der Fransche paketboot Méandre werd, met eenige matrozen zich aan land begeven de, met een geweervuur begroet, waardoor een matroos ligt werd gewond. De Fransche consul heeft dienaangaande bij den gouverneur eene klagt ingediend. Gedurende den nacht duurde het geweervuur voort, terwijl ook eenige kanouscho- ten werden gelost. De gouverneur heeft gedreigd de stad te zullen bombar deren, indien de tegenstand voortduurde. De notabelen der stad zijn echter tusschen beiden gekomen en hebben verkre gendat de politiede voorname oorzaak »an het oproer, werd verwijderd. De troepen hebben ten slotte de positiën der insurgenten ingenomen. Een gedeelte der opstandelingen werd uit de stad verdreven. in't zwenken met het paard en het zwaaijen van de lans is noo- dig om in't zadel te blijven. Vier uren duurt reeds de strijd en drie lansen zijn reeds gebrokenverhit en vermoeid schijnen de strijders hunne krachten te verliezen en nog is er niets beslist; reeds wil de keizerlijke toeschouwer de kampvechters scheiden en de strijd onbeslist latenmaar nog eenmaal wagen zij op el kander eenen forschen stootnog houden zij zich regtonmidde- lyk volgt van weerszijden een andere zware stoot dat was de laatste de strijd is beslist met kracht had Dibbald Scagon, Gabba uit het zadel geligt en met doffen slag valt hij op den grond. Geen strijd was 't op leven en dood; doch 't was genoeg gestredenDibbald Scagon stijgt af, niet om met het zwaard een einde aan bet leven van zijne tegenpartij te makenGabba van Engeland de weergalooze kampvechter erkent zich door Dibbald Scagon overwonnenen hij steeg af om zijne gevallen tegen partij van den grond op te heffenwel was 't een strijd geweest om blazoen en veldteekenwel was hij verwinnaar van de kos telijke roos, maar dapperen hebben achting voor elkander, geen haat of wrok. Vier uren lang zóó gelijk te strijdenis groote eer voor den overwinnaar, maar daarom geen schandelijke ne derlaag voor zulk een dapperen overwonnene hand aan hand verlaten zy gezamenlijk het strijdperk. Onbeschrijfelijk dreunt het vreugde gejuich van honderden en duizenden over het open veldoorverdoovend zijn de loflcre- ten der Friezen voor hunnen Edelen landgenoot Dibbald Scagon. D« kampioenen naderen den keizerlijken gast; lof en prijs Dezer dagen verscheen op de galerij der beurs te Ham burg een Laplander, die met zijn kleed van rendiereuhuid, zijne hooge en lange puntschoenen en zijne spitse mats zulk een opzien verwekte, dat al de beursbezoekers zich naar dc galerij begaven en hij in het gedrang gevaar liep dood ge drongen te worden. Hij scheen evenwel zijn leven zoo duur mogelijk te willen verkoopen; althans hij hield den omstan ders zijne muts voor en had de vreugde, dnt zij er talrijke giften in lieten glijden. De Noordsche vreemdeling, met wien eenige heeren zich in de Zweedsche taal onderhielden, had een paar rendieren, voor den zoölogischen tuin te Frankfort bestemd, te Hamburg aangebragt. In zijn vader land moet hij een kapitaal van 800 rendieren bezitten. zwaait bij den dapperen toe; hij wenkt één uit het midden der jonkvrouwenstoet, het is Adela Segon.die edele Friesche jonkvrouw, haar kiest de keizer, uit om den overwinnaar te begroeten, aan haar was het, om aan haren geliefden en dap peren Scagon de kostelijke roos van paarlen, smaragden en ro bijnen, de roos der overwinning ter hand te stellen. Nog was de negende feestdag niet geëindigd. In een bed van purper en rozen gloed had de dagvorst zich ter ruste gelegd achter de als met goud omvatte en blin kende zandduinen in het westen. Dennen sparren waren ontstoken en wierpen een flikkerend ros licht over de heilige halle en spookachtige lichtstralen drongen door tot in de diepte van het woud. De avond van dien dag was bestemd om de huwelijken naar lands gebruik te voltrekken en de hallede gewijde plaatswas daartoe aangewezendrie huwelijken zouden er evenwel voltrok ken wordenin plaats van tweehet waren niet alléén Gabba met Livia en Idsaard met Oedanog een derde paar had de halle betredenAdel Segon de Friesche hoofdman kon voor zijne fiere dochter Adélageen edeler, geen dapperder echtgenoot kiezen dan Dibbald Scagon hij de dappere die zich zoo waardig had betoond in den strijd tegen de Komeinenhij dietoen niemand in de steekspelen eenen strijd durfde wagen tegen den over- moedigen Idsaard of Gabbamoedig het strijdperk binnen trad en na een voorbeeldeloos dapper en behendig strijden de roo*

Schager Courant | 1860 | | pagina 2