Berlijn, 18 April. Uit Kcttwig wordt als eene zeldzaam heid gemeld, dat twee aldaar gewoond hebbende echtelieden die den SOjarigen leeftijd reeds overschreden hebben en, zonder kinderen of bloedverwanteneen eenzaam leven leid den dezer dagen gelijktijdig zijn gestorven, zoodat thans hetzelfde graf beider stoffelijk overschot vereenigt. BELGIË- Brussel20 April. De burgemeester dezer stadde heer Ch. de Brouckère, is heden ochtend ten 10 ure, ter. gevolge cener kortstondige, maar hevige ziekte, overleden. Verviers, 17 April. Dezer dagen heeft een zonderlinge gebeurtenis bet grootste gedeelte onzer bevolking in op schudding gebragt. Ten 7 ure des avonds zag men op het ■dak van een huis in de Davidstraat, mev. S., echtgenoote van den eigenaar, verschijnen, gebaarden makende, tot grooten schrik der aanschonwers in de goten wandelende en roepende dat zij naar beneden zou springen. Duizend mid delen werden in het werk gesteldom deze ongelukkige te redden, toen men twee Pompiers op het dak zag verschijnen, Eene Luchtreis ZWITSERLAND. ITALIË. Turijn, 15 April. Vele jongelieden uit FrankrijkBelgië en andere landen komen te Rome aan, om dienst tenemen. Een Pool heeft dienst genomen en bovendien den paus de som van 20,000 kroonen geschonken. AMERIKA. New-York, 27 Maart. Eenige tijd geleden werd te Fairy Meadow een kind door eene slang in de keel gebeten, onder de volgende omstandigheden het kind liep spelen in eenig kreupelhout, met zijnen broeder, en eene slang ziende, hield het die vast met den uitroep: //Odat is een schoon ding, ik zal het naar huis bij moeder brengen! Men verbeelde Eynnttenzijn inhechtenis genomen. Voor heiden laatstge noemden wordt veel deelucming betoond. Ouder anderen moeten door de firma Rotschild groote sommen als cautie zijn aangeboden, zoo die lieeren op vrije voeten werden ge laten. Ook voor den heer Perugia moet baron Rotlischild zich veel moeite hebben gegeven. 17 April. De Oesterr. Ziitung bevat eene mededecling van een geachten geneesheer in het Reuzengebergte, dat. hij aldaar eene plant heeft ontdektwelker geneeskracht van iedere soort van uitwendige verwonding beenbreuken enz. aan het wonderbare grenst. De redactie van het blad is ge- magtigd en bereid, het adres van den arts op te geven. Dit Munchen wordt dd. 16 gemeld.dat aldaar drie prachtige Arabische hengsten waren aangekomen, die keizer Napoleon aan den keizer van Oostenrijk ten geschenke zendt. Gent, 18 April. Eergisteren namiddag was een groot gedeelte der inwoners van onze stad getuige van een bewon derenswaardig schouwspel. Omtrent tweehonderd krankzin nigen, het schoone gesticht der Brugsche poort bewonende, begaven zich, door de voornaamste straten der stadonder het geleide vaneen tiental Broeders van Liefde, in gelederen huiten de Brusselsche poort, waar zij goed onthaald wer den. Het muziekcorpsook uit krankzinnigen zamengesteld, speelde zeer lieve marsehen. De beste orde eu de statigste houding heersehten in de gelederen. Al wie niet wist, dat het krankzinnigen warenzou hen genomen hebben voor -werkliedendie zich eens gingen ontspannen van de Areouaut LaMountain en zjjn reisgenoot Had- d o c k in den Staat New-York. De New-Yorksche dagbladen gaven kortelijk een berigt, dat de beide personen welke op den 22sten September jl. in de luchtballon Atlantie van Watebtown iu den Staat New-York eene luchtreis ondernomen hnddeD, nog niets van zich hadden laten hooien, en men het treurige vermoeden had, dat zij, naar alle gedachten, omgekomen waren. Dit vermoeden heeft zich echter gelukkiglijk niet bevestigd, daar de beide reizigers gered zijn, wel hebben xij groote gevaren rn ontberingen door gestaan, zoo als uit het volgende verhaal zal blijken, en zoo als de heer Haddock iu de Watertouwn Reformer van den 7den Octoher jl. beschrven heeft. Hetzelve luid aldus: De tweede luchtreis van de Atlantie, was op den SOsten September bepaald. Doch door het stormachtige weer tot den 22sten uitgesneld geworden. Voor de spoedige en geregelde vulling der ballon was alles voorbereid, en des avonds 37 minu ten voor 6 uur, sprak de heer LaMountain het „all aboard" uit, en wij stegen beide in het bootje, onze vrienden diukten ons hartelijk de handen, menig „God Zegent U" en „gelukkige reis" toegeroepen waarbij vele met hunne zakdoeken ons een hartelijk vaarwel toe zwaaiden. Terwijl ik nog even aarselde om in' te stjjgen, trok mijn vriend F a ij e 1 zijne overjas uit en gaf hem ons tegen wil en dank mede, en daar de heer La Mountain er geen bij zich had zoo kwam ons de zelve later zeer goed te stade. Zij heeft ons zeer vele diensten bewezen, doch waren niet in staal dezelve terug te geven. Wij werden door de beer B u r n e 11 van den Amerikaan voor onze luchtreis op de vriendelijkste wijze van levensmiddelen voorzien. LaMountain riep „laat alles los", en de ballon steeg iu de hoogte; de paarden op de marktplaats begonnen door het ongewone Schouwspel verschrikt, te steigeren, doch eenige oogenblikken later, hoorden wij niets meer van het ge- druisch beneden ons en wij kwamcu in eene spheer waar geen echo bestaat en waar eene stilte heerschte als die van het graf. die trachtten zich van haar meester te maken. Op het zien harer redders verdubbelde de gramschap van mev. S. en zij verklaarde dat zij van het dak zou springenindien zij een stap verder kwamen om haar te bereiken. Men moest haar verlaten en de angst verdubbelde nog, toen men haar eenige gebaarden en aanstalten zag maken, alsof zij zich inderdaad in de straat wilde werpen. Men bragt een groot getal matrassenwolbalen en eene massa andere stoffen bijeenom den val te breken, en eindelijk ora 10 1/2 ure des avonds zag men haar zich in de straat werpen en onge deerd opstaan. Niemand kent de oorzaak van dit zonderling geval. Mevrouw S. heeft nooit teekens gegeven van krank zinnigheid. Bern, 17 April. Te Lucern zijn twee voor Batavia aan geworven personen opgebragt en werd op hunne aanduiding een werver tot 150 fr. boete en 2 maanden gevangenisstraf veroordeeld. De Berner Ztg. bevat eene oproeping, getiteld: //van het land", en luidende aldus: //Op Zwitsers, te wapen! Noordelijk Savoye moet ons zijn ons, met geweld en daarom zonder de schuld van den staat Van den opstand op Sicilië is lieden niets vernomen; naar men verneemt, wordt liet aantal dooden en gekwetsten te Palermo op 500 A 600 geschatwaarvan ongeveerd J tot het leger behoort. De monniken van bet klooster dellaGan- cia waren het bardnekkigsttien of twaalf hunner zijn op barricaden gesneuveld, de overigen bevinden zich in handen der justitie. Het klooster heeft te 5 ure 's ochtends het teeken tot den opstand gegeven. Het luiden der vroegmetten was het teeken voor de opstandelingen om de militaire posten aan te vallen. Dit mislukte echter en daarop namen zij de vlugt in het klooster. Ik gevoelde niet de geringste beving, integendeel bevond ik mij zeer gerust, zoo dat ik zonder de minste vrees was, en zoo te vreden even als of ik mij op mijne plaats op het kantoor vau de Reformer bevoud. Twee of driemalen was het voor mij een verrassend gezigt, wanneer ik uit de hoogte van een halve mijl naar beueden keek, hetwelk nu eens de kleinte van het dorp vau deze hoogte afgezien, dan weder de heiningen en vierkante velden der landbouwers aanboden. De huizen scheenen buitengewoon kleinhet stadhuis geleek een peperbus en een stuk land van tien morgen grootte alsmede de toren vau de dorpskerk een paar meiboomjes. Toen wjj op de hoogte der ligle wolken gekomen waren die in de lucht drevenwas het of heneden ons het laud met een dunne sneeuwlaag bedekt was, en een oogenblik later was de aarde gehe»l aan ons oog onttrokken en de geheele oppervlakte benetien ons geleek op eeuen met sneeuw bedekten berg. Iemand welke over de Simpkin de Alphen overgetrokken is of op de hoogste hoogte van de Siërra Nevada staande en van daar de eeuwige sneeuwvelden onder zich gezien heeft, is alleen in staat zich eenig denkbeeld te vormen van het gezigt dat zich aan ons voordeed. Binnen 6 minuten bevonden wij ons boven de wolken regt tegenover de Zon. Acht minuten na onze op stijging was de Fehrenlieit thermometer die wij bij ons hadden tot op 24o gedaald. Bij onze afreize stond hij op 84o. De ballon bewoog zich snel hetgeen ons bewees dat wij met spoed hooger stegen. Om 5 uur 48 minuten stond de thermometer op 42o en daalde zeer spoedig. Ten 5 uur 50 minuten waren wij ten minste 2 Engelsche mijlen hoog gestegenen stond de ther mometer op 34o, op d't punt overtuigde wij ons, dat de regter Clark van plesisons kort voor onze afreize eensn goede raad gegeven had, welke zeer noodig was. Hij had ons namelijk aaubevolen eenig boomwol mede te nemen, om wanneer wij hoog in de lucht warenin onze ooren te stoppen en waarvan mijn vader mij voorzien had. Het suizen in onze ooren was op deze hoogte zeer pijnlijk geworden, als wanneer ik mijne ooren met boomwol stoptehetgeen mij eene groote verligting

Schager Courant | 1860 | | pagina 2