ALGEMEEN NIEUWS-, AD VER- Lwfc TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Vierde Jaargang.) N«. 130. A«. 18«0. DONDERDAG 3 MEI. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. KENNISGEVING- SUIIUTTEIUJ. BUITENLAND. ENGELAND. Londen, 27 April. In het Lagerhuis werden 200 të St. voor den boxer Turn Sayers gecollecteerd. Men verzekert, dat sommige Amerikanen zeer verheugd zijn, dat hun land genoot fleenan genoemden boxer niet heeft overwonnen, omdat zij vreesdendatingeval hij met den gordel van Kampioen van Engeland in de Vereenigde Staten ware te ruggekeerd, hij tot president der Unie zou gekozen worden. FRANKRIJK. Parijs, 2o April. Het Journal gènéral de Vinslruction publique deelt mede, dat Mej. Cleret, privaat onderwijzeres, voor eenigen tijd een middel had uitgevondenom aan de dooven het gehoor terug te schenken, bestaande in het droppelen van zwavelaether, tot eene dosis van 4, 5,6, 7, 8 tot 10 droppels dagelijks, in den buitensten gehoorgang. Na 14 dagen moet men het gebruik eenige dagen stakeu om daarmede alweder met de noodige tusschenruimten langen tijd voort te gaan. Vermits dit middel, blijkens het onder zoek eener door den minister van binnenlandsche zaken benoemde commissie, de beste resultaten opgeleverden aan SCHAGEB M COURANT. AiiiBnimaBM.i'Biaa JLIM WI uuuni JU: Voor SchtgeaJ 1.00. Franco per poit door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Ilrlcven Franco. ÏÏ1J0 Uil AHT1U71B711B S Van ten tot vijf regela0 75. Iedere regel meerder0 15. Geboorte-, Huwelijk»- en Doodberigten 0.50. De 35 cent» zegelregt niet medegerekend. Groote Letter» naar de ruimte die tij betlaan. Burgemeester en Wethouders van Schagen. Gezien de Wet op de Schutterijen van den 11 April 1827 Staatsblad J)'?. j Roepen bij deze op, om zich voor de Schutterlijke dieust te doen inschrijven 1 Alle Ingezetenendie op den 1. Januarij 1860, hun 25»,e jaar zijn ingetredenen alzoo in het jaar 1835 geboren zijn 2 De zoodanigeudie, schoon bevorens in andere ge meenten ingeschreven, sedert de inschrijving van het vorige jaar binnen deze gemeente zijn komen wonen en 3 Vreemdelingen, die sedert de inschrijving van het vo rige jaar in de termen gevallen zijnom als Ingezetenen te worden beschouwd En zulks op Dingsdag den 22,te Mei dezes jaars des voormiddags van 10 tot 2 ure,op het Raadhuis. Eenieder, ook zoo hij vermeent tot de vrijgestelden of uitgestotenen te behoorenis verpligt zich te doen iuschrij- ven. Voor Ingezetenen worden ten deze gehouden a Alle Nederlanders, alhier hun gewoon verblijf hou dende. h Alle Vreemdelingen, alhier woonachtig, die hun voor nemen om zich binnen het Rijk te vestigenzullen hebben aan den dag gelegd. De tijdelijke uitoefening van eenig be drijf of handel in ondergeschikte betrekking, als leerling, knecht, enz.kan op zich zelve niet beschouwd worden als bewijs van dat voornemen. Zij die in meer dan ééne gemeente hun verblijf houden zijn verpligt zich te doen inschrijven binnen die gemeente, alwaar eene dienstdoende Schutterij aanwezig is bijaldien in die verschillende gemeenten alleen dienstdoende of alleen rustende Schutterijen bestaan, zullen zij zich doen inschrij ven in de gemeente, waar zij voor de Personele belasting zijn aangeslagen, en de ambtenarenen geëmployeerden in die gemeente, waar zij arabsthalve veipligt zijn hun verblijf te houden of hunne woonplaats te vestigenof zoo deswege geene bepaling bestaat, evenals de klerken, kantoorbedienden of dergelijken zoo als ook alle werkliedenin die gemeente, waar zijovereenkomstig de bepalingen van Art. 71 en volgende van het Burgerlijk wetboekgeacht moeten worden hunne woonplaats te hebben. Die van hunnen ouderdom geen voldoend bewijs geven zijnde een uittreksel hunner geboortcactehetwelk gralis verkrijgbaar is, zullen door het gemeentebestuur worden ingeschreven naar deszelfs oordeel, onverminderd de bevoegd heid van den ingeschrevene, om van zijnen jnisten ouder dom nader te doeu blijken. De registers ter inschrijving zullen op den 15 Mei geopend en op den 1 Junij daaraanvolgende worden gesloten; en alleudie bevonden worden zich alsdan niet te hebben doen inschrijven, zullen, volgens Art. 9 der wet, door het ge meentebestuur ambtshalve worden ingeschreven en door den Schuttersraad tot eene geldboete worden verwezenterwijl zij daarenboven, zonder loting, zullen worden iogelijfd ia- dien het zal blijken, dat er tijdens de verzuimde inschrijving geene redenen tot uitsluiting of vrijstelling ten hunnen be hoeve bestonden. Een ieder wordt vooral aangemaand om zich tijdig van een uittreksel zijner geboorteacte te voorzien en zich alzoo van zijnen juisten ouderdom te verzekeren, ten einde de inschrij ving naar behooren geschiede en hij niet vervalle in de straf bij de wet bepaald. En is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen binnen deze gemeente gebruikelijk is. Schagen den 1 Mei 1860. Burgemeester en Wethouders voorn. De Burgemeester H. R. DE MEÊR. De Secretaris. A. J. tav CANTFORT. In de Kanaalstraat te New-York brak den 13den de zer een brand uit, die 20 gebouwen, waaronder 2 banken, het postkantoor en de telegraaph-bureauxvernielde. Bij het afzenden der berigten was de brand nog niet geheel ge- bluscbt. Volgens de laatste berigten uit Mexico, was in de hoofd stad het gerucht waarschijnlijk van Araerikaanschen oor sprong in omloop, dat de groote mogendheden van Eu ropa werkzaam waren ter bevordering van een door den koning der Belgen aan de hand gegeven planom een zoon van wijlen Louis Philippe op den troon van Mexico te plaatsen. Keizer Napoleon zou dit plan zeer begunstigen. Op Japau scheen de staat van zaken niet te verbete rentot groote ongerustheid van de zich daar bevindende vreemdelingen. Den 26stcn Februarij werden twee Nederland- sclie gezagvoerders, W. de Vos van de Christiaan Louis, en kapitein J. N. Dekkervan de Henriette Louis, in Yo- kohama vermoord. Beide waren achtenswaardige, rustige mannen die zonder iemand overlast aan te doen, door de straten wandelden toen zij door eenige Japanezen met blan ke wapenen werden aangevallen. Kapitein de Vos viel on- middelijk kapitein Dekker werd nog een eind weegs ver volgd eer men hem doodelijk trof. Men kan geene aanleiding tot deze handelwijze bedenken. Welligt hadden de ongeluk kige gezagvoerders onwetend de ligt geraakte Japanezen beleedigd; welligt ook hebben zij voor de handelingen van andere vreemdelingen geboet. De Japanscl.e overheden blijven bij voortduring hoogst afkeerig van het ten uitvoer leggen der gesloten tractaten het gerucht liep zelfsdat een van de Ministers had voorgesteld zich door geweld van wapenen van de aangegane verpligtingen te ontslaan.

Schager Courant | 1860 | | pagina 1