Marseille, 10 Mei. Men verzekert dat Garibaldi zich in den nacht van den 6den op den 7den tusscheu Genua enSpezzia met 1800 man en 2 stukken geschut op twee Engelsch-Sar- dinische stoomschepen heeft in gescheept. De heer Alexan- der Dumas, die heden ochtend met zijn jagt is vertrokken, had echter Maandag jl. van Garibaldi eene dépêche van den 7den ontvangen, waarin werd gemeld, dat hij hem te Genua zou afwachten, om hem de tweede reeks aanteekeningen aangaande zijn leven en zijne daden te overhandigen. Weenen Ook in Stiermarken zijn dezer dagen beamb ten bij de administratie der militaire verpleging in hechte nis genomen en geboeid naar Verona overgèbragt. Bij een hunner moet een bedrag vau 15,000 fl. aan staatspapieren ziju aangetroffen. Kort na diens inhechtenisneming kwam er een telegram aanwaarbij de beschuldigde werd gewaar schuwd zich door de vlugt te redden. Berlijn, 9 Mei. Door het gcregtshof te Hanau is dezer dagen uitspraak gedaan in de zaak van J. H. Nolte, aldaar, beschuldigd van moord, gepleegt op zijne bruid. De be schuldigde had, om zich uit moeijelijke financiële omstan digheden te reddendoor middel eener huwelijks-aanvraag in de dagbladen, betrekkingen aangeknoopt met zeven be middelde meisjes, ten einde zich langs dien weg van hare bezittingen meester te maken, terwijl hij, gereedstaande om met een dezer bedrogen meisjes in het huwelijk te treden, de trouw belofte verbraken eene zeer vermogende weduwe zijne hand aanbood, waarin hij echter door zijne bruid werd verhinderd. Het hof heeft hem thans aan de hem te last ge legde misdaad schuldig verklaard en diensvolgens veroor deeld tot de straffe des doods. Frankfort, 9 Mei. Bij koninklijk besluit is het in het openbaar voltrekken van teregtstellingen in Hannover af geschaft, zullende die voortaan worden volvoerd in tegen woordigheid van slechts twaalf burgers uit de gemeente, waar de strafvoltrekking geschiedt. BELGIS- Brussel, 9 Mei. Bij den heer Moelier, hoogleeraar aan de R. K. universieteit te Leuven, worden thans personen voor de pauselijke krijgsdienst ingeschreven. De liberale bladen wraken deze handelwijze ten hoogste en verklaren, dat het eene schande voor België is, de woning van een hoogleeraar in een buitenlandsch werf-bureau veranderd te zien. ITALIË- Home, 10 Mei. Het Giornale de Roma zegt, dat de ontvangst van koning Victor Emmanuel door de geestelijk heid te Bologna op verre na niet zóó is geweest, als uit Turijn wordt gemeld. Een aantal uitgewekenen en eenige studenten hebben de heiligschennis begaan van in de hei lige kerk toejuichingen uit te schreeuwenom te doen ge- looven aan demonstratiën der geestelijkheid. De koning zou zeven dagen te Bologna blijven, doch heeft er slechts twee vertoefdde grond van de Romagna brandde zoodanig onder zijne voeten, dat hij dien moest verlaten. RUSLAND. St. Petersburg3 Mei. Twintig kooplieden hier ter stede hebben aan baron Stieglitz, als erkenning zijner ver diensten gedurende zijn 50 jarig presidium van het beurs comité, eene zilveren vaas ten geschenke aangeboden. Schagen16 Mei 1860. <le teelt van lippen het volgende; »Men schat het verbruik van eijeren in Frankrijk op ongeveer 9 milliarden en 300,000 millioen zonder die te rekenenwelke worden uitgevoerd of uitgebroeid. Dit getal brengt ongeveer 469,100,000 francs op. Er zijn in Frankrijk nagenoeg 40 millioen kippen en de eijerenteelt levert aan de boeren meer dan 35 pCt. op. Een 12jarig meisje uit den Elzas, Alberfine Esslinger heeft dezer dagen, in de salons van den lieerde Lamartine, de rol van Esther zoo voortreffelijk voorgedragen, dat hare toehoorders verrukt werden. Deze nieuwe Rachel belooft, met de dezer dagen mede als eene Rachel der toekomst be kend gemaakte bloemenverkoopster Isabella, den roem van het tooneel weder te verheffen. 12 Mei. De Potrie deelt berigter. uit Genua mede van den 11 den. Kolonel de Medici, vriend van Garibaldi, maakt toebereidselen voor eene tweede expeditie, waarover hij het bevel zal voeren; men verzekert, dat reeds 6000 vrijwilligers zich hebben ingeschreven, om daaraan deel te nemen; alle wapenen zijn reeds gekocht. Er heerscht in Genua eu Lom- bardije eene groote drukte; vooral uit Lombardije komen de meeste vrijwilligers. Men verzekert echter, dat de veletegen- kantingen der diplomatie de regering zouden overhalen deze tweede expeditie te beletten. De Patrie voegt er bij, dat de Napelsche regering in staat is iederen aanval af te slaan. De Opinion Nationale verzekert, dat Garibaldi te Ter- racina op de grenzen van den Kerkelijken Staat in het ko ningrijk der Beide Siciliën is ontscheept. Eene andere tijding van hetzelfde blad meldt dat hij in Calabrië is aangekomen. 10 Mei. Eene nieuwe volmaking in de geneeskunde is het nieuwe balneologische stelsel van den heer Matkieu (de la Droine) dat hij hydro/ere noemt. Met dezen toestel kan men een geheel (stuif) bad van waterdeeltjes met drie of vier liters (kannen) vloeistof nementerwijl een badkuip twee of drie hectoliters water vereischt. Dr. IJardy, genees heer in het höpital St. Louis, heeft in dit gesticht physio- logische en praktische waaamemingen gedaandie zoo bevredigend zijn, dat men voortaan, zonder zijn vertrek te verlaten de baden van Plombières of Vichyonder den vorm van mineralen daauw kan nemen. 11 Mei. Een brief aan de Opinione nationale bevat het volgende: //Garibaldi heeft zijn eenigen zoon meegenomen, en het speet hemzoo als hij heeft gezegddat hij er niet tien bezat, om hen allen te kunnen meenemen. George Manin zoon van den gewezen president der Venetiaansche republiek, vergezelt hem". Te Genua heeft de generaal voor drie millioen aan bank noten tegen goud ingewisseld, waarschijnlijk om de expedi tie te vergemakkelijken. De Genuezen zijn van oordeel, dat Sicilië spoedig onafhankelijk zal zijn, indien eene groote maritieme mogendheid intervenieert. DUITSCBLAND. Voor eenigen tijd werd door een alhier verschijnend blad gemeld, dat in de nieuwe strafgevangenis bij Moaoit aangeschaft tot het toedienen van slatten aan gevangenen, die eene tuchtiging verdienen {Prngel- Machine)en dat daarmede op deu dag na de viering van het Schillersfeest de eerste strafoefening bad plaats gehad. Ten gevolge dier mededeeling heeft de minister van binnen- landsche zaken een onderzoek daarnaar doen instellen, en, daar hieruit bleek dat bedoeld berigt juist washeeft hij onmiddelijk order gegeven tot de afschaffing dier machine. 11 Mei. De bekende romanschrijver Friedrich Ger- «tacker heeft eene reis naar Centraal- en Zuid-Amerika ondernomen. Hij zal waarschijnlijk anderhalf jaar uit het vaderland afwezig blijven. Het fraaije Isaiiksplein alhier zal thans met boomen beplant en ook met een fontein versierd worden zoodra de sedert jaren geprojecteerde waterleiding voltooid zal zijn! Een brief uit Warschau van 3 Mei bevat het volgende: //Keizer Alexander wordt in den loop dezer maand hier verwacht, en men gelooft dat Z. M. zich van hier naar Berlijn zal begeven. Een leger van 150,000 man is op weg, om Polen en de het digst bij Turkeije gelegen provinciën te bezetten. Men weet, dat Rusland, kort na den oorlog in de Krim, zijne bijzondere aandacht op Azië heeft gevestigd. Het slaat met een naauwlettend oog alles gade, wat in het noorden van AziëChina, Tartarije en zelfs in Midden-Azië voorvalt. KI IM\ EIV L A IV I). In de N. R. C. wordt geklaagd, dat niet verre van Arn hem het kantongeregt wordt gehouden in de gelagkamer der herberg, waar over het billard eene plank en groen kleed worden gelegd, hetgeen tot tafel dient voor den kan- tonregter en zijn griffier, voor het billard worden twee lessenaartjes gesteld voor de pleitbezorgers. Er wordtgevraagd. of zulk ongepast ameublement overeenkomt met de waar digheid van, en wel den eerbied zal verhoogen voor de ieg- telijke autoriteit. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft bepaald dat de verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, in het hoofd-kiesdistrict Hoorn, ter ver vanging van Jhr. Mr. D. van Akerlaken, op Dingsdag den 29sten Mei aanstaande zal plaats hebben, en dat, zoo eene heistemming noodig is, deze op Dingsdag den 12den Juuij daaraanvolgende zal geschieden. VERGADERING van den GEMEENTERAAD. Zitting den 7 Mei 1860. Afwezig de Heer Wm. Vader. De vergadering wordt door den Burgemeester geopend en voorgezeten: Door den Secretaris worden gelezen de notulen van het verhandelde in de vergadering van 2 April 1.1. die, na eene kleine wijziging in de redactiën betreffende het aanbieden asn

Schager Courant | 1860 | | pagina 2